Doposażenie działki

Inspiracje i nie tylko
ODPOWIEDZ
ormala
Cichociemny
Posty: 2
Rejestracja: 15 kwie 2024, 13:59

Doposażenie działki

Post autor: ormala » 17 maja 2024, 11:36

Witam serdecznie! Jako, że dni mamy coraz to cieplejsze chciałbym zabrać się za doposażenie mojej działki, która końcowo ma być odskocznią od codziennego życia w mieście. Metrażowo wychodzi 2500m2, pełny kwadrat. Chciałbym postawić na niej domek z altaną przed wejściem oraz garaż. Wstępnie pod garaż chciałbym wylać beton/położyć kostkę żeby miało to ręce i nogi ale o wszelkich planach w dalszej części tekstu.
1. Domek 4x4 + taras 4x2 = 4x6 całość.
Na znanym portalu aukcyjnym znalazłem ofertę na gotowo za 14900zł (oczywiście podłoże pod budowę leży po mojej stronie). Miał ktoś doczynienia z takimi gotowymi domkami, bądź ma taki na swojej działce i może mi powiedzieć jak to wygląda pod względem jakości i wytrzymałości? Może lepiej samemu własnymi siłami wybudować wymarzony domek i ewentualnie która opcja wyszłaby taniej pod względem kosztów. Jako podłoże lepiej jest wylać posadzkę nieco większą od budynku czy może po prostu zrobić kilka/kilkanaście bloczków betonowych i na nich posadzić domek? Na co zwrócić szczególną uwagę przy ewentuanej budowli takiego domku?
2. Garaż blaszany
Co do garażu zastanawiam się jeszcze nad wielkością ale nie w tym rzecz. Chciałbym z niego zrobić swój mały warsztat. Teraz czy dobrze myślę i wyjdzie mi to na dobre - ściany chciałbym ocieplić styropianem 5mm, a następnie wszystko przykryć płytą OSB. Sufit planuje zrobić pianopurem, a następnie przykryć to jakimś materiałem PVC. Oczywiście później chciałbym wykonać wentylacje. Posadzka wylewka i na to chciałbym przykleić na klej małą kostkę brukową, aby nie wchodziła woda po deszczu. Czy warto dać pod kostkę jakiś materiał, bądź smołopodobne mazidło? Czy może lepiej położyć kostkę pod garaż bez robienia betonu? Czy takie zabiegi zapobiegają skraplaniu się wody i tworzeniu się grzyba oraz pleśni? Trzymałbym tam narzędzia i nie chciałbym, aby się one zniszczyły. Chcę zrobić obie budowle raz, a porządnie. Oczywiście dobre uszczelnienie garażu we wnętrz oraz zewnątrz. czy polecacie narzedzia ze sklepu https://buythis.pl/ ?
Oczywiście z góry dziękuję z całego serducha za udzielenie mi wszelkich rad oraz opinii, pozdrawiam!

Awatar użytkownika
boryna
Administrator
Posty: 13166
Rejestracja: 21 mar 2017, 7:53
Lokalizacja: opolskie

Re: Doposażenie działki

Post autor: boryna » 18 maja 2024, 18:30

Pytania chyba bardziej do zamieszczenia na forum budowlanym, niż typowo ogrodniczym. My możemy doradzić, czym te budynki później obsadzić ;) .

ODPOWIEDZ

Wróć do „Przydatne linki”