Druty i szydełko - nasze prace

Zablokowany
Awatar użytkownika
boryna
Administrator
Posty: 12119
Rejestracja: 21 mar 2017, 7:53
Lokalizacja: opolskie

Re: Druty i szydełko - nasze prace

Post autor: boryna » 12 paź 2017, 9:46

Szal zabójczy. Ja przepraszam, ale zapytam jak głupek - jak się łączy te kwadraty? Zszywa, czy łączy szydełkiem? Planuję sweterek z kwiatów wrabianych w kwadraty, ale nie wiem, jak toto połączyć :pomocy:

Awatar użytkownika
survivor26
Administrator
Posty: 22340
Rejestracja: 06 mar 2017, 9:20
Lokalizacja: DLW

Re: Druty i szydełko - nasze prace

Post autor: survivor26 » 12 paź 2017, 9:55

Bożenko, możesz i tak i tak, czyli albo zszyć albo łączyć szydełkiem, ale jeśli sweter robisz na drutach, to nie możesz od razu zrobić jako jedna całość?

Awatar użytkownika
boryna
Administrator
Posty: 12119
Rejestracja: 21 mar 2017, 7:53
Lokalizacja: opolskie

Re: Druty i szydełko - nasze prace

Post autor: boryna » 12 paź 2017, 12:45

Nie, bo to na szydełku będzie. Takie babcine kwiaty w kwadratach łączone w całość. Tak mnie naszło. Tylko zastanawiam się nad łączeniem, bo przy łączeniu szydełkiem to musi być dość sztywne (tak sobie wyobrażam), a szycie jest bardzo pracochłonne.

Awatar użytkownika
survivor26
Administrator
Posty: 22340
Rejestracja: 06 mar 2017, 9:20
Lokalizacja: DLW

Re: Druty i szydełko - nasze prace

Post autor: survivor26 » 12 paź 2017, 13:01

boryna pisze:Nie, bo to na szydełku będzie. Takie babcine kwiaty w kwadratach łączone w całość. Tak mnie naszło. Tylko zastanawiam się nad łączeniem, bo przy łączeniu szydełkiem to musi być dość sztywne (tak sobie wyobrażam), a szycie jest bardzo pracochłonne.
Zależy jaka włóczka, ale możesz łączyć w trakcie robienia, wtedy pracy jest mniej. Ja wolę szycie, bo umiarkowanie dobrze robię na szydełku i mi to łączenie raz lepiej, raz gorzej wychodzi, ale ostatnio kocyk dla wnuka łączyłam w trakcie robienia i nie było sztywne. Z tym że używałam metody takiej, że ostatnie okrążenie od razu łączyłam z poprzednim kwadratem, a nie na koniec po zrobieniu wszystkich kwadratów - tak jak tutaj - sposób czwarty.

Awatar użytkownika
boryna
Administrator
Posty: 12119
Rejestracja: 21 mar 2017, 7:53
Lokalizacja: opolskie

Re: Druty i szydełko - nasze prace

Post autor: boryna » 12 paź 2017, 13:50

O, dzięki za podpowiedź. Fajna strona. Ja jednak, jako zdolna inaczej ( :2smiejsie: ) skłonię się chyba ku sposobowi 3. Nie powinno wyjść sztywno. Jeszcze tylko zrobić te sto parę kwadratów i mogę łączyć :035: .

Awatar użytkownika
MaGorzatka
Zadomowiony
Posty: 4908
Rejestracja: 08 mar 2017, 16:33
Lokalizacja: Pomorze Środkowe

Re: Druty i szydełko - nasze prace

Post autor: MaGorzatka » 22 gru 2017, 22:10

Przyszłam się wyspowiadać z ostatnich wytworów mojej terapii zajęciowej.
1. czapki dla chłopaków (Lanagold Alize) i mitenki dla córki (Alpaka Drops) - czyli mikołajkowe prezenciki dla najbliższych
20171203_105018.jpg
2.mitenki dla przyjaciółki, jako komplet do niedawno zrobionego szala (Delight Drops)
25437361_1653682171389606_568715924.jpg
25463884_1653682391389584_1189875104_n.jpg
25437250_1653682444722912_76973832_n.jpg
25394208_1650293668395123_1577911343_n.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
survivor26
Administrator
Posty: 22340
Rejestracja: 06 mar 2017, 9:20
Lokalizacja: DLW

Re: Druty i szydełko - nasze prace

Post autor: survivor26 » 23 gru 2017, 9:03

Cudne, Małgosiu! Wszystko mi się podoba, entrlaki, bo są takie widowiskowe, ale i monochromatyczne wytwory, bo są takie...no domowe, przytulne ;)

Ja się nie mogę zebrać do sesji zdjęciowej, bo cały czas dłubię jakieś dodatki, ale jutro zaczynam w końcu, coś co lubię najbardziej czyli kolejny szal ;)

Awatar użytkownika
MaGorzatka
Zadomowiony
Posty: 4908
Rejestracja: 08 mar 2017, 16:33
Lokalizacja: Pomorze Środkowe

Re: Druty i szydełko - nasze prace

Post autor: MaGorzatka » 23 gru 2017, 15:05

Dzięki, Patku :)
Ja też jestem zadowolona z tych wyrobów, wiem ile miałam przyjemności, jak powstawały i już za to je lubię :)
I pierwszy raz robiłam i-cord w entrelakowych mitenkach - świetny ścieg!

