Ogrody o Zielonych Progach - szkółka bylin

Zdjęcia, linki
zuzanna2418

Ogrody o Zielonych Progach - szkółka bylin

Post autor: zuzanna2418 » 06 paź 2018, 21:57

Póki co tylko zajawka, więcej napiszę jutro.
Szkółka bylin koło Serocka otworzyła swe podwoje na Pierwsze Spotkania Bylinowe.
W związku z tym postanowiliśmy obejrzeć to miejsce, które może się pochwalić szeroką ofertą bylin, ładnymi sadzonkami i odmianami nigdzie indziej nie widzianymi.
Gospodarze weszli już na rynek krajowy, inwestują w szkółkę, selekcjonują nowe odmiany.

Awatar użytkownika
Mila
Zadomowiony
Posty: 14222
Rejestracja: 05 wrz 2017, 14:42
Lokalizacja: Mazowsze , Warszawa

Re: Ogrody o Zielonych Progach - szkółka bylin

Post autor: Mila » 06 paź 2018, 22:19

Zuziu, czy u nich można kartą płacić?

zuzanna2418

Re: Ogrody o Zielonych Progach - szkółka bylin

Post autor: zuzanna2418 » 06 paź 2018, 22:21

Milu, prawdę mówiąc nie wiem. W. płacił gotówką.

Awatar użytkownika
Mila
Zadomowiony
Posty: 14222
Rejestracja: 05 wrz 2017, 14:42
Lokalizacja: Mazowsze , Warszawa

Re: Ogrody o Zielonych Progach - szkółka bylin

Post autor: Mila » 07 paź 2018, 13:01

Byłam dziś. Kupiłam conieco. Ale tylko z roślin wystawionych przy domu, bo na zejściu do wąwozu stał cerber i tylko co pół godziny mówił, że za pół godziny pan Przemek wszystkich zaprowadzi. A on czekał na większą ilość "zwiedzających", których nie przybywało, a będących - ubywało. Dwie godziny czekania to dla mnie za dużo. Nie podobało mi się to, że ktoś ma mnie oprowadzać i miałabym słuchać pytań i odpowiedzi, które mnie nie interesują. Dowiedziałam się od cerbera, że właściciele boją się, że ludzie tabliczki poprzestawiają. A przecież wszystkie doniczki oklejone etykietami, to po co tabliczki ruszać.
Tak więc, kolekcji nie obejrzałam. Wolę jednak do swojego sklepu jeżdzić.

zuzanna2418

Re: Ogrody o Zielonych Progach - szkółka bylin

Post autor: zuzanna2418 » 07 paź 2018, 14:36

No cóż, spacer po szkółce był w programie ogłoszonym na profilu ZP. To rzadka okazja zobaczyć jak wygląda miejsce, gdzie przygotowuje się rośliny do sprzedaży. Mnie to akurat interesuje, zresztą można było się dowiedzieć wielu informacji "od zaplecza", przydatnych potem przy samodzielnym wybieraniu roślin u sprzedającego.
Ja rozumiem właścicieli, bo wiem, właśnie z tej pogadanki, której nie wysłuchałaś, dlaczego na strefę produkcyjną nie wpuszcza się klientów. Szkółka to nie sklep ogrodniczy. Nie wszystkie doniczki są z etykietami, a poza tym jest tam też sporo odmian w obserwacji, bo to własna selekcja szkółki. A nawet jeśli byłyby wszystkie oznakowane, to tam nie ma czasu na ustawianie tego potem na miejscu. Jak ktoś tam wchodzi, wyciąga, odstawia gdzie popadnie, to potem nawet trudno wszystko doprowadzić do porządku. Niektóre rośliny są już przycięte, więc trudno rozpoznać gatunek a co dopiero odmianę.
Każda szkółka ma swoje prawa i idąc w gości należałoby to przynajmniej starać się zrozumieć.

Awatar użytkownika
Mila
Zadomowiony
Posty: 14222
Rejestracja: 05 wrz 2017, 14:42
Lokalizacja: Mazowsze , Warszawa

Re: Ogrody o Zielonych Progach - szkółka bylin

Post autor: Mila » 07 paź 2018, 15:29

Zuziu, ale mnie zjechałaś :lol2:
Czułam się zawiedziona, bo spytałam cerbera, czy "tam", czyli między kwatery z roślinami, będzie można iść i dostałam odpowiedź, że tak,ale z p. Przemkiem, bez żadnego komentarza w rodzaju, że tam się tylko oglada. Liczyłam na wypatrzenie jakichś ciekawostek. Koło domu ich nie było, poza dużym wyborem traw.
W szkółkach nie bywam, poza jedną i nie ma raczej w niej problemów z łażeniem i ogladaniem.
W każdym razie dziękuję za dokładne wyjaśnienie :cool:
Dodam jeszcze, że starszego pana (ojca?) poprosiłam o wskazanie paproci (wczoraj była wystawa) na suche i słoneczne miejsce. Po powrocie sprawdziłam w internecie tę paproć, którą mi polecono i okazało się, że wręcz przeciwnie: miejsce zacienione i wilgotne ma być.

