Takie miejsce - cmentarz Psi Los

ODPOWIEDZ
zuzanna2418

Takie miejsce - cmentarz Psi Los

Post autor: zuzanna2418 » 16 maja 2018, 15:53

W necie znalazłam krótki reportaż z cmentarza dla zwierząt w Koniku Nowym.
https://noizz.pl/zwierzeta/odwiedzilem- ... position=5

Awatar użytkownika
mariaewa
Zadomowiony
Posty: 10549
Rejestracja: 21 mar 2017, 8:56
Lokalizacja: DK 6

Re: Takie miejsce - cmentarz Psi Los

Post autor: mariaewa » 17 maja 2018, 12:52

Bardzo się cieszę, że rozwija się przyzwolenie społeczne na okazywanie żałoby po członku rodziny i troska o jego pochówek.
Nie jestem zapatrzona we wszystkie amerykańskie wymysły ale bardzo mi brakuje cmentarzy dla zwierząt, które oddały życie dla pożytku ludzi czy to w laboratoriach, w akcjach ratunkowych, psów-przewodników, psów policyjnych itp.
Tam należy im się pogrzeb z honorami i miejsce na cmentarzu "weteranów".
U nas ciągle dbałość o zwierzę często rozpatrywana jest w kategorii starych panien, bezdzietnych czy zdziwaczałych staruszek.
Mężatką jestem, rodzinę mam aż za zbytnio, zdziwaczałam w miarę a zwierzęta od zawsze były członkami rodziny. Dbamy o nie nawet więcej niż o ludzi.
Co do wyglądu tego miejsca. ;) Ja poszłabym w stronę kolumbarium, bo to i praktyczniejsze i estetyczniejsze a i deptać w tej ciasnocie chyba łatwo inne kwatery/kwaterki a w pionie postawione będą uszanowane.
Cieszy mnie też, że nigdzie nie znalazłam wzmianki o niszczeniu takich miejsc przez zwolenników teorii, że zwierzę nie czuje, nie ma duszy i pogrzeb mu się nie należy.
Przyznaję, że posiadam pudełko pamięci, w którym są pamiątki po wszystkich moim czworonożnych domownikach. Zdjęcia, obróżki, mleczne zęby Piesowej, usunięte pazury Czartusi, wibrysy Koki, długie rzęsy Fifi itp. Oczywiście zgubione za życia.
Ale skoro mamy wieszają na ścianach ususzoną pępowinę oprawioną w ramki ... :2smiech: Jeśli ktoś powiesił, przepraszam za rechot.
Każdy ozdabia ściany pod siebie. :zawstydzony:

zuzanna2418

Re: Takie miejsce - cmentarz Psi Los

Post autor: zuzanna2418 » 17 maja 2018, 17:56

Mesiu, mnie też cieszy, że ludzie mają potrzebę pamiętania o swoich zwierzakach. To znaczy, że tacy źli ze wszytstkim nie jesteśmy. Podbno miarę cywlizacji społeczeństwa mierzy się w wielkości empatii do starszych ludzi, do zwierząt oraz w ... stanie czystości publicznych toalet.
Sporo pracy jeszcze przed nami.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Kudłate :)”