Kupiłam ostatnio zapasik Delight nr 13 i waham się - chusta-strzałka, czy chusta Grace. Którąś muszę wybrać.
Tak czy siak - to będzie duża ciepła chusta.

Przymierzam się też do pierwszych w życiu skarpetek - zamówiłam włóczkę na 2 pary.

Awatar użytkownika
survivor26
Administrator
Posty: 22340
Rejestracja: 06 mar 2017, 9:20
Lokalizacja: DLW

Re: Druty i szydełko - nasze prace

Post autor: survivor26 » 02 sty 2018, 12:20

Małgosiu, z tego co w innych źródłach wyczytałam, zdecydowałaś się na strzałkę? Mnie Miss Grace bardzo kusi, ale poczytałam opis i na razie mnie intelektualnie przerasta :)

Mam już zdjęcia chusty Arabelli, ale jeszcze nie obrobione, to pokażę wkrótce, tymczasem porwałam się na ten szal z czystej merino ze sklepu 7oczek oraz na ten sweter - po dwóch rzędach w wersji uproszczonej z tyłu, bo strasznie trudny jest.

W tym roku zamierzam poćwiczyć porządnie skomplikowane prace, warkocze celtyckie i wzory wrabiane, zatem kupiłam sobie (tzn. R. kupił oficjalnie) to i to - zważywszy na wysokość inwestycji, muszę się czegoś nauczyć, żeby się zwróciła :lol2:

Awatar użytkownika
survivor26
Administrator
Posty: 22340
Rejestracja: 06 mar 2017, 9:20
Lokalizacja: DLW

Re: Druty i szydełko - nasze prace

Post autor: survivor26 » 04 sty 2018, 16:17

Nie mogę się doczekać, aż siostra obrobi zdjęcia Arabelli robione swoim zawodowym aparatem, więc pokazuję robione moim, niezawodowym :-) Kolory wstrząsające, aczkolwiek podobno obecnie modne - ja wybrałam z zapasów, bo chusta była robiona jako próbna, aczkolwiek mimo niedociągnięć nabywca już się znalazł ;)
chusta1.JPG
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Keetee
Zadomowiony
Posty: 3859
Rejestracja: 21 mar 2017, 5:50

Re: Druty i szydełko - nasze prace

Post autor: Keetee » 04 sty 2018, 18:27

Super te Wasze wyroby :oklasky:
A mi tam podoba się ten zestaw kolorow na Twojej chuscie Pat i to bardzo :okok:
Naszło mnie na pled...robiony na drutach....robiliście może?
Bądź dobrej myśli, bo po co być złej 😉 Dorota
bieżący wątek
poprzedni wątek

Awatar użytkownika
MaGorzatka
Zadomowiony
Posty: 4908
Rejestracja: 08 mar 2017, 16:33
Lokalizacja: Pomorze Środkowe

Re: Druty i szydełko - nasze prace

Post autor: MaGorzatka » 04 sty 2018, 19:20

Dorotko - pledu nie robiłam (jeszcze), ale bardzo mi się podobają!
Pat - ależ piękna Arabella! Kolory może nie moje, ale już jestem duża i rozumiem, że różnym ludziom podobają się inne kolory niż mnie :) :) :) Jestem pełna podziwu! A ten szal to dla Ciebie będzie, czy dla kogoś? Ambitne plany!
Jeszcze się upominałam w kawowym, a tu powtórzę - proszę o szczegóły, co robisz dla Florki na komunię.

