Szycie - nasze prace

Awatar użytkownika
amba19
Zadomowiony
Posty: 583
Rejestracja: 21 mar 2017, 9:15
Lokalizacja: Gdańsk i Kaszuby

Re: Szycie - nasze prace

Post autor: amba19 » 22 lis 2017, 7:37

No to się pochwalę...wczoraj skończyłam... a właściwie to nie skończyłam, bo okazało się, że nie mam czerwonych guziczków i zapięcie będę kończyć dopiero dzisiaj.

Obrazek

Właściwie to nie można powiedzieć, że ja to uszyłam. Przerobiłam bluzeczkę-tuniczkę z SH...

Obrazek

Odkurzyłam moją maszynę po wielu latach. Zapomniałam już ile przyjemności sprawiało mi kiedyś szycie...
Pamiętajcie o ogrodach - przecież stamtąd przyszliście...Maria

Awatar użytkownika
urazka
Zadomowiony
Posty: 6462
Rejestracja: 21 mar 2017, 17:49

Re: Szycie - nasze prace

Post autor: urazka » 22 lis 2017, 11:14

Pat jak dobrze mają Twoje Dziewczynki z Tobą!
Marysiu pięknie Ci wyszła ta sukieneczka! A jakie cudne butki. Sama je szyłaś?
Pozdrawiam, Janina

Awatar użytkownika
survivor26
Administrator
Posty: 22335
Rejestracja: 06 mar 2017, 9:20
Lokalizacja: DLW

Re: Szycie - nasze prace

Post autor: survivor26 » 22 lis 2017, 11:54

Janeczko, dziękuję ;)

Marysiu, ale cudnie! I jak wszystko dopracowane!

Na tym tle moje szyciowe próby wyglądają marnie :oops: mimo to szyję i tak i doszyłam drugi komplet pościeli dzisiaj:
barbie1.JPG
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
amba19
Zadomowiony
Posty: 583
Rejestracja: 21 mar 2017, 9:15
Lokalizacja: Gdańsk i Kaszuby

Re: Szycie - nasze prace

Post autor: amba19 » 22 lis 2017, 12:01

Janeczko - tak to moja samodzielna twórczość :oops: myślę, że to widać na odległość...szyłam je na maszynie - dlatego takie krzywe. Są zbyt małe, nie potrafię czegoś takiego uszyć precyzyjnie. Następne będę szyła ręcznie, tylko na razie nie mam natchnienia. Chętnie kupiłabym profesjonalnie wykonane butki - tylko nie wiem gdzie...
Pat - do perfekcji to bardzo daleko. Proponuję nie zaglądać na lewą stronę :2smiech:


To jeszcze pokażę sukienkę z różowej koronki ( usztą również z materiałów z SH)

Obrazek
Pamiętajcie o ogrodach - przecież stamtąd przyszliście...Maria

Awatar użytkownika
Bogusia
Zadomowiony
Posty: 2829
Rejestracja: 21 mar 2017, 7:35

Re: Szycie - nasze prace

Post autor: Bogusia » 22 lis 2017, 18:31

Ale cudna ta różowa sukienka :o materiał śliczny, taki delikatny. A moja nadal nie zaczęta, bo czasu nie mam, ja nie pracująca nie mam czasu :2glowawmur:
Lubie szyć dla dzieci i lalek, fajna sprawa, przypominam sobie jak mamie każdy kawałek szmatki kradłam i szyłam ciuchy dla swoich lalek :2smiech: nawet ścierki do naczyń potrafiłam pociąć :2smiech:

Awatar użytkownika
amba19
Zadomowiony
Posty: 583
Rejestracja: 21 mar 2017, 9:15
Lokalizacja: Gdańsk i Kaszuby

Re: Szycie - nasze prace

Post autor: amba19 » 24 lis 2017, 14:18

Oooo, kilka dni temu pisałam odpowiedż i co ja z nią zrobiłam :-?
Już nie pamiętam co tam było, ale na pewno to - że szycie tych małych ciuszków sprawia mi całą fure radości. Podobnie jak wygrzebywanie w SH szmatek z haftami, koronkami, angielskim haftem i kombinowanie co można z tego uszyć.

Czepek...

Obrazek

===============================

Bogusiu - wracając do tej różowej sukienki - to żebyś wiedziała z jakigo koszmarnego ciucha odzyskałam koronkę. To była taka rozkloszowana bluzka w kolorze wściekłej limnoki z naszytą po wierzchu tą śliczną koronką. Wyciągnęłam to z kosza pod tutułem "wszystko po 1 zł" Zrobiłam nawet fotkę tego gargamela - ale mój aparat tego koloru nie strawił i na zdjęciu wyglada jak żółty.. :2smiech:
Pamiętajcie o ogrodach - przecież stamtąd przyszliście...Maria

Awatar użytkownika
Bogusia
Zadomowiony
Posty: 2829
Rejestracja: 21 mar 2017, 7:35

Re: Szycie - nasze prace

Post autor: Bogusia » 24 lis 2017, 16:31

Marysiu no właśnie w takich koszach skarby można zaleźć, a co z tego zrobić można to już my krawcowe wiemy ;) ja szyje mebelki, bo mam zamówienie i moja lala musi czekać na nową kieckę, po świętach może odsapnę to uszyję jej, a może jeszcze ja znajdę jakiś cudny materiał dla mojej? i kto powiedział, że szycie, szukanie i dobieranie materiałów może być stresujące ;) a tak na marginesie to wpadłaś kochana po uszy już :2smiech: za każdym razem jak znajdziesz się w pobliżu szmatek to w główce będziesz kombinować, co z tego uszyć :hahaha:

