Polecane książki

Awatar użytkownika
Maliola
Zadomowiony
Posty: 10304
Rejestracja: 21 mar 2017, 6:53

Re: Polecane książki

Post autor: Maliola » 30 gru 2021, 23:18

Maju - Milaczek bardzo fajny jest!
A Ty nie masz gdzieś blisko biblioteki?

Ja właśnie dzisiaj dorwałam książkę Ałbeny Grabowskiej Początek - akcja dzieje się przed Stuleciem Winnych i super się to czyta.

Awatar użytkownika
edulkot
Zadomowiony
Posty: 8941
Rejestracja: 10 mar 2017, 13:08
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: Polecane książki

Post autor: edulkot » 31 gru 2021, 8:48

Są biblioteki ale ja bardzo lubię czytać moje choć przeczytane przez kogoś, tak mi jakoś zostało z dobrych tłustych lat kiedy stać mnie było na kupno nowych książek a nie latać po bibliotekach. Potem bardzo często wracam to ulubionych pozycji.
"Pamiętajcie o ogrodach, przecież stamtąd przyszliście,
W żar epoki użyczą wam chłodu, tylko drzewa, tylko liście." - J. Kofta

Majka
Zmiany wokół domku

Awatar użytkownika
Jo37
Zadomowiony
Posty: 4462
Rejestracja: 11 mar 2017, 16:10
Lokalizacja: Warszawa i pow. łosicki

Re: Polecane książki

Post autor: Jo37 » 01 sty 2022, 11:26

Ja też bardzo lubię czytać swoje książki i wracać do ulubionych.
Nietrafione zakupy sprzedaję na bazarkach dla psiaków.
Pozdrawiam,
Joanna

Awatar użytkownika
survivor26
Administrator
Posty: 22117
Rejestracja: 06 mar 2017, 9:20
Lokalizacja: DLW

Re: Polecane książki

Post autor: survivor26 » 05 sty 2022, 17:23

"Ekstaza" Anny Gacek, byłej dziennikarki Trójki - o muzyce, popkulturze i życiu na początku lat 90tych. Pasjonujący powrót do młodości dla około pięćdziesięciolatków - przeczytałam w jeden wieczór ;)

"Żadnych bogów, żadnych Panów" Grzegorza Dziedzica - kryminał retro dziejący się w Chicago w środowisku emigranckim 100 lat temu. Kryminałów retro teraz wiele, ale ten wyróżnia się bardzo dobrym przygotowaniem historycznym autora i wykreowaną atmosferą.

Patrick Leigh Fermor "Czas drogi" - zbeletryzowany dziennik pieszej podróży z Londynu do Konstantynopola młodego Anglika odbytej w latach 1933-36. Książka obejmuje głównie podróż przez Niemcy, Holandię, Austrię i górną część Bałkanów. Lekko zalatująca myszką, ale pisana w typowym niepodrabialnym stylu podróżnika angielskiego - z lekko wyczuwalną wyższością wobec świata, a jednocześnie zaciekawieniem innymi kulturami. Sporo też ciekawych spostrzeżeń na temat niby niezauważalnie rosnącego w siłę faszyzmu i genialne plastyczne opisy krajobrazów, wnętrz i dzieł sztuki.

To moje odkrycia z ostatniego miesiąca - opisu pozostałych 30 kryminałów Wam oszczędzę :-)

Awatar użytkownika
Barabella
Administrator
Posty: 15384
Rejestracja: 08 mar 2017, 13:36
Lokalizacja: Łódź

Re: Polecane książki

Post autor: Barabella » 05 sty 2022, 17:48

Jestem przerażona, czytając ile pochłaniacze książek. Ja jeszcze nie przeczytałam prezentów z poprzedniego Mikołaja.... No nie mogę czytać i koniec.....
Pozdrawiam,
Barabella


Aktualny wątek

Awatar użytkownika
boryna
Administrator
Posty: 11985
Rejestracja: 21 mar 2017, 7:53
Lokalizacja: opolskie

Re: Polecane książki

Post autor: boryna » 05 sty 2022, 17:53

Basiu nie Ty jedna. Ja uwielbiam czytać, ale po 8 godzinach skupiania wzroku na cyferkach, rzadko jestem w stanie. Łatwiej mi obejrzeć film. No nic, byle do urlopu :-) .

