Thuja brabant problem

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
EwaM
Zadomowiony
Posty: 4632
Rejestracja: 11 mar 2017, 19:23

Thuja brabant problem

Post autor: EwaM » 12 mar 2017, 13:31

[quote"DEDE"]Dziewczyny latem w trudnym okresie dla thuj postanowilismy mimo sprzeciwu ogrodnika posadzić thuje..
podlewaliśmy je codziennie by się zakorzeniły i po jakimś czasie zauważyłam na kilku thujach to :

Brak zdjęcia

było na to czubku tych roślin, oblepione tak jakby co widać ,postanowiłam ułamać gałązki i obserwować co dalej a dalej to thuje zaczęły od dołu żółknąć nie wiem czy przyczyna leżała w tym czymś czy to może wina sąsiada, który notorycznie łazi z randapem i pryska..thuje zostały odgrzybione posypane srodkiem przeciw brunatnieniu igieł i zauważyłam, że odrastają nowe zielone igły.Moje pytanie co to jest na fotce jakiś rodzaj grzyba?
i czy faktycznie te zielone nowe igły dają nadzieję, że opanowalismy chorobę?[/quote]

Awatar użytkownika
EwaM
Zadomowiony
Posty: 4632
Rejestracja: 11 mar 2017, 19:23

Re: Thuja brabant problem

Post autor: EwaM » 12 mar 2017, 13:32

user1 pisze:Dario, poszukałam trochę u dr. Google i znalazłam wątek na FO. Szukałam po zdjęciach, bo bardzo zainteresował mnie Twój problem. No i znalazłam, chyba.8-[ Zajrzyj: http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... 5&start=70 Zdjęcia robione bardziej z daleka, ale chyba coś podobnego, jak u Ciebie. Przepraszam, że dopiero teraz, ale trochę mam mało czasu ostatnio.:oops: Jak jeszcze coś znajdę to napiszę.

Awatar użytkownika
EwaM
Zadomowiony
Posty: 4632
Rejestracja: 11 mar 2017, 19:23

Re: Thuja brabant problem

Post autor: EwaM » 12 mar 2017, 13:35

user1 pisze:http://www.wymarzonyogrod.pl/eksperci/o ... horoba-tui I tu też zajrzyj. Mam nadzieję, że pomogłam. Chyba jak nadejdą jeszcze sprzyjające warunki to może i swoje opryskam Substralem przeciw brązowieniu igieł, bo gdzieś miałam. Kurcze, nie widziałam nigdy czegoś takiego na tujach, ale pójdę dziś swoje dokładnie obejrzeć. Jak pogoda pozwoli...:88:

Awatar użytkownika
EwaM
Zadomowiony
Posty: 4632
Rejestracja: 11 mar 2017, 19:23

Re: Thuja brabant problem

Post autor: EwaM » 12 mar 2017, 13:36

DEDE pisze:Anita dziękuje za wpis..:)
sprawdzałam na necie choroby i nijak mi to nie pasowało do tego obrazu..żadnego szkodnika tez nie zauważyłam..jeśli to była szara pleśń to dlaczego się pojawiła? :)
jak na razie nie ma powtórki może pomogł oprysk oraz dodatkowo nawóz..:)

Awatar użytkownika
EwaM
Zadomowiony
Posty: 4632
Rejestracja: 11 mar 2017, 19:23

Re: Thuja brabant problem

Post autor: EwaM » 12 mar 2017, 13:37

Krzysztofkhn pisze:Daria !
Moim zdaniem jest to pleśń tuj.
Czyli choroba grzybowa.
Teraz oprysk miedzianem, a wiosną zależy jak to będzie wyglądało, topsinem, lub nawet sylitem.

Awatar użytkownika
EwaM
Zadomowiony
Posty: 4632
Rejestracja: 11 mar 2017, 19:23

Re: Thuja brabant problem

Post autor: EwaM » 12 mar 2017, 13:38

DEDE pisze:Krzysztofie dzięki, będziemy wiosną obserwować:)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Choroby roślin - identyfikacja i zwalczanie”