Polecane filmy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
survivor26
Administrator
Posty: 22119
Rejestracja: 06 mar 2017, 9:20
Lokalizacja: DLW

Polecane filmy

Post autor: survivor26 » 09 mar 2017, 16:52

MaGorzatka pisze:
No to ja od razu z filmem z 2015 roku, który wczoraj zaczęłam oglądać, ale zbyt późno i resztę zostawiłam sobie na dziś. To kryminał z mrocznym klimatem, jaki lubię - adaptacja powieści Zygmunta Miłoszewskiego, której nie czytałam.

"Ziarno prawdy", reżyseria: Borys Lankosz, scenariusz: Borys Lankosz i Zygmunt Miłoszewski, w roli głównej: Robert Więckiewicz.

Więcej tu

Awatar użytkownika
survivor26
Administrator
Posty: 22119
Rejestracja: 06 mar 2017, 9:20
Lokalizacja: DLW

Re: Polecane filmy

Post autor: survivor26 » 12 mar 2017, 7:59

EwkaEs pisze:
"45 lat" w reżyserii Andrew Haigh, grają Charlotte Rampling i Tom Courtenay

Awatar użytkownika
survivor26
Administrator
Posty: 22119
Rejestracja: 06 mar 2017, 9:20
Lokalizacja: DLW

Re: Polecane filmy

Post autor: survivor26 » 12 mar 2017, 7:59

paputowy_dom pisze:Tom Ford "Samotny mężczyzna"

Awatar użytkownika
survivor26
Administrator
Posty: 22119
Rejestracja: 06 mar 2017, 9:20
Lokalizacja: DLW

Re: Polecane filmy

Post autor: survivor26 » 12 mar 2017, 8:00

Barabella pisze:Carte Blanche

Awatar użytkownika
survivor26
Administrator
Posty: 22119
Rejestracja: 06 mar 2017, 9:20
Lokalizacja: DLW

Re: Polecane filmy

Post autor: survivor26 » 12 mar 2017, 8:02

Syringa pisze:Janinko, ja właściwie do Ciebie piszę, bo napisałaś w wątku "Polecane książki": Teraz potrzebuję literatury "ku pokrzepieniu serc" .

Parę dni temu obejrzałam sobie film, o którym chyba można powiedzieć, że jest "ku pokrzepieniu serc". Nic takiego wielkiego, holywoodzki film SF, ale w potopie filmów o przeróżnym poziomie ten ma parę cech, które mogą go "obronić" jako film na spokojny wieczór.
Właściwie nie jest to film science fiction. Formalnie jest, ale właściwie tylko jeden element scenariusza czyni go "fiction", całą resztę właściwie można nazwać dramatem obyczajowym. W związku z tym, nawet osoby, które nie przepadają za sf, mogą go obejrzeć.
Mam na myśli "Marsjanina" ("The Martian"). Scenariusz na podstawie powieści Andy Weira napisał Drew Goddard, reżyserował Ridley Scott, w roli głównej Matt Damon.
Jedynym elementem fantastycznym jest to, że film opowiada o misji załogowej na Marsa. Technicznie jest to fikcja, bo ludzkość na Marsa jeszcze nie lata. Jednak dla miłośnika astronomii, astrofizyki, czy choćby tylko SF, jest to ledwie wyczuwalna fikcja, bo od lat wiadomo, że przygotowujemy sie do międzynarodowej misji załogowej na Marsa. Sondy już tam dawno były, jest tam łazik-robot Curiosity, który zebrał setki tysięcy danych naukowych i obrazów. Lot ludzi na Marsa jest tylko kwestią czasu, specjaliści przewidują, że nastąpi w latach 2040-50. Tak więc jak na SF, to właściwie prawie całkowicie realistyczny film.
Można by żartem powiedzieć, że to miał być film SF dla ogrodników, bo ważnym wątkiem jest tam uprawa warzyw, ale niestety nie jest, bo każdemu, kto faktycznie cokolwiek uprawia, od razu rzuci sie w oczy kardynalny błąd, jaki popełnia bohater będący niby botanikiem (!!) No, ale dobrze, w końcu filmy w Holywood produkuje się dla mieszczuchów, którzy warzywa widują na talerzu w restauracji, a w najlepszym wypadku w markecie na półce, o tym jak je uprawiać, nie wiedza nic i nigdy się nie dowiedzą (o ile w Europie są wdrażane liczne programy edukacyjne zwłaszcza dla dzieci mające na celu uświadamianie "skąd bierze sie jedzenie", to w USA chyba nie ma ich zbyt wiele, zresztą nawet, jeśli dziecko raz czy dwa w życiu pojedzie z wycieczką na farmę i dowie sie ogólnie, skąd bierze sie jedzenie, to jeszcze nie znaczy, że będzie znało jakiekolwiek szczegóły uprawy czegokolwiek ;) )
Dużo piszę, ale chyba dlatego, że nie chcę wyjść na naiwną wielbicielkę holywoodzkich produkcji ;) zapewniam, że nie jestem. Jednak lubię filmy SF, nie wszystkie oczywiście, lubię te, który oddziałują na wyobraźnię, no i oczywiście sa fajnie zrobione. (Toleruję nawet bajkowe "Gwiezdne Wojny" :lol: Nie jest to mój ulubiony typ, ale trudno nie docenić fenomenu, jakim są i tego, że ich mitologia weszła do kultury już trzeciego pokolenia, mało kto nie wie, skąd sie wzięło i co oznacza "Niech Moc będzie z tobą!" :lol: :lol: )

