Czas na porządki

Awatar użytkownika
survivor26
Administrator
Posty: 22312
Rejestracja: 06 mar 2017, 9:20
Lokalizacja: DLW

Re: Czas na porządki

Post autor: survivor26 » 27 lip 2019, 20:13

Misiu, bo keczup ma ocet i kwasek cytrynowy, a do metalu najlepszy kwas :-) Pewnie dlatego i do mikrofali dobry, muszę wypróbować jak wrócę.

Awatar użytkownika
Keetee
Zadomowiony
Posty: 3859
Rejestracja: 21 mar 2017, 5:50

Re: Czas na porządki

Post autor: Keetee » 29 lip 2019, 4:48

Odnośnie kudłów psich i kocich...polecam zaopatrzyć się w gumową szczotkę na dlugim kiju....Po odkurzeniu dywan zamiatamy gumowymi frędzelkami u jest git 👌 Kiedyś były takie Viledy do kupienia w dużych marketach, teraz nie widuję. Ale można taką nabyć w sklepach dla fryzjerów, bezcenna rzecz w domu i bez zwierząt. Moją zamęczyłam na śmierć, muszę znowu kupić.
Bądź dobrej myśli, bo po co być złej 😉 Dorota
bieżący wątek
poprzedni wątek

Awatar użytkownika
boryna
Administrator
Posty: 12106
Rejestracja: 21 mar 2017, 7:53
Lokalizacja: opolskie

Re: Czas na porządki

Post autor: boryna » 29 lip 2019, 8:00

Moja fryzjerka takiej używa. Mówi, że kupiła w Kauflandzie za jakieś nieduże pieniądze. Też muszę pamiętać. U mnie nie ma dywanów, ale z gładkiej podłogi też ponoć dobrze zbiera.

Awatar użytkownika
Keetee
Zadomowiony
Posty: 3859
Rejestracja: 21 mar 2017, 5:50

Re: Czas na porządki

Post autor: Keetee » 29 lip 2019, 8:17

Ja też nie mam dywanów Bożenko, jedynie w pokoju Emi. Mega ułatwia pracę, rach ciach i posprzątane.No właśnie nie ma ich w marketach jakoś teraz, swoją kupiłam w Leclercu, ale na Allegro są do wyboru do koloru...już sprawdzałam :okok:
Bądź dobrej myśli, bo po co być złej 😉 Dorota
bieżący wątek
poprzedni wątek

Awatar użytkownika
survivor26
Administrator
Posty: 22312
Rejestracja: 06 mar 2017, 9:20
Lokalizacja: DLW

Re: Czas na porządki

Post autor: survivor26 » 29 lip 2019, 8:24

Dorotko, a pokażesz przykładowe zdjęcie takiej szczotki? U dziewczyn mam wykładziny i nie jestem w stanie odkurzaczem doczyscic, może taka szczotka by pomogła?

Awatar użytkownika
Keetee
Zadomowiony
Posty: 3859
Rejestracja: 21 mar 2017, 5:50

Re: Czas na porządki

Post autor: Keetee » 29 lip 2019, 8:28

Pat wpisz gumowa szczotka do zamiatania i cała gama szczotek Ci wyskoczy...wiesz, że z wklejaniem z tel...to ja noga jestem :dobani_2: Ona jest rewelacyjna do zamiatania...no i bezcenna do sierści, ale czyszczenia to już nie...
Bądź dobrej myśli, bo po co być złej 😉 Dorota
bieżący wątek
poprzedni wątek

Awatar użytkownika
survivor26
Administrator
Posty: 22312
Rejestracja: 06 mar 2017, 9:20
Lokalizacja: DLW

Re: Czas na porządki

Post autor: survivor26 » 29 lip 2019, 8:39

Dzięki! no ja właśnie do sierści, włosów, nitek itp. bo to się tak wbija w wykładzinę, że odkurzacz nie daje rady.

Awatar użytkownika
Mila
Zadomowiony
Posty: 14322
Rejestracja: 05 wrz 2017, 14:42
Lokalizacja: Mazowsze , Warszawa

Re: Czas na porządki

Post autor: Mila » 02 gru 2020, 18:08

Mam problem z wyciąganiem paprochów z prowadnic foteli samochodowych a także z jakichś wąziutkich miejsc w domu. Gdzieś widziałam taką zmodyfikowaną końcówkę do odkurzacza za ok. 50 zł. Zrobiłam sobie sama - za darmo :lol: Super sprawa
Obrazek
Włożyłam rurki do napojów na ok. 0,5cm, potem po obwodzie tych rurek posmarowałam klejem na gorąco i wcisnęłam jeszcze na ok. 1cm. Trzyma się jak diabli :02icon_mryellow:

