Zmiany na forum

zciech

Re: Zmiany na forum

Post autor: zciech » 28 sty 2018, 10:58

mariaewa pisze: O co kruszysz tak naprawdę kopie?
O zasady.

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
EwaM
Zadomowiony
Posty: 4619
Rejestracja: 11 mar 2017, 19:23

Re: Zmiany na forum

Post autor: EwaM » 28 sty 2018, 11:04

Ale czyje?

Awatar użytkownika
mariaewa
Zadomowiony
Posty: 10549
Rejestracja: 21 mar 2017, 8:56
Lokalizacja: DK 6

Re: Zmiany na forum

Post autor: mariaewa » 28 sty 2018, 15:28

Witaj zciech. Jakieś drugie pogaduszki nam się tu robią. Ale to na zasadzie wolnego forum, gdzie śpiewać każdy może trochę lepiej lub trochę gorzej. To zależy jaki ma słuch i czy potrafi go obiektywnie ocenić.
Zasady. W zasadzie zawsze chodzi o zasady.
Nie rozszerzasz myśli.
Wyobrażmy sobie grupę ludzi, którzy postanowili wspólnie zbudować dom i zamieszkać w nim na określonych zasadach.
Nic nowego, prawda? Masz dom, domowników i zapewne panują pewne zasady. Kto je ustala? Jeśli jest to niezdrowy układ - osoba dominująca, o despotycznym charakterze, najwięcej zarabiająca, najsilniejsza, najmądrzejsza, najgłupsza uparcie - do wyboru.
Jeśli ludzie są na poziomie, kochają się, wspierają, chcą komfortu dla innych - zasady ustalają wspólnie.
Zawsze jest tak, że trzymanie się zasad ogranicza poszczególnych domowników. Bo jeśli dla mamy jest dobrze, że córka zmywa, dla córki niekoniecznie. Jeśli córka ma prawo zapraszać znajomych, reszta rodziny jest nieco ograniczona np. w wypoczynku. Jeśli tata wyjeżdża na wędkowanie, ktoś przejmuje jego obowiązki np. wyprowadza psa, wynosi śmieci, pomaga w lekcjach młodszemu.
Nie ma takich zasad, które zadowoliłyby wszystkich . Ale zasady tak jak procedury pomagają żyć. Znasz zasady - nie tracisz czasu na macanie nogą gruntu ile jeszcze możesz.
To forum to taki dom z pewnymi zasadami.
Ktoś go wybudował, znalazł na to fundusze, czas, dba o czystość, remontuje, poświęca swoje siły. Ludzie tu mieszkający ustalili zasady.
Przychodzi gość, który ani nie pracował na ten dom ani o niego nie dba ani mu na nim nie zależy i nagle mówi domownikom jak mają żyć, gdzie przestawić meble, na jaki kolor pomalować ściany, które drzwi zostawić otwarte, które zamknąć. :o
Trochę dziwne, nie uważasz ?
Wybuduj dom, ustal własne zasady i przyjmuj gości. Może to być nawet dom bez zasad, skoro Cię męczą, dom otwarty typu wchodzi kto chce, nie znam go, bierze co chce, wraca kiedy chce. Wolno Ci.

Awatar użytkownika
mago13
Gaduła
Posty: 238
Rejestracja: 21 mar 2017, 9:21

Re: Zmiany na forum

Post autor: mago13 » 28 sty 2018, 20:45

Mesiu kocham Cię. Żebym ja tak umiała :oops: :oops:
Gosia

hanna123

Re: Zmiany na forum

Post autor: hanna123 » 28 sty 2018, 21:05

Dziwnwe... a gdzie pisac te posty skoro nie ma sie dostepu do forum ?

