Prace renowatorskie

Awatar użytkownika
MaGorzatka
Zadomowiony
Posty: 4908
Rejestracja: 08 mar 2017, 16:33
Lokalizacja: Pomorze Środkowe

Re: Prace renowatorskie

Post autor: MaGorzatka » 12 mar 2017, 13:12

ewulab pisze:No w końcu mam zainstalowany piecyk w zastępstwie ogrzewania gazowego. Tam gdzie on stoi była wcześniej wielka szafa, która zmniejszała pomieszczenie i przytłaczała je. Teraz odzyskałam powierzchnię i myślę, że kawał ściany trzeba jeszcze obić z tynku i oczyścić cegłę no i zostawić właśnie jako fajną wstawkę. Trzeba też wykombinować jakieś fajne drewniane coś co zamknie tę dziurę na ścianie z rurami. No i coś z pozostałymi ścianami - musi być jasne - nie chcę malować bo mnie już nudzą takie wymuskane i gładkie ściany. No i coś fajnego na drewno, pewnie też z naturalnego drewna.
Tak teraz to wygląda, odzyskane 6 metrów kw do odnowienia.
Obrazek
ewulab pisze:Znalazłam już fajny drewniany stojak na drewno, pomysł na lustro w drewnianej ramie i chyba sama to sobie pomaluję - chciałabym mieć dodatki typu postarzane srebro albo biel. Tak mi się ubzdurało bo ma być jasno i przestronnie, a nie jak w kuźni. NA tej ścianie po lewej stronie gdzie wiszą te karykatury chcę zbić do ich wysokości tynk jakoś tak nieregularnie i tam na cegle zawiesić jasne lustro. Myślę o dużym lustrze na drzwiach wejściowych, z których robiłam zdjęcie - to optycznie bardzo powiększy pomieszczenie.
Zastanawiam się co na pozostałe ściany - kamień/deska w kolorze białym czy wpadającym w jakiś delikatny odcień brązu? No takie mam chwilowo pomysły - wszystko do wyprostowania.
survivor26 pisze:Ewo, jak chcesz mieć super jasno, to i cegłę i ściany wokół nich na biało, a kolor dodać elementami ruchomymi. Tak zrobiłam u siebie w łazience, wszystko jest białe, tylko podłoga i belki szachulcowe ciemne, no i oczywiście dużo niebieskości w dodatkach właśnie. W swojej sypialni też mam wszystko na biało, za to dodatki będą intensywne kolorystycznie - w miarę remontu przekonuję się do neutralnego tła i modelowania nastroju i koloru elementami, ktore łatwo można zmienić O:)
mariaewa pisze:Ewo, masz już cegłę. Inny rodzaj kamienia na ścianach wprowadzi chaos. To cegła ma być królową balu, reszta tylko tłem. Jeśli postarzane srebro lub biel, ściany nie mogą być białe. Białe na białym nie.
Powiększy pomieszczenie kolor ścian identyczny jak płytki na podłodze lub nieco , o ton, ciemniejszy.
Będzie to także element " spinający " całą przestrzeń.
Dużo planujesz na dość małej powierzchni, gdzie dominuje kolor i ilość drzwi.
Lustra tylko powtarzające kształt drzwi.
Ilość kolorów w małym pomieszczeniu, dwa plus niewiele dodatków w kontrastowym.
Czyli : podłoga , ściany jeden kolor, drzwi plus coś w kolorze drzwi , drugi kolor i wymarzone srebra, biele jako dodatki.
Coś w kolorze drzwi to nawet tylko 2 świece na półce lub ramki zdjęć czy niewielkich obrazów.
A co myślisz o metalowych mebelkach ? Cegła i metal, żeliwo, duet bardzo stylowy.
Kuty kinkiet na cegle, kuty stojak na drewno i jakieś wąskie regały na ścianę główną ?
ewulab pisze:No dużo to nie planuję, tylko zastanawiam się nad kolorem ścian - czyli czy białe czy wpadające w beż przy tej cegle jak podłoga no i nad dodatkami w formie ramy lustra i stojaka na drewno - rama lustra i stojak powinny być spójne z zabudową tych rur na ścianie. Za metalem nie przepadam, dom jest wypełniony drewnem - drewniane są podłogi i drewniane meble, jednak wsio przemyślę bo i tak będzie to stało ze dwa miesiące jeszcze. Pisząc o kamieniu na ścianie miałam na myśli białą cegłę tylko kiepsko to objaśniłam.
Lustra to wiem, że o normalnym kształcie, a nie zawijasy cudaczne :mrgreen:.
Osobiście nie lubię koloru drzwi jakie są, ale ustąpiłam MKrasnoludowi. Jeszcze dodam, że tam są drzwi do łazienki, drzwi z werandy wejściowe i te drzwi do pokoju, a po prawej stronie jest wejście do kuchni bez drzwi. No i pomieszczenie ma minimum 2,80 wysokości, a może i więcej bo nie pamiętam czy tu był robiony podwieszany sufit jak w kuchni i łazience.
survivor26 pisze:A bo ja nie doczytałam o tych białych dekoracjach :oops: No to rzeczywiście białe na białym będzie się zlewać, ale moze w takim razie tylko srebro? Choć do tych odcieni drzwi to by mi bardziej stare złoto pasowało O:) A drzwi można przemalować - ja - ale to mój zakręcony gust, być może zrobiłabym każde w innym intensywnym kolorze - tak zresztą będę miała u siebie na gorze - o ile kolor we wnętrzach stonowany dość, o tyle w górnym holu będzie na bogato, w Paputkowym indyjskim stylu bardziej O:)

