Blog Megi Moher

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
survivor26
Administrator
Posty: 22123
Rejestracja: 06 mar 2017, 9:20
Lokalizacja: DLW

Blog Megi Moher

Post autor: survivor26 » 14 mar 2017, 17:01

survivor26 pisze:Świetny blog architektki ogrodowej, a prywatnie miłośniczki ogrodów mniej uporządkowanych :)

tutaj ostatni, fantastyczny wpis o ogrodach nieformalnych

Awatar użytkownika
survivor26
Administrator
Posty: 22123
Rejestracja: 06 mar 2017, 9:20
Lokalizacja: DLW

Re: Blog Megi Moher

Post autor: survivor26 » 14 mar 2017, 17:03

MaGorzatka pisze:Super! I to motto: "Nie kontroluj! Koryguj" - wypisz-wymaluj jak z mojego ogrodu wzięte.
zuzanna2418 pisze:No tak, naturalistyczny ogród krajobrazowy to jest to, ale jednak z perspektywy zawodowej trzeba pamiętać, że na 400m2 w mieście nie da się go założyć i nie każdy lubi mieć podagrycznik, choćby pięknie kwitnący w łanach po pas :)
Architekt może sugerować, ale to klient ma ostatnie słowo i to on ma się czuć komfortowo w swoim ogrodzie a nie projektant.

Natomiast podpisuję się czterema łapami pod wpisem dotyczącym obrony starych drzew w ogrodach. Ileż to razy szlag mnie trafiał, kiedy czytałam w takim "Działkowcu" opisy ogrodów działkowych, a ich właściciele zaczynali od zdania: "pierwszymi pracami w ogrodzie było wycięcie starych drzew". No i potem mają piękną patelnię podzieloną na rabatki, gdzie cienia próżno szukać w upalny dzień.
Ryszan pisze:
Popieram,starych drzew się nie wycina,chyba,że to konieczność..:D
MaGorzatka pisze:Zuziu - dalej tak robią, na szczęście chyba coraz rzadziej... Stare drzewa to najcenniejszy skarb w ogrodzie, ale cóż, to trzeba mieć w głowie.
survivor26 pisze:Zuziu, Megi nie tylko dzikie ogrody zakłada - te to bardziej jej prywatna pasja, a we wpisach z realizacji widać, że sporo ma na koncie ogrodów wylizanych i pod linijkę...z tego co jednak pisze, w większości z nich udawało jej się przekonać właścicieli, że tuje i trawnik z rolki to nie jedyna opcja zagospodarowania terenu zielonego O:) Ja lubię jej posty pokazujące potencjale i faktyczne błędy ogrodowe i te o rewitalizacji ogrodów zapuszczonych ...w przyszłym życiu, jak już na pewno będę bogata, chciałabym żeby tak ktoś mi skonsolidował w głowie i w terenie pomysł na mój ogród O:)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasze ogrodowe inspiracje”