Prace remontowe

Awatar użytkownika
szelma
Zadomowiony

Re: Prace remontowe

Post autor: szelma » 11 sie 2018, 19:25

Piękna przemiana :oklasky:
przyszłość należy do tych, którzy wierzą w swoje marzenia
Kasia

Awatar użytkownika
mariaewa
Zadomowiony

Post autor: mariaewa » 11 sie 2018, 19:39

Justynko ale zmiany. :o Napracowaliście się solidnie. Szczególnie G.
Ale to radość zmieniać swój świat. I wielka satysfakcja gdy temy ręcami.
U mnie konieczne malowanie. Lato piekielne więc nic nie zrobiliśmy. :evil: Ale gdy pomyślę ile będzie przesuwania, przestawiania, wyjmowania, wkładania, cierpnie mi skóra. Przynajmniej 12 pomieszczeń wymaga odświeżenia. W dolnej kuchni jak za czasów Krzywoustego ciemno i smrodliwie. :lol2:
A wszędzie brudne pasy na ścianach od ciała Piesowej i Koki. Tam gdzie się ocierają nawet na kafelkach. Zmywam a za kilka dni ślady są.
Może gdy minie szok temperaturowy zacznę planować na zimno. ;)

Awatar użytkownika
klarysa
Zadomowiony

Post autor: klarysa » 11 sie 2018, 21:06

Dziękuję za przeniesienie :buziak:
Podziękowania w imieniu G.
Na szczęście z gatunku tych, którzy sporo potrafią zrobić w domu i przy domu.
Nie znosi elektryki i hydrauliki.
Od poniedziałku cd.
Zostały jeszcze kafle w korytarzyku łączącym klatkę z telewizornią.
Raptem 4,5m2, ale to nasz pierwszy raz.

Marysiu, nawet nie myślę, co jeszcze do zrobienia.
Na pewno balkony. I to na zaraz.
Reszta poczeka na wenę i ... środki.
Doskonale rozumiem irytację na psie ślady na ścianach. Wzdłuż schodów po obu stronach -szlaczki, dodatkowo chyba lubią ściany o nie zróżnicowanej fakturze :2glowawmur:.
Justyna :heej:

"Słowa są jak klucze, tylko dobrze dobrane potrafią otworzyć czyjeś serce i umysł"

Awatar użytkownika
Keetee
Zadomowiony

Post autor: Keetee » 11 sie 2018, 22:14

Justynko brawa dla G :brawa: Ale zdolniacha z niego :whistling:
Ja sie zamierzam zabrać za wymianę kilku popękanych kafli...muszę oswoić to nieznane :zwyciestwo:
Pozdrawiam wiosennie Dorota
bieżący wątek
poprzedni wątek

Awatar użytkownika
klarysa
Zadomowiony

Post autor: klarysa » 11 sie 2018, 23:45

Od dawna miałam ramki i fotki na rodzinną galerię.
Ramki każda z innej parafii, a fotki biało-czarne.
DSC_0800-002.JPG

Dorotko, ściany to coś czym się przez pewien czas zajmował zawodowo.
Różne produkty, struktury. Ma smykałkę i widzi jak to będzie wyglądało.
Mały problem...Lubi kolor i wszystkiego dużo, a ja niekoniecznie :037:.
Wolę klasyczną bazę i grę dodatkami. No i zmiany. Ciągle coś wyjmuję i chowam.
Tym razem tak jak chciałam.
Faktura odbija światło i przekłamuje kolor. To szarość betonu.
DSC_0802-001.JPG
Cegłę kładł bez problemu.
Z kaflami zobaczymy jak będzie.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

"Słowa są jak klucze, tylko dobrze dobrane potrafią otworzyć czyjeś serce i umysł"

Awatar użytkownika
zuzanna2418
Administrator

Post autor: zuzanna2418 » 12 sie 2018, 7:45

Justynko, jestem pod ogromnym wrażeniem! No ma chłopak talent i w dodatku oko do pomysłów.
A czy G. zna się na podłogach? Bo my mamy problem z podłogą w schodowym. Kilka lat temu fachowiec położył nam terakotę, a ona po jakimś czasie zaczęła pękać i odklejać się. Fachwiec twierdził, że nas uprzedzał, że podłoże jest nie do końca stabilne, że muszą być jakieś deski pod spodem, czy co i dlatego taki efekt. Czy G. wie, co można byłoby położyć zamiast terakoty lub czym usztywnić podłoże? Nie mam możliwości rozbebeszenia wszystkiego, wyrwania tych domniemanych desek i wykonania od początku...
Zuzanna
aktualny wątek wiejski, aktualny wątek miejski
W samo sedno
Ogrody dzielą się na dobre i szybko zrobione