Awatar użytkownika
Barabella
Administrator
Posty: 15385
Rejestracja: 08 mar 2017, 13:36
Lokalizacja: Łódź

Re: Prace renowatorskie

Post autor: Barabella » 12 mar 2017, 13:13

Mam dylemat i o radę proszę oraz uwagi. Błyszczącego za bardzo nie lubię, już podłogi będą brązem błyszczącym pomalowane.... Teraz muszę podjąć decyzję co do kredensu. Biały, a nawet śnieżnobiały jak najbardziej, lecz chętnie satynową biel bym widziała. Kredens wielki stoi w jednym ciągu z nie pierwszej młodości lodówką, więc tak bardzo błyszczeć się nie powinien. Jeśli satyna na kredensie, to czy drzwi również? Podpowiedzcie, bo mam straszny dylemat. W kuchni mam dwoje podwójnych drzwi, w przedpokoju 3 x podwójne i 2 x pojedyncze itd..... jest ich dużo, jak na razie, to tylko w salonie w tamtym roku pomalowałam te największe, które idą do gościnnego..... Pewnie wiosną dopiero zacznie się malowanie wszystkich, lecz te w kuchni będę chciała teraz, bo będą strasznie paskudnie wyglądać przy ciemnych ścianach.....
survivor26 pisze:Basiu, żadna emalia nie da Ci super matowego efektu, ale satyna będzie ciut mniej się błyszczeć, więc pewnie ją bym wybrała. Co do kredensu nie poradzę, bo nie jestem zwolenniczką malowania emaliami - ja bym go farbą kredową machnęła - pracy tyle samo, bo tylko zmatowić powierzchnię trzeba, za to efekt o niebo lepszy wizualnie.
Pati ale kredowa to chyba trwała nie jest..... Ja muszę go używać, a nie tylko patrzeć. Pokażesz, albo nazwę dasz, to poczytam?
survivor26 pisze:Jak zalakierujesz to trwała, a i woskowana daje radę, te niebieskie drzwi w mojej sypialni, które dziś pokazałam to właśnie kredówka + wosk wprost na zmatowioną olejną - na razie po 3 miesiącach i trwającym wokół nich ekstensywnym remoncie śladów użytkowania brak O:) No ale kredówkę musiałabyś sobie sama zrobić, bo gotowa jest bardzo droga - opis przygotowania podawałam parę stron wcześniej w tym wątku.

Inna opcja to farba renowacyjna V33, też się mniej świeci niż olejna i jest wodorozcieńczalna.
EwaM pisze:Farby do renowacji mebli kuchennych nie świecą się jak psu pod ogonem, a są trwałe. Nie pamiętam producenta.
EwaM pisze:Efekt zmatowienia można osiągnąć dodając talku, ale lepiej najpierw zrobić próbkę.
Pozdrawiam,
Barabella


Aktualny wątek

Awatar użytkownika
survivor26
Administrator
Posty: 22123
Rejestracja: 06 mar 2017, 9:20
Lokalizacja: DLW

Re: Prace renowatorskie

Post autor: survivor26 » 12 mar 2017, 13:31

Ewo, a przy okazji, jakbyś w otchłaniach swojej głowy odnalazła informacje, jak zrobić w domu farbę magnetyczną, to byłabym nieskończenie wdzięczna - gotowe są drogie i tylko czarne, a ja mam fanaberię mieć magnetyczną różową lub niebieską O:)
EwaM pisze:Obawiam się, że farbę magnetyczną jednak trzeba kupić, ale potem można ją zamalować. Tu tu i tu coś znalazłam.

