Prace renowatorskie

Awatar użytkownika
amba19
Zadomowiony
Posty: 583
Rejestracja: 21 mar 2017, 9:15
Lokalizacja: Gdańsk i Kaszuby

Re: Prace renowatorskie

Post autor: amba19 » 12 mar 2017, 13:50

Oto mój "zabytkowy" kredens po liftingu. Miałam początkowo zupełnie inną koncepcję ale okazało się że drzwiczki nie są z drewna tylko z płyty. Najbardziej jestem dumna z tego, że własnemi rencami położyłam kafle na blat O:)


Obrazek
Obrazek
Obrazek

Dziewczyny mój kredens jest [...] pomalowany zwykłą farbą olejną - bo stoi na zewnątrz tylko pod dachem. Farba - to Dekoral do drewna i metalu nazwa - Lazurowy Jasny Połysk.

Pat zgodnie z Twoją prośbą - opis liftingu mojego kredensu.

Kredens w trakcie "obróbki" wyglądał tak

Obrazek

Po oskrobaniu wyszlifowałam go szlifierką taśmową. Ponieważ zrobiłam niechcący kilka rowków - konieczne było zaszpachlowanie drzwiczek. Wszystko to z malowaniem włącznie robiłam na starym stole w pozycji lezącej

Obrazek

Obrazek

Na blat zostały wykorzystane kafle podłogowe z odzysku. Najpierw zmatowiłam stary blat

Obrazek

Potem przykleiłam płytki za pomocą kleju firmy Dragon o wdzięcznej nazwie "Płynny Gwóźdź"

Obrazek

Obrazek

Miałam farta - sąsiad Jaśko właśnie w tym czasie remontował kuchnię i przyciął mi kafelki oraz podpowiedział czym je przykleić.

Uchwyty porcelanowe są z OBI, a kolor szuflady na tym zdjęciu jest najbardziej zbliżony do oryginału.

Obrazek

Jak widać - w górnych drzwiczkach brakuje szybek. Mam oryginalne ale są paskudne. Cały czas się zastanawiam co tam wstawić - szybki a może firaneczki a może zasłonki w cudne niebieskie różyczki - ból głowy... A może coś podpowiecie?

Obrazek

Na koniec przyznam się do tego, że mam jeszcze na sumieniu lifting kredensu prawie art-deco i komody od Biskupa i stołu ze stuletniej karczmy spod Gniewu
zuzanna2418 pisze:A czym fugowałas kafelki na blacie?
Zuzanno - otóż w/w Płynnym Gwoździem. Sąsiad ma stół tarasowy zrobiony tym sposobem już chyba trzeci sezon i wszystko kupy się trzyma.
Pamiętajcie o ogrodach - przecież stamtąd przyszliście...Maria

Awatar użytkownika
Barabella
Administrator
Posty: 15385
Rejestracja: 08 mar 2017, 13:36
Lokalizacja: Łódź

Re: Prace renowatorskie

Post autor: Barabella » 12 mar 2017, 13:53

Obrazek

Czekałam, aż zgram fotki robione przez mojego męża, żeby się w wątku tematycznym pochwalić.... na moich, to niewiele widać...

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam,
Barabella


Aktualny wątek

Awatar użytkownika
amba19
Zadomowiony
Posty: 583
Rejestracja: 21 mar 2017, 9:15
Lokalizacja: Gdańsk i Kaszuby

Re: Prace renowatorskie

Post autor: amba19 » 12 mar 2017, 13:56

Moje pozostałe meble, o których pisałam nie przeszły tak gruntownej metamorfozy. Zostały oczyszczone z farby olejnej( kredens był częściowo pomalowany - jedna noga i blat) emulsyjnej ( komoda była wykorzystywana przez malarzy zamiast drabiny) i pomalowane lakiero-bejcą w kolorze najbardziej zbliżonym do oryginału. I tyle...

