Ogrodowi goście

ODPOWIEDZ
zuzanna2418

Ogrodowi goście

Post autor: zuzanna2418 » 17 mar 2017, 6:55

Wczoraj robiłam sesję fotograficzną sikorom czubatkom. Ten irokez na główce jest niesamowity :)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
survivor26
Administrator
Posty: 22115
Rejestracja: 06 mar 2017, 9:20
Lokalizacja: DLW

Re: Ogrodowi goście

Post autor: survivor26 » 17 mar 2017, 18:55

aniamania pisze:Nigdy nie zdarzyło mi się zobaczyć czubatkę. Niesamowita ptaszyna. Jak udało Ci się tak blisko sfocić?
zuzanna2418 pisze:Nie były zbyt płochliwe, stałam jakieś 2,5 m od nich. Ale też robiłam zdjęcia teleobiektywem.

zuzanna2418

Re: Ogrodowi goście

Post autor: zuzanna2418 » 17 mar 2017, 18:57

Ptactwo ogrodowe w zimowej stołówce

Sikora modra

Obrazek

Obrazek

Sikora bogatka

Obrazek

Dzwoniec samczyk

Obrazek

Obrazek

Dzwoniec samiczka

Obrazek

Obrazek

Kos samiec

Obrazek

Kos samiczka ( na diecie kompostowej :) )

Obrazek

Awatar użytkownika
survivor26
Administrator
Posty: 22115
Rejestracja: 06 mar 2017, 9:20
Lokalizacja: DLW

Re: Ogrodowi goście

Post autor: survivor26 » 17 mar 2017, 18:58

mewa pisze:Zuziu cudne ptaszyny - napisz proszę czy jak dzwońce sa przy karmniku to mają go na wyłączność ? Podobno są to straszne awanturniki i inne ptaki nie podlatują- tak się wypowiadał Dr Kruszewicz w Trójce.
Były u mnie dwa lata temu ale jakoś nie kojarzę
zuzanna2418 pisze:Ewciu z moich obserwacji wynika, że dzwońce zupełnie nie przejawiają zachowań agresywnych czy dominujących. Siedziały razem z wróblami w karmniku i zgodnie dziobały słonecznik :)
Pierwszy raz je zaobserwowałam, musiałam w ogóle sprawdzić co to za jedne.
dana1s pisze:Zuziu świetne fotki ,szczególnie zachwycam się czubatką nigdy nie widziałam jej na własne oczy. Uwielbiam ptaki i też kilka z nich uwieczniłam :D

Awatar użytkownika
mewa
Zadomowiony
Posty: 670
Rejestracja: 21 mar 2017, 7:24

Re: Ogrodowi goście

Post autor: mewa » 18 mar 2017, 6:47

U mnie za balkonem skromnie

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

I czarne charaktery które odstraszają maluchy

Obrazek

Obrazek

A tego mi szkoda bo nie ma łapek

Obrazek

Obrazek

jest jeszcze

Awatar użytkownika
survivor26
Administrator
Posty: 22115
Rejestracja: 06 mar 2017, 9:20
Lokalizacja: DLW

Re: Ogrodowi goście

Post autor: survivor26 » 18 mar 2017, 6:48

MaGorzatka pisze:Ewa - jakie tam "skromnie", takie piękne zdjęcia! Biedny gołąbek, jak on sobie radzi?
mewa pisze:Jak przylatuje to od razu ląduje w takiej pozycji
Drugi z kolei ma jakąś nić przywiązaną do łapki i na niej wisi jakaś kulka:roll: pewnie się zaplatał i tak lata
dana1s pisze:Ewciu cudowne fotki ...z balkonu ,czy nie przedstawiają pięknie uchwycone ptaki :D
Masz oko!

Awatar użytkownika
survivor26
Administrator
Posty: 22115
Rejestracja: 06 mar 2017, 9:20
Lokalizacja: DLW

Re: Ogrodowi goście

Post autor: survivor26 » 18 mar 2017, 6:49

mewa pisze: Danuś a wiesz jak wyglądam jak siedzę na balkonie z aparatem w rece :mrgreen:
Trochę mi głupio jak ludziska chodzą z psami i patrzą jak na przygłupa:mrgreen::mrgreen::mrgreen: , a drugie piętro nie jest wysoko:mrgreen:
dana1s pisze:Wiem o czym piszesz ja biegam pół roku w piżamie po ogródku ,odstawiając dziwne pozy ku uciesze sąsiada :mrgreen:
Już przywykli, że aparat mam zawsze przy sobie ,bo może akurat coś się trafi ;-)
Wcale się nie przejmuję i Ty też obserwuj ptaki ,bo są zdecydowanie bardziej warte uwagi niż wścibscy ludzie .Fotki dzięcioła sobie pożyczyłam O:)
MaGorzatka pisze:Ewciu - my wszystkie wyglądamy podobnie, jak się skradamy do tych kwiatów i liści w ogrodzie po setki razy - ludzie na wsi to dopiero mają z nas uciechę :)
mewa pisze: Malgosiu pamiętam jak miejscowy z dzialki zadał pytanie mojemu M jak zobaczył że z aparatem idę do kwiatów
Co Una robi:shock:

zuzanna2418

Re: Ogrodowi goście

Post autor: zuzanna2418 » 18 mar 2017, 6:50

To ja jeszcze szczygiełka dorzucę moje szczygiełki :)

Obrazek

Obrazek

Grubodziób jest super! Kosy faktycznie chodzą! W. stwierdził, że zawsze spacerują, jak je widzi.

