Szycie - porady krawieckie

Awatar użytkownika
Mila
Zadomowiony
Posty: 14366
Rejestracja: 05 wrz 2017, 14:42
Lokalizacja: Mazowsze , Warszawa

Re: Szycie - porady krawieckie

Post autor: Mila » 17 sty 2022, 8:55

Maju, ten blacik bardzo ułatwia szycie, nie trzeba walczyć z usuwającym się pod swoim ciężarem materiałem.

Awatar użytkownika
edulkot
Zadomowiony
Posty: 9036
Rejestracja: 10 mar 2017, 13:08
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: Szycie - porady krawieckie

Post autor: edulkot » 17 sty 2022, 10:33

No właśnie. Wczoraj skracałam córce sukienkę z elastycznego materiału który ciągle mi zjeżdżał i w efekcie wyszło krzywo, teraz czeka mnie prucie elestycznego szewka :2glowawmur:
"Pamiętajcie o ogrodach, przecież stamtąd przyszliście,
W żar epoki użyczą wam chłodu, tylko drzewa, tylko liście." - J. Kofta

Majka
Zmiany wokół domku

Awatar użytkownika
Bogusia
Zadomowiony
Posty: 2840
Rejestracja: 21 mar 2017, 7:35

Re: Szycie - porady krawieckie

Post autor: Bogusia » 18 sty 2022, 21:53

Milu ale super pomysł :eek: ja moją maszynę mam na stoliku i ona sama w sobie jest dość lekka i czasami mi ucieka w siną dal o stopce nie wspomnę :2glowawmur: ta to wędruje mi po całej podłodze :evil: bo to lekkie, plastykowe g...o nie ma to jak stopka od Łucznika, ta to stoi tam gdzie się ją postawi :ok:

Awatar użytkownika
Mila
Zadomowiony
Posty: 14366
Rejestracja: 05 wrz 2017, 14:42
Lokalizacja: Mazowsze , Warszawa

Re: Szycie - porady krawieckie

Post autor: Mila » 18 sty 2022, 22:10

Bogusiu, do mojej necchi tez pedał jest lekki i mi się przesuwał. Dawno temu kupiłam taką małą matę 15x15 cm na podszybie do samochodu, żeby np. telefon nie zsuwał się. Lipa straszna, bo spadała ta mata. Ale ona ma takie malutkie przyssawki z obu stron i nawet na śliskiej terakocie się nie przesuwa, więc ją podkładam pod pedał :2smiech: Pokazałbym, ale została na działce. Spróbuj nałożyć na pedał kilka recepturek, ale takich większych i szerszych albo obetnij końcówki rękawiczek gumowych i załóż. Jak założysz na wysokości "zawiasu" pedału, nie za ciasno i nie za luźno, to pedał nie powinien się przesuwać. Kiedyś to stosowałam :lol2:

Awatar użytkownika
lora
Zadomowiony
Posty: 7603
Rejestracja: 21 mar 2017, 7:51

Re: Szycie - porady krawieckie

Post autor: lora » 19 sty 2022, 22:18

Milu o i ja z tych porad skorzystam...super i dzięki. :-)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Prace ręczne drutami, szydełkiem i igłą”