Polecane filmy

Awatar użytkownika
survivor26
Administrator
Posty: 22119
Rejestracja: 06 mar 2017, 9:20
Lokalizacja: DLW

Re: Polecane filmy

Post autor: survivor26 » 12 mar 2017, 8:20

iwonaPM pisze:Sprawa Lucii de Berk poruszający

Awatar użytkownika
survivor26
Administrator
Posty: 22119
Rejestracja: 06 mar 2017, 9:20
Lokalizacja: DLW

Re: Polecane filmy

Post autor: survivor26 » 12 mar 2017, 8:21

iwonaPM pisze:Podczas sprzątania kuchni zapodałam sobie Cleveland Abduction bardzo wzruszający dramat .

Awatar użytkownika
survivor26
Administrator
Posty: 22119
Rejestracja: 06 mar 2017, 9:20
Lokalizacja: DLW

Re: Polecane filmy

Post autor: survivor26 » 12 mar 2017, 8:21

klarysa pisze:Miło, że podzielacie zdanie odnośnie filmu 'Dumni i wściekli".
Obejrzałam ostatnio "Małżeństwo doskonałe". Warto. Nic nie jest tak oczywiste jak nam się wydaje.
Do polecanych przez Was na pewno wrócę.

Awatar użytkownika
survivor26
Administrator
Posty: 22119
Rejestracja: 06 mar 2017, 9:20
Lokalizacja: DLW

Re: Polecane filmy

Post autor: survivor26 » 12 mar 2017, 8:21

paputowy_dom pisze:Bardzo polecam "The Dressmaker". Wspaniała rola Kate Winslet.

Awatar użytkownika
survivor26
Administrator
Posty: 22119
Rejestracja: 06 mar 2017, 9:20
Lokalizacja: DLW

Re: Polecane filmy

Post autor: survivor26 » 12 mar 2017, 8:22

klarysa pisze:Coraz szybciej zapada zmrok.
Po ogrodowaniu do łask wracają książka i film oraz robótki wszelakie.
Czasu mam trochę więcej niż zwykle we wrześniu.
Obejrzałam "Rusałkę"-polecana jako rosyjska "Amelia". Wg mnie warto.
I "Grubasy".
Ciekawa jestem Waszych opinii.

Awatar użytkownika
survivor26
Administrator
Posty: 22119
Rejestracja: 06 mar 2017, 9:20
Lokalizacja: DLW

Re: Polecane filmy

Post autor: survivor26 » 12 mar 2017, 8:23

Syringa pisze:Nie wiem, czy dosłownie polecam, ale podzielę się ciekawostką ;)
Znacie skandynawski kryminał? Kto nie zna. "Nordic noir" lub inaczej "Scandinavian noir" ma swoje charakterystyczne cechy, ale często trudne do jednoznacznego opisania, bo jednym z głównych wyróżników jest tzw. "klimat północy".
Jeśli ktoś lubi ten klimat i chce doświadczyć "ekstremalnego klimatu północy", przynajmniej w geograficznym znaczeniu północy, to może obejrzeć kryminalny serial islandzki "W pułapce".
Czego sie spodziewać..? Zimy. Pod każdym względem zimy. Jest biało, kompletnie biało, wszędzie. Śnieg, lodowce, żadnych drzew, morze, kutry rybackie, dziwni ludzie, dziwne imiona ;) dziwne małe domki, dziwne stosunki społeczne (niby normalne, ale jednak nic nie rozumiesz z tych powiązań), dziwni policjanci, najbardziej normalna ze wszystkiego jest policjantka, ale to nie znaczy, że całkiem normalna... To znaczy... ona jest zupełnie normalna, ale dla nas i tak jest dość dziwna ;) Akcja toczy się niby normalnie, klasycznie, ale jednak jest dziwnie ;) Wszystko dzieje sie powoli, nawet wtedy, gdy dzieje sie szybko, to i tak dzieje sie powoli ;) ujęcia sa długie. Nikt sie nie uśmiecha, nikt, zdaje sie, że bohaterowie w ogóle nie wiedzą, że można sie uśmiechać. Czasem sie śmieją (śmieją, nie uśmiechają), ale chłodno, bardzo chłodno i krótko, bardzo krótko ;)
No i oczywiście chwilami człowiek sobie myśli: "Śledztwo? Jakie śledztwo? Przecież ich tam jest w całym kraju trzysta tysięcy, po co prowadzić śledztwo, wystarczy popytać w rodzinie..." ;)
Ogólnie - dla koneserów i ciekawych, jak wygląda skandynawski "klimat północy" w wersji ekstremalnej.
Czy polecam? Nie wiem, to zależy, co kto lubi. Ja obejrzałam jeden odcinek z ciekawością, ale nie wiem, czy obejrzę więcej, może. Może, bo jednak jest tam przykuwająca uwagę intryga kryminalna, która zmusza do zastanowienia, po kiego grzyba dokonywać morderstwa w spokojnym, tolerancyjnym , małym społeczeństwie? Jaki może być powód? Czy scenarzysta/ści mieli jakiś ciekawy pomysł na ten powód, czy może okaże się, że to jednak jakiś kryminalny banał, a intrygujący jest tylko "klimat" i ...klimat..?
survivor26 pisze:Ja lubię takie klimaty! Podobne jest Fortitude i w trochę mniejszym stopniu Shetland. "W pułapce" już szukałam w swoich źródłach, ale na razie nie ma, a ja on-line nie lubię oglądać, więc muszę czekać... Apropos produkcji islandzkich mogę polecić film "Barany" i "Białonocne wesele" - nie wszystkim się spodoba, no bo... jest bardzo islandzkie, zatem specyficzne O:)

