Pomoc potrzebna

Awatar użytkownika
survivor26
Administrator
Posty: 22417
Rejestracja: 06 mar 2017, 9:20
Lokalizacja: DLW

Re: Pomoc potrzebna

Post autor: survivor26 » 08 sty 2022, 14:17

Dario, to wymaga trochę wprawy, ale można się pokusić odciąć od dołu tyle ile jest za dużo - wyjdzie postrzępiony brzeg, ale po 2-3 rzędach dalszego prucia, już będzie równo i to złapać i zrobić mankiet od nowa.

Awatar użytkownika
Mila
Zadomowiony
Posty: 14378
Rejestracja: 05 wrz 2017, 14:42
Lokalizacja: Mazowsze , Warszawa

Re: Pomoc potrzebna

Post autor: Mila » 16 sty 2022, 23:12

Też skróciłabym od dołu. Tylko bez obcinania. Wywlekłabym nitkę na wysokości, jaką chcesz uzyskać + mankiet. Po nabraniu oczek rękawa na druty do skarpetek (nie trzeba wtedy rozpruwać rękawa) można dorobić mankiet. Przerabiałam tak swetry, które robiłam dla synków, ale z nich wyrośli ;) Dla mnie rękawy były za długie.

Awatar użytkownika
Daria_Eliza
Zadomowiony
Posty: 1772
Rejestracja: 21 wrz 2017, 12:55
Lokalizacja: Małopolska, ale sercem w Lubelskim

Re: Pomoc potrzebna

Post autor: Daria_Eliza » 16 sty 2022, 23:24

Udało mi się ostatnio dodzwonić do mamy i pogadać o tym swetrze. (Wcześniej mama, przymusowo zaszczepiona nota bene, chorowała na covid i nie miała nawet siły rozmawiać przez tel.) W każdym razie po rozmowie stwierdziłam, że nie będę przy nim grzebać, bo sobie nie dam rady. Mama mówiła, że przy tym wzorze bardzo trzeba uważać podczas spuszczania oczek, bo łatwo spadają z drutów i trudno je odpowiednio złapać i podciągnąć. Czy coś takiego, bo ja się na drutach nie znam. Te rękawy są doszywane do boków i chyba w tym miejscu mi je kiedyś odpruje i skróci odpowiednio. Jeśli ponowne pranie i podsuszanie w ręczniku nie pomoże przywrócić mu formy.
Dzięki za wszelkie wskazówki.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Prace ręczne drutami, szydełkiem i igłą”