Obrazek

Awatar użytkownika
mewa
Zadomowiony

Post autor: mewa » 12 sie 2018, 8:44

Niesamowita przemiana :brawa:
Kafle nie są trudne , dacie radę.Do dużych kafli dobrze mieć ssawki pod warunkiem że kafle są gładkie.Przy chropowatych ,ssawki nie chcą trzymać

Zuziu ja co prawda nie mam desek pod spodem,ale moje podłoże pozostawia wiele do życzenia .Było dość popękane. Chłopaki ktorzy kładli mi tynki doradzili na pęknięcia wtopić siatkę i dopiero kłaść płytki.Dodatkowo za ich radą użyłam kleju elastycznego.
Nie powiedzieli że nie popęka, ale ryzyko dużo mniejsze.
Położyłam i na razie jest ok ale pierwsza zima przede mną ;)

Awatar użytkownika
survivor26
Administrator

Post autor: survivor26 » 12 sie 2018, 9:47

Ale fajnie przejaśniało!Zupełnie inne miejsce się zrobiło!

Awatar użytkownika
klarysa
Zadomowiony

Post autor: klarysa » 12 sie 2018, 10:09

Zuziu, niestety. Podłóg i kafelków nie robi (wcześniej zabytkowe elewacje ceglane, potem ściany ) . Jakieś proste panele. Bardziej jako pomocnik.
Już dzisiaj chodzi cały sztywny przed jutrzejszym kafelkowaniem.
Kładziemy na kafle wcześniej zagruntowane specjalnym impregnatem.

Ten kącik przed zmianą.
To wejście do piwniczki pod schodami niedawno gruntownie uprzątnięte. Pełni funkcje spiżarni na przetwory (podręczną mam przy kuchni) i garderoby na obuwie i okrycia wierzchnie wyjściowe i robocze.
DSC_0820-001.JPG
Na fotkach tego nie widać, ale powierzchnie bardzo zniszczone i niestarannie położone.
Poprzedni właściciele-starzy kawalerowie wychowani w rozwalającej się chałupinie, mieli pieniądze i...inne standardy.
Na te pomarańczowe kafle położymy jasne nawiązujące do schodów i podłogi w telewizorni.

Dziewczyny, dzięki za wiarę w nasze możliwości i uznanie. :buziak:
Zmiana bardzo pozytywna.
Na fotkach wygląda trochę zimno, ale w rzeczywistości przytulnie.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Ryszan
Zadomowiony

Post autor: Ryszan » 12 sie 2018, 14:35

Justynko przemiana ogromna,jak nie te same pomieszczenia, REWELACJA. :o :o :o

Awatar użytkownika
zuzanna2418
Administrator

Post autor: zuzanna2418 » 13 sie 2018, 8:13

mewa pisze:
12 sie 2018, 8:44
Niesamowita przemiana :brawa:
Kafle nie są trudne , dacie radę.Do dużych kafli dobrze mieć ssawki pod warunkiem że kafle są gładkie.Przy chropowatych ,ssawki nie chcą trzymać

Zuziu ja co prawda nie mam desek pod spodem,ale moje podłoże pozostawia wiele do życzenia .Było dość popękane. Chłopaki ktorzy kładli mi tynki doradzili na pęknięcia wtopić siatkę i dopiero kłaść płytki.Dodatkowo za ich radą użyłam kleju elastycznego.
Nie powiedzieli że nie popęka, ale ryzyko dużo mniejsze.
Położyłam i na razie jest ok ale pierwsza zima przede mną ;)
Ewciu, no właśnie u mnie rok wytrzymało, a potem zaczęło pękać.
Nie wiem, czy tam są deski, ale wszystko możliwe, tatko stosował niekonwencjonalne rozwiązania budowlane a na szlichtę położył po prostu jakieś płyty pilśniowe... Po ich oderwaniu wyglądało, że jest normalna wylewka betonowa, a okazało się że nie...
Zuzanna
aktualny wątek wiejski, aktualny wątek miejski
W samo sedno
Ogrody dzielą się na dobre i szybko zrobione

Obrazek

Awatar użytkownika
MaGorzatka
Administrator

Post autor: MaGorzatka » 13 sie 2018, 9:47

Justynko - piękne zmiany, jestem pod wrażeniem, zwłaszcza klatka schodów mi się bardzo podoba, a i jestem ciekawa, jak będzie wyglądała podłoga po zmianie.
Trzymam kciuki za dzisiejsze prace!

