Psy

Awatar użytkownika
survivor26
Administrator
Posty: 22120
Rejestracja: 06 mar 2017, 9:20
Lokalizacja: DLW

Re: Psy

Post autor: survivor26 » 17 mar 2017, 9:39

ewulab pisze:Janino - Lady ma 11 lat, a znaleźliśmy ją w Piasecznie pod Warszawą jak miała pół roku. Siedziało sobie stworzenie zimą na chodniku w takim miejscu bardziej przemysłowym i nikt z okolicy się do niej nie przyznawał, na ogłoszenia też nikt nie odpowiedział. Niestety szybko się okazało, że pies jest bardzo problematyczny - ma lęk separacyjny i dewastował nam mieszkanie, wył i w ogóle robił cuda pod naszą nieobecność. Okazało się też, że jest bardzo zaborczy i atakuje jeśli ktoś się do nas zbliży bo uznaje, że należy nas chronić. W ciągu kilku miesięcy przenieśliśmy się na wieś i tu też nic się nie zmieniło, Lady dalej dostawała szału na widok innych psów, koni, krów na łące, ludzi w okolicy posesji, przeskakiwała przez ogrodzenie, dewastowała dom. Każdego psa jaki do nas trafiał musieliśmy jej anonsować przez pewien czas aby go jakoś tam zaakceptowała. Słucha się w 100% jedynie pana, a pańci czyli mnie w miarę. W każdym razie jest bardzo wiernym i oddanym psem i pilnie nas strzeże. W sumie w ciągu tych jedenastu lat tylko 2 razy ugryzła obcego, który wkroczył sobie beztrosko na teren posesji pomimo informacji o psie i wiedzy o tym jaki to pies. No ale to jest niereformowalny człowiek i chyba ma coś poprzestawiane w głowie - pan spisuje licznik wody co miesiąc i zna naszego potwora, a za każdym razem włazi sobie i jeśli Lady akurat biega to próbuje ją skopać. Raz go złapała za nogę i zrobiła siniaka i zgłosił nas do powiatowego weterynarza i mieliśmy kontrolę, a psa poddano obserwacji. Ten pan wchodzi też do domu bez zaproszenia - puka do drzwi i nie czekając na odzew zwyczajnie wchodzi nawet jeśli słyszy Lady na werandzie. Jego motto to -"poradzę sobie", tak nam powiedział kiedyś.

Awatar użytkownika
survivor26
Administrator
Posty: 22120
Rejestracja: 06 mar 2017, 9:20
Lokalizacja: DLW

Re: Psy

Post autor: survivor26 » 17 mar 2017, 9:39

Syringa pisze:Jeśli ktos wchodzi bez pozwolenia na zamknietą posesję i przez zamknięte drzwi, to jest to wtargnięcie, macie prawo go o to oskarżyć, nie jest ważne, że to jakis inkasent czy "spisywacz liczników", nie ma prawa wejśc bez pozwolenia, niech sie nauczy. Natomiast stan licznika podawajcie drogą internetową, chyba wszędzie jest teraz taka możliwość, nawet u mnie, choć mieszkam chyba w najbardziej zacofanej gminie w kraju... I bedziecie mieć z głowy niepoważnego faceta. Ja stany wszystkich liczników podaje poczta elektroniczną, potem przychodzą rachunki.

Psiaki słodziaki :D

Awatar użytkownika
survivor26
Administrator
Posty: 22120
Rejestracja: 06 mar 2017, 9:20
Lokalizacja: DLW

Re: Psy

Post autor: survivor26 » 17 mar 2017, 9:40

mewa pisze: Dziś mija rok odkąd adoptowalismy naszą sunie - Kolę

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Huśtawka to najlepsze miejsce do obserwacji

Obrazek

Awatar użytkownika
survivor26
Administrator
Posty: 22120
Rejestracja: 06 mar 2017, 9:20
Lokalizacja: DLW

Re: Psy

Post autor: survivor26 » 17 mar 2017, 9:41

Beatrice pisze:Jaka ładna psica :)
Dora pisze:Cudna, kochana
Bitek pisze:Śliczna,uszka wyglądają jakby miała zawiązane kucyki O:)
Urazka pisze:Bardzo fotogeniczna. Ma piękne umaszczenie, bystre oczka i uśmiechniętą mordkę. Na każdym ze zdjęć wygląda tak jakby się uśmiechała. Cudna. Czy charakter i maniery ma tak samo doskonałe jak wygląd?