Awatar użytkownika
m65
Zadomowiony
Posty: 1427
Rejestracja: 21 mar 2017, 11:28
Lokalizacja: Köln

Re: Czas na porządki

Post autor: m65 » 02 gru 2020, 18:54

Fajny pomysł. Do jednej z rurek można jeszcze pędzelek wcisnąć, tak żeby tylko włosie wystawało, pomoże wygarniać paproszki ze szczelin.
U Jasia i Małgosi
Pozdrawiam, Gosia

Awatar użytkownika
Mila
Zadomowiony
Posty: 14322
Rejestracja: 05 wrz 2017, 14:42
Lokalizacja: Mazowsze , Warszawa

Re: Czas na porządki

Post autor: Mila » 02 gru 2020, 19:00

Gosiu, te rurki są dość miękkie i rozczapierzają się, więc ich końcówki poruszą uparte paprochy.

Awatar użytkownika
urazka
Zadomowiony
Posty: 6457
Rejestracja: 21 mar 2017, 17:49

Re: Czas na porządki

Post autor: urazka » 02 gru 2020, 21:55

Milu prawdziwy Pomysłowy Dobromir z Ciebie!
Pozdrawiam, Janina

Awatar użytkownika
boryna
Administrator
Posty: 12106
Rejestracja: 21 mar 2017, 7:53
Lokalizacja: opolskie

Re: Czas na porządki

Post autor: boryna » 14 gru 2020, 13:45

Czy wiecie coś na temat czyszczenia (skutecznego) kuchenki gazowej ze szklaną płytą za pomocą myjki parowej. Ze względu na bardzo częste smażenie kuchenkę mam ciągle upaćkaną tłuszczem, a nie zawsze mogę ją umyć na bieżąco, bo przeważnie do wieczora coś się gotuje. Może byłoby łatwiej parą niż gąbką i detergentami?

Awatar użytkownika
Maliola
Zadomowiony
Posty: 10384
Rejestracja: 21 mar 2017, 6:53

Re: Czas na porządki

Post autor: Maliola » 14 gru 2020, 15:38

O Bożena dobre pytanie, myjkę też mam i taką płytę wiecznie zapaćkaną.

Awatar użytkownika
m65
Zadomowiony
Posty: 1427
Rejestracja: 21 mar 2017, 11:28
Lokalizacja: Köln

Re: Czas na porządki

Post autor: m65 » 24 sty 2021, 19:57

Metalowy (w środku) termos ciemnieje od herbaty, łatwo się doczyszcza detergentem do zmywarki, wrzucamy jedną tabletkę (lub jedną porcję proszku), zalewamy wrzątkiem. Po godzinie wylewamy brązową breję, termos błyszczy.

Przeorganizowałam szufladę z makaronami i kaszami, do przechowywania produktów sypkich używam butelek po przecierze pomidorowym, są bardzo wygodne w dozowaniu. Niektóre kasze kupuję w małych opakowaniach i mieszczą się w jednej butelce, kilogramowe w dwóch.
DSCN5346m.jpg
Staram się nie kupować owoców w plastikowych szalkach, ale jak już kupię, to szalek nie wyrzucam tylko wykorzystuję do przechowywania różnych rzeczy. W szufladzie 'do pieczenia' przechowuję w nich małe torebki jak proszek do pieczenia, cukier waniliowy, żelatyna, budyń itp.
DSCN5345m.jpg
Półeczkę na przyprawy już kiedyś pokazywałam, po dwóch latach nadal jestem zachwycona wygodą użytkowania. Monk zadowolony, doczekał się wreszcie jednolitych napisów na słoiczkach w środkowym rzędzie :2smiech:
Trzymam w nich zioła z ogrodu i przyprawy kupowane w torebkach lub większych opakowaniach i przesypywane.
DSCN5341m.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
U Jasia i Małgosi
Pozdrawiam, Gosia

Awatar użytkownika
urazka
Zadomowiony
Posty: 6457
Rejestracja: 21 mar 2017, 17:49

Re: Czas na porządki

Post autor: urazka » 24 sty 2021, 21:17

Gosiu podziwiam porządek i logikę zapełniania Twoich szuflad. Półeczka super. Wygodnie jest mieć pod ręką to co najczęściej używane. Niestety nie zawsze jest to możliwe. Tym bardziej cieszy, że u Ciebie się udało.
Pozdrawiam, Janina

ODPOWIEDZ

Wróć do „Domowe remonty i remonciki”