Prace renowatorskie

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Mila
Zadomowiony
Posty: 14351
Rejestracja: 05 wrz 2017, 14:42
Lokalizacja: Mazowsze , Warszawa

Re: Prace renowatorskie

Post autor: Mila » 02 wrz 2021, 22:37

Oj, nie zniechęcajcie mnie :D Oczywiście sprawdzę, czy trzymanie szlifierki albo klocka z papierem ściernym nie dokuczy rękom. No i w rękawiczkach będę robić. A malowanie to już bez problemu.

Awatar użytkownika
edulkot
Zadomowiony
Posty: 9028
Rejestracja: 10 mar 2017, 13:08
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: Prace renowatorskie

Post autor: edulkot » 02 wrz 2021, 22:39

Mila pisze:
02 wrz 2021, 22:37
Oj, nie zniechęcajcie mnie :D Oczywiście sprawdzę, czy trzymanie szlifierki albo klocka z papierem ściernym nie dokuczy rękom. No i w rękawiczkach będę robić. A malowanie to już bez problemu.
Ja Cię nie zniechęcam tylko proponuję odłożenie tego na późniejsze miesiące :buzki:
"Pamiętajcie o ogrodach, przecież stamtąd przyszliście,
W żar epoki użyczą wam chłodu, tylko drzewa, tylko liście." - J. Kofta

Majka
Zmiany wokół domku

Awatar użytkownika
urazka
Zadomowiony
Posty: 6473
Rejestracja: 21 mar 2017, 17:49

Re: Prace renowatorskie

Post autor: urazka » 02 wrz 2021, 22:53

Ja też Cię nie zniechęcam tylko się o Ciebie zwyczajnie martwię. Zima jest długa i Maja dobrze Ci radzi a stołeczki nie uciekną.
Pozdrawiam, Janina

Awatar użytkownika
m65
Zadomowiony
Posty: 1427
Rejestracja: 21 mar 2017, 11:28
Lokalizacja: Köln

Re: Prace renowatorskie

Post autor: m65 » 12 paź 2021, 19:21

Po 11 latach drzwiczki szafek łazienkowych pożółkły, w dodatku nierównomiernie. Szafki już trochę zniszczone, ale nie tak bardzo, żeby je wyrzucać. Drobne zadrapania na okleinie drewnopodobnej pomalowałam brązową kredką i bezbarwnym lakierem do paznokci :02icon_mryellow:
eM odkręcił drzwiczki, okleił zawiasy, wyniósł do garażu i polakierował błyszczącą farbą w sprayu. Na zdjęciach nie widać prawie różnicy, ale w rzeczywistości jest, duża.
przed
DSCN5943m.jpg
DSCN5945m.jpg
DSCN5959m.jpg
po
DSCN5960m.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
U Jasia i Małgosi
Pozdrawiam, Gosia

Awatar użytkownika
Mila
Zadomowiony
Posty: 14351
Rejestracja: 05 wrz 2017, 14:42
Lokalizacja: Mazowsze , Warszawa

Re: Prace renowatorskie

Post autor: Mila » 12 paź 2021, 19:50

No i super! :02icon_mryellow: jeśli korpusy nie są zniszczone, to szafki posłużą kolejne lata.

Awatar użytkownika
boryna
Administrator
Posty: 12138
Rejestracja: 21 mar 2017, 7:53
Lokalizacja: opolskie

Re: Prace renowatorskie

Post autor: boryna » 12 paź 2021, 20:40

Elegancko!

Awatar użytkownika
urazka
Zadomowiony
Posty: 6473
Rejestracja: 21 mar 2017, 17:49

Re: Prace renowatorskie

Post autor: urazka » 12 paź 2021, 21:54

Gosiu gratulacje dla Was za odświeżenie mebelków. Przez następne 10 lat będą Was cieszyć estetycznym wyglądem.
Pozdrawiam, Janina

Awatar użytkownika
survivor26
Administrator
Posty: 22373
Rejestracja: 06 mar 2017, 9:20
Lokalizacja: DLW

Re: Prace renowatorskie

Post autor: survivor26 » 13 paź 2021, 18:00

Nie pomyslalabym , że fronty z połyskiem też można odmalować - super wyszło!

Tymczasem wstawiam zdjęcie mojego pokoju w stanie bardzo surowym.
IMG_20211013_082041_compress88.jpg
IMG_20211013_082054_compress25.jpg
IMG_20211013_082032_compress52.jpg
Pokój ma jakieś 15 m kwadratowych i przez lata był zalewany przez dziurę w dachu, stąd obecne wykończenie w regipsach, bo sufitu nie było...

Teraz w pierwszej kolejności będziemy szpachlowac połączenia płyt. Nie umiem tego robić pomimo wyszpachlowania kilometrów kwadratowych, dlatego zastanawiam się nad położeniem na moją nieudolną robotę tapety do malowania. Siostra w Niemczech ma, ale malowana, a nie wiem, czy jak bym chciała białe ściany to też muszę ją malować?

Na jednej ścianie będzie tapeta w barwny wzór, pozostałe i podłoga białe, bo tam jest bardzo nisko i ciemno.