W każdym razie "Marsjanina" mogę polecić jako film ku pokrzepieniu serc, bo mówi o tym, że siła woli zwycięża, że nawet gdy nie można, to sie jednak da, że razem możemy dużo, że solidarność jest silniejsza niż egoizm, że "człowiek może wszystko zniszczyć i wszystko ocalić" (a nawet o tym, że Chińczycy jednak maja dobre serca :) i nawet jeszcze o tym, że spalenie krzyża nie zawsze oznacza to samo ;) )

Awatar użytkownika
survivor26
Administrator
Posty: 22119
Rejestracja: 06 mar 2017, 9:20
Lokalizacja: DLW

Re: Polecane filmy

Post autor: survivor26 » 12 mar 2017, 8:03

alphax pisze:Dzisiaj obejrzałem po wielu latach film Konopielka (komedia obyczajowa) który bardzo polecam do obejrzenia.
KINO POLSKA – jutro 8 stycznia godz. 17.00 lub w poniedziałek 18 stycznia godz. 12.50
YOUTUBE – cały film https://www.youtube.com/watch?v=OYe5NK9mUoQ


Awatar użytkownika
survivor26
Administrator
Posty: 22119
Rejestracja: 06 mar 2017, 9:20
Lokalizacja: DLW

Re: Polecane filmy

Post autor: survivor26 » 12 mar 2017, 8:04

survivor26 pisze:To ja polecę "Praktykanta" z Robertem de Niro - taki film obyczajowy w starym stylu, bez nagłych zwrotów akcji czy dramatycznych przesłań kojący, wyciszający, do przemyślenia O:)

Awatar użytkownika
survivor26
Administrator
Posty: 22119
Rejestracja: 06 mar 2017, 9:20
Lokalizacja: DLW

Re: Polecane filmy

Post autor: survivor26 » 12 mar 2017, 8:05

iwonaPM pisze: http://zalukaj.tv/polecony,4459684/
Jeśli ktoś lubi książki Paula Coelho

Awatar użytkownika
survivor26
Administrator
Posty: 22119
Rejestracja: 06 mar 2017, 9:20
Lokalizacja: DLW

Re: Polecane filmy

Post autor: survivor26 » 12 mar 2017, 8:06

Urazka pisze:Iwonko korzystasz z serwisu zalukaj.tv? Jesteś zadowolona z jego funkcjonowania? Poczytałam ich regulamin i trochę zraziły mnie zapisy w nim zawarte zwłaszcza ten, że nie odpowiadają za wirusy i konie trojańskie przesyłane za pośrednictwem ich serwisu ani za wyciek osobistych informacji.

Nie korzystam z żadnych serwisów filmowych z wyjątkiem YouTube i prosiłabym Was o poradę pozwalającą mi na wybranie bezpiecznego serwisu zawierającego ciekawe filmy.
iwonaPM pisze:Janeczko z tego serwisu korzystam już ze 2 lata chyba , żadnego wirusa się od nich przez ten czas nie dorobiłam :D Polecam bo jest sporo ciekawych filmów
Urazka pisze:Iwonko idę za Tobą. Dziękuję Ci za opinię.

