Storczyki

ODPOWIEDZ
Richard

Storczyki

Post autor: Richard » 21 mar 2017, 23:06

Na początku kilka słów, mianowicie storczykami zajmuje się już jedenaście lat. To pozwoliło mi na sprawdzenie jakie gatunki
storczyków będą się dobrze czuły u mnie. Sam uczyłem się na swoich błędach, nie miałem nikogo kto by mi pomógł na starcie
w uprawie tych roślin. Przez to kilkadziesiąt roślin zabiłem w wyniku braku wiedzy w ich uprawie. Chociaż i teraz zdarza
się, że jakaś roślina padnie. W mojej kolekcji przeważają storczyki z gatunku Phalenopsis,ale można też znaleźć min. Phragmipedium, Psychopsis, Vandę Obrazek

Teraz kilka archiwalnych kwitnień

Brak zdjeć :bezradny:

Richard

Re: Storczyki

Post autor: Richard » 21 mar 2017, 23:24

Januszu Sporo tego doświadczenie już nabyłem, to prawda. Z wieloma gatunkami współpracuje, ale z wieloma się 
nie potrafiłem porozumieć Obrazek Co będzie dalej, to zobaczysz. Tylko niech mi się te śpiochy już wybudzą, bo już przecież mamy wiosnę jak by nie patrzeć Obrazek

zuzanna2418

Re: Storczyki

Post autor: zuzanna2418 » 22 mar 2017, 11:44

No tak, ja też utrupiłam sporo, ale na usprawiedliwienie mam tyle, że nigdy ich miec nie chciałam, dostawałam w prezencie i traktowałam je jak inne kwiaty parapetowe.
Potem troszkę poczytałam i zaczęłam pielęgnować je z większą świadomością, co nie znaczy że z oszałamiającymi sukcesami :lol:
Ostatni trup to cymbidium, ktore zimy nie przeżyło
Nie zakwitly w tym roku dendrobia ani miltonia.
Za to Phalaenopsisy w biurze kwitną jak wściekłe. I w ogole moje miejsce pracy jakoś sprzyja storczykom znacznie bardziej niż dom.
201702231305.jpg
DSC_0104.jpg
DSC_0024.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Richard

Re: Storczyki

Post autor: Richard » 22 mar 2017, 22:32

Na drugiej fotce jest Colmanara Masai White. Cymbidia i Milotniopsisy są ciężkawe w uprawie, coś wiem na ten temat. Jednak Miltonia nie powinna sprawiać problemu ;)

Mariusz

Re: Storczyki

Post autor: Mariusz » 19 lut 2019, 20:38

Zuzanno a jaki to świetny sposób na utrupianie storczyków? Mi się to nigdy nie udało pomimo szczerych chęci.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasze rośliny doniczkowe”