Prace renowatorskie

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Maliola
Zadomowiony
Posty: 10390
Rejestracja: 21 mar 2017, 6:53

Re: Prace renowatorskie

Post autor: Maliola » 05 gru 2020, 11:17

A, Ok - dzięki za info. A ten wosk to trwały jest?

Awatar użytkownika
boryna
Administrator
Posty: 12117
Rejestracja: 21 mar 2017, 7:53
Lokalizacja: opolskie

Re: Prace renowatorskie

Post autor: boryna » 05 gru 2020, 11:44

Trwały. Tylko na początku trzeba położyć kilka warstw. Ewentualnie, jeśli za rok czy dwa uznasz, że wymagają odświeżenia, to znów dodasz jedną warstwę. Ale musu nie ma.

Awatar użytkownika
survivor26
Administrator
Posty: 22335
Rejestracja: 06 mar 2017, 9:20
Lokalizacja: DLW

Re: Prace renowatorskie

Post autor: survivor26 » 05 gru 2020, 13:24

Tak jak Bożenka pisze, najpierw bejca/farba potem wosk. Ja miałam kiedyś wosk biały, do rozjaśniania i czarny, który mocno przyciemniał, ale kupowałam w sklepie specjalistycznym. Niemniej w zwykłym markecie też powinno być coś do wyboru.

Awatar użytkownika
Maliola
Zadomowiony
Posty: 10390
Rejestracja: 21 mar 2017, 6:53

Re: Prace renowatorskie

Post autor: Maliola » 05 gru 2020, 14:41

Pati przemyślałam i tak zrobimy - najpierw bejca, potem wosk naturalny/bezbarwny. Były tylko trzy rodzaje do wyboru: bezbarwny, biały i palisander. A te rany raczej takie blade wyszły po oszlifowaniu, wolę kolor pasujący do meblu.
Dzięki Dziewczyny!

Awatar użytkownika
mewa
Zadomowiony
Posty: 670
Rejestracja: 21 mar 2017, 7:24

Re: Prace renowatorskie

Post autor: mewa » 13 gru 2020, 22:11

Zdobyłam dwa fotele - chyba Śnieżniki.Stoją cały rok na tarasie i nawet dobrze sobie radzą.W tym roku dostały nowe ubranko.
Drewno wyszlifowane i pociągnięte woskiem koloru przydymiony dąb
Obrazek[/URL]

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Aby za szybko nie miały podrapanych nóg i pozaciąganych siedzisk (od kotów które przychodzą do nas na działkę) znalazłam im miejsce pod naszą nieobecność pod dachem

Obrazek

Awatar użytkownika
Margolcia_K
Zadomowiony
Posty: 2064
Rejestracja: 21 mar 2017, 8:08
Lokalizacja: Puszcza Notecka nad Wartą

Re: Prace renowatorskie

Post autor: Margolcia_K » 14 gru 2020, 7:19

O rety, świetne te fotele, a miejsce przechowywania jeszcze lepsze! 😃👍
Pozdrawiam wszystkich i życzę udanego dnia!
Margolcia

Awatar użytkownika
lora
Zadomowiony
Posty: 7591
Rejestracja: 21 mar 2017, 7:51

Re: Prace renowatorskie

Post autor: lora » 14 gru 2020, 12:38

Ha! a tam koty nie wdrapią się?

Awatar użytkownika
mewa
Zadomowiony
Posty: 670
Rejestracja: 21 mar 2017, 7:24

Re: Prace renowatorskie

Post autor: mewa » 14 gru 2020, 13:07

Misiu jeszcze nie są na tyle mądre aby tam wskakiwać. Mają domek, jeden fotel do dyspozycji i póki co to im wystarcza. Bałam się o kocury, bo wiem ,że takie gdzieś są skoro kotki potomstwo przynosiły,a wiadomo jak kocury potrafią teren znaczyć.Na razie jest ok.

Awatar użytkownika
Mila
Zadomowiony
Posty: 14331
Rejestracja: 05 wrz 2017, 14:42
Lokalizacja: Mazowsze , Warszawa

Re: Prace renowatorskie

Post autor: Mila » 14 gru 2020, 20:08

Najpierw pomyślałam o ptakach :lol:

Awatar użytkownika
Jolka
Zadomowiony
Posty: 7332
Rejestracja: 05 lis 2019, 11:12
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Prace renowatorskie

Post autor: Jolka » 14 gru 2020, 23:11

Ewo tak sama, sama, razem z tapicerką, pięknie wyszło :brawa: .