Awatar użytkownika
klarysa
Zadomowiony

Post autor: klarysa » 13 sie 2018, 22:26

Z dzisiejszych prac nici... Kafle nie dotarły. W ramach działań pomalowałam drzwi.

Awatar użytkownika
Maliola
Zadomowiony

Post autor: Maliola » 13 wrz 2018, 12:05

W końcu i mnie dopadła potrzeba, a raczej konieczność zmian. Na razie w kuchni, na sień - klatkę schodową nie ma pomysłu ani środków.

Mam pytanie co do renowacji podłogi z desek - mamy takie w całym domu, na dole przykryte przez 20 lat wykładziną typu lentex, która imituje parkiet i bardzo dobrze się sprawdziła przez te lata. W związku z małym remontem kuchni, chciałabym też coś zmienić na podłodze, gdzie jest taka wykładzina, ale bardzo już wysłużona. Deski są w dobrym stanie, ale pomalowane farbą olejna na tzw. jasny orzech niestety.

Jak to zrobić z tą podłogą - czym wyczyścić, w domowych warunkach i możliwościach i przede wszystkim czym pomalować, myślałam o jakimś kolorze nawet takim przecieranym coś np. szaro-zielone? Jakie farby na podłogę, żeby się nie ścierały?

Ktoś coś?

Awatar użytkownika
survivor26
Administrator

Post autor: survivor26 » 13 wrz 2018, 12:19

Olu, masz dwie opcje:

1. Zedrzeć farbę (opalarką, a potem szlifierką) i potem zabejcować i zalakierować, samemu to ciężka robota, możesz więc też wezwać do tego firmę, ale to z kolei droga robota. Zaletą jest to, że masz wtedy naprawdę drewnianą podłogę.

2. (Ja tak zrobiłam u nas w sypialni) - zmatowić powierzchnię pomalowaną farbą szlifierką i pomalować farbą taką Możesz sobie z mieszalnika dowolny kolor wybrać. Maluje się bez problemów, trwałość ma dobrą, u mnie po roku intensywnego użytkowania są nieznaczne ubytki, ale całość nadal prezentuje się świetnie.

Awatar użytkownika
Maliola
Zadomowiony

Post autor: Maliola » 13 wrz 2018, 12:35

Pati - dzięki za reakcję, na ten moment tylko opcja 2 wchodzi w grę, bo i koszty i czas, a nawet to, że kuchnia jest tak zamontowana, że szafek nie ruszę, więc tylko ile sięgniemy to wyczyścimy i pomalujemy pod szafkami - stoją na nóżkach, ale mają takie cokoły maskujące. Wkleję może zdjęcia później to się zobaczy jak to wygląda, kolor podłogi zależy jak wyjdą zamówione blaty, bo już nie pamiętam co wybrałam :oops:

A i ile warstw trzeba pomalować i jak długo schnie? (psy i dzieci tam łażą bez ograniczeń, bo drzwi nie ma).

Awatar użytkownika
survivor26
Administrator

Post autor: survivor26 » 13 wrz 2018, 13:07

Maliola pisze:
13 wrz 2018, 12:35
Pati - dzięki za reakcję, na ten moment tylko opcja 2 wchodzi w grę, bo i koszty i czas, a nawet to, że kuchnia jest tak zamontowana, że szafek nie ruszę, więc tylko ile sięgniemy to wyczyścimy i pomalujemy pod szafkami - stoją na nóżkach, ale mają takie cokoły maskujące. Wkleję może zdjęcia później to się zobaczy jak to wygląda, kolor podłogi zależy jak wyjdą zamówione blaty, bo już nie pamiętam co wybrałam :oops:

A i ile warstw trzeba pomalować i jak długo schnie? (psy i dzieci tam łażą bez ograniczeń, bo drzwi nie ma).
Olu ja malowałam jedną warstwę podkładową wykonaną z tej farby rozcieńczonej z wodą i na to dwie warstwy właściwe - schnie szybko, ale nie aż tak jak ściany, jak pomalujesz rano to wieczorem możesz drugi raz.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Domowe remonty i remonciki”