Kredens

Obrazek

Komoda, to drugie zdjęcie wstawiam po to, żeby wszyscy mieli świadomość, że komoda jest mi naprawdę potrzebna na działce

Obrazek


Obrazek
Stół i krzesła( każde inne:lol: - ale mi się tak podoba)

Obrazek
Pamiętajcie o ogrodach - przecież stamtąd przyszliście...Maria

Awatar użytkownika
szelma
Zadomowiony
Posty: 1655
Rejestracja: 21 mar 2017, 10:50
Lokalizacja: Rzyszczewko/Warszawa

Re: Prace renowatorskie

Post autor: szelma » 18 cze 2017, 13:11

Pomalowałam w mieszkaniu całą starą, zżółkłą sosnę. Głównie na biało farbą kredową Annie Sloan : Original i Old White, przetarłam i polakierowałam. Są też akcenty niebieskiej Giverny. Nie mam zdjęć "przed" a to jest próbka "po".
DSCN3042.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
przyszłość należy do tych, którzy wierzą w swoje marzenia
Kasia

Awatar użytkownika
survivor26
Administrator
Posty: 22126
Rejestracja: 06 mar 2017, 9:20
Lokalizacja: DLW

Re: Prace renowatorskie

Post autor: survivor26 » 18 cze 2017, 13:44

Ale piękne wnętrze! Uwielbiam regały zastawione książkami, uwielbiam ten odcień niebieskiego, uwielbiam metalowe naczynia - mogę się do Ciebie wprowadzić? ;)

Awatar użytkownika
szelma
Zadomowiony
Posty: 1655
Rejestracja: 21 mar 2017, 10:50
Lokalizacja: Rzyszczewko/Warszawa

Re: Prace renowatorskie

Post autor: szelma » 18 cze 2017, 14:32

Pat, dzięki. Cieszę się, że Ci się podoba. Chyba obie najbardziej kochamy niebieski.
Oczywiście, serdecznie zapraszam. Pokój po pomalowaniu mebli pojaśniał i powiększył się.
Dla Ciebie więcej książek i niebieskiego.
DSCN3040.jpg
DSCN3044.jpg
... i kolorowego
DSCN3041.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
przyszłość należy do tych, którzy wierzą w swoje marzenia
Kasia

Awatar użytkownika
Barabella
Administrator
Posty: 15385
Rejestracja: 08 mar 2017, 13:36
Lokalizacja: Łódź

Re: Prace renowatorskie

Post autor: Barabella » 24 cze 2017, 8:17

Bardzo stylowo wyszło i do całości pasuje :oklasky:
Pozdrawiam,
Barabella


Aktualny wątek

Awatar użytkownika
klarysa
Zadomowiony
Posty: 7374
Rejestracja: 21 mar 2017, 7:23

Re: Prace renowatorskie

Post autor: klarysa » 29 gru 2017, 23:55

Witam po dłuższym milczeniu w tym wątku.
W praktyce oznacza, ze niewiele przerabiałam :( .

Czas na rehabilitację.
Stołeczek z mebli używanych. G. dostał go od znajomej.
Stał sobie dobre kilka miesięcy.
Nie lubię takiego ciężkiego stylu. Dodatkowo grat zakurzony niemiłosiernie.
Od zaraz wiedziałam, że musi być "lżejszy".
DSC_1241.JPG
Wystarczyło poszperać w zasobach szmatkowych.
DSC_1250.JPG
Mówiłam, że mam tego sporo :2glowawmur: . Lubię ładne tkaniny, nawet jeśli chwilowo nie znam ich przeznaczenia :037: .
DSC_1244.JPG
Pod materiałem była jeszcze jedna warstwa tkaniny, a pod tym taka twarda i dosyć plastyczna gąbka, a co pod nią -nie wiem.
Czyste, nie zawilgocone, więc nie ruszałam, żeby nie naruszyć kształtu siedziska, który mi odpowiadał.
DSC_1246.JPG
Wyszlifowałam papierem nóżki. Szło migiem. Stary lakier nie stawiał oporu.
Dołożyłam jeszcze podwójną tkaninę podkładową.
DSC_1248.JPG
A to już efekt prawie finalny.
DSC_1250.JPG
Wieczorem przewoskowałam dwukrotnie nóżki. Wosk naturalny bezbarwny. Nie zależało mi na przyciemnianiu drewna.
Jutro zajmę się bebechami.
DSC_1252.JPG
Mam już tkaninę zabezpieczającą. Niestety taker nie chciał współpracować. Szpilki tapicerskie (odzyskane) wyginały się. Gwoździ tzw. papiaków nie mamy.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Justyna :heej:

