Szycie - nasze prace

Awatar użytkownika
Barabella
Administrator
Posty: 15385
Rejestracja: 08 mar 2017, 13:36
Lokalizacja: Łódź

Re: Szycie - nasze prace

Post autor: Barabella » 21 gru 2017, 12:03

Pięknie wyszło :041:
Pozdrawiam,
Barabella


Aktualny wątek

Awatar użytkownika
Bogusia
Zadomowiony
Posty: 2785
Rejestracja: 21 mar 2017, 7:35

Re: Szycie - nasze prace

Post autor: Bogusia » 21 gru 2017, 14:03

Podoba mi się ten materiał, gdzie kupiłaś? Ty już na serio szyjąca pełną gębusią fiu fiu :whistling:

Awatar użytkownika
survivor26
Administrator
Posty: 22124
Rejestracja: 06 mar 2017, 9:20
Lokalizacja: DLW

Re: Szycie - nasze prace

Post autor: survivor26 » 21 gru 2017, 14:29

Bogusia pisze:Podoba mi się ten materiał, gdzie kupiłaś? Ty już na serio szyjąca pełną gębusią fiu fiu :whistling:
No jak gdzie - sama widziałaś na jarmarku - u Ewy sąsiada, dowoziła mi jeszcze przecież ;) Świetny jest, uwielbiam ten motyw (co Mesia przypomniała - rzeczywiście porcelanę też mam taką), chyba jeszcze na narzutę mi starczy tyle tego w sumie uzbierałam.

I bardzo dziękuję za życzliwe słowa - ja kiedyś sporo szyłam, ale potem miałam kilkanaście lat przerwy, którą to przerwę obecnie usiłuję nadrobić ;)

Awatar użytkownika
Bogusia
Zadomowiony
Posty: 2785
Rejestracja: 21 mar 2017, 7:35

Re: Szycie - nasze prace

Post autor: Bogusia » 21 gru 2017, 15:39

Nie widziałam, że takie cudo Ewa Ci przywiozła, śliczności :o

Awatar użytkownika
survivor26
Administrator
Posty: 22124
Rejestracja: 06 mar 2017, 9:20
Lokalizacja: DLW

Re: Szycie - nasze prace

Post autor: survivor26 » 04 lut 2018, 9:48

No to pokazuję swój organizer na druty i szydełka. Do tej pory trzymałam je razem w skrzynce narzędziowej i to się sprawdzało jako miejsce przechowywania, ale nie do codziennego używania. Najbardziej męczyło mnie to, że druty nie są oznaczane rozmiarami i musiałam każdorazowo przy nowym projekcie wyciągać ich kłąb i mierzyć miarką, żeby wybrać właściwy rozmiar.

Poszukałam w internecie i najbardziej do moich potrzeb pasował organizer wiszący, no to sobie uszyłam:
organizer.JPG
Od góry ma poziome zakładki, w które wsuwa się druty, od dołu pionowe na szydełka. O jednej rzeczy nie pomyślałam przy szyciu - że te zakładki powinny być oznaczone numerami :oops: Najlepiej byłoby je wyszyć na tkaninie przed zszywaniem całości - ja nie pomyślałam, więc mam numerację 'fachowo' naniesioną ołówkiem :lol2: No i gdybm go zrobiła ciut większego, można było dodać kieszonkę na akcesoria: miarkę, naparstek dziewiarski etc.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
amba19
Zadomowiony
Posty: 583
Rejestracja: 21 mar 2017, 9:15
Lokalizacja: Gdańsk i Kaszuby

Re: Szycie - nasze prace

Post autor: amba19 » 04 lut 2018, 14:22

Pat - dzięki za zdjęcie! Tych materiałów to Ci wściekle i nieprzyzwoicie zazdroszczę...
Pamiętajcie o ogrodach - przecież stamtąd przyszliście...Maria

Awatar użytkownika
Mila
Zadomowiony
Posty: 14224
Rejestracja: 05 wrz 2017, 14:42
Lokalizacja: Mazowsze , Warszawa

Re: Szycie - nasze prace

Post autor: Mila » 11 cze 2018, 9:31

Co zrobić, kiedy żal wyrzucić spódniczkę (pod spodem wszyte szorty), z której wnuczka wyrosła, a materiał jest wspaniałą popeliną? Można torbę na zakupy :D Jestem od lat wielbicielką toreb zakupowych, nigdy nie chciałam brać w sklepach plastikowych.
Szorty wycięte, dały materiał na uszy.
tył
Obrazek
przód
Obrazek
z zakupami
Obrazek

Coś szwankuje mi aparat, nie działa lampa, więc kolor przekłamany. W rzeczywistości jest kakaowy :02icon_mryellow:

Awatar użytkownika
Bogusia
Zadomowiony
Posty: 2785
Rejestracja: 21 mar 2017, 7:35

