Zagospodarowanie centrum mojej wsi

Ciekawe rośliny, inspirujące aranżacje
Awatar użytkownika
Jo37
Zadomowiony
Posty: 4465
Rejestracja: 11 mar 2017, 16:10
Lokalizacja: Warszawa i pow. łosicki

Re: Zagospodarowanie centrum mojej wsi

Post autor: Jo37 » 29 sie 2020, 9:58

Boję się, że będą protesty jak prace się zaczną. Wiele osób nie czyta wiadomości lokalnych.
Ja z resztą też nie czytam.
Pozdrawiam,
Joanna

Awatar użytkownika
MaGorzatka
Zadomowiony
Posty: 4908
Rejestracja: 08 mar 2017, 16:33
Lokalizacja: Pomorze Środkowe

Re: Zagospodarowanie centrum mojej wsi

Post autor: MaGorzatka » 29 sie 2020, 10:45

Asiu - taki sposób wydatkowania pieniędzy został zatwierdzony przez uczestników zebrania wiejskiego i zaakceptowany przez Urząd Gminy.
O tym, jak również o wszystkich kolejnych krokach na bieżąco piszę na naszej grupie, prosząc o rozpowszechnianie wiadomości przez osoby korzystające z internetu, bo nie w każdym domu wszyscy korzystają, wiadomo.
Na grupie jest 90 osób, a posty są otwierane zawsze przez ponad 80. Zważywszy, że we wsi mieszka jakieś 150 osób to chyba można powiedzieć, że informacja dociera w wystarczającym zakresie.
Że nie wspomnę o centrali przekazu ustnego w sklepie wiejskim. :2smiech:

Awatar użytkownika
Jo37
Zadomowiony
Posty: 4465
Rejestracja: 11 mar 2017, 16:10
Lokalizacja: Warszawa i pow. łosicki

Re: Zagospodarowanie centrum mojej wsi

Post autor: Jo37 » 29 sie 2020, 11:46

Ta centrala to chyba najważniejsze źródło.
Życzę, żeby się wszystko udało bo projekt jest bardzo interesujący.
Pozdrawiam,
Joanna

Awatar użytkownika
Jolka
Zadomowiony
Posty: 7221
Rejestracja: 05 lis 2019, 11:12
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Zagospodarowanie centrum mojej wsi

Post autor: Jolka » 30 sie 2020, 6:31

Zawsze będzie tak że poza zwolennikami, znajdą się przeciwnicy, miejmy tylko nadzieję że nie znajdą się tacy co będą niszczyć wspólne dobro.
Małgosiu im więcej ludzi uda się zaangażować do realizacji projektu, tym większa szansa że efekt finalny będzie uszanowany i nie ulegnie dewastacji.

Awatar użytkownika
Mila
Zadomowiony
Posty: 14224
Rejestracja: 05 wrz 2017, 14:42
Lokalizacja: Mazowsze , Warszawa

Re: Zagospodarowanie centrum mojej wsi

Post autor: Mila » 30 sie 2020, 8:00

Małgosiu, przede wszystkim trzeba wciągnąć właściciela warsztatu samochodowego :lol2: Nie wiem czy on głosował za projektem, ale może warto byłoby uzgodnić z nim chociażby rodzaj nasadzeń przy jego dojeździe? Jakoś by to zaangażowało go i potem czułby się odpowiedzialny za rośliny?
Przepraszam za tę radę, nie znam człowieka, ale ludzie są różni. Tym bardziej, że będzie miał problem z odstawianiem samochodów.

zuzanna2418

Re: Zagospodarowanie centrum mojej wsi

Post autor: zuzanna2418 » 31 sie 2020, 15:38

Ojejusa! To ja siadam od razu na ławeczce dla ateistów i innych satanistów!
A teraz mnie nie zabijcie z R. ale czy aby ten projekt nie jest za aligancki jak na wiejski skwer? Bo te kolumnowe i globosy to taka miastowa roślinność, może tu coś bardziej w klimacie dać?
No, napisałam i uciekam przed ogniem krytyki :02icon_mryellow:

Awatar użytkownika
Jo37
Zadomowiony
Posty: 4465
Rejestracja: 11 mar 2017, 16:10
Lokalizacja: Warszawa i pow. łosicki

