Prace renowatorskie

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
mariaewa
Zadomowiony
Posty: 10549
Rejestracja: 21 mar 2017, 8:56
Lokalizacja: DK 6

Re: Prace renowatorskie

Post autor: mariaewa » 09 maja 2022, 23:20

Pierwsza tkanina powstała tylko po to, żeby zamieszkać na tym fotelu. Jak na zamówienie.
Te czarne krzesła trochę art deco w wolnym przekładzie. I trzeba tę czerń drewna podkreślić i wykorzystać. Ja jestem nieco teatralna w dekoracjach wnętrz więc poszłabym na całość.
20220509_230828.jpg
A jeśli nie ptaki na czarnym tle to naczelny wzór dla tamtej epoki-wachlarze. Szare na czarnym tle też są.
20220509_205237.jpg
A krzesła z kolumienkami to tylko żakard.
Może taki jak kilimy.
20220509_232334.jpg
Albo mój faworyt nazywany jabłonie na wzgórzu
20220509_232755.jpg
Ja zazwyczaj kupuję ciekawe tkaniny na all w dziale antyki i sztuka, tkaniny. Tam jest tyle obiciówki. :eek: I niespotykane wzory. Lubię zmienić poduszki na fotelach i kanapach.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Jolka
Zadomowiony
Posty: 7327
Rejestracja: 05 lis 2019, 11:12
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Prace renowatorskie

Post autor: Jolka » 10 maja 2022, 6:34

Dziękuję za wszystkie rady.
Mesiu piękne tkaniny pokazalaś, bardzo mi się podobają.
Idę pooglądać na allegro.

Awatar użytkownika
survivor26
Administrator
Posty: 22323
Rejestracja: 06 mar 2017, 9:20
Lokalizacja: DLW

Re: Prace renowatorskie

Post autor: survivor26 » 02 lis 2022, 9:41

Tym razem udało mi się pamiętać i zrobiłam zdjęcia mebli salonowych przed renowacją:

Skrzynia, w którą zapakowała majątek babcia koleżanki, oryginalny stuletni wyrób lwowski. Niestety potem ktoś ją potężnie zapaćkał farbą olejną. Pół roku mordowałam się z jej usuwaniem, ale z pasków skórzanych i śrubek za nic nie schodzi, więc poszłam na kompromis i będzie zamalowana farbą kredową. Kolor główny oliwkowy, detale w pomarańczowo-czerwonym i szafranowej żółci.
IMG_20221102_093908_resize_94.jpg
Kredens tutejszy, ja w nim trzymam porcelanę paradną i ekskluzywną ;) Ta sama historia co ze skrzynią, mimo kilku prób usunięcie warstw farby zajmie mi kolejne 10 lat, a potrzebuję go teraz więc przemaluję: całość na złamną biel/beż (nie wiem, jak na żywo będzie wyglądać zamówiona farba), środek półki albo oliwkowe albo w trzech kolorach powielających skrzynię. Nóżki dorobiliśmy, będzie wyższa i lżejsza
IMG_20221101_164733_resize_16.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
boryna
Administrator
Posty: 12111
Rejestracja: 21 mar 2017, 7:53
Lokalizacja: opolskie

Re: Prace renowatorskie

Post autor: boryna » 02 lis 2022, 9:50

To zasiadam z popcornem i czekam :-) . Super mieć taki sezam z meblowymi skarbami.

Awatar użytkownika
Ryszan
Zadomowiony
Posty: 2572
Rejestracja: 21 mar 2017, 11:49
Lokalizacja: Łódź

Re: Prace renowatorskie

Post autor: Ryszan » 02 lis 2022, 9:53

boryna pisze:
02 lis 2022, 9:50
To zasiadam z popcornem i czekam :-) . Super mieć taki sezam z meblowymi skarbami.
Ja też.

Awatar użytkownika
survivor26
Administrator
Posty: 22323
Rejestracja: 06 mar 2017, 9:20
Lokalizacja: DLW

Re: Prace renowatorskie

Post autor: survivor26 » 02 lis 2022, 10:02

Jakby co, to mam trochę takich staroci do oddania, bo jeszcze sporo w domu, a ja już więcej nie potrzebuję ;)

Awatar użytkownika
Jolka
Zadomowiony
Posty: 7327
Rejestracja: 05 lis 2019, 11:12
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Prace renowatorskie

Post autor: Jolka » 02 lis 2022, 10:12

Pati kredens super idealny do przechowywania, S,koda tylko że ktoś Tobie tyle roboty przyspożył, piękne drewno zapaprane olejną.

.Mój w salonie kocham za pojemność, całe szkło, porcelanę, kieliszki i zawartość barku zmieściła się w jednym niewielkim mebelku.
Zaskoczyła mnie jego pojemność do tego każdyrodzaj porcelany stoi osobno i jest dostępny bez zestawiania innego asortymentu.
Trochę ciemna w środki ale jak siostrzeniec zainstalował ledy pod koronką przyczepioną na półkach, włączających się przy otwarciu, szkło wygląda przepięknie.

Pati nigdy nie malowałam nic farbą kredową , bardzo jestem ciekawa efektów.
Kufer jest przepiękny, też mam podobny który służy za magazyn krawiecki.
Ktoś też olejną brazową potraktował że złotymi okuciami, no może ja też rozprawie się z tą olejnicą.
Poproszę o mały kurs renowatorski .

