Szycie - nasze prace

Awatar użytkownika
Bogusia
Zadomowiony
Posty: 2826
Rejestracja: 21 mar 2017, 7:35

Re: Szycie - nasze prace

Post autor: Bogusia » 11 cze 2017, 22:08

Asiu no przecudnie Ci to wyszło :o kurcze jak ja zazdroszczę, że macie takie lumpki, ale może dobrze, że ja mam daleko do lumpka, bo pewnie bym codziennie tam była i szperała za materiałami :D ale i tak kupuje w necie, nauczyłam się hihi a taka byłam szczęśliwa, jak nie umiałam szperać i kupować w necie :whistling:

Awatar użytkownika
Mila
Zadomowiony
Posty: 14326
Rejestracja: 05 wrz 2017, 14:42
Lokalizacja: Mazowsze , Warszawa

Re: Szycie - nasze prace

Post autor: Mila » 12 paź 2017, 14:20

Szukam krajek: bawełnianych lub wełnianych, tkanych - nie haftowanych. Nawet w internecie nie mogę znaleźć :beczy: Wszystkie pasmanterie obleciałam , ale na ogół panie patrzą na mnie jak na raroga, bo nie wiedzą co krajka.
Pomóżcie!

Awatar użytkownika
boryna
Administrator
Posty: 12111
Rejestracja: 21 mar 2017, 7:53
Lokalizacja: opolskie

Re: Szycie - nasze prace

Post autor: boryna » 12 paź 2017, 15:04


Awatar użytkownika
Mila
Zadomowiony
Posty: 14326
Rejestracja: 05 wrz 2017, 14:42
Lokalizacja: Mazowsze , Warszawa

Re: Szycie - nasze prace

Post autor: Mila » 12 paź 2017, 15:14

Bożenka, coś takiego, ale z jakimiś prostymi wzorami. Te sprzedawane to są harcerskie.

Awatar użytkownika
mariaewa
Zadomowiony
Posty: 10549
Rejestracja: 21 mar 2017, 8:56
Lokalizacja: DK 6

Re: Szycie - nasze prace

Post autor: mariaewa » 23 paź 2017, 18:52

Mila pisze:Bożenka, coś takiego, ale z jakimiś prostymi wzorami. Te sprzedawane to są harcerskie.
Z opóżnioną reakcją znalazłam na All kilkadziesiąt wzorów i kolorów. Cena taka sama 5zł za 50 cm. Zerknij, naprawdę duży wybór.

Awatar użytkownika
survivor26
Administrator
Posty: 22323
Rejestracja: 06 mar 2017, 9:20
Lokalizacja: DLW

Re: Szycie - nasze prace

Post autor: survivor26 » 21 lis 2017, 11:30

Jednak małe formy wychodzą mi zdecydowanie lepiej... oby nie zapeszyć, bo uszyć pościel to pikuś wobec spodni dla mikro lalki czy jakiejś wypasionej kiecki ;)
barbie.JPG
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Bogusia
Zadomowiony
Posty: 2826
Rejestracja: 21 mar 2017, 7:35

Re: Szycie - nasze prace

Post autor: Bogusia » 21 lis 2017, 11:47

Ale ładny materiał :o no no pościel też eligancko Ci wyszła, a co do spodni mikro to się szyje na prawdę do kitu, wiem coś o :D no a co z tym kalendarzem co? szyje się czy mocy nabiera :whistling:

Awatar użytkownika
survivor26
Administrator
Posty: 22323
Rejestracja: 06 mar 2017, 9:20
Lokalizacja: DLW

Re: Szycie - nasze prace

Post autor: survivor26 » 21 lis 2017, 11:48

Bogusia pisze:Ale ładny materiał :o no no pościel też eligancko Ci wyszła, a co do spodni mikro to się szyje na prawdę do kitu, wiem coś o :D no a co z tym kalendarzem co? szyje się czy mocy nabiera :whistling:
Stan surowy zamknięty pokazałam wczoraj w kawowym; stan gotowy pokażę tutaj, jak zawiśnie na ścianie ;)

Awatar użytkownika
urazka
Zadomowiony
Posty: 6461
Rejestracja: 21 mar 2017, 17:49

Re: Szycie - nasze prace

Post autor: urazka » 21 lis 2017, 13:32

Sama nie pogardziłabym taką pościelą jaką Pat uszyła dla lalki. Podoba mi się.
Kiedyś, dawno temu, szyłam ubranka dla lalek córki ale robiłam to po części ręcznie. Proste linie szły pod maszynę ale np. wszywanie rękawów czy kołnierzyków to już igła i nitka. Tak było dla mnie prościej i szybciej.
Pozdrawiam, Janina