A ja dziś się chwalę tu i ówdzie, bo przyjechały moje zamówienia z przełomu starego i nowego roku.
26167590_1674962959261527_6285146121814782933_n.jpg
Najpierw o włóczkach.
Cieniowane z lewej to 2 rodzaje włóczki z 2 sklepów, podaję od lewej z linkami do miejsc zakupu: najciemniejsza: Mechita (Volcan), miodowa: Mirella (Złoty Las), pomarańczowa: Mirella (Ogniska Blask).
Wszystkie 3 cudownie mięciutkie, wełna Merino 100%. Z dwóch z nich nich będzie chusta inspirowana projektem Find Your Fade czyli mówiąc po ludzku chusta-strzałka, która już się robi (bo motek startowy Mechity był pod choinką!) i na razie wygląda tak:
26176300_1669887739769049_164958586_n.jpg
Te u góry (cztery z prawej), to włóczki skarpetkowe i z nich będą właśnie skarpetki, bo z tym zadaniem dziewiarskim mam zamiar się zmierzyć w roku 2018.
U góry pośrodku mały zielony motek to Silk Dropsa, dokupiony do identycznego motka, który leży w szafie od dawna - z nich obu będzie jakiś delikatny pajeczynkowaty szal, kiedyś.
4 łaciate motki na dole to Delight Dropsa nr 15 - też dokupione, bo już ją mam i chciałabym z niej zrobić tunikę? sukienkę? bezrękawnik? - chyba wzorem chevron, o tak jak ten szalik.

Teraz o drutach. Te druty które widać między włóczkami, to wspaniałe cudowne druty ChiaoGoo do których kupuje się dokręcane żyłki. Żyłki są dostępne w różnych długościach, a druty w różnych grubościach i można dowolnie pomiędzy nimi manipulować. Trzeba tylko pamiętać, że jedna "rodzinka" dotyczy drutów cieńszych (chyba do 5 mm) i pasujących do nich żyłek, a druga drutów grubszych (od 5 mm wzwyż).
Są one dość drogie, więc ja kupiłam sobie najpierw "starter" w postaci jednych drutów i jednej włóczki z tej grubszej rodzinki i od czasu do czasu dorzucam do zakupów a to żyłkę, a to druty. Teraz zaś mam też "starter" do cieńszej rodzinki i to właśnie on jest widoczny na zdjęciu.
Cudownie się na nich dzierga, gładziutko, leciutko, są zrobione ze stali chirurgicznej, a żyłka się nie skręca i po wyjęciu z opakowania jest zawsze prosta, co jest nie do przecenienia, kiedy się robi cienkie i zwiewne skomplikowane ażury z wielu oczek.
No i nie wali nas po twarzy w trakcie odwracania robótki, jak taka powykręcana na stałe żyłka :)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Keetee
Zadomowiony
Posty: 3859
Rejestracja: 21 mar 2017, 5:50

Re: Druty i szydełko - nasze prace

Post autor: Keetee » 04 sty 2018, 20:32

Małgosiu gdzie kupiłaś te cud druty :?:
Bądź dobrej myśli, bo po co być złej 😉 Dorota
bieżący wątek
poprzedni wątek

Awatar użytkownika
MaGorzatka
Zadomowiony
Posty: 4908
Rejestracja: 08 mar 2017, 16:33
Lokalizacja: Pomorze Środkowe

Re: Druty i szydełko - nasze prace

Post autor: MaGorzatka » 04 sty 2018, 21:48

Dorotko - wszystko z tego obrazka jest kupione w e-dziewiarce (oprócz 2 motków Mirelli).
Tu są druty
a tu pasujące do nich żyłki
Są też gotowe zestawy, ale to już dla tych, co wygrali milion. :)

Awatar użytkownika
survivor26
Administrator
Posty: 22340
Rejestracja: 06 mar 2017, 9:20
Lokalizacja: DLW

Re: Druty i szydełko - nasze prace

Post autor: survivor26 » 05 sty 2018, 6:10

Dziewczynki, chusta nie jest absolutnie w moich kolorach, planowana była jako treningowa do nauczenia się nowego wzoru, ale siostra stwierdziła, że są to kolory, które podobno są szczytem mody zagranicą i ją zgarnęła celem podarowania jakiejś swojej znajomej ;)

Małgosiu, nadal nie mam pewności, co zrobię, ale najprawdopodobniej jednak sweterek, bo Flo ma swoje schizy, szala nie włoży, wełny nie włoży, fasonu do pasa nie włoży itp. ;) Chciałabym taki mocno ażurowy, ale tu też jest problem, będę ją urabiać, a sweterek chyba wymyślę sama, wykorzystując jakieś ażury chustowe - jeszcze myślę , a na razie zachwycam się silkiem Dropsa - jakie to jest cudne mięciutkie włókno! Kupiłam też dwa motki brązowe, bo mam spore zapasy alpaki i delighta w tych odcieniach i będę kombinować tę tunikę, jak mi książka z wzorami wrabianymi przyjdzie ;) Przy okazji zakupów skusiłam się na Our Tribe Scheepjes - myślałam, że względu na cenę, że to jakiejś gorszej jakości wełna, tymczasem jest to najprawdziwsze eleganckie merino, coś jak Delight, ale niegryzące ;)

Zablokowany

Wróć do „Prace ręczne drutami, szydełkiem i igłą”