Meble z odzysku, szafa widoczna na zdjęciu też na biało, stół na razie ten co jest, ale może znajdę na Olxie stary.

I tyle planów, pisze o nich na wypadek, gdyby efekt końcowy bardzo od nich odbiegał, żebyście wiedziały, jaki był zamysł :-)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
boryna
Administrator
Posty: 12138
Rejestracja: 21 mar 2017, 7:53
Lokalizacja: opolskie

Re: Prace renowatorskie

Post autor: boryna » 13 paź 2021, 18:23

Jeśli chodzi o meble i drzwi, to już jest pięknie :-) .

Awatar użytkownika
Maliola
Zadomowiony
Posty: 10402
Rejestracja: 21 mar 2017, 6:53

Re: Prace renowatorskie

Post autor: Maliola » 13 paź 2021, 18:26

Pati będzie super!
Już Ty się o to postarasz.
To taki gabinet sobie robisz?
A z tego co wiem popularna w Niemczech tapeta tzw. raufaza może być malowana na każdy kolor w tym biały.

Gosiu - wyszło ekstra, będą służyć kolejne lata.

Awatar użytkownika
survivor26
Administrator
Posty: 22373
Rejestracja: 06 mar 2017, 9:20
Lokalizacja: DLW

Re: Prace renowatorskie

Post autor: survivor26 » 13 paź 2021, 18:36

To jest wszystko razem, pracownia i sypialnia, a okazjonalnie też pokój gościnny. R. doprowadził wspólna sypialnię do takiej dewastacji, że mogę go tam ewentualnie z maczetą odwiedzać, ale spać wolę w ciszy i spokoju u siebie - całe życie chciałam mieć sypialnię w stylu z Ani z Zielonego Wzgórza, to już 4 podejście, może w końcu się uda :lol2:

Awatar użytkownika
m65
Zadomowiony
Posty: 1427
Rejestracja: 21 mar 2017, 11:28
Lokalizacja: Köln

Re: Prace renowatorskie

Post autor: m65 » 13 paź 2021, 20:53

Pati, raufaza nie jest idealnie biała, lekko szarawa i gdzieniegdzie widać trociny, które są składnikiem tej tapety. Są z drobnymi wypukłościami albo z grubszymi, my mamy z grubszymi i one lepiej maskują nierówności ściany. Teoretycznie można zostawić niemalowaną i pomalować za jakiś czas jak się pobrudzi, jak przykleisz to zdecydujesz czy ci efekt odpowiada, bo będzie widać łączenia pasków. Przy malowaniu masz jeszcze możliwość zapacykowania ewentualnych nierówności nakładając grubiej farbę. Przy szpachlowaniu używaj wąskiej szpachelki do nakładania szpachli, ale do wyrównywania szerszej, albo nawet kielni, im dłuższa krawędź, tym prostszą powierzchnię ściany uzyskasz. Przy dużych szparach używałam małego nożyka, żeby jak najwięcej napchać do środka szczeliny. Po wyschnięciu masa się kurczy, dobrze jest niektóre miejsca wyszpachlować drugi raz i przeszlifować.
Cudna szafa, drzwi i łóżko, te meble stworzą fajny klimat. Będzie pięknie.
U Jasia i Małgosi
Pozdrawiam, Gosia

Awatar użytkownika
Margolcia_K
Zadomowiony
Posty: 2064
Rejestracja: 21 mar 2017, 8:08
Lokalizacja: Puszcza Notecka nad Wartą

Re: Prace renowatorskie

Post autor: Margolcia_K » 13 paź 2021, 21:12

Pati, najlepiej na łączenia plyt nakładać taką taśmę, jakby z bandaża i dopiero szpachlować. Wtedy nie pękają te połączenia.
Pozdrawiam wszystkich i życzę udanego dnia!
Margolcia

Awatar użytkownika
Mila
Zadomowiony
Posty: 14351
Rejestracja: 05 wrz 2017, 14:42
Lokalizacja: Mazowsze , Warszawa

Re: Prace renowatorskie

Post autor: Mila » 13 paź 2021, 21:18

Nie poradzę w sprawie ścian, bo nie znam się, ale zakochałam się w drzwiach i szafie :serducho: i będe pilnować efektu końcowego.
Pat, trzymam kciuki, żeby wszystko Ci się udało wg marzenia :02icon_mryellow:

Awatar użytkownika
Jolka
Zadomowiony
Posty: 7348
Rejestracja: 05 lis 2019, 11:12
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Prace renowatorskie

Post autor: Jolka » 13 paź 2021, 23:02

Gosiu wielkie brawa za mebelki, wyszło super :ok: .

Pati stare dechy na podłodze klasa sama w sobie, drzwi stare drewniane piękne, szafa już wyczyszczona, podejrzewam że wyjdzie z tego pokój z klasą, trzymam kciuki i będę kibicować.
Z gipsowaniem łączeń to tak jak Gosia napisała, można jeszcze akryl W zastosować na wszystkich połaczeniach.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Domowe remonty i remonciki”