Awatar użytkownika
survivor26
Administrator
Posty: 22323
Rejestracja: 06 mar 2017, 9:20
Lokalizacja: DLW

Re: Szycie - nasze prace

Post autor: survivor26 » 22 lis 2017, 6:28

Janeczko, ja w dzieciństwie (a w zasadzie w nastolectwie, bo pierwszą Barbie dostałam w sędziwym wieku 13 lat) też sporo ręcznie szyłam i projektowalam i teraz usiłuję odkopać z zakamarków pamięci tamte umiejętności ;) Moje dziewczynki do tej pory w ogóle nie bawiły się lalkami, ale miały je, bo dostawały od znajomych i rodziny, więc jak nagle obudziła się w nich lalkowa pasja, to korzystam i szyję.

Sara zachwycona pościelą, dopisała do listy potrzebnych rzeczy kolejnych kilkanaście pozycji, ale dziś szyję drugi komplet dla Flo, która niby nie chciała, ale jak zobaczyła, to zapragnęła :lol2:

Awatar użytkownika
amba19
Zadomowiony
Posty: 583
Rejestracja: 21 mar 2017, 9:15
Lokalizacja: Gdańsk i Kaszuby

Re: Szycie - nasze prace

Post autor: amba19 » 22 lis 2017, 7:37

No to się pochwalę...wczoraj skończyłam... a właściwie to nie skończyłam, bo okazało się, że nie mam czerwonych guziczków i zapięcie będę kończyć dopiero dzisiaj.

Obrazek

Właściwie to nie można powiedzieć, że ja to uszyłam. Przerobiłam bluzeczkę-tuniczkę z SH...

Obrazek

Odkurzyłam moją maszynę po wielu latach. Zapomniałam już ile przyjemności sprawiało mi kiedyś szycie...
Pamiętajcie o ogrodach - przecież stamtąd przyszliście...Maria

Awatar użytkownika
urazka
Zadomowiony
Posty: 6461
Rejestracja: 21 mar 2017, 17:49

Re: Szycie - nasze prace

Post autor: urazka » 22 lis 2017, 11:14

Pat jak dobrze mają Twoje Dziewczynki z Tobą!
Marysiu pięknie Ci wyszła ta sukieneczka! A jakie cudne butki. Sama je szyłaś?
Pozdrawiam, Janina

Awatar użytkownika
survivor26
Administrator
Posty: 22323
Rejestracja: 06 mar 2017, 9:20
Lokalizacja: DLW

Re: Szycie - nasze prace

Post autor: survivor26 » 22 lis 2017, 11:54

Janeczko, dziękuję ;)

Marysiu, ale cudnie! I jak wszystko dopracowane!

Na tym tle moje szyciowe próby wyglądają marnie :oops: mimo to szyję i tak i doszyłam drugi komplet pościeli dzisiaj:
barbie1.JPG
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
amba19
Zadomowiony
Posty: 583
Rejestracja: 21 mar 2017, 9:15
Lokalizacja: Gdańsk i Kaszuby

Re: Szycie - nasze prace

Post autor: amba19 » 22 lis 2017, 12:01

Janeczko - tak to moja samodzielna twórczość :oops: myślę, że to widać na odległość...szyłam je na maszynie - dlatego takie krzywe. Są zbyt małe, nie potrafię czegoś takiego uszyć precyzyjnie. Następne będę szyła ręcznie, tylko na razie nie mam natchnienia. Chętnie kupiłabym profesjonalnie wykonane butki - tylko nie wiem gdzie...
Pat - do perfekcji to bardzo daleko. Proponuję nie zaglądać na lewą stronę :2smiech:


To jeszcze pokażę sukienkę z różowej koronki ( usztą również z materiałów z SH)

Obrazek
Pamiętajcie o ogrodach - przecież stamtąd przyszliście...Maria

Awatar użytkownika
Bogusia
Zadomowiony
Posty: 2826
Rejestracja: 21 mar 2017, 7:35

Re: Szycie - nasze prace

Post autor: Bogusia » 22 lis 2017, 18:31

Ale cudna ta różowa sukienka :o materiał śliczny, taki delikatny. A moja nadal nie zaczęta, bo czasu nie mam, ja nie pracująca nie mam czasu :2glowawmur:
Lubie szyć dla dzieci i lalek, fajna sprawa, przypominam sobie jak mamie każdy kawałek szmatki kradłam i szyłam ciuchy dla swoich lalek :2smiech: nawet ścierki do naczyń potrafiłam pociąć :2smiech:

ODPOWIEDZ

Wróć do „Prace ręczne drutami, szydełkiem i igłą”