Re: Szycie - nasze prace

Post autor: Bogusia » 15 cze 2018, 5:50

Świetny pomysł z tymi szortami :D ja też mam takich toreb kilka w domu i ciągle mi mało, bo za każdym razem komuś coś w nie pakuję i już do mnie nie wracają ;) ale ja się cieszę, bo przynajmniej wiem, że inni z nich korzystać będą a nie z reklamówek, których nienawidzę.
Popieram takie uszytki jak najbardziej :ok:

Awatar użytkownika
survivor26
Administrator
Posty: 22124
Rejestracja: 06 mar 2017, 9:20
Lokalizacja: DLW

Re: Szycie - nasze prace

Post autor: survivor26 » 03 lis 2018, 11:09

Trochę wstyd pokazywać taką fuszerkę przy Waszych pracach, ale powstała z potrzeby chwili, bez czasu na zbyt długie projektowanie czy wykańczane, bo zamawiająca dyszała mi za uchem, czy długo jeszcze :lol2: No więc powstał wigwamo-domek dla świnek, których Sara jest wielką miłośniczką. Pierwotnie zaplanowałam, że podłoga będzie pikowana - i jest, ale pod wpływem grawitacji malowniczo się zapadła, więc ją usztywniłam wstawiając kartonowe pudełko- są zalety manii zbieraczej, w tym domu znajdzie się wszystko, co może się przydać w najmniej oczekiwanej chwili :twisted: Także materiały z nieprzebranej sterty zbieranej latami - dobór kolorów dyktowany posiadanymi zapasami i preferencjami klientki :-)
peppa2.JPG
peppa.JPG
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Maliola
Zadomowiony
Posty: 10306
Rejestracja: 21 mar 2017, 6:53

Re: Szycie - nasze prace

Post autor: Maliola » 03 lis 2018, 11:25

Pati - świetnie wyszło!
Kolory dobrane znakomicie, a świnkowa rodzinka przesympatyczna.

Awatar użytkownika
Bogusia
Zadomowiony
Posty: 2785
Rejestracja: 21 mar 2017, 7:35

Re: Szycie - nasze prace

Post autor: Bogusia » 06 lis 2018, 10:27

Pati nie narzekaj domek jak się patrzy, a przy okazji pomysła mi podrzuciłaś :whistling:

Wiesz co, od dawna chodzi za mną uszycie od podstaw stajenki, ale odkładam to na potem i potem, ale dojrzewam coraz bardziej do tego projektu. Uszyte by było wszystko od samej stajenki po figurki, ale kiedy pytam kiedy :2glowawmur: jak doba ma tylko 24 godziny :czas:

Awatar użytkownika
Mila
Zadomowiony
Posty: 14224
Rejestracja: 05 wrz 2017, 14:42
Lokalizacja: Mazowsze , Warszawa

Re: Szycie - nasze prace

Post autor: Mila » 06 lis 2018, 10:38

Pati, fajnie wyszedł ten "lewitujący domek" :lol2: .
Za niedługo któraś dziewczynka poprosi o ...taki wiszący fotel u siebie w pokoju :2smiech:

Awatar użytkownika
survivor26
Administrator
Posty: 22124
Rejestracja: 06 mar 2017, 9:20
Lokalizacja: DLW

Re: Szycie - nasze prace

Post autor: survivor26 » 06 lis 2018, 10:39

Mila pisze:
06 lis 2018, 10:38
Pati, fajnie wyszedł ten "lewitujący domek" :lol2: .
Za niedługo któraś dziewczynka poprosi o ...taki wiszący fotel u siebie w pokoju :2smiech:
Nie ma szans, stropy 200-letnie nie wytrzymają ciężaru dorastającej dziewczynki :-)

Bogusiu, fajny plan, ale wściekle pracochłonny - chociaż przy Twoim tempie pracy i umiejętnościach pewnie nie aż tak ;)

Awatar użytkownika
MaGorzatka
Zadomowiony
Posty: 4908
Rejestracja: 08 mar 2017, 16:33
Lokalizacja: Pomorze Środkowe

Re: Szycie - nasze prace

Post autor: MaGorzatka » 06 lis 2018, 11:00

Jaki ładny świnkowy kącik :serducho:
(chyba chciałabym mieć wnuczkę :035: :035: :035: )

Awatar użytkownika
Mila
Zadomowiony
Posty: 14224
Rejestracja: 05 wrz 2017, 14:42
Lokalizacja: Mazowsze , Warszawa

Re: Szycie - nasze prace

Post autor: Mila » 06 lis 2018, 11:11

Małgosiu, cieszyłam się kiedy urodziła się wnuczka, że będę miała dla kogo szyć sukieneczki, spódniczki... Szyłam, dawałam, ale nigdy nie widziałam wnuczki w tych rzeczach. Ona zawsze w spodenkach chodziła. Nie dociekałam co się stało z uszytkami, a teraz syn znalazł na strychu schowany wór spakowanych moich ubranek. Głęboko był schowany i widac z wiekiem dokładane tam były te ubranka. Teraz wnuczka też w spodniach chodzi i płacze, że koleżanki się wyśmiewają z jej stylu ubierania. Ale mama tak uprała mózg, że nie może się przemóc.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Prace ręczne drutami, szydełkiem i igłą”