Samoróbki własne i podpatrzone

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
survivor26
Administrator
Posty: 22118
Rejestracja: 06 mar 2017, 9:20
Lokalizacja: DLW

Re: Samoróbki własne i podpatrzone

Post autor: survivor26 » 03 sty 2019, 8:29

boryna pisze:
03 sty 2019, 7:55
MaGorzatka pisze:
03 sty 2019, 7:46
Zegar absolutnie rewelacyjny! Jestem pełna podziwu dla S. i Jego zmysłu estetycznego.
Ja naprawdę strasznie przepraszam i doceniam uznanie dla mojego naprawdę zdolnego i pomysłowego męża, ale kto powiedział, że ten zegar zrobił un? :02icon_mryellow: . Otóż: projekt, zebranie materiałów (czytaj: przegrzebanie kotłownianej skrzynki ze skarbami m.in. ze zlotu), nawoskowanie elementów metalowych -Bożena. Montaż mechanizmu, poklejenie wszystkiego do kupy - Sławuś. :mrgreen: .
Czyli byłaś projektantem wykonawczym, a S. po prostu robolem za najniższą krajową? :2smiech:

Awatar użytkownika
Barabella
Administrator
Posty: 15384
Rejestracja: 08 mar 2017, 13:36
Lokalizacja: Łódź

Re: Samoróbki własne i podpatrzone

Post autor: Barabella » 03 sty 2019, 8:30

Ewo minęły już czasy, gdy mężczyznę wyręczałam. Niech sam dba o swoje zabawki, co nastąpi (przy jego pracy zawodowej) pewnie w następnej pięciolatce, bo tę, która się rozpoczęła, to ma wypełnioną ;)
Pozdrawiam,
Barabella


Aktualny wątek

Awatar użytkownika
boryna
Administrator
Posty: 11986
Rejestracja: 21 mar 2017, 7:53
Lokalizacja: opolskie

Re: Samoróbki własne i podpatrzone

Post autor: boryna » 03 sty 2019, 8:41

Pat no nie za taką najniższą! Dwie blachy karpatki dostał. Co prawda beza mi się omskła, ale i tak pojadł :02icon_mryellow: .
Basiu patrząc na stylistykę naszych wykonań nie śmiem doradzać tzw. normalnym ludziom :02icon_mryellow: . Nie wiem, jaki ten stół masz szeroki i czy siadacie przy nim (wtedy musi być miejsce na nogi) czy tylko odstawiacie różne rzeczy. Można by się rozejrzeć za takimi skrzynkami plastikowymi na kółkach, jak się kupuje na zabawki dla dzieci. Bywają w różnych rozmiarach i z przykrywami. Można wyłożyć workami foliowymi, a kółeczka ułatwią wysuwanie i chowanie pod stół. Można dokręcić kółeczka do skrzynek sadowniczych (ja kupiłam po 4 zł swego czasu) i je ładnie pobejcować - byłoby bardziej wiejsko - rustykalnie. Ewentualnie zbudować stelażyk z prowadnicami, żeby te skrzynki ustawić dwupiętrowo i wysuwać jak szuflady - nie wiem, czy się zmieszczą, czy trzeba by je było obniżyć o jedną listewkę. Jeśli pod stołem się nie zmieszczą, a masz miejsce pod ścianami, to ta wersja z pięterkiem i prowadnicami, ładnie pobejcowana, może udawać rustykalną komodę, a na górze sobie jeszcze sadzonki poustawiasz :D . Wtedy tylko do skrzynek trzeba by jakieś kartoniki dopasować. Jeśli postawisz dłuższym bokiem do ściany to zajmą tylko 30 cm na szerokości.
Lepiej już zamilknę :oops: .