Awatar użytkownika
mewa
Zadomowiony
Posty: 670
Rejestracja: 21 mar 2017, 7:24

Re: Prace renowatorskie

Post autor: mewa » 15 gru 2020, 7:14

Jolu sama, sama. Szlifowanie, gąbka, tapicerka. Najdłużej zeszło ze ściąganiem starego pokrowca, widać że fotele już jedną renowację przeszły i ktoś kto to robił zszywek nie żałował.

Awatar użytkownika
mewa
Zadomowiony
Posty: 670
Rejestracja: 21 mar 2017, 7:24

Re: Prace renowatorskie

Post autor: mewa » 15 gru 2020, 9:22

Maliola pisze:
05 gru 2020, 14:41
Pati przemyślałam i tak zrobimy - najpierw bejca, potem wosk naturalny/bezbarwny.
Ola i jak Ci wyszły fotele?
Ja chciałam uratować stare krzesła Aga, ale górny szkielet okazał się być w stanie agonalnym więc stwierdziłam, że zrobię z nich podnóżki na taras.
Zamysł był pomalowania bejcą i położenia wosku.
Kupiłam jakąś bejcę do rozwodnienia i to była moja porażka. Nie potrafiłam pomalować tak aby kolor był jednolity.W miejscach gdzie pędzel pokrył wcześniejsze malowanie było widać że są dwie warstwy. Skończyło się na tym,że musiałam pociągnąć nierozwodnioną bejcą i kolor wyszedł prawie czarny w moim przypadku.Chyba najlepiej u mnie sprawdziłaby się kąpiel drewnianych
elementów.Teraz mam jeden podnóżek w innym kolorze.Mam nadzieję że u Ciebie wyszło ok.

Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
urazka
Zadomowiony
Posty: 6462
Rejestracja: 21 mar 2017, 17:49

Re: Prace renowatorskie

Post autor: urazka » 15 gru 2020, 10:53

Ewciu jestem pod wrażeniem nie tylko Twoich umiejętności tapicersko - renowatorskich ale także cierpliwości i smykałki do dawania nowej duszy starym meblom. Piękne te Twoje fotele i podnóżki. Zachwyciły mnie także materiały, którymi obiłaś siedziska. Wielkie gratulacje! Nie dziwię Ci się, że irytuje Cię zbyt ciemny kolor jednego podnóżka. Przy tak wysmakowanych efektach to może rzeczywiście denerwować.
Pozdrawiam, Janina

Awatar użytkownika
Maliola
Zadomowiony
Posty: 10390
Rejestracja: 21 mar 2017, 6:53

Re: Prace renowatorskie

Post autor: Maliola » 15 gru 2020, 11:04

Ewa - dzięki,, że podzieliłaś się swoim doświadczeniem, chylę czoła, wyszło świetnie.
My oddaliśmy siedziska w ręce tapicera, drewniane elementy z jednego fotela M oczyścił, ale poległ przy sklejaniu i zawiózł do wujka stolarza, tak więc jeszcze nie są pomalowane. Mówisz, że ta bejca to trudny temat?

Awatar użytkownika
mewa
Zadomowiony
Posty: 670
Rejestracja: 21 mar 2017, 7:24

Re: Prace renowatorskie

Post autor: mewa » 15 gru 2020, 16:05

Janeczko dziękuję, materiały zdobyczne. Jedne to zasłony od cioteczki druga szmatka nawet nie wiem skąd. Co do tego koloru to bardzo mnie irytuje ponieważ mam dwa w kolorze foteli i jeden czarnuch, dlatego rozglądam się czy na śmietniku
lub łódzkiej śmieciarce nie znajdę jeszcze dwóch takich krzeseł . Janinko zaczęłam od krzeseł bo nie miałam wyboru, robiliśmy 18 córki i część gości nie miałaby gdzie siedzieć.
Miałam po babci 4 krzesła i 4 od sąsiadki.Na szybko kupiłam jakiś najtańszy materiał aby je odnowić i tak jakoś poszło.Docelowo będą inne ale najważniejsze że są czyste

Obrazek

Obrazek

Olu ja przy bejcy poległam i bardzo się cieszę, że zaczęłam właśnie od tego podnóżka.
Napisałam posta żeby Ciebie uczulić.
Nie mam pojęcia co zrobiłam nie tak ,może złą bejcę kupiłam, może nie powinnam pędzlem malować,może pistoletem by wyszło?,za dużo tych może...
Myślę że kąpiel czy też zanurzenie też by się powiodło.Ja jednak bejcy już stosować nie będę.
Popróbuj sobie na jakimś drewnie zanim zaczniesz fotele

ODPOWIEDZ

Wróć do „Domowe remonty i remonciki”