Awatar użytkownika
klarysa
Zadomowiony
Posty: 7469
Rejestracja: 21 mar 2017, 7:23

Re: Prace renowatorskie

Post autor: klarysa » 02 lis 2022, 10:21

Zsasiadam i czekam.
No może w międzyczasie też poskubię jakieś niepożądane powłoki z farb.
Komoda czeka.
Skrzynia z piękną historią. Próbowałaś ze skóry i metalu usunąć farbę wełną stalową?
Z kredensu może opalarka dałaby radę?
Ale to kupa roboty.
W saloniku część mebli masz naturalnych, to kolorowe dla podkręcenia efektu będą ok
Fajnie mieć pod ręką taki meblowy sezam. Potrzebujesz i jest. Na zaraz.
Jak to brzmi...paradna porcelana.❤️

Po cichu liczę, że nasz kredens też awansuje z miejscówki za drzwiami telewizorni do dziennego. Z porcelaną słabo, ale mam trochę fajnych naczyń do wyeksponowania.

Jolu, dzięki za podpowiedź z ledami.
Nasz kredens też ciemny. W planach było malowanie inspirowane wnętrzem kawiarni w Pniewach. G. twierdzi, że szkoda.
Drewno piękne i zdrowe.
Justyna :heej:

"Słowa są jak klucze, tylko dobrze dobrane potrafią otworzyć czyjeś serce i umysł"

Rozczochrany...W domu i w zagrodzie cz.2 - aktualna

Rozczochrany...W domu i w zagrodzie cz.1

Za miedzą

Awatar użytkownika
survivor26
Administrator
Posty: 22323
Rejestracja: 06 mar 2017, 9:20
Lokalizacja: DLW

Re: Prace renowatorskie

Post autor: survivor26 » 02 lis 2022, 10:29

Dziewczynki ze skrzyni nie da usunąć się niczym, próbowałam zdrapywania, środka do usuwania powłok, szlifowania, kufer jest z takiego grubego kartonu do tego skórzane ucha. Z kredensem z kolei problem jest z milionem załamań, frezowań itp. Ja już nie mam siły ani cierpliwości, żeby z tym się bawić, to nie jest jakiś antyk z epoki brązu, żeby trzeba było za wszelką cenę walczyć o profesjonalną renowację, a im dłużej mieszkam z zabytkami w zabytku, tym bardziej stwierdzam, że meble i dom mają być do mieszkania, szczególnie cenne zabytki powinny mieć swoje miejsce w skansenie/muzeum, ale cała reszta ma służyć człowiekowi, bo do tego została stworzona ;)

Jolu, ja samodzielnie robioną kredową malowałam drzwi na piętrze, bardzo fajnie wyszły, ale z domową kredową jest kupa zachodu przy robieniu i nanoszeniu, więc tym razem postawiłam na produkt gotowy.

Awatar użytkownika
urazka
Zadomowiony
Posty: 6461
Rejestracja: 21 mar 2017, 17:49

Re: Prace renowatorskie

Post autor: urazka » 02 lis 2022, 11:26

Ja też jestem ciekawa efektu i przychylam się do Twoich rozważań o zasadności prawidłowej renowacji potrzebnego Ci mebla.
Pozdrawiam, Janina

Awatar użytkownika
Jolka
Zadomowiony
Posty: 7327
Rejestracja: 05 lis 2019, 11:12
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Prace renowatorskie

Post autor: Jolka » 02 lis 2022, 11:29

Pati z tego mojego kufra też nijak nie da się usunąć farby, błyszcząca olejnicą wkurza.

Justynko pomysł z ledami w starej szafie sprawdza się genialnie.
Zdjęcia niestety po zmniejszeniu kiepskiej jakości.
IMG-20220918-WA0025.jpg
IMG-20220918-WA0007.jpg
IMG_20221102_111110_resize_2.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
lora
Zadomowiony
Posty: 7587
Rejestracja: 21 mar 2017, 7:51

Re: Prace renowatorskie

Post autor: lora » 02 lis 2022, 19:51

Jolu Świetny pomysł z tym oświetleniem. :ok:
Pati też czekam, pamiętam go już kiedyś pokazywałaś w innym miejscu. :-) a pamiętam bo na strychu jak tu przybyliśmy też taki był i chciałam go przenieś na dół ale wtedy wyśmiano mnie a potem zniknął ...taaa za forsę.

Awatar użytkownika
Jo37
Zadomowiony
Posty: 4516
Rejestracja: 11 mar 2017, 16:10
Lokalizacja: Warszawa i pow. łosicki

Re: Prace renowatorskie

Post autor: Jo37 » 02 lis 2022, 19:57

Dziewczyny - uważajcie z ledami w meblach. U Zuzi pożar spowodowały prawdopodobnie ledy w szafie.
Pozdrawiam,
Joanna

Awatar użytkownika
Jolka
Zadomowiony
Posty: 7327
Rejestracja: 05 lis 2019, 11:12
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Prace renowatorskie

Post autor: Jolka » 02 lis 2022, 20:07

Joasiu u mnie transformator jest pod szafą, ma wokół dostęp powietrza, nie powinno dojść do takiej sytuacji.

Awatar użytkownika
urazka
Zadomowiony
Posty: 6461
Rejestracja: 21 mar 2017, 17:49

Re: Prace renowatorskie

Post autor: urazka » 02 lis 2022, 21:15

Jolu piękny jest ten Twój kredens. To mebel rodzinny czy kupiony przez Was?
Pozdrawiam, Janina

ODPOWIEDZ

Wróć do „Domowe remonty i remonciki”