zuzanna2418

Re: Psy

Post autor: zuzanna2418 » 22 mar 2017, 13:21

Narobiłem się
DSC_0308.jpg
No to trzeba odsapnąć
DSC_0309.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
MaGorzatka
Zadomowiony
Posty: 4908
Rejestracja: 08 mar 2017, 16:33
Lokalizacja: Pomorze Środkowe

Re: Psy

Post autor: MaGorzatka » 22 mar 2017, 15:32

Pepek, jaki zbój! A sprzątania, jak po przedszkolakach :)

A my tak sobie chorowaliśmy :)
20170313_102626.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

zuzanna2418

Re: Psy

Post autor: zuzanna2418 » 22 mar 2017, 17:57

O, doktorów ilu!
Fajnie jest się tak czasem pobarłożyć :)

beatrix+

Re: Psy

Post autor: beatrix+ » 24 kwie 2017, 13:40

Babeszjoza dopadła Flavię.
Na szczęście szybko zareagowalam, i już z górki.
Drugą turę kroplowki przyjęła i zastrzyków, teraz za 2 tyg.na kontrolę,zbadać krew.

Moje słonko. ....

Awatar użytkownika
mewa
Zadomowiony
Posty: 670
Rejestracja: 21 mar 2017, 7:24

Re: Psy

Post autor: mewa » 24 kwie 2017, 20:51

I właśnie dlatego ,aby uniknąć przykrych kosztów leczenia chciałam wykupic ubezpieczenie- niestety Pzu i mySafety wycofało swoją ofertę .
W MySafety mają podobno wejśc z nowa ofertą - zostawiłam dane i jak się pojawi mają zadzwonić.

Awatar użytkownika
mariaewa
Zadomowiony
Posty: 10549
Rejestracja: 21 mar 2017, 8:56
Lokalizacja: DK 6

Re: Psy

Post autor: mariaewa » 11 lip 2017, 10:57

Moje. Niektórych już nie ma ale ciągle są.
20160307_195115.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Maliola
Zadomowiony
Posty: 10305
Rejestracja: 21 mar 2017, 6:53

Re: Psy

Post autor: Maliola » 11 lip 2017, 11:18

odświeżony wątek to i ja nasze rudzielce wstawię, Ruda po 4 miesiącach u nas już jest doskonale zsynchronizowana, bierze przykład z Toffika, który traktuje ją nieco z góry na zasadzie jak już przyszła, to niech zostanie, nie zdaje sobie chłopak sprawy, że to jego rodzona siostra jest :lol2:

tutaj próby oszukania systemu, no co jak jakaś maskotka może leżeć, to JA nie???
IMG_0915.JPG
no gdzie ta micha???
IMG_0907.JPG
jak na kulturalne psy przystało, nie zaglądamy sobie do talerzy :02icon_mryellow:
4BEE741E-01AC-4C90-A601-40AAAAD7BA10.JPG
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
mariaewa
Zadomowiony
Posty: 10549
Rejestracja: 21 mar 2017, 8:56
Lokalizacja: DK 6

Re: Psy

Post autor: mariaewa » 11 lip 2017, 11:36

Cudne. Gdy są nie w porządku , nie patrzą, nie widzą. :lol2: Twój nie patrzy leżąc na łóżku, moje nie patrzyły na gofry, które uwielbiały ponad wszystko. A w końcu Czarka patrzy na Piesową i myśli " zrób coś do cholery, gofry stygną ". A Piesowa czuje taką presję. :pies:

Awatar użytkownika
Maliola
Zadomowiony
Posty: 10305
Rejestracja: 21 mar 2017, 6:53

Re: Psy

Post autor: Maliola » 11 lip 2017, 11:42

Marysiu dokładnie tak, zawsze mamy ubaw jak interpretujemy ich zachowania. Ostatnio Toffi z wyższością spojrzał na Zumi jak W. powiedział, że już nie rzuca piłeczek, dosłownie słyszało się to: i czego piszczycz, przecież powiedział, że już nie rzuca! :hahaha:

:pies: :kotek: Kochane są!

zuzanna2418

Re: Psy

Post autor: zuzanna2418 » 13 sty 2018, 17:21

DSC_0546.jpg
k.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
urazka
Zadomowiony
Posty: 6403
Rejestracja: 21 mar 2017, 17:49

Re: Psy

Post autor: urazka » 14 sty 2018, 10:20

Skradła moje serce. Smutno.
Pozdrawiam, Janina

ODPOWIEDZ

Wróć do „Kudłate :)”