Awatar użytkownika
survivor26
Administrator
Posty: 22119
Rejestracja: 06 mar 2017, 9:20
Lokalizacja: DLW

Re: Polecane filmy

Post autor: survivor26 » 12 mar 2017, 8:23

klarysa pisze:Polecam szczerze. "Dare To Be Wild", tytuł w HBO "Dzika jak natura" . Bohaterką jest Mary Reynolds twórczyni ogrodów inspirowanych naturą. Z pięknymi krajobrazami Irlandii (i nie tylko)i ogrodami.

Awatar użytkownika
survivor26
Administrator
Posty: 22119
Rejestracja: 06 mar 2017, 9:20
Lokalizacja: DLW

Re: Polecane filmy

Post autor: survivor26 » 12 mar 2017, 8:24

Dorota pisze:Polecam film "Gwiazd naszych wina".. I jeszcze "Za wszelką cenę".

Awatar użytkownika
survivor26
Administrator
Posty: 22119
Rejestracja: 06 mar 2017, 9:20
Lokalizacja: DLW

Re: Polecane filmy

Post autor: survivor26 » 12 mar 2017, 8:24

Wisniowa pisze:PROFIT http://www.filmweb.pl/serial/Jim+Profit-1996-95087 - pierwszy serial o socjopacie (jeden z pierwszych?), lata 90-te. Dobry, niestety chyba widzowie nie byli jeszcze gotowi na takie tematy, powstał tyko jeden sezon, z przyjemnością obejrzałam go ponownie i żałuję, że nie był ciągu dalszego.
Pamięta ktoś?

"Dwoje do poprawki" http://www.filmweb.pl/film/Dwoje+do+pop ... 012-582655 - Meryl Streep i Tommy Lee Jones - ciepły i prawdziwy, mnie się podobał, Meryl tak dobra, że aż denerwująca ;)

Awatar użytkownika
survivor26
Administrator
Posty: 22119
Rejestracja: 06 mar 2017, 9:20
Lokalizacja: DLW

Re: Polecane filmy

Post autor: survivor26 » 12 mar 2017, 8:25

mama101 pisze:Wybraliśmy się z mężem na "Wołyń". Bardzo lubię filmy Smarzowskiego, ale ten ostatni nie daje mi spokoju.

Historia polsko-ukraińska jest trudna, ale najważniejsze to umieć wyciągnąć wnioski na przyszłość.

W szkole syna (technikum) mieli iść na ten film lecz dyrektor zabronił ze względu na młodzież z Ukrainy z wymiany.


