Rooguchi

ODPOWIEDZ
zuzanna2418

Rooguchi

Post autor: zuzanna2418 » 09 mar 2017, 19:58

Opis odmiany TUTAJ

U mnie w wiejskim ogrodzie posadzony na stanowisku słonecznym rośnie doskonale i kwitnie bardzo obficie. O tej porze, czyli w sierpniu ma równocześnie pąki kwiatowe, kwiaty oraz ozdobne "główki" z nasionami.

DSC_0058.jpg
DSC_0969.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
urazka
Zadomowiony
Posty: 6466
Rejestracja: 21 mar 2017, 17:49

Rooguchi

Post autor: urazka » 09 mar 2017, 20:07

A mój posadzony wiosną 2014 w ubiegłym roku miał kilkanaście kwiatków na dwóch wątłych pędach a w tym roku wypuścił tylko jeden pęd na wysokość jednego metra i zaszczycił mnie jednym mikroskopijnym kwiatkiem. Też kupowałam w e-clematis, łącznie z kilkunastoma innymi, w przedsprzedaży i wiosną otrzymałam bardzo mizerne sadzonki, które reklamowałam ale później moja Mama była w szpitalu w bardzo ciężkim stanie i nie miałam głowy do zakończenia tej reklamacji. Żal mi niemałych pieniędzy a głównie tych wielkich 20-tu dołów, które kopałam i zapełniałam zgodnie ze wskazówkami z filmików Marczyńskiego. Przygotowałam się niby dobrze na przyjęcie powojników ale... chyba mnie nie lubią. Sądząc po ilości skrzypu mam kwaśną ziemię ale sadzonki dostały do dołów dobrej ziemi i dolomit a później dedykowany nawóz do powojników. Więcej nie mogę dla nich zrobić.
Pozostaje mi podziwianie Waszych piękności.
Pozdrawiam, Janina

Awatar użytkownika
elakuznicom
Zadomowiony
Posty: 1088
Rejestracja: 21 mar 2017, 8:34
Lokalizacja: Łódź

Re: Rooguchi

Post autor: elakuznicom » 06 kwie 2017, 21:48

Zuziu chciałam kupić ten powojnik , u Ciebie na tym zdjęciu stoi taki wyprostowany , czy dajesz mu jakieś podpory ?
Obrazek
trochę mnie zniechęciła opinia Janeczki o firmie :?: a Ty gdzie czynisz powojnikowe zakupy :?:

zuzanna2418

Re: Rooguchi

Post autor: zuzanna2418 » 23 kwie 2017, 8:46

Elu, podpora jest, ale on sam w sobie ma pędy kwiatowe takie wyprostowane.
Z e-clematisa jestem zadowolona (material ze szkółki Clematis p. Marczyńskiego).
Czasem w środku sezonu materiał może być już przebrany, więc lepiej kupowac wiosną.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Grupa Integrifolia”