Druty i szydełko - inspiracje

Awatar użytkownika
Mila
Zadomowiony
Posty: 14332
Rejestracja: 05 wrz 2017, 14:42
Lokalizacja: Mazowsze , Warszawa

Re: Druty i szydełko - inspiracje

Post autor: Mila » 19 paź 2017, 18:54

Bardzo lubię robić na szydełku, ale ...nie lubię nosić rzeczy tak robionych :lol2:
Dalej szukam inspiracji na wykorzystanie bardzo grubej włóczki . Mam po 1-2 motki w różnych kolorach od miodu , beżu, rdzawych do ciemnego brązu. Drugi zestaw to różne szarości do czerni.

Awatar użytkownika
survivor26
Administrator
Posty: 22337
Rejestracja: 06 mar 2017, 9:20
Lokalizacja: DLW

Re: Druty i szydełko - inspiracje

Post autor: survivor26 » 19 paź 2017, 19:04

Mila pisze:Bardzo lubię robić na szydełku, ale ...nie lubię nosić rzeczy tak robionych :lol2:
Dalej szukam inspiracji na wykorzystanie bardzo grubej włóczki . Mam po 1-2 motki w różnych kolorach od miodu , beżu, rdzawych do ciemnego brązu. Drugi zestaw to różne szarości do czerni.
Koc, koszyk, dywanik, płaszcz, poduszka :)

Awatar użytkownika
Mila
Zadomowiony
Posty: 14332
Rejestracja: 05 wrz 2017, 14:42
Lokalizacja: Mazowsze , Warszawa

Re: Druty i szydełko - inspiracje

Post autor: Mila » 19 paź 2017, 19:56

Pat, poduszki, narzuty szyję patchworkowe. Włóczka raczej bardzo dobrej jakości, więc dywanika nie zrobię :lol2: Myślę o jakimś blezerze lub poncho. Ale nie mam pomysłu na wzory z tych kolorów, bo żakardów nie będę robić . Jakieś prostokąty czy coś ...

Awatar użytkownika
boryna
Administrator
Posty: 12118
Rejestracja: 21 mar 2017, 7:53
Lokalizacja: opolskie

Re: Druty i szydełko - inspiracje

Post autor: boryna » 20 paź 2017, 11:03

Ja mam w planie torebkę - dwa koła robione "jak ślimak" dookoła, połączone wąskim prostokątem równym obwodom tych kół. Plan dotyczy właśnie grubej włóczki i chyba w tych Twoich kolorach. Najlepiej cieniowanej. :-)

Awatar użytkownika
Mila
Zadomowiony
Posty: 14332
Rejestracja: 05 wrz 2017, 14:42
Lokalizacja: Mazowsze , Warszawa

Re: Druty i szydełko - inspiracje

Post autor: Mila » 20 paź 2017, 13:40

Bożenka, to chyba będziesz musiała dać nieuciągliwą podszewkę, bo włóczkowa torba będzie się wyciągać pod "ciężarami" :zawstydzony:
Kurcze, przeglądałam na działce skrzynie piratów, co mieszczą różne ciuchy na przeróbki i znalazłam worek zielonych włóczek w różnych odcieniach . Miałam z nich zrobić sweterek dla wnuczki, ale ...trzeba by prać ręcznie, a syn wszystko do pralki...Uprał niedawno śliczności czapkę z różowo-fioletowych puchatych włóczek, którą zrobiłam w zeszłym roku. Czapka będzie dobra dla lalki :035:

Awatar użytkownika
boryna
Administrator
Posty: 12118
Rejestracja: 21 mar 2017, 7:53
Lokalizacja: opolskie

Re: Druty i szydełko - inspiracje

Post autor: boryna » 20 paź 2017, 14:02

No zobaczę, myślałam, że jak zrobię ściśle z grubej włóczki to się obejdzie, ale może będzie konieczna. Nie planuję w niej nosić ciężarów, ma być nieduża, taka typu "pańcia-srańcia" a nie "wiejska baba z tobołem". :lol: Chociaż, jak znam życie, różnie może być. :mrgreen:

Awatar użytkownika
Mila
Zadomowiony
Posty: 14332
Rejestracja: 05 wrz 2017, 14:42
Lokalizacja: Mazowsze , Warszawa

Re: Druty i szydełko - inspiracje

Post autor: Mila » 20 paź 2017, 19:20

Znalazłam jeszcze zielone włóczki w różnych odcieniach :geek: W sumie będzie ze 3 kg. Dobrze, że wszystkie prawie takiej samej grubości - nie za grube, długo będzie się robić :| Pewnie szydełkiem zrobię.

Awatar użytkownika
MaGorzatka
Zadomowiony
Posty: 4908
Rejestracja: 08 mar 2017, 16:33
Lokalizacja: Pomorze Środkowe

Re: Druty i szydełko - inspiracje

Post autor: MaGorzatka » 16 lis 2017, 20:21

Dziewczynki, spójrzcie - takie czapki. Jak sądzicie, czy można zrobić tym wzorem, ale z pewną modyfikacją: tak żeby te rowki z lewych oczek (pomiędzy warkoczami) miały szerokość jednego oczka? Znaczy - żeby zacząć: 2 prawe, 1 lewe, 2 prawe, 1 lewe itd.
Mam dość grubą włóczkę (100g/240m), ale obawiam się, czy przy węższych rowkach te warkocze będą widoczne, czy nie zleją się wizualnie ze sobą?