Awatar użytkownika
survivor26
Administrator
Posty: 22119
Rejestracja: 06 mar 2017, 9:20
Lokalizacja: DLW

Re: Polecane filmy

Post autor: survivor26 » 12 mar 2017, 8:07

iwonaPM pisze:Polecam Kwiat pustyni książka lepsza ,ale film też mi się podobał .
Opis pochodzi z Filmweb

Powstały w oparciu o bestsellerową powieść "Kwiat pustyni", film jest autobiografią Waris Dirie. Urodzona w Somalii, w jednej z koczowniczych osad, w wieku 3 lat zostaje poddana rytualnemu obrzezaniu, w wieku 13 lat sprzedana mężczyźnie za żonę, by w końcu zostać amerykańską supermodelką. Obecnie ma 44 lata i pracując jako rzeczniczka Organizacji Narodów Zjednoczonych, przeciwdziała praktykom obrzezania na całym świecie.

Awatar użytkownika
survivor26
Administrator
Posty: 22119
Rejestracja: 06 mar 2017, 9:20
Lokalizacja: DLW

Re: Polecane filmy

Post autor: survivor26 » 12 mar 2017, 8:07

survivor26 pisze:A ja podrzucam dla miłośników filmów lżejszego kalibru "Red" i "Red 2" - czysta rozrywka, bez pretensji do kina ambitnego, ale fajnie się ogląda, jak człowiek zmęczony myśleniem: obie części o emerytowanych agentach amerykańskich, fabuła w sumie mniej ważna, dużo przygody, strzelania, widowiskowych wybuchów, ale jako rodzynki na torcie Hellen Mirren i John Malkowich w świetnych rolach ( głównej Bruce Willis :) )
boryna pisze:Ja również polecam "Red" i "Red2". Chociaż nie lubię filmów w rodzaju "zabili go i uciekł", tak przy tych bawiłam się świetnie. No i obsada po prostu super.
Syringa pisze:No, bo w naszym wieku, Dziewczyny, to juz sie podobają superagenci na emeryturze... :)
Ja mam to samo. Też widziałam te dwa filmy i z przyjemnością doceniłam smak "dojrzałego wina" ;)

Awatar użytkownika
survivor26
Administrator
Posty: 22119
Rejestracja: 06 mar 2017, 9:20
Lokalizacja: DLW

Re: Polecane filmy

Post autor: survivor26 » 12 mar 2017, 8:09

iwonaPM pisze:Dziś polecam Everest z 2015 r.opis tutaj
zuzanna2418 pisze:Everest widziałam w kinie w 3D - jako wielbicielka filmów o tematyce górskiej przyłączam się do rekomendacji Iwonki :) W. natomiast wyszedł z kina zielony na twarzy :)
Syringa pisze:Dziś polecam Everest z 2015 r.opis tutaj

Czytaliście ten opis na "Filmweb"? No, przepraszam, ale, co za ba...an to napisał? Tandeta myślowa pod każdym względem, a juz szczytem ( ;) ) niskiego poziomu ( :mrgreen: ) są uwagi o aparycji aktorów (aż szkoda słów, ale może jednak warto spytać przy okazji, czy może autor jest piekny jak anioł? :mrgreen: Nie mowiąc o tym, że uroda, to sprawa bardzo, bardzo wzglęgna, jeden aktor jednym sie podoba, a innym wcale, to dotyczy tez tzw. gwiazd) Na szczęście w komentarzach pod "recenzją" widać, że większośc miłośników filmów jednak ma więcej rozumu.


