Internetowe Muzeum Etnograficzne

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
survivor26
Administrator
Posty: 22119
Rejestracja: 06 mar 2017, 9:20
Lokalizacja: DLW

Internetowe Muzeum Etnograficzne

Post autor: survivor26 » 14 mar 2017, 17:08

survivor26 pisze:znajduje się tutaj - przepiękne zdjęcia starych chat i wiejskich ogrodów

Awatar użytkownika
survivor26
Administrator
Posty: 22119
Rejestracja: 06 mar 2017, 9:20
Lokalizacja: DLW

Re: Internetowe Muzeum Etnograficzne

Post autor: survivor26 » 14 mar 2017, 17:09

lora pisze:Pati masz rację piękne zdjęcia domków rodzinnych minionego czasu. Ja zaczynając pracę zawodową w małym miasteczku i w okolicach 1968roku spotykałam też takie chaty . Wychowana w mieście podziwiałam ich urok ku ogromnemu zdziwieniu moich kolegów mówiących " no wiesz taka wiocha" a wielu z nich pochodziło właśnie z takich wioch i co umożliwiało im w pierwszej kolejności dostać się na studia.
Urazka pisze:Bardzo piękne drzwi znajdują się na fotografii z Koniuszek. Ciekawe co pozostało z tych urokliwych chat i wiejskich ogrodów. Dziękuję za wątek.
zuzanna2418 pisze:No właśnie, ja się staram odnaleźć resztki tych dawnych czasów w tym, co pozostało gdzieś zapomniane, zarośnięte krzakami i butwiejące... Świetne fotki!

Awatar użytkownika
survivor26
Administrator
Posty: 22119
Rejestracja: 06 mar 2017, 9:20
Lokalizacja: DLW

Re: Internetowe Muzeum Etnograficzne

Post autor: survivor26 » 14 mar 2017, 17:10

alphax pisze:W samym centrum Torunia obok starego miasta na niecałych 2 ha rozciąga się teren na którym zlokalizowane jest jedno z nielicznych w Polsce Muzeum Etnograficzne im. Marii Znamierowskiej-Prüfferowej.

Muzeum istnieje już od kilku dziesięcioleci, na początku postawiono 4 drewniane chałupy z czasem powstało ich więcej.
Zapraszam na wirtualny spacer oraz do odwiedzenia w czasie rzeczywistym nie tylko muzeum ale także Torunia.

Obrazek
Źródło: http://etnomuzeum.pl

Awatar użytkownika
survivor26
Administrator
Posty: 22119
Rejestracja: 06 mar 2017, 9:20
Lokalizacja: DLW

Re: Internetowe Muzeum Etnograficzne

Post autor: survivor26 » 14 mar 2017, 17:10

Semper pisze:Tak wygląda chata sudecka.
Obrazek
w ŚRODKU
Obrazek
Obrazek
i wiatrak też z Sudetów
Obrazek
Skansen w Pstrążnej k/Kudowy Zdr

Awatar użytkownika
survivor26
Administrator
Posty: 22119
Rejestracja: 06 mar 2017, 9:20
Lokalizacja: DLW

Re: Internetowe Muzeum Etnograficzne

Post autor: survivor26 » 14 mar 2017, 17:11

ewulab pisze:Jaki ciekawy temat :-). Zajmuję się genealogią i bywam w różnych miejscach gdzie żyli moi przodkowie, fotografuję stare nagrobki, stare kościoły, domy, ale generalnie szukam na kurpiach i pod Sandomierzem grobów rodzinnych, niedługo zaniesie mnie zapewne pod Zamość bo odnalazłam kolejną główną gałąź rodziny, która pochodziła z tamtych okolic.

Stary dom w Lachowie z piękną snycerką szczególnie nad oknami. Lachowo leży w podlaskim w gminie Kolno i jest to parafia mojej prababci ze strony mamy - urodzonej w 1887 roku. Tam w kościele z kamienia polnego, moja prababka chrzciła swoje dzieci w latach 1910- 1926.
Obrazek

A tu sam kościół wzniesiony na miejscu starego - budowę ukończono w 1878 roku.
Obrazek

A tu Jankowice pod Sandomierzem - w miejscowości Wilczyce podlegającej pod parafię Jankowice, w czasach Króla Batorego pojawił się jakiś osobnik - prawdopodobnie Węgier, który zapoczątkował w Polsce ród moich dzieci, które są bezpośrednimi potomkami owego osobnika. Rodzina o naszym nazwisku zamieszkiwała tylko tę jedną miejscowość i obecnie jest nas nieco ponad 200 osób - wszyscy jesteśmy spokrewnieni. Ja oczywiście uparcie szukam protoplasty, ale jestem dopiero w 1750 roku :-).
Najstarszy rodzinny nagrobek jaki do tej pory odnalazłam w Jankowicach. Pochodzi on z końca XIX wieku.
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasze ogrodowe inspiracje”