Awatar użytkownika
survivor26
Administrator
Posty: 22337
Rejestracja: 06 mar 2017, 9:20
Lokalizacja: DLW

Re: Druty i szydełko - inspiracje

Post autor: survivor26 » 17 lis 2017, 6:24

Małgosiu w takim wypadku czapka musiałaby być mocno obcisła, żeby się te rzędy rozjechały po naciągnięciu na głowę i uwidoczniły warkocze, ale ja bym jednak pozostała przy oryginalnym wzorze chyba.

Awatar użytkownika
MaGorzatka
Zadomowiony
Posty: 4908
Rejestracja: 08 mar 2017, 16:33
Lokalizacja: Pomorze Środkowe

Re: Druty i szydełko - inspiracje

Post autor: MaGorzatka » 19 lis 2017, 20:15

Mam grubszą włóczkę, ale to przecież mogę powtórzyć 5 motywów zamiast sześciu, nieprawdaż? Bardzo mi się spodobała ta warkoczowa przeplatanka :)
Dzięki, Patku. :przytul:

Awatar użytkownika
survivor26
Administrator
Posty: 22337
Rejestracja: 06 mar 2017, 9:20
Lokalizacja: DLW

Re: Druty i szydełko - inspiracje

Post autor: survivor26 » 20 lis 2017, 5:55

O to może nawet fajniej wyjść, bo wtedy jeden warkocz wypadnie centralnie na środku czoła ;)

A ja przyszłam po pomoc - wiem, że listopad, ale czas szybko leci, w maju Flo ma komunię i poszukuję inspiracji w sprawie stroju wierzchniego. Sukienkę wybrała sobie taką. Muszę się jeszcze upewnić, czy na pewno jest dowolność wyboru, ale raczej tak, o ile się kupi u konkretnego lokalnego producenta, i potrzebowałabym jej zrobić coś - bolerko/sweterek do kompletu, bo dziecko chce mieć ręcznie robione przez mamę ;) Ze względu na konstrukcję tej sukienki wydaje mi się, że lepszy będzie sweterek niż bolerko - musi być bezwzględnie z niegryzącej włoczki, myślałam o alpace Dropsa, bo ją Flo dotykała i zatwierdziła jako akceptowalną, ale nie wiem, czy to za grube nie będzie? Z drugiej strony, jeśli będzie ciepło, to nakrycia w ogóle nie włoży, a jeśliby było zimno, no to ...będzie zimno i alpaka za ciepła nie będzie ;)

Widzi mi się jakiś wyrafinowany wzór koronkowy typu chustowego, ale być może go w ogóle nie bedzie widać na białym tle i nie warto się napinać?

Dziecko ponadto chce wianuszek robiony na szydełku...przecenia zdecydowanie moje umiejętności, ale chce, to dostanie i tu też się zastanawiam, jaki i z jakiej włóczki?

Reasumując: jeśli widziałyście jakieś inspiracje w sieci, możecie coś podpowiedzieć, to będę wdzięczna ;)

Awatar użytkownika
Beatrice
Zadomowiony
Posty: 909
Rejestracja: 21 mar 2017, 13:28
Lokalizacja: Szczecin

Re: Druty i szydełko - inspiracje

Post autor: Beatrice » 20 lis 2017, 9:15


Awatar użytkownika
Barabella
Administrator
Posty: 15388
Rejestracja: 08 mar 2017, 13:36
Lokalizacja: Łódź

Re: Druty i szydełko - inspiracje

Post autor: Barabella » 20 lis 2017, 9:22

Sweterek przy tych rękawkach bufiastych nie będzie dobrze wyglądał. Też pomyślałam bardziej o czymś w formie pelerynki, takiej jak Beatka pokazała :D Może być z cieńszej i bardziej lejącej włóczki, ale od tego to Ty jesteś ekspertem :D
Pozdrawiam,
Barabella


Aktualny wątek

Awatar użytkownika
survivor26
Administrator
Posty: 22337
Rejestracja: 06 mar 2017, 9:20
Lokalizacja: DLW

Re: Druty i szydełko - inspiracje

Post autor: survivor26 » 20 lis 2017, 10:14

A wiecie, że o narzutce kompletnie nie pomyślalam? :-) Ale fakt, będzie najlepsza i na dodatek będzie można ją zrobić analogicznie do chusty, w czym czuję się najlepiej.

Z wianuszkiem jeszcze pogadam z młodą, bo szukając inspiracji natrafiłam na sklep, gdzie mają cudne, nie takie tradycyjne ze stylonowej koronki, (takie jak pierwsze na tej stronie) tylko do złudzenia przypominające prawdziwe kwiaty, może uda mi się ją do takiego przekonać.

Awatar użytkownika
Maliola
Zadomowiony
Posty: 10391
Rejestracja: 21 mar 2017, 6:53

Re: Druty i szydełko - inspiracje

Post autor: Maliola » 20 lis 2017, 10:24

Pati - macie dowolność w sukienkach? A chłopaki co mają - garniturki? U nas wszyscy w takich strojach a' la alby - chłopcy białe spodnie i góra, dziewczynki proste sukienki. Wychodzi 100 zł. Moja miała takie ponczo zrobione przez mamę przyjaciółki:
nowy folder 038.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Prace ręczne drutami, szydełkiem i igłą”