Szycie - nasze prace

Awatar użytkownika
amba19
Zadomowiony
Posty: 583
Rejestracja: 21 mar 2017, 9:15
Lokalizacja: Gdańsk i Kaszuby

Re: Szycie - nasze prace

Post autor: amba19 » 04 lut 2018, 14:22

Pat - dzięki za zdjęcie! Tych materiałów to Ci wściekle i nieprzyzwoicie zazdroszczę...
Pamiętajcie o ogrodach - przecież stamtąd przyszliście...Maria

Awatar użytkownika
Mila
Zadomowiony
Posty: 14222
Rejestracja: 05 wrz 2017, 14:42
Lokalizacja: Mazowsze , Warszawa

Re: Szycie - nasze prace

Post autor: Mila » 11 cze 2018, 9:31

Co zrobić, kiedy żal wyrzucić spódniczkę (pod spodem wszyte szorty), z której wnuczka wyrosła, a materiał jest wspaniałą popeliną? Można torbę na zakupy :D Jestem od lat wielbicielką toreb zakupowych, nigdy nie chciałam brać w sklepach plastikowych.
Szorty wycięte, dały materiał na uszy.
tył
Obrazek
przód
Obrazek
z zakupami
Obrazek

Coś szwankuje mi aparat, nie działa lampa, więc kolor przekłamany. W rzeczywistości jest kakaowy :02icon_mryellow:

Awatar użytkownika
Bogusia
Zadomowiony
Posty: 2785
Rejestracja: 21 mar 2017, 7:35

Re: Szycie - nasze prace

Post autor: Bogusia » 15 cze 2018, 5:50

Świetny pomysł z tymi szortami :D ja też mam takich toreb kilka w domu i ciągle mi mało, bo za każdym razem komuś coś w nie pakuję i już do mnie nie wracają ;) ale ja się cieszę, bo przynajmniej wiem, że inni z nich korzystać będą a nie z reklamówek, których nienawidzę.
Popieram takie uszytki jak najbardziej :ok:

Awatar użytkownika
survivor26
Administrator
Posty: 22119
Rejestracja: 06 mar 2017, 9:20
Lokalizacja: DLW

Re: Szycie - nasze prace

Post autor: survivor26 » 03 lis 2018, 11:09

Trochę wstyd pokazywać taką fuszerkę przy Waszych pracach, ale powstała z potrzeby chwili, bez czasu na zbyt długie projektowanie czy wykańczane, bo zamawiająca dyszała mi za uchem, czy długo jeszcze :lol2: No więc powstał wigwamo-domek dla świnek, których Sara jest wielką miłośniczką. Pierwotnie zaplanowałam, że podłoga będzie pikowana - i jest, ale pod wpływem grawitacji malowniczo się zapadła, więc ją usztywniłam wstawiając kartonowe pudełko- są zalety manii zbieraczej, w tym domu znajdzie się wszystko, co może się przydać w najmniej oczekiwanej chwili :twisted: Także materiały z nieprzebranej sterty zbieranej latami - dobór kolorów dyktowany posiadanymi zapasami i preferencjami klientki :-)
peppa2.JPG
peppa.JPG
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Maliola
Zadomowiony
Posty: 10305
Rejestracja: 21 mar 2017, 6:53

Re: Szycie - nasze prace

Post autor: Maliola » 03 lis 2018, 11:25

Pati - świetnie wyszło!
Kolory dobrane znakomicie, a świnkowa rodzinka przesympatyczna.

Awatar użytkownika
Bogusia
Zadomowiony
Posty: 2785
Rejestracja: 21 mar 2017, 7:35

Re: Szycie - nasze prace

Post autor: Bogusia » 06 lis 2018, 10:27

Pati nie narzekaj domek jak się patrzy, a przy okazji pomysła mi podrzuciłaś :whistling:

Wiesz co, od dawna chodzi za mną uszycie od podstaw stajenki, ale odkładam to na potem i potem, ale dojrzewam coraz bardziej do tego projektu. Uszyte by było wszystko od samej stajenki po figurki, ale kiedy pytam kiedy :2glowawmur: jak doba ma tylko 24 godziny :czas:

Awatar użytkownika
Mila
Zadomowiony
Posty: 14222
Rejestracja: 05 wrz 2017, 14:42
Lokalizacja: Mazowsze , Warszawa

Re: Szycie - nasze prace

Post autor: Mila » 06 lis 2018, 10:38

Pati, fajnie wyszedł ten "lewitujący domek" :lol2: .
Za niedługo któraś dziewczynka poprosi o ...taki wiszący fotel u siebie w pokoju :2smiech:

Awatar użytkownika
survivor26
Administrator
Posty: 22119
Rejestracja: 06 mar 2017, 9:20
Lokalizacja: DLW

Re: Szycie - nasze prace

Post autor: survivor26 » 06 lis 2018, 10:39

Mila pisze:
06 lis 2018, 10:38
Pati, fajnie wyszedł ten "lewitujący domek" :lol2: .
Za niedługo któraś dziewczynka poprosi o ...taki wiszący fotel u siebie w pokoju :2smiech:
Nie ma szans, stropy 200-letnie nie wytrzymają ciężaru dorastającej dziewczynki :-)