Awatar użytkownika
MaGorzatka
Zadomowiony
Posty: 4908
Rejestracja: 08 mar 2017, 16:33
Lokalizacja: Pomorze Środkowe

Re: Prace renowatorskie

Post autor: MaGorzatka » 12 mar 2017, 13:34

imwsz pisze:Dołączam http://naturalnaochronadrewna.pl/
Z uzyskanych letnich info - nie ma problemu
ale różne są meble i dobrze by było na początek wiedzieć jaka farba została zeszlifowana, czy nie "wlazła" w głąb drewna.
Najlepiej byłoby uzyskać wiedzę i odpowiedzi na wszelkie pytania od sprzedawcy.
Ja tymi farbami, olejami jeszcze nie malowałam także się nie wypowiem co do ich np. trwałości.
Musisz sobie odpowiedzieć również czy na tym meblu np. będziesz stawiała coś ciepłego
Przykład
Zapewniano mnie, że na woskowanych powierzchniach nic się nie dzieje. Jak już porządnie się utwardzą to nie ma zmiłuj.
Postawiłam nieopatrznie wilgotny, ciepły (nie gorący) kubek z herbatą ....... i mam teraz pozostałość w postaci krążka.
Także w przyszłym roku będzie przemalowanie szafeczki. Inni jakoś tego nie widzą ale ja o tym wiem :88:

Awatar użytkownika
mewa
Zadomowiony
Posty: 670
Rejestracja: 21 mar 2017, 7:24

Re: Prace renowatorskie

Post autor: mewa » 12 mar 2017, 13:44

Jakoś ominęłam ten wątek, a tutaj tyle cennych rad.... no nic, mam nadzieję, że farba mi nie odpadnie od moich frontów w kuchni :mrgreen:
Gdyby ktoś chciał się skusić na meble z MDF w okleinie PCV to niech się 1000razy zastanowi zanim je kupi

Obrazek

Obrazek

Na wszystkich szafkach i szufladach wygląda podobnie:twisted:

Wyszło tak

Obrazek

Obrazek

Malowałam farbą akrylową i na to akrylowy lakier transparentny. Jak się teraz zniszczą to fronty wymienię całkowicie na inne ,bo szafki są w stanie bardzo dobrym - od nowości wyłożone linoleum, w związku z tym nie mają kontaktu z woda i nic się nie dzieje.

Awatar użytkownika
amba19
Zadomowiony
Posty: 583
Rejestracja: 21 mar 2017, 9:15
Lokalizacja: Gdańsk i Kaszuby

Re: Prace renowatorskie

Post autor: amba19 » 12 mar 2017, 13:50

Oto mój "zabytkowy" kredens po liftingu. Miałam początkowo zupełnie inną koncepcję ale okazało się że drzwiczki nie są z drewna tylko z płyty. Najbardziej jestem dumna z tego, że własnemi rencami położyłam kafle na blat O:)


Obrazek
Obrazek
Obrazek

Dziewczyny mój kredens jest [...] pomalowany zwykłą farbą olejną - bo stoi na zewnątrz tylko pod dachem. Farba - to Dekoral do drewna i metalu nazwa - Lazurowy Jasny Połysk.

Pat zgodnie z Twoją prośbą - opis liftingu mojego kredensu.

Kredens w trakcie "obróbki" wyglądał tak

Obrazek

Po oskrobaniu wyszlifowałam go szlifierką taśmową. Ponieważ zrobiłam niechcący kilka rowków - konieczne było zaszpachlowanie drzwiczek. Wszystko to z malowaniem włącznie robiłam na starym stole w pozycji lezącej

Obrazek

Obrazek

Na blat zostały wykorzystane kafle podłogowe z odzysku. Najpierw zmatowiłam stary blat

Obrazek

Potem przykleiłam płytki za pomocą kleju firmy Dragon o wdzięcznej nazwie "Płynny Gwóźdź"

Obrazek

Obrazek

Miałam farta - sąsiad Jaśko właśnie w tym czasie remontował kuchnię i przyciął mi kafelki oraz podpowiedział czym je przykleić.

