Jaki gość zawitał w moim ogrodzie?

Identyfikacja i zwalczanie
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Zenka
Zadomowiony
Posty: 323
Rejestracja: 16 lip 2018, 15:09

Jaki gość zawitał w moim ogrodzie?

Post autor: Zenka » 26 maja 2020, 9:33

Zauważyłam dziurę w ziemi w moim ogrodzie i równocześnie odchody. Próbowałam znaleźć coś w necie, ale tylko włosy stanęły mi na głowie :02icon_mryellow: od przypuszczeń. Dziura jest jedna, na głębokości ok 15 cm korytarz zbacza. Mam nadzieje,że to jakaś mysz niezorientowana, że u nas kotów pod dostatkiem zawitała do mnie i były to jednorazowe odwiedziny. Co do odchodów to mam nadzieję,że to jeża, a nie jakiegoś szczura wędrownego czy innego gada. Niestety nie jestem pewna. Może któraś z Was coś w tym temacie? :hmmm:
DSCN8049-1.jpg
DSCN8048-1.jpg
DSCN8050-1.jpg
DSCN8051-1.jpg
. Robiąc zdjęcia wydawało mi się,że są ostre , ale chyba niestety nie. Mam nadzieję,że coś widać.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
survivor26
Administrator
Posty: 22412
Rejestracja: 06 mar 2017, 9:20
Lokalizacja: DLW

Re: Jaki gość zawitał w moim ogrodzie?

Post autor: survivor26 » 26 maja 2020, 9:51

Zeniu, takie dziury mam w wielu miejscach na łące i wydaje mi sie, ze to nornice. Podobne robią szerzenie jako wejścia do gniazd podziemnych, ale wtedy latały by nad nią.

Awatar użytkownika
urazka
Zadomowiony
Posty: 6484
Rejestracja: 21 mar 2017, 17:49

Re: Jaki gość zawitał w moim ogrodzie?

Post autor: urazka » 26 maja 2020, 11:20

Zeniu u mnie kiedyś taka dziury zostały po kilku kwiatach, które zniknęły w całości z powierzchni ziemi (była roślina i nie ma - nie został po niej żaden ślad). Po rozkopaniu dziur znalazłam reszki roślin w korytarzach. Przegrzebałam internet i padło na turkucia. Ale czy tak rzeczywiście było to nie jestem pewna. Od kilku lat jest spokój (odpukać).
Pozdrawiam, Janina

Awatar użytkownika
boryna
Administrator
Posty: 12162
Rejestracja: 21 mar 2017, 7:53
Lokalizacja: opolskie

Re: Jaki gość zawitał w moim ogrodzie?

Post autor: boryna » 26 maja 2020, 14:14

Odchody raczej jeża. Chyba nie mają związku z dziurą. Odchody gryzoni wyglądają inaczej.

Awatar użytkownika
Zenka
Zadomowiony
Posty: 323
Rejestracja: 16 lip 2018, 15:09

Re: Jaki gość zawitał w moim ogrodzie?

Post autor: Zenka » 26 maja 2020, 14:34

Dziura pojawiła się na przejściu wgłąb ogrodu między wiatą a starym budynkiem gospodarczym . Na razie jedna. Zasypałam. Pozostaje mieć nadzieję, że jak to nornice to koty powinny wystraszyć. A jeżyk mógłby być. Ślimaków trochę jest. Specjalnie usypałam przy kompostowniku stertę gałęzi mając nadzieję, że kiedyś tam zamieszka.
Janinko, nie turkuć i niech tak zostanie. Szerszenie też nie bo nie widać, choć w ubiegłe lata gdzieś gniazdo było blisko bo co jakiś czas jakiś przy uchu przelatywał :02icon_mryellow:
Nigdy nie może być za pięknie i spokojnie. Jak nie mszyce to gryzonie, a to inne diabelstwo np na róży, która , nie wiem dlaczego( bo widać tylko mszyce) pada.... :(

Awatar użytkownika
Mila
Zadomowiony
Posty: 14376
Rejestracja: 05 wrz 2017, 14:42
Lokalizacja: Mazowsze , Warszawa

Re: Jaki gość zawitał w moim ogrodzie?

Post autor: Mila » 26 maja 2020, 15:31

Opowiem swoją bajkę :lol2: W dziurce mieszka ropucha albo zaskroniec. Jeż w nocy się zasadził, długo czekał to i kupkę zrobił. ...Nie wiadomo czy coś upolował :-?

Awatar użytkownika
Zenka
Zadomowiony
Posty: 323
Rejestracja: 16 lip 2018, 15:09

Re: Jaki gość zawitał w moim ogrodzie?

Post autor: Zenka » 26 maja 2020, 18:45

Mila, to mnie zaniepokoiłaś. A jak jakieś zwierzę pogrzebałam żywcem zasypując otwór? :?:

Awatar użytkownika
Mila
Zadomowiony
Posty: 14376
Rejestracja: 05 wrz 2017, 14:42
Lokalizacja: Mazowsze , Warszawa

Re: Jaki gość zawitał w moim ogrodzie?

Post autor: Mila » 26 maja 2020, 19:01

Zeniu, ja mam zawsze dużo takich dziurek na dolnym kwietniku i nigdy ich nie zagrzebuję. Myślę jednak, że gad czy płaz da sobie radę, jak będzie chciał wyjść. Sprawdzaj czasem, czy wyjście jest odgrzebane.

Awatar użytkownika
Zenka
Zadomowiony
Posty: 323
Rejestracja: 16 lip 2018, 15:09

Re: Jaki gość zawitał w moim ogrodzie?

Post autor: Zenka » 04 cze 2020, 20:06

Dzisiaj jakby trochę więc znowu zasypałam. Mam wrażenie,że to coś ma tunel i do mnie tym tunelem przywędrowało. Ja upieram się,że to mysz. Otwór ok.3cm. Dziwne trochę bo u mnie na ogrodzie kotów dostatek. Ropucha kopie tunele? :hmmm:

ODPOWIEDZ

Wróć do „Szkodniki”