Bogusiu, fajny plan, ale wściekle pracochłonny - chociaż przy Twoim tempie pracy i umiejętnościach pewnie nie aż tak ;)

Awatar użytkownika
MaGorzatka
Zadomowiony
Posty: 4908
Rejestracja: 08 mar 2017, 16:33
Lokalizacja: Pomorze Środkowe

Re: Szycie - nasze prace

Post autor: MaGorzatka » 06 lis 2018, 11:00

Jaki ładny świnkowy kącik :serducho:
(chyba chciałabym mieć wnuczkę :035: :035: :035: )

Awatar użytkownika
Mila
Zadomowiony
Posty: 14222
Rejestracja: 05 wrz 2017, 14:42
Lokalizacja: Mazowsze , Warszawa

Re: Szycie - nasze prace

Post autor: Mila » 06 lis 2018, 11:11

Małgosiu, cieszyłam się kiedy urodziła się wnuczka, że będę miała dla kogo szyć sukieneczki, spódniczki... Szyłam, dawałam, ale nigdy nie widziałam wnuczki w tych rzeczach. Ona zawsze w spodenkach chodziła. Nie dociekałam co się stało z uszytkami, a teraz syn znalazł na strychu schowany wór spakowanych moich ubranek. Głęboko był schowany i widac z wiekiem dokładane tam były te ubranka. Teraz wnuczka też w spodniach chodzi i płacze, że koleżanki się wyśmiewają z jej stylu ubierania. Ale mama tak uprała mózg, że nie może się przemóc.

Awatar użytkownika
m65
Zadomowiony
Posty: 1427
Rejestracja: 21 mar 2017, 11:28
Lokalizacja: Köln

Re: Szycie - nasze prace

Post autor: m65 » 25 lis 2018, 1:13

Uszyłam dwie torby ze ścierek lnianych. Nie używałam ich w kuchni, kilka lat przeleżały w szafie, kiedy po pierwszym praniu okazało się, że farbują. Teraz jako torby piorę z ciemnymi rzeczami i mogą sobie farbować ile chcą.
DSCN4939.JPG
DSCN4941.JPG
A to moja poduszeczka na szpilki. Włożona do filiżanki gibała się przy wkłuwaniu i wyciąganiu szpilek, guzik i wstążka stabilizują całość.
DSCN4931.jpg
DSCN4933.JPG
DSCN4936.JPG
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
U Jasia i Małgosi
Pozdrawiam, Gosia

Awatar użytkownika
boryna
Administrator
Posty: 11988
Rejestracja: 21 mar 2017, 7:53
Lokalizacja: opolskie

Re: Szycie - nasze prace

Post autor: boryna » 25 lis 2018, 12:56

Gosiu super torby :okok: .

Awatar użytkownika
survivor26
Administrator
Posty: 22119
Rejestracja: 06 mar 2017, 9:20
Lokalizacja: DLW

Re: Szycie - nasze prace

Post autor: survivor26 » 25 lis 2018, 13:24

A pomysł na wykorzystanie starej filiżanki i stabilizację poduszeczki genialny! ;)

Awatar użytkownika
MaGorzatka
Zadomowiony
Posty: 4908
Rejestracja: 08 mar 2017, 16:33
Lokalizacja: Pomorze Środkowe

Re: Szycie - nasze prace

Post autor: MaGorzatka » 25 lis 2018, 13:43

Ja to jestem bałaganiara i nie mam poduszeczki na igły, tylko latają mi po pudełku z szyciem.
Torby śliczne - tez mam kilka ściereczek odłożonych na ten cel.

I taki pomysł: kupiłam kiedyś jeansy w sh, ze względu na świetny materiał - takie jakby drukowane stare mapy.
I uszyłam z nich torbę na zakupy, wykorzystując kieszenie z obu pośladków (jedna jest kieszenią wewnątrz torby, a druga na zewnątrz. I w dodatku obie są kieszeniami podwójnymi, bo uszyłam większe kieszenie z kawałka materiału na których były te mniejsze, "spodniowe" kieszenie :)
Muszę zrobić zdjęcia.

Milu - bardzo smutne to co piszesz. Oddałabym te ciuszki teraz komuś kto ma dzieci w odpowiednim wieku.

Awatar użytkownika
Bogusia
Zadomowiony
Posty: 2785
Rejestracja: 21 mar 2017, 7:35

Re: Szycie - nasze prace

Post autor: Bogusia » 27 lis 2018, 9:35

Uwielbiam szyte torby im więcej ich mam tym szybciej mi znikają :035: bo za każdym razem coś w nie pakuję na wynos i już do mnie nie wracają, więc szyje następne i następne :D

Nie wiem czy pomysłu na filiżankę nie skopiuję, bo to super pomysł :ok:

ODPOWIEDZ

Wróć do „Prace ręczne drutami, szydełkiem i igłą”