Awatar użytkownika
amba19
Zadomowiony
Posty: 583
Rejestracja: 21 mar 2017, 9:15
Lokalizacja: Gdańsk i Kaszuby

Re: Szycie - nasze prace

Post autor: amba19 » 24 lis 2017, 22:01

Bogusiu - to fajne zajęcie na jesienno-zimowe wieczory...
Pamiętajcie o ogrodach - przecież stamtąd przyszliście...Maria

Awatar użytkownika
survivor26
Administrator
Posty: 22335
Rejestracja: 06 mar 2017, 9:20
Lokalizacja: DLW

Re: Szycie - nasze prace

Post autor: survivor26 » 21 gru 2017, 11:07

Rzutem na taśmę doszły poduszki do wypchania zagłówka, więc mogę go zaprezentować:
zaglowek.JPG
między poduszkami te paski wstawiłam, nie będąc pewna własnej dokładności pomiarów - teraz widzę, że trzeba by je także wypchać, ale to już na spokojnie po świętach, ale już w tej formie zagłówek dobrze pełni swoją rolę. W sumie, jak na moje możliwości, to wyszło nieźle ;) (na otoczenie proszę nie zwracać uwagi, sypialnia jest właśnie totalnie rozgrzebana celem sprzątnięcia...)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
mariaewa
Zadomowiony
Posty: 10549
Rejestracja: 21 mar 2017, 8:56
Lokalizacja: DK 6

Re: Szycie - nasze prace

Post autor: mariaewa » 21 gru 2017, 11:47

Kochana, z Ciebie już "szyjka" całą gębą. :02icon_mryellow: Lubię te wszystkie toile de Jouy [ chyba, dobrze nie widzę :oops: ] Masz porcelanę w tym stylu, prawda ?
To się robi już perfekcyjnie. :lol2:
A jeśli się tłumaczy nieład artystyczny, trzeba go najpierw pokazać. :2smiech: Nijakiego nie widzę.
Ociepliłaś łoże i pokój. Jest klimat. :oklasky:

Awatar użytkownika
Barabella
Administrator
Posty: 15388
Rejestracja: 08 mar 2017, 13:36
Lokalizacja: Łódź

Re: Szycie - nasze prace

Post autor: Barabella » 21 gru 2017, 12:03

Pięknie wyszło :041:
Pozdrawiam,
Barabella


Aktualny wątek

Awatar użytkownika
Bogusia
Zadomowiony
Posty: 2829
Rejestracja: 21 mar 2017, 7:35

Re: Szycie - nasze prace

Post autor: Bogusia » 21 gru 2017, 14:03

Podoba mi się ten materiał, gdzie kupiłaś? Ty już na serio szyjąca pełną gębusią fiu fiu :whistling:

Awatar użytkownika
survivor26
Administrator
Posty: 22335
Rejestracja: 06 mar 2017, 9:20
Lokalizacja: DLW

Re: Szycie - nasze prace

Post autor: survivor26 » 21 gru 2017, 14:29

Bogusia pisze:Podoba mi się ten materiał, gdzie kupiłaś? Ty już na serio szyjąca pełną gębusią fiu fiu :whistling:
No jak gdzie - sama widziałaś na jarmarku - u Ewy sąsiada, dowoziła mi jeszcze przecież ;) Świetny jest, uwielbiam ten motyw (co Mesia przypomniała - rzeczywiście porcelanę też mam taką), chyba jeszcze na narzutę mi starczy tyle tego w sumie uzbierałam.

I bardzo dziękuję za życzliwe słowa - ja kiedyś sporo szyłam, ale potem miałam kilkanaście lat przerwy, którą to przerwę obecnie usiłuję nadrobić ;)

Awatar użytkownika
Bogusia
Zadomowiony
Posty: 2829
Rejestracja: 21 mar 2017, 7:35

Re: Szycie - nasze prace

Post autor: Bogusia » 21 gru 2017, 15:39

Nie widziałam, że takie cudo Ewa Ci przywiozła, śliczności :o

Awatar użytkownika
survivor26
Administrator
Posty: 22335
Rejestracja: 06 mar 2017, 9:20
Lokalizacja: DLW

Re: Szycie - nasze prace

Post autor: survivor26 » 04 lut 2018, 9:48

No to pokazuję swój organizer na druty i szydełka. Do tej pory trzymałam je razem w skrzynce narzędziowej i to się sprawdzało jako miejsce przechowywania, ale nie do codziennego używania. Najbardziej męczyło mnie to, że druty nie są oznaczane rozmiarami i musiałam każdorazowo przy nowym projekcie wyciągać ich kłąb i mierzyć miarką, żeby wybrać właściwy rozmiar.

Poszukałam w internecie i najbardziej do moich potrzeb pasował organizer wiszący, no to sobie uszyłam:
organizer.JPG
Od góry ma poziome zakładki, w które wsuwa się druty, od dołu pionowe na szydełka. O jednej rzeczy nie pomyślałam przy szyciu - że te zakładki powinny być oznaczone numerami :oops: Najlepiej byłoby je wyszyć na tkaninie przed zszywaniem całości - ja nie pomyślałam, więc mam numerację 'fachowo' naniesioną ołówkiem :lol2: No i gdybm go zrobiła ciut większego, można było dodać kieszonkę na akcesoria: miarkę, naparstek dziewiarski etc.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Prace ręczne drutami, szydełkiem i igłą”