Materace

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
MaGorzatka
Zadomowiony
Posty: 4908
Rejestracja: 08 mar 2017, 16:33
Lokalizacja: Pomorze Środkowe

Materace

Post autor: MaGorzatka » 05 mar 2020, 10:39

Potrzebuję Waszej pomocy.
Jakie macie materace w swoich łóżkach? Czy jesteście zadowolone?

My kupiliśmy ponad 10 lat temu materac o szerokości 160cm (Jysk), nie pamiętam już dokładnie jaki, ale mógł to być najtańszy z tej najdroższej kategorii, bo często takie kryterium przyjmuję, wytyczając wypadkową między wymaganiami a możliwościami (to materac dwustronny lato/zima, sprężyny kieszeniowe, zdejmowany pokrowiec i 7 stref komfortu/twardości).
Byliśmy zadowoleni, ale po latach materac jest "wyleżany" i wymaga wymiany.
Oferta internetowa to setki tysięcy produktów i poległam już przy pierwszej próbie znalezienia czegokolwiek.

Waham się, czy kupić znów taką wielką kobyłę, czy dwie "osiemdziesiątki". Zdecydowanie chciałabym też, żeby ten nowy był twardszy i w dodatku wszędzie jednakowej twardości, bez tych stref, bo jak siądę z laptopem czy książką, oparta o wezgłowie, to mi dupa wpada w strefę pierwszą i jest po komforcie. :2smiech:
No i nie wiem, czy znów te sprężyny, czy lateksowe pianki czy inny piorun.

Jakie macie u siebie materace? Jak się spisują?

Awatar użytkownika
Maliola
Zadomowiony
Posty: 10308
Rejestracja: 21 mar 2017, 6:53

Re: Materace

Post autor: Maliola » 05 mar 2020, 11:11

Małgosiu co do typu to nie wiem, bo tym się u mnie M zajmował, ale zdecydowanie polecam jeden duży, dwa pojedyncze na duże łóżko to porażka.
U nas sprawdziło się tylko przez pierwsze 10 lat jak miałam materace oryginalne z łóżkiem i były na stelażu - czyli ciężkie i stabilne.
Teraz idąc tym tropem kupiliśmy też dwie 90, ale łóżko inne - ma takie deseczki w ramie i materace są bardzo niestabilne.
M kupował gdzieś przez internet. Tanie nie były i są ok, jedyny problem, że dwa zamiast 1 dużego.

Awatar użytkownika
Barabella
Administrator
Posty: 15385
Rejestracja: 08 mar 2017, 13:36
Lokalizacja: Łódź

Re: Materace

Post autor: Barabella » 05 mar 2020, 11:13

Też rozglądam się za dwoma 80, bo nie daję rady z obecnym, choć ma jedyne 140.
Pozdrawiam,
Barabella


Aktualny wątek

Awatar użytkownika
Maliola
Zadomowiony
Posty: 10308
Rejestracja: 21 mar 2017, 6:53

Re: Materace

Post autor: Maliola » 05 mar 2020, 11:38

Basiu - w jakim sensie nie dajesz rady?

Awatar użytkownika
mariaewa
Zadomowiony
Posty: 10549
Rejestracja: 21 mar 2017, 8:56
Lokalizacja: DK 6

Re: Materace

Post autor: mariaewa » 05 mar 2020, 12:22

To bardzo intymne ale nich tam...
Oboje mamy łóżka 160/200 i oboje śpimy na dwóch materacach. Wysokość konstrukcji to prawie 40 cm.
Jeden to materace piankowe robione na zamówienie u tapicera. Mam niewymiarowe łóżko robione przez dziwnego stolarza i widać na zdjęciu, że standardowy materac jest za wąski o 5 cm.
Drugi to pocket z kokosem Morfeusz kupione na stronie Materace dla ciebie. Śpi się cudnie, bo taka warstwa nie pozwala na odkształcanie, zapadanie, robienie gniazda poddupnego. Jest sprężyście, twardo ale twardością pianki a nie kokosowej maty. Materace są wymieniane poziomam i stronami 2 razy w roku z okazji czyszczenia i werandowania.
20200305_111049.jpg
Dla wnuka do nowego łóżka kupowałam w Agata Meble. To Active Alergik za 700 zł. Jestem bardzo zadowolona. Dla rosnącego, z bólami kości idealny. I twardy. Taki nie za bardzo i nie za mało. W potrzebnym wymiarze chyba około 1000 zł. Można się położyć, wypróbować.
Ty masz sypialnię na poziomie drzwi. Ja do wietrzenia muszę wlec po chodach i przez saloon na ganek. To kilka ciężkich materacy. Nie wyobrażam sobie większych gabarytów.
W tym roku mrozu nie było więc czasami myślę o tabunie roztoczy rojących się pod moim tyłkiem. Nic to, wyprażymy latem.
Aha pokrycie. Nie może być z tej śliskiej, dziurkowanej tkaniny bawełniano-poliestrowej. Przy najmniejszym ruchu ściąga się i przemieszcza prześcieradło i roluje pod zadkiem.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
mariaewa
Zadomowiony
Posty: 10549
Rejestracja: 21 mar 2017, 8:56
Lokalizacja: DK 6

Re: Materace

Post autor: mariaewa » 05 mar 2020, 12:26

Maliola pisze:
05 mar 2020, 11:38
Basiu - w jakim sensie nie dajesz rady?
Pewnie naciąganie prześcieradła, wietrzenie. Manewrowanie takim gabarytem może być męczące.

