Maszyny i narzędzia ogrodnicze

Co, kiedy i jak robimy w ogrodzie
Awatar użytkownika
mewa
Zadomowiony
Posty: 670
Rejestracja: 21 mar 2017, 7:24

Re: Maszyny i narzędzia ogrodnicze

Post autor: mewa » 18 paź 2021, 21:43

boryna pisze:
04 paź 2021, 18:57
Ja mam Makitę z frezem i suche miskanty tnie bardzo fajnie, włącznie z liśćmi. Tyle, że ja tnę na wiosnę, kiedy są suche. Nie wiem, czy zielone dałaby radę.
Bożenko nie wiem czy dobrze kojarzę, ale czy Ty masz makitę z pojemnikiem?
Czy jest możliwość mielenia bez zapiętego pojemnika?

Awatar użytkownika
boryna
Administrator
Posty: 11983
Rejestracja: 21 mar 2017, 7:53
Lokalizacja: opolskie

Re: Maszyny i narzędzia ogrodnicze

Post autor: boryna » 19 paź 2021, 7:34

Fabrycznie nie ma takiej możliwości, ale S coś tam zrobił (musiałabym zapytać) żeby można było mielić bez i tak też cały czas robimy. Jest to dużo wygodniejsze, kiedy mieli się gałęzie niezbyt suche, które nie zawsze dają się pociąć całkowicie i tworzą takie "węże", które zapychają pojemnik.

Awatar użytkownika
boryna
Administrator
Posty: 11983
Rejestracja: 21 mar 2017, 7:53
Lokalizacja: opolskie

Re: Maszyny i narzędzia ogrodnicze

Post autor: boryna » 06 lis 2021, 15:24

Zgodnie z obietnicą wrzucam zdjęcia miskantów olbrzymich pociętych dzisiaj rozdrabniarką. Wychodzi taka grubsza sieczka, całkiem niezła jako ściółka lub po prostu na kompost. Miskanty nie były już całe zielone, tylko w środku łodygi.
20211106_151606_resized.jpg
20211106_151612_resized.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Barabella
Administrator
Posty: 15384
Rejestracja: 08 mar 2017, 13:36
Lokalizacja: Łódź

Re: Maszyny i narzędzia ogrodnicze

Post autor: Barabella » 09 lis 2021, 14:28

Dlaczego teraz ścinałaś?
Pozdrawiam,
Barabella


Aktualny wątek

Awatar użytkownika
boryna
Administrator
Posty: 11983
Rejestracja: 21 mar 2017, 7:53
Lokalizacja: opolskie

Re: Maszyny i narzędzia ogrodnicze

Post autor: boryna » 09 lis 2021, 14:40

Basiu teraz, bo nie lubię kiedy mi zimą te źdzbła wszędzie latają, a ponieważ one rosną na wygwizdowie, to nawet mocne związywanie nie pomaga. Pozostałe trawy trzymają się kupy do wiosny, a one gubią źdzbła przy każdym wietrze i fatalnie ogród wygląda. Druga rzecz, że na wiosnę tam jest błoto i trzeba się strasznie ubrudzić, żeby je ściąć.

Awatar użytkownika
boryna
Administrator
Posty: 11983
Rejestracja: 21 mar 2017, 7:53
Lokalizacja: opolskie

Re: Maszyny i narzędzia ogrodnicze

Post autor: boryna » 22 maja 2022, 14:09

Na prośbę Agi wstawiam link do podkaszarki, którą wczoraj kupiliśmy i z której jestem zadowolona :-)

https://www.alko.sklep.pl/bosch-home-an ... estaw.html

Awatar użytkownika
Margolcia_K
Zadomowiony
Posty: 2053
Rejestracja: 21 mar 2017, 8:08
Lokalizacja: Puszcza Notecka nad Wartą