Awatar użytkownika
boryna
Administrator
Posty: 11989
Rejestracja: 21 mar 2017, 7:53
Lokalizacja: opolskie

Re: Zmiany na forum

Post autor: boryna » 28 sty 2018, 21:16

Hanna masz dostęp do forum. Jedynie wątek pogaduszkowy jest z tego na razie wyłączony. Zresztą dziewczyny powyżej opisały. Dostępne są merytoryczne, książkowy, filmowy, kulinarny itp. Zapraszamy. :-)

Awatar użytkownika
Beatrice
Zadomowiony
Posty: 905
Rejestracja: 21 mar 2017, 13:28
Lokalizacja: Szczecin

Re: Zmiany na forum

Post autor: Beatrice » 30 sty 2018, 20:02

No musiałam tutaj sprawdzić kim ja jestem :)

Awatar użytkownika
Beatrice
Zadomowiony
Posty: 905
Rejestracja: 21 mar 2017, 13:28
Lokalizacja: Szczecin

Re: Zmiany na forum

Post autor: Beatrice » 30 sty 2018, 20:03

Beatrice pisze:No musiałam tutaj sprawdzić kim ja ja jestem :)

No to wiedziałam, przecież bywam codziennie :2smiech:

atka

Re: Zmiany na forum

Post autor: atka » 11 lut 2018, 11:21

Jestem! Pat, dzięki za pomoc i wyrozumiałość.
Sezon się zbliża, a ja mam do nadrobienia prawie dwa lata.

Awatar użytkownika
survivor26
Administrator
Posty: 22120
Rejestracja: 06 mar 2017, 9:20
Lokalizacja: DLW

Re: Zmiany na forum

Post autor: survivor26 » 11 lut 2018, 11:42

Bardzo się cieszę, Joasiu, że się udało, no i do roboty - nadrabiać nieobecność :-)

Awatar użytkownika
Barabella
Administrator
Posty: 15384
Rejestracja: 08 mar 2017, 13:36
Lokalizacja: Łódź

Re: Zmiany na forum

Post autor: Barabella » 01 mar 2018, 21:17

Szanowni i drodzy użytkownicy! Jeśli uważnie śledzicie nasze forum, to zauważyliście, że od kilku tygodni wprowadzamy zmiany organizacyjno-techniczne mające na celu jeszcze sprawniejsze działanie Kompostownika. Wprowadziliśmy rozróżnienie na rangi forumowiczów, wykonaliśmy akcję aktywizacyjną, która odniosła spory sukces i ujawniło się wiele nowych, dotychczas nieaktywnych, użytkowników, a teraz przyszedł czas na zmiany kadrowe.

Doszliśmy do wniosku, że na tak kameralnym forum mamy nadreprezentację kadry zarządzającej, część z nas nie jest w stanie należycie pełnić swoich obowiązków ze względu na zobowiązania w „prawdziwym” świecie, dlatego z dniem 01.03 wspólną decyzją wszystkich zainteresowanych ustaliliśmy, że z funkcji administratorów rezygnują Wisnia i Sweety. Ponadto do dymisji podał się Alphax.

Tym samym od dnia dzisiejszego skład zespołu administracyjnego to: Survivor, Zuzanna, MaGorzatka i Barabella.

Powyższe zmiany w żaden sposób nie wpłyną na funkcjonowanie forum, które nadal planujemy ulepszać i czuwać nad nim w miarę swoich sił i możliwości.
Pozdrawiam,
Barabella


Aktualny wątek

Awatar użytkownika
survivor26
Administrator
Posty: 22120
Rejestracja: 06 mar 2017, 9:20
Lokalizacja: DLW

Re: Zmiany na forum

Post autor: survivor26 » 13 mar 2018, 8:21

Wczoraj, tj. 12.03 nastąpiła aktualizacja oprogramowania forum do najnowszej wersji 3.2.2. Forum teraz powinno działać szybciej i sprawniej, natomiast zmiany estetyczne są niewielkie, aczkolwiek na plus. Przelotnie mogą wystąpić jeszcze jakieś drobne zakłócenia czy niedogodności.

Jednocześnie przypominam, że ze względu na to, iż zarówno skórki, wygląd i formę forum mamy opartą na darmowych szablonach, jak i wszelkie modyfikacje w nim robione mamy robione bezpłatnie przez dobrego człowieka, któremu się chce w tym grzebać, choć nie ma w tym żadnego interesu, reklamacji nie przyjmuje się ;)

I generalnie, nie panikujcie, jeśli forum nie działa, działa inaczej itp. - wierzcie nam, że to monitorujemy na bieżąco i jeśli coś nie zostanie naprawione w 10 sekund, to znaczy, że się szybko nie da, a nie, że się tym nie zajmujemy.

