Żółknięcie liści azalii

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
EwaM
Zadomowiony
Posty: 4632
Rejestracja: 11 mar 2017, 19:23

Żółknięcie liści azalii

Post autor: EwaM » 12 mar 2017, 13:24

zuzanna2418 pisze:Część krzewu azalii ma pożółkłe liście. Nie wiem, czy to kwestia odczynu podłoża czy braku jakichś składników mineralnych. W tym roku rabata kwasolubów była traktowana siarczanem amonu i nawozem zakwaszającym.

Normalny kolor liści to taki

Obrazek

A ten wygląda paskudnie

Obrazek

Krzew wygląda tak

Obrazek

Awatar użytkownika
EwaM
Zadomowiony
Posty: 4632
Rejestracja: 11 mar 2017, 19:23

Re: Żółknięcie liści azalii

Post autor: EwaM » 12 mar 2017, 13:25

user1 pisze:Te plamki takie jakieś grzybowe chyba. Aż pójdę później moją azalię obejrzeć, co dostałam od Pati. Moja też zaczęła po posadzeniu zmieniać kolor, ale myślałam, że może to tak ma być na jesień I prawdę mówiąc nie zwracałam większej uwagi, ale Twoje niektóre jeszcze takie zieloniutkie. :oops: Muszę moją doglądnąć. Może przechoruje tę zmianę klimatu, ale z tego wyjdzie.:(
Będę w takim razie śledzić, co Ci jakiś fachowiec odpowie.

Awatar użytkownika
EwaM
Zadomowiony
Posty: 4632
Rejestracja: 11 mar 2017, 19:23

Re: Żółknięcie liści azalii

Post autor: EwaM » 12 mar 2017, 13:26

leszczyna pisze:ZUZ....a może niedobór żelaza:?: na wiosnę poratuj dolistnie....

Awatar użytkownika
EwaM
Zadomowiony
Posty: 4632
Rejestracja: 11 mar 2017, 19:23

Re: Żółknięcie liści azalii

Post autor: EwaM » 12 mar 2017, 13:26

user1 pisze:Już sprawdziłam moją. Jednak przebarwia się inaczej, jakby odcienie pomarańczy z czerwonymi obwódkami i wyczytałam, że to jakby normalne. Poobserwuję jeszcze. Ale... Wyczytałam też, że żółknięcie liści często występuje, kiedy posadzona jest w niewłaściwych warunkach (za dużo wapnia w glebie, może złe stanowisko) i że na jesień trzeba uzupełniać potas z magnezem. Dobrze, że podlałaś, ale na efekty zapewne poczekasz trochę.

Awatar użytkownika
EwaM
Zadomowiony
Posty: 4632
Rejestracja: 11 mar 2017, 19:23

Re: Żółknięcie liści azalii

Post autor: EwaM » 12 mar 2017, 13:27

zuzanna2418 pisze:Dzięki dziewczyny. Musze chyba też zbadać jednak pH gleby, azalie lubią bardzo kwaśno...

ODPOWIEDZ

Wróć do „Choroby roślin - identyfikacja i zwalczanie”