Awatar użytkownika
mewa
Zadomowiony
Posty: 670
Rejestracja: 21 mar 2017, 7:24

Re: Ogrodowi goście

Post autor: mewa » 18 mar 2017, 6:51

Pogoda kiepska bo ciemno i buro -cały dzień popaduje śnieg , ale cieszę się bo ptaszory chociaz przylatują .

Kwiczoł

Obrazek

Kowalik dzis zajrzał pierwszy raz

Obrazek

no i podglądający Gawron

Obrazek

Awatar użytkownika
elakuznicom
Zadomowiony
Posty: 1088
Rejestracja: 21 mar 2017, 8:34
Lokalizacja: Łódź

Re: Ogrodowi goście

Post autor: elakuznicom » 18 mar 2017, 6:51

O jaki fajny wątek - dzięki Ewcia ,ja tu nie zaglądałam :oops:
siedzę w ciepłym domu a ptaszki podziwiam przez okno z kuchni i jak mi się uda to też coś pstryknę ,u mnie tylu gatunków nie ma , będę zaglądała , może się podszkolę ..Danuśka jakie mnóstwo ptaszynek u Ciebie a i Ewci mimo że mieszka w blokach , nie mam czym się chwalić :( wstawiam to co udało mi się upolować ...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
mewa
Zadomowiony
Posty: 670
Rejestracja: 21 mar 2017, 7:24

Re: Ogrodowi goście

Post autor: mewa » 18 mar 2017, 6:52

Elu modraszka, bogatka, parka kosów i do tego dzwoniec to nie mało jak na jeden dzionek.
U mnie podobno dzwońce wczoraj były - no nic przyczje się z aparatem w sobotę bo nie pracuje.
Te przy karmniku i na słonince tez przez okno robię.Chyba czas szyby umyć:lol:

Awatar użytkownika
elakuznicom
Zadomowiony
Posty: 1088
Rejestracja: 21 mar 2017, 8:34
Lokalizacja: Łódź

Re: Ogrodowi goście

Post autor: elakuznicom » 18 mar 2017, 6:52

Ewcia dzięki znam szpaki , sikorki , wróbelki - które może mylę z mazurkami ....pogoogluję trochę ale na snajpera ani ornitologa nie nadaję się :oops:

Awatar użytkownika
Daria_Eliza
Zadomowiony
Posty: 1757
Rejestracja: 21 wrz 2017, 12:55
Lokalizacja: Małopolska, ale sercem w Lubelskim

Re: Ogrodowi goście

Post autor: Daria_Eliza » 18 mar 2017, 6:52

Dziewczyny, właśnie obejrzałam ten wątek od początku - cudne fotki, no bo przecież ptaszorki są takie fajniusie, to wdzięczny temat do fotografowania, jak się ma aparat, który temu sprosta.
Ja na jednym z ostatnich spacerów w zimowym parku też widziałam sporo ptaków, ale zdjęcia zrobiłam... hmmm... żabom i ropuchom.8-[
No, trafiłam na taką żabią sadzawkę, gdzie jest chyba ciepłe źródełko, bo woda tam nie zamarzła i trochę w szoku byłam, jak zobaczyłam, że tam się kotłuje od żab wszelakich. Jak w żabiej zupie.

Awatar użytkownika
elakuznicom
Zadomowiony
Posty: 1088
Rejestracja: 21 mar 2017, 8:34
Lokalizacja: Łódź

Re: Ogrodowi goście

Post autor: elakuznicom » 18 mar 2017, 6:53

Dzisiejsze polowanie na kosy, które przychodzą na stołówkę i przeganiają inne ptaki :evil:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
survivor26
Administrator
Posty: 22115
Rejestracja: 06 mar 2017, 9:20
Lokalizacja: DLW

Re: Ogrodowi goście

Post autor: survivor26 » 18 mar 2017, 6:53

Daria_Eliza pisze:Elu, pani kosowa ma taką minę, jakby rzeczywiście chciała powiedzieć: "Spadówa, wszystko moje!" :lol:
lora pisze:Elu oj jakie super zdjęcie z kosami , w moim ogródku mam ich bardzo dużo.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pierzaste :)”