Wspólne zamówienia

Awatar użytkownika
Barabella
Administrator

Re: Wspólne zamówienia

Post autor: Barabella » 10 sty 2019, 14:43

Ponieważ już nas łapki swędzą i koszyki się zapełniają w różnych sklepach ogrodniczych, to odświeżam temat zakupów wspólnych. Nikt, no może prawie nikt, hektarów nie posiada, a opakowania nasion często są za duże na raz. Można je podzielić :02icon_mryellow:

Będę robić zakupy u wiecha61, którego kiedyś Pati znalazła :D Jest z Łodzi, ale ja i tak biorę przesyłkę, bo czasu szkoda tracić na dojazd do Centrum. Będę kupować: cynie wytworne, astry pełne i różne takie jednoroczne i dwuletnie. Listę zamieszczę później, gdyby ktoś był zainteresowany.

Awatar użytkownika
survivor26
Administrator

Post autor: survivor26 » 10 sty 2019, 14:44

Basiu, to wrzuc listę jak się zdecydujesz, ja w tym roku raczej mało będę siać, ale jak wypatrzysz coś fajnego.... ;)

Awatar użytkownika
AlaSz
Małomówny

Post autor: AlaSz » 11 sty 2019, 18:56

I Ty to wszystko będziesz siała? na werandzie? i rozsadzała? No parapety masz szerokie, zazdroszczę.
Basiu, ja po raz kolejny będę zamawiać chryzantemy, zaparłam się, to sobie uszczkniesz. Jeszcze myślę, które konkretnie, ale na pewno te wcześniej kwitnące, w sierpniu-wrześniu. Pamiętasz, jakie liliowce/irysy mi przywiozłaś (bo ja w emocjach posadziłam wszystko ale zapomniałam konkrety) i był też wysoki dzielżan-jaki? bo dzielżany też chcę kupić, poleciały mi w tym roku.Dostałam po raz pierwszy katalog od Starkla, połowę tego bym kupiła, takie cuda... - kupowałaś od niego kiedyś?
Pozdrowienia w nowym roku.

Awatar użytkownika
Barabella
Administrator

Post autor: Barabella » 11 sty 2019, 21:38

Alu tam są i dwuletnie, które dopiero w maju wysieje, a jednoroczne w większości to po kilka nasionek potrzebuje :02icon_mryellow: Na resztę odpowiem u siebie :02icon_mryellow:

Awatar użytkownika
survivor26
Administrator

Post autor: survivor26 » 12 sty 2019, 9:35

Basiu, to ja bym chciała dzwonki, słonecznik i heliotrop - dosłownie po kilka sztuk ;) A z warzyw też napiszesz, co zamawiasz? Nie muszą być konkretne aukcje, ale ogólnie nazwy gatunkowe ;) Na pewno bym chciała buraki i ogórka gruntowego, jakbyś miała za dużo.

Albo, po zastanowieniu - ja muszę zamówić trochę warzyw, w tym powyższe, to może napisz, które konkretnie odmiany potrzebujesz i dorzucę do swojego zamówienia?

Awatar użytkownika
Mila
Zadomowiony

Post autor: Mila » 12 sty 2019, 9:53

AlaSz, ja kilka razy kupowałam u Starkla. Róże i inne krzewy. Niestety w zeszłym roku nie popisali się: 2 róże uschnięte i paczka (10szt) wiązów na żywopłot też. Porobiłam zdjęcia, wysłałam i dosłali bez dyskusji, ale po co mi te nerwy.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny - kupujemy, sprzedajemy, polecamy”