Awatar użytkownika
survivor26
Administrator
Posty: 22119
Rejestracja: 06 mar 2017, 9:20
Lokalizacja: DLW

Re: Polecane filmy

Post autor: survivor26 » 12 mar 2017, 8:25

survivor26 pisze:O, Asiu, to odważna jesteś - ja na "Wołyń" nie pójdę, choć Smarzowskiego bardzo cenię, bo za wiele opowieści o tej tragedii słyszałam z ust ocalonych, żeby móc to zobaczyć zwizualizowane :(

"Dare to be Wild" pozyskałam i zamierzam wkrótce obejrzeć O:) A mogę polecić "Boską Florence" - Meryl Streep jak zwykle boska, a i cały film bardzo fajny, chwilami wzruszający, chwilami śmieszny - w sumie o miłości bez granic i spełnianiu marzeń O:)
klarysa pisze:Do filmów wojennych i związanych z makabryczną i okrutną przeszłością nie umiem podejść jako widz.
Zbyt dużo mnie to kosztuje. Nigdy nie obejrzałam "Katynia", "Czasu honoru" czy innych tego typu produkcji.

Awatar użytkownika
survivor26
Administrator
Posty: 22119
Rejestracja: 06 mar 2017, 9:20
Lokalizacja: DLW

Re: Polecane filmy

Post autor: survivor26 » 12 mar 2017, 8:27

Syringa pisze:Mój małż zobaczył, że rozmawiałyśmy o "Nocnym recepcjoniście" i napisał dla Was taką oto wiadomość.



Nocny recepcjonista : (chwilkę trzeba powalczyć z reklamami ale jest free)

1.) http://alltube.tv/nocny-recepcjonista-t ... on-1/87809
2.) http://alltube.tv/nocny-recepcjonista-t ... on-1/87813
3.) http://alltube.tv/nocny-recepcjonista-t ... on-1/87810
4.) http://alltube.tv/nocny-recepcjonista-t ... on-1/87812
5.) http://alltube.tv/nocny-recepcjonista-t ... on-1/87811
6.) http://alltube.tv/nocny-recepcjonista-t ... on-1/87808

(linki wystarczy zaznaczyć i otworzyć w nowej karcie)
Barabella pisze:Podziękuj mężowi, świetny serial. Można na cda oglądać.

zuzanna2418

Re: Polecane filmy

Post autor: zuzanna2418 » 13 mar 2017, 19:53

Na "Ale Kino" trafiłam na "Konesera" . Bardzo polecam.

Awatar użytkownika
Barabella
Administrator
Posty: 15384
Rejestracja: 08 mar 2017, 13:36
Lokalizacja: Łódź

Re: Polecane filmy

Post autor: Barabella » 23 mar 2017, 11:11

Trafiłam na film z dobrą obsadą "Niedościgli Jonesowie". Jak dalej każą mi leżeć w łóżku, to filmów zabraknie.....
Pozdrawiam,
Barabella


Aktualny wątek

Awatar użytkownika
MaGorzatka
Zadomowiony
Posty: 4908
Rejestracja: 08 mar 2017, 16:33
Lokalizacja: Pomorze Środkowe

Re: Polecane filmy

Post autor: MaGorzatka » 07 kwie 2017, 21:18

Piękny - oglądałam, potwierdzam.

A ja polecam Wielkie kłamstewka - miniserial, który ostatnio obejrzałam. Może zresztą Wy też, bo podobno pokazywali go jakiejś telewizorni, ale ja oglądałam tu.

Gra moja ulubiona Nicole Kidman. To film obyczajowy z wątkiem kryminalnym.
Od pierwszych chwil wiemy, że kogoś zamordowano, ale nie znamy ani ofiary, ani sprawcy. Do tego dochodzą liczne tajemnice i dwuznaczności co wszytko razem tworzy świetną intrygującą i pełną napięcia atmosferę.
A już końcowe 10 minut ostatniej części to istna wisienka na torcie!

Miniserial ma 7 odcinków i stanowi zamkniętą całość.
W zasadzie jest to film o tym, że faceci naprawdę nie powinni sobie pozwalać na zbyt wiele!

ODPOWIEDZ

Wróć do „Polecane rozrywki kulturalne :)”