Awatar użytkownika
Barabella
Administrator
Posty: 15384
Rejestracja: 08 mar 2017, 13:36
Lokalizacja: Łódź

Re: Samoróbki własne i podpatrzone

Post autor: Barabella » 03 sty 2019, 12:04

Nie milcz kobieto! Nie milcz! Toż Ty kopalnia pomysłów jesteś! Dziękuję :02icon_mryellow: Stół zimą służy jako przechowalnia jedzenia w okresie świątecznym. Wiosną do robienia sadzonek i siania. Nikt tam nie siada, chyba żeby zapalić fajkę. Latem gorąc, zimą za zimno.
Pozdrawiam,
Barabella


Aktualny wątek

Awatar użytkownika
boryna
Administrator
Posty: 11986
Rejestracja: 21 mar 2017, 7:53
Lokalizacja: opolskie

Re: Samoróbki własne i podpatrzone

Post autor: boryna » 03 sty 2019, 12:22

No to coś w ten deseń :-) . Można też wiklinowe lub plastikowe koszyki - co kto lubi.

Awatar użytkownika
MaGorzatka
Zadomowiony
Posty: 4908
Rejestracja: 08 mar 2017, 16:33
Lokalizacja: Pomorze Środkowe

Re: Samoróbki własne i podpatrzone

Post autor: MaGorzatka » 03 sty 2019, 20:42

boryna pisze:
03 sty 2019, 7:55
MaGorzatka pisze:
03 sty 2019, 7:46
Zegar absolutnie rewelacyjny! Jestem pełna podziwu dla S. i Jego zmysłu estetycznego.
Ja naprawdę strasznie przepraszam i doceniam uznanie dla mojego naprawdę zdolnego i pomysłowego męża, ale kto powiedział, że ten zegar zrobił un? :02icon_mryellow: . Otóż: projekt, zebranie materiałów (czytaj: przegrzebanie kotłownianej skrzynki ze skarbami m.in. ze zlotu), nawoskowanie elementów metalowych -Bożena. Montaż mechanizmu, poklejenie wszystkiego do kupy - Sławuś. :mrgreen: .
O ja! Ale sobie nagrabiłam! DU-ET DU-ET B&S - najzdolniejszy na całym Kompostowniku i poza nim!
(a na Zlocie jeszcze wejdę pod stół i odszczekam, ale musicie przyjechać, bo zaocznie to się nie liczy)

Awatar użytkownika
boryna
Administrator
Posty: 11986
Rejestracja: 21 mar 2017, 7:53
Lokalizacja: opolskie

Re: Samoróbki własne i podpatrzone

Post autor: boryna » 04 sty 2019, 7:45

Małgoś nie trza, nie trza :02icon_mryellow: . Tu sami zdolni w najróżniejszych dziedzinach - w końcu dlatego mamy ten wątek :D . Tak se tylko zażartowałam.

Awatar użytkownika
mewa
Zadomowiony
Posty: 670
Rejestracja: 21 mar 2017, 7:24

Re: Samoróbki własne i podpatrzone

Post autor: mewa » 05 sty 2019, 1:56

Barabella pisze:
03 sty 2019, 8:30
Ewo minęły już czasy, gdy mężczyznę wyręczałam. Niech sam dba o swoje zabawki, co nastąpi (przy jego pracy zawodowej) pewnie w następnej pięciolatce, bo tę, która się rozpoczęła, to ma wypełnioną ;)
Basiu,ale ja przecież nie napisałam żebyś sama to zrobiła.
Bożenka pokazała zastosowanie w kuchni na przyprawy, pomysł się Tobie spodobał, więc podpowiedziałam o komórce ponieważ wiem, że w komórce również miejsca nigdy nie za wiele.Tyle. :02icon_mryellow:

Awatar użytkownika
Barabella
Administrator
Posty: 15384
Rejestracja: 08 mar 2017, 13:36
Lokalizacja: Łódź

Re: Samoróbki własne i podpatrzone

Post autor: Barabella » 05 sty 2019, 8:29

Ewo u nas jest odwrotnie :D Komórkę B. ma ogromną. Jest w bryle domu, ale całkiem nieocieplona i tu jest problem. Gdy ma czas (zimą) to nie da się tam porządków robić, a w pozostałym okresie nie ma kiedy :02icon_mryellow: Pomieszczenie wielkie, pomysłów dużo, a realizacji brak :02icon_mryellow:
Pozdrawiam,
Barabella