Re: Zagospodarowanie centrum mojej wsi

Post autor: Jo37 » 31 sie 2020, 16:08

Bałam się o tym napisać ale podpisuję się pod postem Zuzi.
Pozdrawiam,
Joanna

Awatar użytkownika
MaGorzatka
Zadomowiony
Posty: 4908
Rejestracja: 08 mar 2017, 16:33
Lokalizacja: Pomorze Środkowe

Re: Zagospodarowanie centrum mojej wsi

Post autor: MaGorzatka » 01 wrz 2020, 9:46

A to zapytam projektanta, co on na to! :chatownik:

Ja tylko dodam, że nasza wieś CHCE być miastowa oczywiście - chcą nowej szosy z chodnikami, chcą wyciąć stare lipy, bo się ich boją - że się zawali, że wypadki - wiadomo, jak wszędzie. I jak wynika z dotychczasowych rozmów z projektantem nowej drogi powiatowej, to jeszcze kolejne lipy polegną na ołtarzu nowoczesności.
Są też u nas mieszkańcy, którzy chcą oddać część swoich posesji by uratować te lipy. Prośbę jednego z nich uwzględniono, a co do drugiego - jestem w trakcie telefonicznego wyciągania informacji z zarządu dróg.

Milu - państwo z domku z terakotowym dachem od razu napisali na grupie, że zobowiązują się do pielęgnacji części, przylegającej do ich posesji.
Pan mechanik nie będzie pielęgnował gminnej zieleni, bo u siebie też nie ma ogrodu tylko trawnik oraz dużo miejsca do parkowania aut i jest to raczej typ człowieka, który nie rozróżnia w otoczeniu kategorii "rośliny" i "pielęgnacja roślin". :2smiech:
Nie jest tak, że on MUSI parkować za płotem i dlatego wieś nie może zagospodarować placu w centrum. Tak się po prostu przyzwyczaił i tak robi; zresztą jeśli ktoś latami użytkuje cudzy teren, to pewnie liczy się z tym, że kiedyś to się może skończyć. Pan nie jest jakimś awanturnikiem i pieniaczem, człowiek raczej spokojny i mrukowaty, za to żona bardzo energiczna i fajna babka. Korzystają z grupy na fb, ona nawet aktywnie (z wpisami) i nie miałam żadnych sygnałów o zdaniu odmiennym.

Asiu - no a kogo się boisz? Chyba nie mnie... :2smiech:

Awatar użytkownika
mariaewa
Zadomowiony
Posty: 10549
Rejestracja: 21 mar 2017, 8:56
Lokalizacja: DK 6

Re: Zagospodarowanie centrum mojej wsi

Post autor: mariaewa » 01 wrz 2020, 10:06

Żeby ten pan mechanik się zasiedzenia nie doczekał. Lata lecą, wszyscy się przyzwyczaili i nagle dobra wiara, zła wiara i teren jego. Są ludzie i ludziska.

Awatar użytkownika
urazka
Zadomowiony
Posty: 6404
Rejestracja: 21 mar 2017, 17:49

Re: Zagospodarowanie centrum mojej wsi

Post autor: urazka » 01 wrz 2020, 13:52

Jakie ciekawe wieści! Nasza Pani Sołtys pokazuje, że można dbać o dobro wspólne tak jak i o własne a niekiedy i lepiej. Trzymam mocno kciuki za realizację i późniejszy piękny wygląd skwerków. Jeśli idzie o rodzaj drzew to wg. mnie najważniejsze, żeby były żywotne. W Legnicy na osiedlowych skwerkach najlepiej prezentują się jarzęby mączne. Mają ładne korony, liście, kwiaty i owoce i nie przeszkadzają im spaliny. Trochę niepokoją mnie różane nasadzenia. Kto się będzie nimi opiekował? Róże potrafią, jak wiesz, być dość chimeryczne.
U Bożenki byłam zachwycona wyglądem Jej wsi a widzę, że niedługo będzie drugie miejsce do zachwytu czego Tobie i sobie życzę.
Pozdrawiam, Janina

Awatar użytkownika
MaGorzatka
Zadomowiony
Posty: 4908
Rejestracja: 08 mar 2017, 16:33
Lokalizacja: Pomorze Środkowe

