Tylko nie telewizja :)

Awatar użytkownika
MaGorzatka
Zadomowiony
Posty: 4908
Rejestracja: 08 mar 2017, 16:33
Lokalizacja: Pomorze Środkowe

Tylko nie telewizja :)

Post autor: MaGorzatka » 27 maja 2017, 9:04

Czy korzystacie z płatnych platform VOD, np. Netfliks czy Showmax? Jak Wam się to sprawdza "w praniu"?
Zastanawiam się nad rejestracją, ale nie wiem, jak w praktyce to wygląda i czym te platformy różnią się między sobą.

Ktoś-coś?

Awatar użytkownika
survivor26
Administrator
Posty: 22122
Rejestracja: 06 mar 2017, 9:20
Lokalizacja: DLW

Re: Tylko nie telewizja :)

Post autor: survivor26 » 27 maja 2017, 9:11

MaGorzatka pisze:Czy korzystacie z płatnych platform VOD, np. Netfliks czy Showmax? Jak Wam się to sprawdza "w praniu"?
Zastanawiam się nad rejestracją, ale nie wiem, jak w praktyce to wygląda i czym te platformy różnią się między sobą.

Ktoś-coś?
Korzystam z Netflixa i na razie bardzo sobie chwalę - filmy fabularne nie najnowsze, tak pół roku po premierze się pojawiają, ale są setki seriali brytyjskich. Ceny nie znam, bo dostałam w prezencie od siostrzenicy (tu uwaga: wykupienie abonamentu daje dostęp - jednoczesny - do Netflixa na trzech osobnych urządzeniach). Nie ma reklam, nie rwie połączenia, oglądam na komputerze podłączonym do TV. Mają super opcję: napisy po polsku i/lub po angielsku, ale większość 'moich' seriali i tak jest z polskim dubbingiem.

Teraz rozważam HBO GO, bo mają Fargo, Twin Peaks i Grę o Tron, ale muszę iść do punktu i się wywiedzieć dokładnie, bo chciałam wziąć w ramach abonamentu w Plusie i nie jestem pewna, jak to działa na komputerze.

Awatar użytkownika
MaGorzatka
Zadomowiony
Posty: 4908
Rejestracja: 08 mar 2017, 16:33
Lokalizacja: Pomorze Środkowe

Re: Tylko nie telewizja :)

Post autor: MaGorzatka » 27 maja 2017, 22:39

Dzięki!
A czy te seriale z dubbingiem mają też opcjonalnie napisy, czy już ten dubbing przymusowo?

Awatar użytkownika
survivor26
Administrator
Posty: 22122
Rejestracja: 06 mar 2017, 9:20
Lokalizacja: DLW

Re: Tylko nie telewizja :)

Post autor: survivor26 » 29 maja 2017, 6:30

MaGorzatka pisze:Dzięki!
A czy te seriale z dubbingiem mają też opcjonalnie napisy, czy już ten dubbing przymusowo?
Mają, masz do wyboru sam język oryginalny, język oryginalny z oryginalnymi napisami, polski z napisami angielskimi oraz polski z napisami polskimi ;)

Awatar użytkownika
MaGorzatka
Zadomowiony
Posty: 4908
Rejestracja: 08 mar 2017, 16:33
Lokalizacja: Pomorze Środkowe

Re: Tylko nie telewizja :)

Post autor: MaGorzatka » 29 maja 2017, 14:16

Dzięki, Patysiu. Poprzyglądam się jeszcze temu tematowi :)

Awatar użytkownika
survivor26
Administrator
Posty: 22122
Rejestracja: 06 mar 2017, 9:20
Lokalizacja: DLW

Re: Tylko nie telewizja :)

Post autor: survivor26 » 21 wrz 2017, 12:21

Czy ktoś z Was korzysta z ipla? nie chcę tego na stałe, ale mają opcję wykupienia dostępu do konkretnego filmu, a tylko u nich jest "Pokot", więc chciałam obejrzeć. Ale: zastanawiam się czy muszę instalować to ich oprogramowanie dla Windows, czy normalnie mi się film w przeglądarce otworzy?

zuzanna2418

Re: Tylko nie telewizja :)

Post autor: zuzanna2418 » 21 wrz 2017, 15:38

Ja na ipla ogladam Ekipę A. Holland bez instalacji.

Awatar użytkownika
Maliola
Zadomowiony
Posty: 10306
Rejestracja: 21 mar 2017, 6:53

Re: Tylko nie telewizja :)

Post autor: Maliola » 21 wrz 2017, 15:44

Pat, ja mam aplikację w telewizorze, ale oglądam czasami tylko jakiś bezpłatny serial.
Zuziu - ekipa świetna, swego czasu zbierałam na płytach ten serial...