"Słowa są jak klucze, tylko dobrze dobrane potrafią otworzyć czyjeś serce i umysł"

Rozczochrany...W domu i w zagrodzie cz.2 - aktualna

Rozczochrany...W domu i w zagrodzie cz.1

Za miedzą

Awatar użytkownika
MaGorzatka
Zadomowiony
Posty: 4908
Rejestracja: 08 mar 2017, 16:33
Lokalizacja: Pomorze Środkowe

Re: Prace renowatorskie

Post autor: MaGorzatka » 30 gru 2017, 8:54

klarysa pisze:Lubię ładne tkaniny, nawet jeśli chwilowo nie znam ich przeznaczeniaa przyciemnianiu drewna.
O, to tak jak ja!
Uwielbiam oglądać te Twoje/Wasze renowacje Justynko :)

Awatar użytkownika
klarysa
Zadomowiony
Posty: 7374
Rejestracja: 21 mar 2017, 7:23

Re: Prace renowatorskie

Post autor: klarysa » 30 gru 2017, 10:32

Dzięki Małgosiu :buziak: .
Dobrze czytać, że nie tylko ja tak mam. Nie ukrywam mani zbieractwa szmatkowego. A sh to kopalnie złota. Mam taki jeden na małej wsi. Jakie tam są skarby :o .
Uwielbiam czytać i oglądać fotorelacje, z tego co też nawyczyniałyście. Inspiruje.
A stare przedmioty i meble ożywione odwdzięczają się nie tylko odzyskanym urokiem osobistym :D .
Pasuje mi do tego wszystkiego Zakopower i "Pójdę boso" :D .
Justyna :heej:

"Słowa są jak klucze, tylko dobrze dobrane potrafią otworzyć czyjeś serce i umysł"

Rozczochrany...W domu i w zagrodzie cz.2 - aktualna

Rozczochrany...W domu i w zagrodzie cz.1

Za miedzą

Awatar użytkownika
urazka
Zadomowiony
Posty: 6404
Rejestracja: 21 mar 2017, 17:49

Re: Prace renowatorskie

Post autor: urazka » 30 gru 2017, 11:54

Milu, piękny efekt uzyskałaś! Lubię niebieski, ale widzę, że niewiele go wokół mnie. Kiedyś miałam dużo niebieskich ciuchów, teraz nawet w ciuchach mało tego pięknego koloru.

Justynko, ja się cieszę, że masz taki śliczny podnóżek, a co dopiero Ty. Ta róża przyciąga wzrok.
Pozdrawiam, Janina

Awatar użytkownika
survivor26
Administrator
Posty: 22126
Rejestracja: 06 mar 2017, 9:20
Lokalizacja: DLW

Re: Prace renowatorskie

Post autor: survivor26 » 30 gru 2017, 13:15

Tuż przed świętami robiłam porządek w tkaninach, po odłożeniu części dla Bogusi, oddaniu części dzieciom oraz wyrzuceniu tych nienadających się do niczego, nadal mam tyle, że mogłabym cały dom obić tkaniną, więc rozumiem i podzielam namiętność :-)

A stołeczek przecudnie wyszedł! Też mnie już nosi na prace renowatorskie, ale jeszcze tydzień nie ruszę z niczym, bo goście, a nie wygonię ich, żeby sobie szlifierką podziałać :-)

Apropos, Mikołaj przyniósł mi taką zabaweczkę w tym roku:

https://www.oleole.pl/wyrzynarki/bosch- ... GAod64ICuw

Jest fantastyczna, bo tnie jak wielka piła tartaczna, a ma gabaryty i wagę w sam raz dla małej kobietki :-)