Uchwyty porcelanowe są z OBI, a kolor szuflady na tym zdjęciu jest najbardziej zbliżony do oryginału.

Obrazek

Jak widać - w górnych drzwiczkach brakuje szybek. Mam oryginalne ale są paskudne. Cały czas się zastanawiam co tam wstawić - szybki a może firaneczki a może zasłonki w cudne niebieskie różyczki - ból głowy... A może coś podpowiecie?

Obrazek

Na koniec przyznam się do tego, że mam jeszcze na sumieniu lifting kredensu prawie art-deco i komody od Biskupa i stołu ze stuletniej karczmy spod Gniewu
zuzanna2418 pisze:A czym fugowałas kafelki na blacie?
Zuzanno - otóż w/w Płynnym Gwoździem. Sąsiad ma stół tarasowy zrobiony tym sposobem już chyba trzeci sezon i wszystko kupy się trzyma.
Pamiętajcie o ogrodach - przecież stamtąd przyszliście...Maria

Awatar użytkownika
Barabella
Administrator
Posty: 15385
Rejestracja: 08 mar 2017, 13:36
Lokalizacja: Łódź

Re: Prace renowatorskie

Post autor: Barabella » 12 mar 2017, 13:53

Obrazek

Czekałam, aż zgram fotki robione przez mojego męża, żeby się w wątku tematycznym pochwalić.... na moich, to niewiele widać...

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam,
Barabella


Aktualny wątek

Awatar użytkownika
amba19
Zadomowiony
Posty: 583
Rejestracja: 21 mar 2017, 9:15
Lokalizacja: Gdańsk i Kaszuby

Re: Prace renowatorskie

Post autor: amba19 » 12 mar 2017, 13:56

Moje pozostałe meble, o których pisałam nie przeszły tak gruntownej metamorfozy. Zostały oczyszczone z farby olejnej( kredens był częściowo pomalowany - jedna noga i blat) emulsyjnej ( komoda była wykorzystywana przez malarzy zamiast drabiny) i pomalowane lakiero-bejcą w kolorze najbardziej zbliżonym do oryginału. I tyle...

Kredens

Obrazek

Komoda, to drugie zdjęcie wstawiam po to, żeby wszyscy mieli świadomość, że komoda jest mi naprawdę potrzebna na działce

Obrazek


Obrazek
Stół i krzesła( każde inne:lol: - ale mi się tak podoba)

Obrazek
Pamiętajcie o ogrodach - przecież stamtąd przyszliście...Maria

Awatar użytkownika
szelma
Zadomowiony
Posty: 1655
Rejestracja: 21 mar 2017, 10:50
Lokalizacja: Rzyszczewko/Warszawa

Re: Prace renowatorskie

Post autor: szelma » 18 cze 2017, 13:11

Pomalowałam w mieszkaniu całą starą, zżółkłą sosnę. Głównie na biało farbą kredową Annie Sloan : Original i Old White, przetarłam i polakierowałam. Są też akcenty niebieskiej Giverny. Nie mam zdjęć "przed" a to jest próbka "po".
DSCN3042.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
przyszłość należy do tych, którzy wierzą w swoje marzenia
Kasia

Awatar użytkownika
survivor26
Administrator
Posty: 22123
Rejestracja: 06 mar 2017, 9:20
Lokalizacja: DLW

Re: Prace renowatorskie

Post autor: survivor26 » 18 cze 2017, 13:44

Ale piękne wnętrze! Uwielbiam regały zastawione książkami, uwielbiam ten odcień niebieskiego, uwielbiam metalowe naczynia - mogę się do Ciebie wprowadzić? ;)

Awatar użytkownika
szelma
Zadomowiony
Posty: 1655
Rejestracja: 21 mar 2017, 10:50
Lokalizacja: Rzyszczewko/Warszawa

Re: Prace renowatorskie

Post autor: szelma » 18 cze 2017, 14:32

Pat, dzięki. Cieszę się, że Ci się podoba. Chyba obie najbardziej kochamy niebieski.
Oczywiście, serdecznie zapraszam. Pokój po pomalowaniu mebli pojaśniał i powiększył się.
Dla Ciebie więcej książek i niebieskiego.
DSCN3040.jpg
DSCN3044.jpg
... i kolorowego
DSCN3041.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
przyszłość należy do tych, którzy wierzą w swoje marzenia
Kasia