Awatar użytkownika
survivor26
Administrator
Posty: 22122
Rejestracja: 06 mar 2017, 9:20
Lokalizacja: DLW

Re: Tylko nie telewizja :)

Post autor: survivor26 » 21 wrz 2017, 15:55

zuzanna2418 pisze:Ja na ipla ogladam Ekipę A. Holland bez instalacji.
O, to super! to sporo ułatwia ;)

Olu, no ja mam tak stary telewizor, że z internetem się nie łączy ;)

Awatar użytkownika
MaGorzatka
Zadomowiony
Posty: 4908
Rejestracja: 08 mar 2017, 16:33
Lokalizacja: Pomorze Środkowe

Re: Tylko nie telewizja :)

Post autor: MaGorzatka » 18 paź 2018, 15:50

Nie wiem, czy znacie z tv Katarzynę Janowską - miała kiedyś w TVP Kultura program "Hala odlotów" z aktualnościami ze świata kultury. Świetna babka, świetny program - oglądałam w necie.
No ale potem było przejęcie tvp przez dobrą zmianę i się skończyło.

I oto pracuje teraz w Onecie i ma podobny program "Rezerwacja", co odkryłam kilka dni temu! (się ma ten refleks)
Te rozmowy to nowości filmowe, literackie, muzyczne, wywiady z ciekawymi ludźmi twórcami i odtwórcami kultury - polecam bardzo bardzo.
Dopadłam najnowszego odcinka najnowszego sezonu i przemieszczam się wstecz, dziergając skarpetki.

Awatar użytkownika
MaGorzatka
Zadomowiony
Posty: 4908
Rejestracja: 08 mar 2017, 16:33
Lokalizacja: Pomorze Środkowe

Re: Tylko nie telewizja :)

Post autor: MaGorzatka » 08 mar 2019, 16:30

Pytanie do osób beztelewizornych - gdzie się teraz ogląda Maję w ogrodzie? Bo się pogubiłam, a pragnęłabym się odnaleźć. :)

Awatar użytkownika
Barabella
Administrator
Posty: 15384
Rejestracja: 08 mar 2017, 13:36
Lokalizacja: Łódź

Re: Tylko nie telewizja :)

Post autor: Barabella » 08 mar 2019, 19:56

Małgosiu a tu?
Pozdrawiam,
Barabella


Aktualny wątek

Awatar użytkownika
MaGorzatka
Zadomowiony
Posty: 4908
Rejestracja: 08 mar 2017, 16:33
Lokalizacja: Pomorze Środkowe

Re: Tylko nie telewizja :)

Post autor: MaGorzatka » 08 mar 2019, 21:00

Dzięki Basiu! Tu właśnie dawniej oglądałam, a potem się jakieś długie przerwy porobiły i myślałam, że już nie będzie, czy co...

Awatar użytkownika
MaGorzatka
Zadomowiony
Posty: 4908
Rejestracja: 08 mar 2017, 16:33
Lokalizacja: Pomorze Środkowe

Re: Tylko nie telewizja :)

Post autor: MaGorzatka » 06 paź 2019, 18:56

Polecam Wam Halo Radio - nowe medium obywatelskie, niezależne od koncesji i polityków, nadające w internecie. Ruszyło i działa dzięki wpłatom od ludzi, od nas.

Halo Radio istnieje od 1 października, można go słuchać na YouTube lub/i w aplikacji na smartfonie.
Aplikacja jest na razie nie do końca stabilna i często się zrywa, ale da się wytrzymać. Z kolei na YT jest dostępna warstwa słowna, ale w trakcie nadawania muzyki słyszymy... ciszę. To się wkrótce zmieni, ze strony Halo wszystko jest pozałatwiane, tylko jeszcze młyny YT mielą powoli.
Tu jest strona tego medium.

Na razie wygląda to tak, że są dwu- lub trzygodzinne bloki autorskie, gdzie prowadzący odpowiada za tematykę i za muzykę, która ten blok ilustruje.
Niektóre są naprawdę super. Nie wszystkie tematy z mojej bajki, ale jak się już trafi, to na kilka godzin i to mi się podoba.
Właśnie skończył się świetny blok Tomasza Raczka.

Awatar użytkownika
MaGorzatka
Zadomowiony
Posty: 4908
Rejestracja: 08 mar 2017, 16:33
Lokalizacja: Pomorze Środkowe

Re: Tylko nie telewizja :)

Post autor: MaGorzatka » 31 lip 2020, 7:48

Dziś polecam nowe (bezreklamowe!! !) radio internetowe o nazwie Radio Nowy Świat.

Ruszyło w czerwcu z wielką energią i na petardzie, że się tak wyrażę. Cała masa dawnych słuchaczy radiowej Trójki czekała przebierając niecierpliwie nogami, bo to właśnie ich ulubieni redaktorzy utworzyli nowe medium.
Radio jest w moim odbiorze zupełnie takim samym miodem na uszy, jakim była Trójka i tu mam na myśli Trójkę słuchaną przeze mnie przed erą Pisu (a nie bezpośrednio przed zadanym jej gwałtem zakończonym wielkim exodusem większości Zespołu).
Jeśli prawdą jest, że nie wchodzi się dwa razy do tej samej rzeki, to mam takie wrażenie, że im się to jednak prawie udało!
Żadnych linków nie podaję, bo łatwo znaleźć w sieci ich stronne główna, a tam już wszystko jest.

Ja już przeszłam na to medium zupełnie i słucham najczęściej ze smartfona kiedy jestem w od ogrodzie, a w kuchni podłączam sobie do smartfona głośniki.
Czuję, jakby mi ktoś oddał kawałek wolności i kawałek młodości połączone sprytnie w jedną całość.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Polecane rozrywki kulturalne :)”