Awatar użytkownika
urazka
Zadomowiony
Posty: 6403
Rejestracja: 21 mar 2017, 17:49

Re: Zmiany na forum

Post autor: urazka » 13 mar 2018, 11:53

Barabella pisze:
01 mar 2018, 21:17
Doszliśmy do wniosku, że na tak kameralnym forum mamy nadreprezentację kadry zarządzającej, część z nas nie jest w stanie należycie pełnić swoich obowiązków ze względu na zobowiązania w „prawdziwym” świecie, dlatego z dniem 01.03 wspólną decyzją wszystkich zainteresowanych ustaliliśmy, że z funkcji administratorów rezygnują Wisnia i Sweety. Ponadto do dymisji podał się Alphax.

Tym samym od dnia dzisiejszego skład zespołu administracyjnego to: Survivor, Zuzanna, MaGorzatka i Barabella.
Obu Aniom - Wisience i Sweety, a także Januszowi bardzo dziękuję za czas i serce włożone dotychczas w roli moderatorów w codzienne funkcjonowanie forum oraz w przeniesienie go na nową platformę.

Pat dziękuję za informację. Właśnie byłam zdziwiona nowym rozmiarem czcionki. Podziękuj też, proszę temu "dobremu człowiekowi, któremu się chce w tym grzebać" za Jego pracę.
Pozdrawiam, Janina

Awatar użytkownika
survivor26
Administrator
Posty: 22120
Rejestracja: 06 mar 2017, 9:20
Lokalizacja: DLW

Re: Zmiany na forum

Post autor: survivor26 » 26 kwie 2018, 11:46

Przypominamy, że wątek kawowy służy do pogaduszek, dzielenia się codziennymi radościami i troskami, paplania o rzeczach ważnych i nieważnych. Z tego względu prosimy o ograniczenie zamieszczanych w nim zdjęć - o ile nie dotyczą tematów, którym wątek rzeczony służy - a w zamian wstawianie ich w odpowiednich wątkach tematycznych lub własnych wątkach ogrodowych. Wyjątek stanowią osoby, które nie posiadają jeszcze własnych wątków, a które gorąco zachęcamy do ich założenia. Prośba powyższa powodowana jest tym, że wątki kawowe pędzą z prędkością kilku stron dziennie i nie ma szans, żeby zamieszczone w nich zdjęcia/prośby o porady ogrodnicze przeczytali wszyscy ani żeby później można było je odszukać. Ponadto nasz serwer ma ograniczoną pojemność, która skończy się tym prędzej im więcej zdublowanych zdjęć będziemy wstawiać.

Awatar użytkownika
survivor26
Administrator
Posty: 22120
Rejestracja: 06 mar 2017, 9:20
Lokalizacja: DLW

Re: Zmiany na forum

Post autor: survivor26 » 29 maja 2018, 18:38

alphax pisze:
29 maja 2018, 18:20
Bardzo przepraszam, zmniejszenie ilości moich 3 zdjęć w moim ostatnim poście w wykonaniu administracji w jedno nieudolne zdjęcie to wyraźna i kolejna złośliwość w stosunku do mojej osoby.
Czyż ta metoda nie dotyczy wszystkich formowiczów, nawet tych których bardzo lubię? Jaka będzie następna dyskryminacja?

"Przypominamy, że wątek kawowy służy do pogaduszek, dzielenia się codziennymi radościami i troskami, paplania o rzeczach ważnych i nieważnych. Z tego względu prosimy o ograniczenie zamieszczanych w nim zdjęć - o ile nie dotyczą tematów, którym wątek rzeczony służy - a w zamian wstawianie ich w odpowiednich wątkach tematycznych lub własnych wątkach ogrodowych. Wyjątek stanowią osoby, które nie posiadają jeszcze własnych wątków, a które gorąco zachęcamy do ich założenia".

Zmniejszenie trzech w jedno to gest uprzejmości ze strony administracji, gdyż zasadniczo zgodnie z powyższym dwa powinny zostać na stałe usunięte. Ponadto pytania dotyczące regulaminów i kwestii technicznych warto zadawać w odpowiednim wątku, bo w tym, jak wszystko inne mogą zostać przeoczone, a odpowiedzi szybko znikają pod kolejnymi stronami.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogłoszenia administracyjne”