Awatar użytkownika
Barabella
Administrator
Posty: 15385
Rejestracja: 08 mar 2017, 13:36
Lokalizacja: Łódź

Re: Prace renowatorskie

Post autor: Barabella » 24 cze 2017, 8:17

Bardzo stylowo wyszło i do całości pasuje :oklasky:
Pozdrawiam,
Barabella


Aktualny wątek

Awatar użytkownika
klarysa
Zadomowiony
Posty: 7373
Rejestracja: 21 mar 2017, 7:23

Re: Prace renowatorskie

Post autor: klarysa » 29 gru 2017, 23:55

Witam po dłuższym milczeniu w tym wątku.
W praktyce oznacza, ze niewiele przerabiałam :( .

Czas na rehabilitację.
Stołeczek z mebli używanych. G. dostał go od znajomej.
Stał sobie dobre kilka miesięcy.
Nie lubię takiego ciężkiego stylu. Dodatkowo grat zakurzony niemiłosiernie.
Od zaraz wiedziałam, że musi być "lżejszy".
DSC_1241.JPG
Wystarczyło poszperać w zasobach szmatkowych.
DSC_1250.JPG
Mówiłam, że mam tego sporo :2glowawmur: . Lubię ładne tkaniny, nawet jeśli chwilowo nie znam ich przeznaczenia :037: .
DSC_1244.JPG
Pod materiałem była jeszcze jedna warstwa tkaniny, a pod tym taka twarda i dosyć plastyczna gąbka, a co pod nią -nie wiem.
Czyste, nie zawilgocone, więc nie ruszałam, żeby nie naruszyć kształtu siedziska, który mi odpowiadał.
DSC_1246.JPG
Wyszlifowałam papierem nóżki. Szło migiem. Stary lakier nie stawiał oporu.
Dołożyłam jeszcze podwójną tkaninę podkładową.
DSC_1248.JPG
A to już efekt prawie finalny.
DSC_1250.JPG
Wieczorem przewoskowałam dwukrotnie nóżki. Wosk naturalny bezbarwny. Nie zależało mi na przyciemnianiu drewna.
Jutro zajmę się bebechami.
DSC_1252.JPG
Mam już tkaninę zabezpieczającą. Niestety taker nie chciał współpracować. Szpilki tapicerskie (odzyskane) wyginały się. Gwoździ tzw. papiaków nie mamy.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Justyna :heej:

"Słowa są jak klucze, tylko dobrze dobrane potrafią otworzyć czyjeś serce i umysł"

Rozczochrany...W domu i w zagrodzie cz.2 - aktualna

Rozczochrany...W domu i w zagrodzie cz.1

Za miedzą

Awatar użytkownika
MaGorzatka
Zadomowiony
Posty: 4908
Rejestracja: 08 mar 2017, 16:33
Lokalizacja: Pomorze Środkowe

Re: Prace renowatorskie

Post autor: MaGorzatka » 30 gru 2017, 8:54

klarysa pisze:Lubię ładne tkaniny, nawet jeśli chwilowo nie znam ich przeznaczeniaa przyciemnianiu drewna.
O, to tak jak ja!
Uwielbiam oglądać te Twoje/Wasze renowacje Justynko :)

Awatar użytkownika
klarysa
Zadomowiony
Posty: 7373
Rejestracja: 21 mar 2017, 7:23

Re: Prace renowatorskie

Post autor: klarysa » 30 gru 2017, 10:32

Dzięki Małgosiu :buziak: .
Dobrze czytać, że nie tylko ja tak mam. Nie ukrywam mani zbieractwa szmatkowego. A sh to kopalnie złota. Mam taki jeden na małej wsi. Jakie tam są skarby :o .
Uwielbiam czytać i oglądać fotorelacje, z tego co też nawyczyniałyście. Inspiruje.
A stare przedmioty i meble ożywione odwdzięczają się nie tylko odzyskanym urokiem osobistym :D .
Pasuje mi do tego wszystkiego Zakopower i "Pójdę boso" :D .
Justyna :heej:

"Słowa są jak klucze, tylko dobrze dobrane potrafią otworzyć czyjeś serce i umysł"

Rozczochrany...W domu i w zagrodzie cz.2 - aktualna

Rozczochrany...W domu i w zagrodzie cz.1

Za miedzą

ODPOWIEDZ

Wróć do „Domowe remonty i remonciki”