Wilczomlecz piękny (Euphorbia pulcherrima)

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Barabella
Administrator
Posty: 15385
Rejestracja: 08 mar 2017, 13:36
Lokalizacja: Łódź

Wilczomlecz piękny (Euphorbia pulcherrima)

Post autor: Barabella » 09 lut 2018, 9:08

Czyli potocznie zwana Gwiazdą betlejemską :02icon_mryellow: Mam wyjątkowo dorodny okaz w tym roku i zaczęłam szukać artykułów na temat, jak jej nie stracić..... Może ktoś również będzie chciał by przeżyła, więc podaję odnośniki TU i Tu.

Jeśli macie własne sposoby, to proszę o ich zamieszczenie :D
Pozdrawiam,
Barabella


Aktualny wątek

Awatar użytkownika
mariaewa
Zadomowiony
Posty: 10549
Rejestracja: 21 mar 2017, 8:56
Lokalizacja: DK 6

Re: Wilczomlecz piękny (Euphorbia pulcherrima)

Post autor: mariaewa » 09 lut 2018, 11:08

Jak co roku gwiazdy mam. Stoją na parapecie. Mają światło i nie za ciepło (wystawa północno zachodnia). Udaje mi się utrzymać je do czerwca, nigdy dłużej. Mimo przycięcia są potem małe i słabo wybarwione. W końcu opadają nawet zawiązki liści. Być może producentom nie zależy na długowieczności kwiatów a może rośliny na starcie przyzwyczajone są do innych nawozów , które w Polsce nie są dostępne.
Przy okazji bugenwilli dowiedziałam się, że rośliny mające kolorowe przylistki nie lubią aby zaburzać im cykl noc-dzień. Żle reagują na nocne oświetlanie lampami ulicznymi, długo włączone w pomieszczeniu światło. Czyli jak kury, ściemnia się, gwiazda chce spać.
Są też wrażliwe na dym z papierosa i używanie gazu do gotowania. I nic więcej nie wiem.
gwiazda 1.jpg
Na młodych przylistkach widać już swoistą kędzierzawość. Ten prawdopodobnie nie rozwinie się jak należy i opadnie. Ale kolor trzymają zacnie.
gwiazda 2.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Bitek
Zadomowiony
Posty: 608
Rejestracja: 21 mar 2017, 9:14
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Wilczomlecz piękny (Euphorbia pulcherrima)

Post autor: Bitek » 16 lut 2018, 22:58

Obrazek
Stoi na moim biurku

Obrazek

M dostał była cudna ale chyba przenoszona bez okrycia czego one bardzo nie lubią i szybko zaczęła gubić liście.
________________________
Pozdrawiam Teresa

Zielona
Zadomowiony
Posty: 958
Rejestracja: 22 mar 2017, 8:48
Lokalizacja: Łódzkie

Re: Wilczomlecz piękny (Euphorbia pulcherrima)

Post autor: Zielona » 03 paź 2018, 9:37

Basiu, czy udało się Ci się przechować tę gwiazdę?
Moja córka ma taką moc, że bez żadnych specjalnych zabiegów gwiazda jej się przechowuje przez kilka lat. I ładnie się przebarwia. Trzyma ją w sypialni na parapecie od wschodu i podlewa jak inne kwiaty. Niestety kwiat kończy swój żywot jak raz na kilka lat córka przylatuje do Polski na dłużej niż dwa tygodnie a kwiaty zostają pod opieką zięcia.
Wanda
Zielona

Awatar użytkownika
Barabella
Administrator
Posty: 15385
Rejestracja: 08 mar 2017, 13:36
Lokalizacja: Łódź

Re: Wilczomlecz piękny (Euphorbia pulcherrima)

Post autor: Barabella » 03 paź 2018, 11:09

Wando rośnie sobie nadal, mimo, że wcale o nią nie dbam. Jakiś bardzo żywotny egzemplarz mi się trafił :02icon_mryellow: Obecnie cały czas na dworze siedzi w donicy. Nie wygląda jak gwiazda, bo całkiem zielona jest :02icon_mryellow: Jak przestanie z nieba lać, to obfocę i zamieszczę zdjęcie.
Pozdrawiam,
Barabella


Aktualny wątek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasze rośliny doniczkowe”