Awatar użytkownika
klarysa
Zadomowiony
Posty: 7374
Rejestracja: 21 mar 2017, 7:23

Re: Prace renowatorskie

Post autor: klarysa » 30 gru 2017, 17:03

Pati, świetny prezent.
Pokażę Młodemu i wypytam. Potrzebuje do domowo-ogrodowych działań. Bardzo podoba mi się wielkość i waga.
A co z zasilaniem? Akumulator trzeba dokupić, czy współpracuje z innymi tej firmy?
Ty masz przestrzeń to i magazynowanie szmatek łatwiejsze.

Janeczko, dziękuję.
Kota ubiega się o prawo wyłączności na użytkowanie :mrgreen:.

Stołek zyskał "bieliznę". Wykończyłam brzegi.
Nie umiem tego inaczej estetycznie zamknąć :2glowawmur:.
Polakierowałam też 3 razy nóżki lakierem wodnym Fluggera.
Zyskały.
Justyna :heej:

"Słowa są jak klucze, tylko dobrze dobrane potrafią otworzyć czyjeś serce i umysł"

Rozczochrany...W domu i w zagrodzie cz.2 - aktualna

Rozczochrany...W domu i w zagrodzie cz.1

Za miedzą

Awatar użytkownika
EwaM
Zadomowiony
Posty: 4620
Rejestracja: 11 mar 2017, 19:23

Re: Prace renowatorskie

Post autor: EwaM » 30 gru 2017, 17:38

Lubię takie :D fajny efekt przy małym nakładzie pracy.
Jak mi Keo padnie, to nabędę sobie takie cudeńko, trzeba zacząć zbierać piątki :02icon_mryellow:

Awatar użytkownika
survivor26
Administrator
Posty: 22126
Rejestracja: 06 mar 2017, 9:20
Lokalizacja: DLW

Re: Prace renowatorskie

Post autor: survivor26 » 10 sty 2018, 9:23

Obiecany opis przeróbki szafki. Szafka wyjściowo wyglądała tak:
pp1.JPG
i dostałam ją parę lat temu od EwyM - miała być apteczką, ale musiała odleżeć swoje i w końcu doczekała. Na początku miałam ją szlifować, ale po wykonanej próbie okazało się, że albo nie jest lakierowana wcale, albo tak marnym lakierem, że nie ma sensu go zdzierać. Zatem od razu przystapiłam do malowania farbą akrylową do drewna i metalu - kolor uzyskałam sama, mieszajać kilka odcieni niebieskiego, wyszedł prawie taki jak na zdjęciach. Malowałam dwa razy i starczyło.

Wnętrze było z dykty, którą poczatkowo też maiłam malowac, ale dykta maluje się kiepsko, więc w międzyczasie wpadłam na odkrywczą jak mi się zdawało myśl, żeby ją okleić tkaniną (potem szukałam w necie potwierdzenia, czy można kleić wikolem i znalazłam niemal identyczną szafkę, czyli pomysł nie był aż tak odkrywczy ;) )

Klejenie tkaniny jest lekko uciążliwe, dobrze byłoby ją najpierw obrębić, ale mi się nie chciało. Poza tym idealnie byłoby ją dokładnie wymierzyć, co w moim przypadku też jest niemożliwe :-) Naszarpałam się zatem z przycinaniem - najpierw nożem do tapet, który jednak nie podołał, więc ostatecznie nożem tylko naznaczyłam miejsca cięcia, a potem cięłam nożyczkami, delikatnie odrywając na wpół przyklejoną tkaninę.

wikol dobrze sprawdza się w tym zastosowaniu, ale nieco przebija, więc uwaga na przyszłość - nie nakładać punktowo, tylko po całości ;)

Tak czy inaczej, efekt końcowy mnie zadowala - brakuje jeszcze uchwytu, ale te będę za jakiś czas kupować hurtowo, więc na razie się wstrzymuję.
szafka.JPG
szafka1.JPG
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Domowe remonty i remonciki”