Awatar użytkownika
survivor26
Administrator
Posty: 22117
Rejestracja: 06 mar 2017, 9:20
Lokalizacja: DLW

Re: Polecane książki

Post autor: survivor26 » 05 sty 2022, 17:54

Ja czytam, bo muszę, nie jestem w stanie po prostu iść spać, muszę godzinę, dwie poczytać, żeby się zresetować...czasem więcej, jak książka wciągająca, dlatego tyle wychodzi ilościowo ;)

Awatar użytkownika
Maliola
Zadomowiony
Posty: 10304
Rejestracja: 21 mar 2017, 6:53

Re: Polecane książki

Post autor: Maliola » 05 sty 2022, 18:11

Pati mam dokładnie tak samo, dla mnie chwila z książką to relaks, a jak mnie wciągnie to zapominam o wszystkim. Najgorszą karą było nieczytanie za karę, ile razy byłam przyłapana na czytaniu pod kołdrą czy pod łóżkiem z latarką to nie wspominam.

Podliczyłam, że tylko z biblioteki w 2021 wypożyczyłam i przeczytałam 95 książek, a ile jeszcze takich pożyczonych od kogoś i kupionych dla siebie. O powtórkach ulubionych nie wspominając. Tak grubo ponad 100 będzie.
Ale Pati po przeczytaniu Twoich recenzji jestem pod wrażeniem - nie dosyć, że ambitne to zupełnie nieznanych mi autorów. Gdzie Ty takie pozycje znajdujesz?
Nie mówiąc o tym, że żadnych opisów krajobrazów nie czytam, jak jest coś takiego to pomijam.

Awatar użytkownika
survivor26
Administrator
Posty: 22117
Rejestracja: 06 mar 2017, 9:20
Lokalizacja: DLW

Re: Polecane książki

Post autor: survivor26 » 05 sty 2022, 18:17

Olu, na Legimi, co tydzień dodają nowości i z nich wyławiam, a kryminały dodatkowo na portalach kryminalnych. Ja tych ambitnych to procentowo może 20 procent czytam, reszta to krwawa jatka :-) chociaż z kryminałów uwielbiam retro, bo przy okazji, jak autor rzetelny, to sporo wiedzy historycznej.

Awatar użytkownika
Maliola
Zadomowiony
Posty: 10304
Rejestracja: 21 mar 2017, 6:53

Re: Polecane książki

Post autor: Maliola » 05 sty 2022, 18:22

Pati a to Legimi to on line na czytniku czytasz?

Awatar użytkownika
survivor26
Administrator
Posty: 22117
Rejestracja: 06 mar 2017, 9:20
Lokalizacja: DLW

Re: Polecane książki

Post autor: survivor26 » 05 sty 2022, 18:31

Tak, na zwykłym tablecie, abonament koło 30 zl i masz kilkadziesiąt tysięcy książek dostępnych. Dla mnie przy takim przerobie ilościowym to najtańsze rozwiązanie.

Awatar użytkownika
urazka
Zadomowiony
Posty: 6403
Rejestracja: 21 mar 2017, 17:49

Re: Polecane książki

Post autor: urazka » 05 sty 2022, 22:30

Olu zapytaj w swojej bibliotece czy dają czytelnikom dostęp do Legimi. Nasza daje. Ja dostęp mam ale wolę książkę papierową.

Ja też dużo czytam bo późno chodzę spać i nie oglądam telewizji.
Pozdrawiam, Janina

Awatar użytkownika
Jo37
Zadomowiony
Posty: 4462
Rejestracja: 11 mar 2017, 16:10
Lokalizacja: Warszawa i pow. łosicki

Re: Polecane książki

Post autor: Jo37 » 20 sty 2022, 10:38

Chciałam polecić książkę - Kazuo Ishiguro - Klara i Słońce - pochłonęłam w dwa wieczory.
https://lubimyczytac.pl/ksiazka/4957715/klara-i-slonce
Pozdrawiam,
Joanna

Awatar użytkownika
urazka
Zadomowiony
Posty: 6403
Rejestracja: 21 mar 2017, 17:49

Re: Polecane książki

Post autor: urazka » 20 sty 2022, 10:56

Joasiu dzięki. Już zapisuję i sprawdzam czy jest w mojej bibliotece.
Pozdrawiam, Janina

Awatar użytkownika
survivor26
Administrator
Posty: 22117
Rejestracja: 06 mar 2017, 9:20
Lokalizacja: DLW

Re: Polecane książki

Post autor: survivor26 » 23 sty 2022, 10:10

Coś specyficznie dla nas Ogrodowe przebudzenie.
Dziwna książka, miks porad praktycznych i uduchowionej przemowy o potrzebie życia zgodnie z naturą - teoretycznie nie dla mnie, bo ja twardo stąpam po ziemi, ale przeczytałam z przyjemnością. Nie jako poradnik, tylko jako raczej ogólne przesłanie nastrajające pozytywnie do świata i Ziemi. No i utwierdzające mnie w przekonaniu, że ogród bez nadmiernych ingerencji człowieka i dzika łąka zamiast trawnika to są słuszne kierunki działania ;)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Polecane rozrywki kulturalne :)”