Awatar użytkownika
survivor26
Administrator
Posty: 22119
Rejestracja: 06 mar 2017, 9:20
Lokalizacja: DLW

Re: Ogrody o Zielonych Progach - szkółka bylin

Post autor: survivor26 » 07 paź 2018, 15:58

Kurczę, a ja myślałam, że mam naprawdę ciemnofioletowego marcinka, ale mój to jest bladas przy tym :-) A nie orientujesz się, czy sprzedaż wysyłkową mają też dla detalistów, czy tylko hurtową? Bo oczywiście weszłam na ich stronę i zobaczyłam tam tyle wartych pożądania piękności, że zapragnęłam!

Awatar użytkownika
Mila
Zadomowiony
Posty: 14222
Rejestracja: 05 wrz 2017, 14:42
Lokalizacja: Mazowsze , Warszawa

Re: Ogrody o Zielonych Progach - szkółka bylin

Post autor: Mila » 07 paź 2018, 16:08

Pat, piszą, że prowadzą sprzedaż wysyłkową i oferty są w cenach detalicznych.
A na miejscu płaci się tylko gotówką :cry:

zuzanna2418

Re: Ogrody o Zielonych Progach - szkółka bylin

Post autor: zuzanna2418 » 31 mar 2019, 17:21

Wyczytałam na stronie funkia.pl, że w tym roku rozpoczęli współpracę z Zielonymi Progami i będą wysyłać zamówienia składane do nich z oferty ZP.
Czyli należy wysłać mailem info do p. Andrzeja Marca z funkia.pl, które pozycje z ZP chcemy, a on będzie weryfikował dostępność i cenę oraz wysyłał.
Jeśli dobrze zrozumiałam :D

Awatar użytkownika
Barabella
Administrator
Posty: 15384
Rejestracja: 08 mar 2017, 13:36
Lokalizacja: Łódź

Re: Ogrody o Zielonych Progach - szkółka bylin

Post autor: Barabella » 31 mar 2019, 18:10

Też dostałam od Przemka taka informację, że mogę u Andrzeja zamawiać.... Czekałam dwa tygodnie, aż się zmęczyłam czekaniem na odpowiedź :2glowawmur: Po dwóch tygodniach dowiedziałam się, że to co od Przemka chciałam, to dopiero w lipcu. Więc zapłaciłam funkie i czekam, aż im się współpraca poprawi, bo na razie, to obie strony nie bardzo są na to przygotowane.
Pozdrawiam,
Barabella


Aktualny wątek

Awatar użytkownika
trillum30
Zadomowiony
Posty: 1269
Rejestracja: 21 mar 2017, 10:27
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Ogrody o Zielonych Progach - szkółka bylin

Post autor: trillum30 » 31 mar 2019, 20:12

Wcale nie przygotowane, też czekam na odpowiedź ze 3 tygodnie. Pewnie nic z tego nie będzie.
Iwona

zuzanna2418

Re: Ogrody o Zielonych Progach - szkółka bylin

Post autor: zuzanna2418 » 31 mar 2019, 20:44

Kurczaki, może jakoś dopracują system.

Awatar użytkownika
Keetee
Zadomowiony
Posty: 3859
Rejestracja: 21 mar 2017, 5:50

Re: Ogrody o Zielonych Progach - szkółka bylin

Post autor: Keetee » 31 mar 2019, 21:49

Jedyne co to łapać ich na jakichś wystawach albo jechać....A nie mamy kogo kto blisko mieszka ?
Bądź dobrej myśli, bo po co być złej 😉 Dorota
bieżący wątek
poprzedni wątek

Awatar użytkownika
Jo37
Zadomowiony
Posty: 4462
Rejestracja: 11 mar 2017, 16:10
Lokalizacja: Warszawa i pow. łosicki

Re: Ogrody o Zielonych Progach - szkółka bylin

Post autor: Jo37 » 01 kwie 2019, 11:18

Keetee pisze:
31 mar 2019, 21:49
Jedyne co to łapać ich na jakichś wystawach albo jechać....A nie mamy kogo kto blisko mieszka ?
Ja od czasu do czasu bywam w Serocku.
Pozdrawiam,
Joanna

Awatar użytkownika
Mila
Zadomowiony
Posty: 14222
Rejestracja: 05 wrz 2017, 14:42
Lokalizacja: Mazowsze , Warszawa

Re: Ogrody o Zielonych Progach - szkółka bylin

Post autor: Mila » 01 kwie 2019, 11:20

Ja mam bliziutko z działki :02icon_mryellow:
Jakieś propozycje ? :tuptup:

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogrody warte odwiedzenia”