Re: Maszyny i narzędzia ogrodnicze

Post autor: Margolcia_K » 22 maja 2022, 14:56

Dziewczynki, wracam do tematu nożyc akumulatorowych, o których była juz mowa, ale jakoś nie umiałam wyciągnąć wniosków z dyskusji. Takich do podkaszania brzegów rabat, przy kancikach.
Podkaszarka się nie sprawdza, bo wszystko ścięte ląduje na rabatce i trzeba to potem ręcznie wybierać. Dobrze się przycinanało ręcznymi nożycami, ale niestety ręce już nie te, zwyrodnienia stawów i bolenie, nie dają poprzycinać wszystkiego. Dlatego chciałabym kupić takie nożyce akumulatorowe, takie z wyższej półki, które działałyby dłużej niż 10-20 minut. Jak na razie podobałyby mi się nożyce Makity, ale mają dwa przeciwwskazania:
po pierwsze cena, jakby ciut za wysoka, jak na tego typu sprzęt, (od 600 zł +)
po drugie - waga, 1,5 kg, to za dużo jak na moje zwyrodniałe stawy

Chciałabym żeby miały możliwość zamocowania przedłużki, do podkaszania na stojąco, żeby mało ważyły, pracowały dłużej niż 20 minut i żeby kosztowały nie więcej (albo około) 300 zł.
Wiem, że moje chciejstwa są zaprzeczeniem powiedzenie, że jak dobre, to nie tanie, a jak tanie, to nie dobre :diabelek:
Ale może któraś z Was ma takie cudo, które spełniłoby wszystkie moje potrzeby?
Pozdrawiam wszystkich i życzę udanego dnia!
Margolcia

Awatar użytkownika
Jolka
Zadomowiony
Posty: 7219
Rejestracja: 05 lis 2019, 11:12
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Maszyny i narzędzia ogrodnicze

Post autor: Jolka » 22 maja 2022, 15:54

Margolciu moje nożyce pomimo tego, że za niecałe sto złotych z Netto, działały chyba z osiem lat, wystarczały na przycięcie dziesięciu kulek na żywotniku.
Mają przedłużkę i myślę, że po wymianie akumulatorka, za dwadzieścia złotych popracują drugie tyle .
Jak akumulator rozładował się to robiłam co innego, po naładowaniu kontynuowałam cięcie.
Siostrzeniec powiedział że za te dwadzieścia złotych to nawet nieco mocniejszy akumulator wsadzi .
Jeśli nie masz tego cięcia bardzo dużo, to taki tani też da radę .
Ostatnio w Biedronce widziałam takie za niecałe sto pięćdziesiąt złotych .

Awatar użytkownika
urazka
Zadomowiony
Posty: 6403
Rejestracja: 21 mar 2017, 17:49

Re: Maszyny i narzędzia ogrodnicze

Post autor: urazka » 22 maja 2022, 16:59

Margolciu mam podobne nożyce z firmy Bosch ale tak naprawdę to nie byłam z nich do końca zadowolona. Rabatki mam ograniczone kostką trochę wystającą ponad trawnik i takie nożyce nie wycinały dokładnie trawy tuż przy kostkach. I tak musiałam używać nożyce ręczne. Poza tym przy dłuższej trawie takiej cieniutkiej cięcie nie było dokładne. Trzeba było ręką złapać za kępkę, naprężyć ją i wtedy ciąć. W przeciwnym wypadku trawka jedynie zaginała się a nie ucinała. No i akumulator. Już nie pamiętam ale na pewno nie było to dłużej niż pół godziny.
Pozdrawiam, Janina

Awatar użytkownika
Margolcia_K
Zadomowiony
Posty: 2053
Rejestracja: 21 mar 2017, 8:08
Lokalizacja: Puszcza Notecka nad Wartą

Re: Maszyny i narzędzia ogrodnicze

Post autor: Margolcia_K » 24 maja 2022, 8:09

Dziękuję dziewczynki, muszę pomyśleć, może pojadę do Gorzowa i pomacam po sklepach???
Pozdrawiam wszystkich i życzę udanego dnia!
Margolcia

Awatar użytkownika
urazka
Zadomowiony
Posty: 6403
Rejestracja: 21 mar 2017, 17:49

Re: Maszyny i narzędzia ogrodnicze

Post autor: urazka » 24 maja 2022, 11:00

Pomacaj, pomacaj nawet gdybyś później miała kupić taniej w internecie. Powodzenia!
Pozdrawiam, Janina