Aktualny wątek

Awatar użytkownika
mariaewa
Zadomowiony
Posty: 10549
Rejestracja: 21 mar 2017, 8:56
Lokalizacja: DK 6

Re: Samoróbki własne i podpatrzone

Post autor: mariaewa » 01 lut 2019, 20:03

Samoróbka podpatrzona. Podoba mi się w kuchni zwis niebanalny i apropo. Kuchnia niższa niż ustawa przewiduje i do tej pory była lampa przemysłowa co mi odpowiadało.
A teraz mogę wykorzystać
20190201_174841.jpg
Najbardziej mi pasuje ten cedzak/durszlak ale wolałabym biały. Daje piękne refleksy na suficie i ścianach. L sceptyczny.
20190201_200803.jpg
Tylko żarówkę dałabym ładną. Jakąś Edisona a nie te białe baranie lelita. Strasznie kurz i musze truchła tam się zbierają.
L nie chce, ja sama nie umiem. :2glowawmur: Jakiś sąsiad podczas nieobecności?
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
survivor26
Administrator
Posty: 22118
Rejestracja: 06 mar 2017, 9:20
Lokalizacja: DLW

Re: Samoróbki własne i podpatrzone

Post autor: survivor26 » 01 lut 2019, 20:10

Mesiu pewnie że cedzak, inne też fajne ale będą światło ograniczać. A cedzak możesz przemalowac na dowolny kolor farbą do metalu. albo kup spray do karoserii wtedy pokrycia będzie rowniejsze.

Awatar użytkownika
mariaewa
Zadomowiony
Posty: 10549
Rejestracja: 21 mar 2017, 8:56
Lokalizacja: DK 6

Re: Samoróbki własne i podpatrzone

Post autor: mariaewa » 01 lut 2019, 20:15

survivor26 pisze:
01 lut 2019, 20:10
Mesiu pewnie że cedzak, inne też fajne ale będą światło ograniczać. A cedzak możesz przemalowac na dowolny kolor farbą do metalu. albo kup spray do karoserii wtedy pokrycia będzie rowniejsze.
Wiesz to górne światło jest mocno symboliczne. Jak bym nie stała przy zlewie, blatach, kuchence, zawsze mam je z tyłu i mało efektywne. Jest dokładnie w punkcie środkowym. To różne lampki oświetlają miejsca pracy.
To byłoby do zalegania przy pilnowaniu garów.

Awatar użytkownika
MaGorzatka
Zadomowiony
Posty: 4908
Rejestracja: 08 mar 2017, 16:33
Lokalizacja: Pomorze Środkowe

Re: Samoróbki własne i podpatrzone

Post autor: MaGorzatka » 01 lut 2019, 20:34

Ale czaad! Bardzo, bardzo - świetnie to będzie wyglądało.
L. nie słuchaj (ale mnie nie zakabluj) :2smiech:

Awatar użytkownika
EwaM
Zadomowiony
Posty: 4619
Rejestracja: 11 mar 2017, 19:23

Re: Samoróbki własne i podpatrzone

Post autor: EwaM » 01 lut 2019, 20:40

Emalia Olkusz robi białe durszlaki, a taki jak ten, można pomalować lakierem ceramicznym w spreju. A może kulista żarówka ledowa?
https://etak.eu/pl/p/Zarowka-LED-Philip ... gJuZ_D_BwE

Awatar użytkownika
lora
Zadomowiony
Posty: 7546
Rejestracja: 21 mar 2017, 7:51

Re: Samoróbki własne i podpatrzone

Post autor: lora » 01 lut 2019, 21:39

Rany jaki świetny pomysł z cedzakiem. :okok:

ODPOWIEDZ

Wróć do „Dekoracje i ozdoby”