Karmnik dla ptaków jak ze snu.

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
mariaewa
Zadomowiony
Posty: 10549
Rejestracja: 21 mar 2017, 8:56
Lokalizacja: DK 6

Karmnik dla ptaków jak ze snu.

Post autor: mariaewa » 02 sty 2021, 13:25

Taki tytuł, bo o takim karmniku śniłam. Żeby był za oknem ale nie w klombie podokiennym, bo potem różne lny z siemienia czy zboża mi tam wyrastały a latem nie ma gdzie nogi postawić by wypielić, taki zarost.
I żeby nie na ganku, bo bracia ptacy jak niemowlęta. Początkiem jedzą a końcem defekują jednocześnie.
I kupki i mokre resztki ziaren ciągle do mycia i sprzątania. I w takim miejscu, żeby sąsiedzkie koty nie mogły doskoczyć.
I żeby nie trzeba było pół świata przejść, żeby ziarna dosypać czy stołówkę wyczyścić.
I żeby było blisko wiszących słoninek.
Czekałam ponad 10 lat.
Karmnik jest na metalowym wysięgniku przymocowanym obejmą do słupka ganku. Gdy jest "odjechany" wygląda tak.
20210102_124621.jpg
W połączeniu obejmy i ramienia znajduje się długa, masywna śruba blokująca samoistne łamanie się konstrukcji np. pod wpływem wiatru.
Śrubę dokręcamy lub odkręcamy imbusem. Wystarczą 3-4 obroty i już czujemy, że ramię staje się ruchome. Kluczyk chowa się w ramię, puste.
20210102_124741.jpg
Lekko pociągamy i karmnik przyjeżdża nad balustradę ganku.
20210102_124811.jpg
Wykonujemy zamierzone czynności , odpychamy lekko ramię aż do uzyskania dostępu do śruby ( to jest swoiste zabezpieczenie, żeby się za bardzo nie rozpędzić i nie wyłamać ramienia), przykręcamy ją imbusem blokując funkcję łamania, imbus chowamy w dziurze i tyle.
20210102_124839.jpg
Opis tragiczny, zdjęcia jeszcze gorsze ale PANOWIE dadzą radę. :lol2:
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Jo37
Zadomowiony
Posty: 4463
Rejestracja: 11 mar 2017, 16:10
Lokalizacja: Warszawa i pow. łosicki

Re: Karmnik dla ptaków jak ze snu.

Post autor: Jo37 » 02 sty 2021, 15:55

Świetny pomysł.
Pozdrawiam,
Joanna

Awatar użytkownika
urazka
Zadomowiony
Posty: 6403
Rejestracja: 21 mar 2017, 17:49

Re: Karmnik dla ptaków jak ze snu.

Post autor: urazka » 02 sty 2021, 15:59

Konstrukcja kosmiczna! A tak prawdę mówiąc to karmnik idealnie dostosowany do potrzeb i wymagań. Gratulacje dla pomysłodawczyni oraz wykonawcy!
Pozdrawiam, Janina

Awatar użytkownika
Ryszan
Zadomowiony
Posty: 2572
Rejestracja: 21 mar 2017, 11:49
Lokalizacja: Łódź

Re: Karmnik dla ptaków jak ze snu.

Post autor: Ryszan » 02 sty 2021, 16:12

Zarówno karmnik jak i pomysł świetny. :brawa: O i nawet śnieg macie. U nas do południa mgła, a teraz deszcz. :pada: :evil:

Awatar użytkownika
Jolka
Zadomowiony
Posty: 7220
Rejestracja: 05 lis 2019, 11:12
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Karmnik dla ptaków jak ze snu.

Post autor: Jolka » 03 sty 2021, 13:07

Mesiu genialne rozwiązanie :okok: . Najważniejsze jest to, że masz je na tyle blisko, że można podglądać stołowników. Ja ze względu na odchody, zlikwidowałam karmnik na balkonie, zostawiłam wiszące rury powieszone na budynku gospodarczym, niestety straciłam możliwość przyglądania się ptakom z bliska.

Awatar użytkownika
mewa
Zadomowiony
Posty: 670
Rejestracja: 21 mar 2017, 7:24

Re: Karmnik dla ptaków jak ze snu.

Post autor: mewa » 08 sty 2021, 19:53

Karmnik sztos. :serducho:
Chociaż jak przylecą dzwońce to bałaganu i tak narobią. ;)
Cztery lata temu kupiłam nasiona ostropestu plamistego bo wyczytałam że jest znakomity dla ptaków.Do tej pory wyrasta na całejj działce.Tylko nie mam pojęcia którą stroną poroznosiły.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Domowe remonty i remonciki”