Re: Zagospodarowanie centrum mojej wsi

Post autor: MaGorzatka » 06 wrz 2020, 10:48

Dziewczynki, jesteśmy już po spotkaniu z wójtem, który wyraził szczery zachwyt i przyznał, że spodziewał się, że pójdziemy w brukowane placyki i ścieżki, więc zachwyca go ta "zielona" koncepcja i przywodzi mu na myśl małe miasteczka francuskiej prowincji, które zwiedzali z żoną. Zawezwał panią od inwestycji, która brała udział w naszej rozmowie, a wizualizacje były prezentowane na dużym ekranie. Teraz ta pani czeka na dane od projektanta (czyli R.) dotyczące oczekiwań mieszkańców posesji przyległych co do szerokości wjazdów. Pani następnie wystąpi do projektanta drogi powiatowej (wraz z chodnikiem) o udostępnienie potrzebnych R. danych. Na wtorek zwołałam zebranie wiejskie z prośbą o obecność mieszkańców tych trzech posesji i mam nadzieję, że się stawią.
Potem ze strony gminy zapytania ofertowe do wykonawców i - ruszamy!
Wójt bez wahania obiecał dołożyć nam kasy tyle ile potrzeba do realizacji (a jest to drugie tyle albo i więcej).
Wyraził również zadowolenie, że pan mechanik przestanie wreszcie robić ten burdel na środku wsi.

Co do szczegółów - te odmiany drzew, które podałam na początku, nie są "na twardo" ustalone, chodziło raczej o zilustrowanie pokroju i rozmiarów. Nie będą to drzewa silnie rosnące, bo cały teren znajduje się w rozsianym cieniu ogromniastych lip i one tu rządzą.
Janeczko - co do opieki nad różami, to czy sądzisz, że dam się komuś do nich dotknąć? -Ja, ja, ja! - że zakrzyknę, jak osioł ze "Shreka"!

Nawiasem mówiąc, mam szczerą chęć się wycofać i przeraża mnie długość kadencji - 5 lat!
Być może będę miała solidny powód (czyt.: pretekst) i jeśli mi do wiosny nie przejdzie, to po zrealizowaniu tej inwestycji i na drugą rocznicę sołtysowania złożę urzędowanie, pod warunkiem, że będę się mogła osobiście dożywotnio opiekować różami (i tu mam na myśli żywot mój, a nie róż). :2smiech:

zuzanna2418

Re: Zagospodarowanie centrum mojej wsi

Post autor: zuzanna2418 » 06 wrz 2020, 11:10

Brawo wójt! To budujące, że tak podchodzi do tematu i popiera pomysł. Żeby wszędzie byli tacy wójtowie (i sołtysi-sołtyski!)
Małgoś, a czemu chcesz się wycofać? Masz takie super pomysły i przecież odzew pozytywny z ludu jest.

Awatar użytkownika
Jolka
Zadomowiony
Posty: 7221
Rejestracja: 05 lis 2019, 11:12
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Zagospodarowanie centrum mojej wsi

Post autor: Jolka » 06 wrz 2020, 11:52

Małgosiu trzymam kciuki za realizację projektu. Myślę że zmienisz zdanie i wieś zostanie w dobrych rękach. Chociaż rozumiem że może wolisz zająć się czymś innym .

Awatar użytkownika
Mila
Zadomowiony
Posty: 14224
Rejestracja: 05 wrz 2017, 14:42
Lokalizacja: Mazowsze , Warszawa

Re: Zagospodarowanie centrum mojej wsi

Post autor: Mila » 06 wrz 2020, 12:05

Małgosiu, super reakcja wójta! Wyobrażam sobie, jak teraz będzie Ci się ciągnął czas do momentu rozpoczęcia nasadzeń :lol2: Mam nadzieję na szybką realizację, a gdyby co, to raczej zostaniesz jak Łukaszenka... :diabelek: na dwadzieścia kilka lat.

Awatar użytkownika
lora
Zadomowiony
Posty: 7547
Rejestracja: 21 mar 2017, 7:51

Re: Zagospodarowanie centrum mojej wsi

Post autor: lora » 08 wrz 2020, 10:00

Małgoś super projekt, brawo.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zieleń w miejscach publicznych”