Awatar użytkownika
Margolcia_K
Zadomowiony
Posty: 2053
Rejestracja: 21 mar 2017, 8:08
Lokalizacja: Puszcza Notecka nad Wartą

Re: Materace

Post autor: Margolcia_K » 05 mar 2020, 15:07

My mamy jedno łóżko, z dwoma stelażami o szerokości 100 cm każdy. Na tym mamy twarde materace https://www.janpol.pl/produkty/kronos , a na tym materace nawierzchniowe z pianki, kokosa i włosia o grubości 6 cm.
Konieczne były dwa materace, bo wtedy kiedy kupowaliśmy różnica wagi między nami wynosiła 30 kg i ta lżejsza osoba (nie ja) zjeżdżała by w stronę cięższej.
A ze zwykłymi sprężynami, bo przy dużej wadze "spacza" są najlepsze. Zresztą taki materac jest stabilniejszy i lepiej podpiera kręgosłup.
A nawierzchniowe dlatego, że na te duże nie dawałam rady powlec prześcieradła, bo ważą tonę.
Pozdrawiam wszystkich i życzę udanego dnia!
Margolcia

Awatar użytkownika
mariaewa
Zadomowiony
Posty: 10549
Rejestracja: 21 mar 2017, 8:56
Lokalizacja: DK 6

Re: Materace

Post autor: mariaewa » 05 mar 2020, 16:28

Przypomniało mi się. Super wygodny materac miałam w Rogowie. Nawet planowałam spytać w recepcji czy może wiedzą, skąd takie cudo. A potem miałam zadzwonić i się dopytać. A potem kupiłam inny i też wygodny. Ale tamten był wart grzechu.
I przyznaję, że lubię wygodne hotelowe łóżka. Wiem, wiem, wyobraźnia podpowiada różne tam takie ale dobre hotele mają królewskie łóżka i tyle. :lol2:
Nie masz kogoś znajomego z tej branży? Żeby doradził.

Awatar użytkownika
Keetee
Zadomowiony
Posty: 3859
Rejestracja: 21 mar 2017, 5:50

Re: Materace

Post autor: Keetee » 05 mar 2020, 18:56

Małgosiu nie wiem czy tam macie Ikełe...u nad jest tam taki pokój z przecenionymi rzeczami, masa materacy zawsze w atrakcyjnej cenie 👌
Bądź dobrej myśli, bo po co być złej 😉 Dorota
bieżący wątek
poprzedni wątek

Awatar użytkownika
MaGorzatka
Zadomowiony
Posty: 4908
Rejestracja: 08 mar 2017, 16:33
Lokalizacja: Pomorze Środkowe

Re: Materace

Post autor: MaGorzatka » 05 mar 2020, 22:07

Olu - ale jak to, że materace niestabilne? Ja mam łóżko-ramę i ta rama trzyma materace, czy to jeden, czy dwa i one nie mają jak być niestabilne.
Aniu - dzięki za namiary, popatrzę też i na tej stronie.
Margolciu - córka ma też materac Janpolu i bardzo poleca i rzeczywiście świetnie mi się zawsze u niej śpi (z nią!) na tym materacu. :spioch:
Marioewo - dzięki za wyczerpujące informacje, przeglądam, czytam, ale nie bardzo mam jakieś hotelowe znajomości...
Dorotko - Ikeły nie ma, ale byliśmy dziś w Jysku i powylegiwaliśmy się na różnych materacach, z jeszcze jednym panem, który też się wylegiwał.

Awatar użytkownika
Barabella
Administrator
Posty: 15385
Rejestracja: 08 mar 2017, 13:36
Lokalizacja: Łódź

Re: Materace

Post autor: Barabella » 06 mar 2020, 8:35

To był "trójkącik"? Co się tu wyrabia.....
Pozdrawiam,
Barabella


Aktualny wątek

Awatar użytkownika
Barabella
Administrator
Posty: 15385
Rejestracja: 08 mar 2017, 13:36
Lokalizacja: Łódź

Re: Materace

Post autor: Barabella » 06 mar 2020, 8:46

Małgosiu zobacz panmaterac.pl
Pozdrawiam,
Barabella


Aktualny wątek

Awatar użytkownika
urazka
Zadomowiony
Posty: 6404
Rejestracja: 21 mar 2017, 17:49

Re: Materace

Post autor: urazka » 06 mar 2020, 9:53

Małgosiu ja mam materace z Koła. Mój jest na sprężynach a R. ma piankowy. Były kupowane 10 lat temu i niestety nie mam tutaj informacji o modelu. Albo już wyrzuciłam rachunki albo zostały w L. Pamiętam, że były wówczas dość drogie (ponad 1000 zł sztuka) ale świetnie się nam spisują do tej pory.
https://www.kolo-materace.pl/
Pozdrawiam, Janina

Awatar użytkownika
MaGorzatka
Zadomowiony
Posty: 4908
Rejestracja: 08 mar 2017, 16:33
Lokalizacja: Pomorze Środkowe

Re: Materace

Post autor: MaGorzatka » 06 mar 2020, 22:03

Janeczko i Basiu - dziękuję Wam za kolejne linki.
Wczoraj co prawda wpadły mi w oko pewne typy, ale na razie jestem wciąż w fazie poszukiwań.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zrób to sam w domu i zagrodzie”