Awatar użytkownika
aguskag
Zadomowiony
Posty: 3504
Rejestracja: 21 mar 2017, 14:01
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Maszyny i narzędzia ogrodnicze

Post autor: aguskag » 24 maja 2022, 15:45

boryna pisze:
22 maja 2022, 14:09
Na prośbę Agi wstawiam link do podkaszarki, którą wczoraj kupiliśmy i z której jestem zadowolona :-)

https://www.alko.sklep.pl/bosch-home-an ... estaw.html
Bardzo dziękuję :buzki:
Jakoś mi umknęło, że miałam tu zajrzeć i dopiero dziś trybik zaskoczył :diabelek:

Super sprzęcik! Muszę pokazać M. Niech poczyta o parametrach, bo mi to niewiele mówią. Ale skoro jesteś zadowolona, to już duży plus i dzięki za polecenie. Strasznie ciężko się zdecydować w tej internetowej mnogości.
Pozdrawiam Aga
Na wiejskim podwórku

Awatar użytkownika
Barabella
Administrator
Posty: 15384
Rejestracja: 08 mar 2017, 13:36
Lokalizacja: Łódź

Re: Maszyny i narzędzia ogrodnicze

Post autor: Barabella » 02 lut 2023, 12:12

boryna pisze:
17 kwie 2018, 14:12
W tym roku spełniamy z mężem swoje marzenia ogrodnicze. Tzn. każdy swoje :02icon_mryellow: . Ja kupiłam sobie rozdrabniarkę, o której już pisałam, a on kupił sobie żyrafę Fiskarsa. No powiem szczerze, bo trochę nią już popracowałam, że dobrze, że miał takie marzenie :mrgreen: .
pol_pm_Sekator-na-wysiegniku-zyrafa-dlugi-232-2cm-UP84-115390-FISKARS-4501_7.jpg

Nareszcie możemy przycinać drzewa bez użycia drabiny. Zasięg 4 m. Mocny mechanizm cięcia wspomagany łańcuchem. Przydatna rzecz.
Mam pytanko, jak się żyrafa sprawuje? Musimy kupić 'coś' na wysięgniku do skrócenia gałęzi świerkowi, którego ktoś przy bramie wsadził..... Myślałam o pilarce łańcuchowej, ale jednak ona szarpie gałęzie.
Żyrafę mieliśmy, lecz nie tak zacnej firmy jak Fiskars i została rozebrana na części......
Warto wydać kasę na to co kupiliście?
Pozdrawiam,
Barabella


Aktualny wątek

Awatar użytkownika
boryna
Administrator
Posty: 11983
Rejestracja: 21 mar 2017, 7:53
Lokalizacja: opolskie

Re: Maszyny i narzędzia ogrodnicze

Post autor: boryna » 02 lut 2023, 12:36

Basiu wg mnie warto, jeśli masz sporo do przycinania. Jeśli nie, może macie jakieś wypożyczalnie, czy coś. W tej naszej nawet złamała się jedna ze szczęk (chyba syn za bardzo tym kręcił przy wycinaniu wilków), ale jako że to Fiskars, bez problemu udało się dokupić część i wymienić. Mamy też piłę ręczną "lisi ogon" Gardeny, i do tego kij (drewniany). Ta piła jest bardzo ostra i świetnie się nią tnie, ale oczywiście nie sięgnie się nią tak wysoko, jak tym teleskopowym kijem Fiskarsa.

Awatar użytkownika
Barabella
Administrator
Posty: 15384
Rejestracja: 08 mar 2017, 13:36
Lokalizacja: Łódź

Re: Maszyny i narzędzia ogrodnicze

Post autor: Barabella » 02 lut 2023, 12:49

Dziękuję :mrgreen: Lisi ogon na wysięgniku po starej żyrafie mamy, lecz do przycinania bocznego świerka się nie nada. Gałęzie się kołyszą. Widzę, że ceny są bardzo różne. Najtaniej z przesyłką znalazłam za 530zł. Model UPX86 1023624.
Pozdrawiam,
Barabella


Aktualny wątek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Prace ogrodnicze”