Znaczniki do roślin

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
survivor26
Administrator
Posty: 22411
Rejestracja: 06 mar 2017, 9:20
Lokalizacja: DLW

Znaczniki do roślin

Post autor: survivor26 » 16 mar 2017, 9:43

MaGorzatka pisze:Tu piszemy, jak radzimy sobie ze znakowaniem roślin w ogrodzie za pomocą znaczników wieszanych na roślinach lub wbijanych w ziemię.

Piszcie:
>gdzie kupujecie sprawdzone profesjonalne znaczniki
>jak i z czego robicie je domowym sposobem
>jakie polecacie/odradzacie markery do opisywania znaczników

Oczywiście zdjęcia mile widziane!

Awatar użytkownika
survivor26
Administrator
Posty: 22411
Rejestracja: 06 mar 2017, 9:20
Lokalizacja: DLW

Re: Znaczniki do roślin

Post autor: survivor26 » 16 mar 2017, 9:43

paputowy_dom pisze:Polecam solidne i duże znaczniki od Kryzysowej i Qry.
Mają swój wątek na http://zielonozakreceni.pl/index.php/fo ... owej-i-qry
Można u nich zamówić również markery.

Awatar użytkownika
survivor26
Administrator
Posty: 22411
Rejestracja: 06 mar 2017, 9:20
Lokalizacja: DLW

Re: Znaczniki do roślin

Post autor: survivor26 » 16 mar 2017, 9:45

Ryszan pisze:Ja robiłam znaczniki z jednorazowych noży, tych białych-plastikowych i pisałam markerem.:D
zuzanna2418 pisze:No własnie, ja gdzieś widziałam stare łyżki aluminiowe z podpisami, ale czym zrobionymi to nie wiem. Pewnie farbą.
mariaewa pisze:Widziałam znaczniki z patyczków po lodach , pomalowane czarną farbą tablicową , z użyciem tejże farby , w innym kolorze do napisów. Można też kupić w aptece drewniane szpatułki.
Tam, gdzie potrzebne są wysokie, dyskretne znaczniki dobrze się sprawdzają proste patyki po cięciu krzewów, owinięte papierkiem z nazwą i oklejone w tym miejscu przezroczystą taśmą , jako ochrona przed deszczem.
Perfekcjonistki mogą użyć kolorowego papieru, dopasowując barwę do patyka, by białe nie "łyskało " z krzaków.
Wysokość można regulować i nie trzeba nurkować potem w gąszczu.
Pomysł z patykami jest mój. :lol:

Dla zachęty, aby dzieci miały swoje grządki z warzywami: metalowe , grube 0,5 cm druty z magnesikiem lodówkowym w kształcie marchewki, cebuli itp. stosuję to w domu , w zimowych skrzynkach parapetowych.

Awatar użytkownika
survivor26
Administrator
Posty: 22411
Rejestracja: 06 mar 2017, 9:20
Lokalizacja: DLW

Re: Znaczniki do roślin

Post autor: survivor26 » 16 mar 2017, 9:45

Margolcia_K pisze:Ja nie używam typowych znaczników z nazwami, odmianami itp. Ale często chcę zaznaczyć, że coś gdzieś posiałam, czy posadziłam.
I używam do tego grubych słomek do napojów z "robala". Są duże, kolorowe i wytrzymałe.

Awatar użytkownika
survivor26
Administrator
Posty: 22411
Rejestracja: 06 mar 2017, 9:20
Lokalizacja: DLW

Re: Znaczniki do roślin

Post autor: survivor26 » 16 mar 2017, 9:46

MaGorzatka pisze:Dzięki za wszystkie ciekawe pomysły! Świetny jest sposób z magnesikami do warzywnika :)

Pokażę Wam, co ja wymyśliłam - z powszechnie dostępnych materiałów biurowych. Z pewnością w różnych biurowych szufladach jest tego trochę :)
Potrzebowałam trwałych, ale małych i niezbyt rzucających się w oczy znaczników, do opisania lilii i liliowców, dopóki kwitną.
Mam w tych odmianach trochę bałaganu i chciałabym jesienią poprzesadzać niektóre, aby uzyskać fajne plamy kolorystyczne. No a one, wiadomo, że jak kwitną, to sprawa jest jasna, ale potem - wszystkie wyglądają podobnie.

No i porobiłam takie recyclingowe zawieszki, którymi też na bieżąco zaznaczam powbijane w ziemię do ukorzeniania patyki róż. Ja dzielę te "cosie" na pół, ale jeśli dla kogoś za małe, to można wieszać całe. I dziurki nie trzeba robić :)

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
survivor26
Administrator
Posty: 22411
Rejestracja: 06 mar 2017, 9:20
Lokalizacja: DLW

Re: Znaczniki do roślin

Post autor: survivor26 » 16 mar 2017, 9:46

Ryszan pisze:Małgosiu świetnie to wymyśliłaś.Jak pracowałam to miałam tego bardzo dużo,ale wtedy było to nikomu nie potrzebne.A teraz przydały by się.:roll:
Urazka pisze:Raczej nie używam znaczników mimo tego, że zakupiłam w którymś z internetowych sklepów ogrodniczych takie białe szpatułki z plastiku z zaostrzonym jednym końcem. Kolejne markery, zakupione jako niezmywalne a zanikające po pierwszym deszczu, skutecznie zniechęciły mnie do znakowania roślin. Zamiast tego mam kartki z opisem położenia danej rośliny. Np. róże pod płotem opisane są w kolejności od sąsiadów do bramy wejściowej a powojniki "przy modrzewiu", "przy Anabelli", "pod śliwką" itd. Takie spisy mam dla poszczególnych grup roślin. Drobnicy bylinowej nie opisuję.
Do znakowania doniczek z sadzonkami stosuję karteczki samoprzylepne używane do metkownic a zakupione w sklepie papierniczym,
Podobnie jak Margolcia oznaczam grządki z wysianymi warzywami oraz miejsca po wczesnowiosennych kwiatach. Z tym, że do tego celu stosuję szpilki do agrowłókniny. Przy grządkach robię sobie jeszcze opis co zostało posiane w kolejnym rządku.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Akcesoria i ozdoby do ogrodu”