Mnie sam film nie zachwycił. Ma zalety, ale dla mnie ma też wady. Powiedziałabym, że jest 50% zalet i 50% wad, czyli w mojej ocenie film średni.
Każdy ma swój sposób ogladania filmów (nawet, gdy nie zdaje sobie z tego sprawy). Ja jestem wybredna, ale jednocześnie życzliwa dla twórców, choćby dlatego, że wiem ile "krwi i potu" kosztuje każde ujęcie i każde słowo, a juz zwłaszcza, gdy to są trudne zdjęcia plenerowe. Doceniam w tym filmie wiele rzeczy, ale nie jestem nim w żadnym punkcie zachwycona. A tego ostatecznie szukam, szukam tego, żeby film mnie czymś "uwiódł", czymś oczarował na chwilę, żeby czymś, jakimś sposobem sprawił, że zapomnę iż siedzę i oglądam film, żeby mnie przeniósł do swojego świata, choćby na moment. Jeśli to sie twórcom uda, jeśli choc przez chwile patrzę oczami bohatera, odczuwam jego emocje, żyje w jego świecie, to taki film juz "ma u mnie duży plus". Nawet jeśli nie da sie zapomniec o wadach, to jednak to, co zachwyca sprawia, że "mam słabośc" do filmu.
Ten film mnie nie uwiódł (a ja tak lubię, gdy ktoś/coś zdoła mnie uwieść! :lol: ) Trzeba tez pamietać, że to nie jest tylko sprawa samego filmu, ale tez i osobistych preferencji. Np. Zuzia pisze, że lubi wszelkie filmy o wspinaczce wysokogórskiej... No, właśnie! I to juz na starcie stawia dla niej taki film na wyższej pozycji niz np. jakiś film SF. A ja z kolei bardzo lubie filmy SF, oczywiście im lepsze tym lepiej ;) i z racji tej słabości, więcej wybaczam takim filmom niz innym. No, cóz to już tak jest, jak np. z facetami, gdy nam sie podoba, to od razu troszke łagodniej go oceniamy :lol: ( Oczywiście potem życie pokazuje, że to błąd, ale ...takie jest życie Obrazek ) Przy drugim ogladaniu filmu - a ja często oglądam dwa razy, żeby przeanalizowac sobie niektóre elementy ;) - jego słabości już lepiej widać ;)

Ja tu sie wymądrzam, ale chcę zaznaczyć, robie to w nadziei, że to jest po prostu rozrywka dla Was. Nie chce tu ani polecać ani nie polecac tego czy innego filmu. Co prawda tytuł wątku brzmi "Polecane filmy", ale ja sobie myśle, że to może byc miejsce, gdzie można po prostu pogadać o filmach (ale niekoniecznie :-# :lol: ).
iwonaPM pisze:Bea każdy poleca to co mu się spodobało ,bo każdy z nas ma inny gust a o tym się przecież nie dyskutuje :lol:
Dziś oglądałam Twoje ulubione sf czyli Marsjanina Z tego gatunku spodobały mi się ostatnio - Dawca pamięci, Miasto Aniołów z moimi ulubionymi aktorami :D i jeszcze gdzieś na końcu języka mam film o podobnej do pierwszego tytułu tematyce no ale SKS zadziałał :D Aaaa już wiem - Niezgodna
Zuzka myślę ,że w 3D ten film musi powalać widokami !
zuzanna2418 pisze:Ja do kina chodzę niezwykle rzadko, w ogóle filmy oglądam okazyjnie i prawdopodobnie ni w ząb się nie znam na kinematografii. O tym, co zdarzyło się wtedy na Evereście czytałam w książce Krakauera i byłam ciekawa jak sobie z tym poradzą twórcy filmu. Jasne, że to nie jest żadne dzieło, ale chyba pokazał co miał pokazać, bez zbędnej sentymentalno-łzawej otoczki, o którą aż się prosiło :)
Chyba mam tylko dwa takie filmy które mnie ewidentnie uwiodły: "Co się zdarzyło w Madison County" i "Apollo 13". Do tego stopnia że kupiłam je sobie na DVD, co jest ewenementem jeśli o mnie chodzi :)

Awatar użytkownika
survivor26
Administrator
Posty: 22119
Rejestracja: 06 mar 2017, 9:20
Lokalizacja: DLW

Re: Polecane filmy

Post autor: survivor26 » 12 mar 2017, 8:13

Barabella pisze:Mogę polecić Zjawę choć nie należy do łatwych i przyjemnych, lecz nominacja do Oscara to mu się należy
Syringa pisze:Też uważam, że "Zjawa" to dobry film. Jednak to ciężki film o bezlitosnym świecie. Jeśli ktos chce sobie poprawić humor, to niech tego filmu nie ogląda, on humoru nie poprawia, wręcz przeciwnie.

Awatar użytkownika
survivor26
Administrator
Posty: 22119
Rejestracja: 06 mar 2017, 9:20
Lokalizacja: DLW

Re: Polecane filmy

Post autor: survivor26 » 12 mar 2017, 8:13

iwonaPM pisze:Dziś ten polecam Motyl Still Alice jakąś zajawkę mam ostatnio na takie filmy

Awatar użytkownika
survivor26
Administrator
Posty: 22119
Rejestracja: 06 mar 2017, 9:20
Lokalizacja: DLW

Re: Polecane filmy

Post autor: survivor26 » 12 mar 2017, 8:13

paputowy_dom pisze:"W samym sercu morza"

ODPOWIEDZ

Wróć do „Polecane rozrywki kulturalne :)”