Beskid Masala

ODPOWIEDZ
zuzanna2418

Beskid Masala

Post autor: zuzanna2418 » 08 mar 2019, 15:46

Szukając jakich możliwości wywleczenia W. na kilkudniowy urlop w niecywilizowanych okolicznościach przyrody natrafiłam na opis pensjonatu Beskid Masala Wiochotel, gdzie łączą się tajemniczo wpływy indyjskie z karpackimi.
Miejsce piękne, historia i budzący sympatię właściciele. Dla mnie dodatkowy plus miejsca: goście tylko dorośli.
Tu odcinek serialu "Daleko od Miasta" z Domo + z rzeczonym miejscem niezwykłym w roli głównej
https://vimeo.com/user42614532/review/301578421/798ed4b340

Awatar użytkownika
MaGorzatka
Zadomowiony
Posty: 4908
Rejestracja: 08 mar 2017, 16:33
Lokalizacja: Pomorze Środkowe

Re: Beskid Masala

Post autor: MaGorzatka » 08 mar 2019, 17:11

Obejrzałam - bardzo piękne miejsce i fajni ludzie. Dzięki :)

Awatar użytkownika
mariaewa
Zadomowiony
Posty: 10549
Rejestracja: 21 mar 2017, 8:56
Lokalizacja: DK 6

Re: Beskid Masala

Post autor: mariaewa » 08 mar 2019, 21:04

Wywleczenie W. brzmi bardzo romantycznie. :lol2:
Ale rzeczywiście miejsce fajne i ludzie nietuzinkowi. Bardzo mi się podobało przekonanie, że nic nie jest na zawsze i bywa, że w drogę znów wyruszamy. Tylko im człowiek starszy tym mniej wyrywny do zmiany życia w stylu "od podstaw" a i dobrze, by skład wycieczki był ten sam. Bo czasami zostajemy sami i w pojedynkę nie da się udżwignąć realizacji marzeń.
Tereny piękne, jedzenie dobre, pokoje jeśli ktoś lubi też oryginalne. Wywlekaj Zuziu, wywlekaj.
Ważne, że pełną piersią można oddychać a ludzie nienachalni. I ta przestrzeń. I tyle nieba nad głową. Tak gonimy, gonimy, dotykamy się w przelocie czubkami palców a trzeba raz na jakiś czas złapać się za ręce i znów poczuć, że tylko nas dwoje na świecie.
Uciec pociągiem od przyjaciół, wrogów, rachunków, telefonów ...

Awatar użytkownika
Barabella
Administrator
Posty: 15385
Rejestracja: 08 mar 2017, 13:36
Lokalizacja: Łódź

Re: Beskid Masala

Post autor: Barabella » 10 mar 2019, 11:59

Spokój. Bardzo klimatyczne miejsce.
Pozdrawiam,
Barabella


Aktualny wątek

Awatar użytkownika
urazka
Zadomowiony
Posty: 6404
Rejestracja: 21 mar 2017, 17:49

Re: Beskid Masala

Post autor: urazka » 10 mar 2019, 13:20

Już sobie wyobrażam jak tam odpoczniecie. Oby tylko pogoda dopisała! Oglądnęłam i film, i stronę internetową, i jestem pełna podziwu dla pasji i konsekwencji właścicieli. Dziękuję za link. Doczytałaś, że jest tam kłopot z zasięgiem? Nie wiem czy dla W. nie będzie to problemem.
Ciekawe czy Justynce spodobałby się wystrój.
Pozdrawiam, Janina

zuzanna2418

Re: Beskid Masala

Post autor: zuzanna2418 » 10 mar 2019, 13:33

Dziewczynki, nie wiem czy tam ostatecznie wylądujemy, bo W. chce jeszcze skontaktować się z kolegami z wojska czyli parkowcami z Magurskiego PN, którzy byli na szkoleniu w Legionowie i poprosić o jakiś namiar na noclegi.
Ale po obejrzeniu tego odcinka DoM bardzo chciałbym to miejsce zobaczyć.
Co do zasięgu, to ja własnie bym sobie życzyła, żeby go nie było :) Urlop to urlop :)
Też pomyślałam o Paputku, jak zobaczyłam ten styl we wnętrzach.

Awatar użytkownika
mariaewa
Zadomowiony
Posty: 10549
Rejestracja: 21 mar 2017, 8:56
Lokalizacja: DK 6

Re: Beskid Masala

Post autor: mariaewa » 10 mar 2019, 15:56

A wiesz Zuziu, że mój kolega, ten od tkalni w Łazienkach ma teraz pensjonat na Mazurach w miejscowości Zyndaki, tuż obok posiadłości pana Piotra Galińskiego i też chwali to miejsce (Siedlisko Niedziela), że nie ma tam zasięgu.
Co nie przeszkadza Dzidce (partnerce) prowadzić sprawnie strony internetowowe, przyjmować telefonicznie rezerwacje i plotkować ze znajomymi. :2smiech:
To taka magiczna formuła, że kłopoty i pozostawiona rzeczywistość nas w takim raju nie znajdą.
Choć 2 kilometry ode mnie znajomi rzeczywiście nie mają sygnału z satelity a i telefony milczą. Nikt nie wie dlaczego. Może coś jest w ziemi i zakłóca odbiór? Meteoryt?

zuzanna2418

Re: Beskid Masala

Post autor: zuzanna2418 » 10 mar 2019, 16:14

Mesiu u nas na wsi z zasięgiem też kiepsko. Tzn. jeśli chodzi o operatorów krajowych, bo białoruski wciska się na siłę. Trzeba uważać, bo koszt rozmowy może przekroczyć wartość tygodniowego pobytu w jakimś kurorcie :)
W. zatem w celach telefonicznych udaje się na podwórko i ryczy uważając, że jak on słabo słyszy to i tamten po drugiej stronie też :D

paputowy dom

Re: Beskid Masala

Post autor: paputowy dom » 12 mar 2019, 11:00

Zuziu piękne miejsce. Szkoda,że nie wiedziałam o nim będąc w ubiegłym roku w Beskidzie Niskim. Byliśmy w Krempnej w Centrum Edukacyjnym Magurskiego Parku Narodowego. Polecam bardzo i oczywiście cerkwie, szczególnie w Kotani. Poza tym nieistniejącą wieś łemkowską Żydowskie z zachowanymi dwoma cmentarzami i Muzeum Kultury Łemkowskiej w Zyndranowej.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Domowe inspiracje”