Truskawki

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Bogusia
Zadomowiony
Posty: 2847
Rejestracja: 21 mar 2017, 7:35

Truskawki

Post autor: Bogusia » 24 cze 2019, 15:21

Nie wiem czy dobrze wpisuję, ale szukam takich truskawek, co to mają owocki przez calutkie lato. Czytałam gdzieś o takiej odmianie, ale może nasi ogrodnicy mają u siebie sprawdzone odmiany, więc bardzo chętnie kupię. Moje truskawki dają owoce duże, ale tylko raz i koniec, a ja bym chciała się dłużej cieszyć tymi owocami ;) więc bardzo proszę wpisujcie jakie macie odmiany :D na jesień będę robić całkiem nową rabatę na nowe nasadzenia, bo kocham truskawki, mimo, że jestem na nie uczulona :lol2: ale to do mnie nie dociera :2smiech:

Awatar użytkownika
Maliola
Zadomowiony
Posty: 10418
Rejestracja: 21 mar 2017, 6:53

Re: Truskawki

Post autor: Maliola » 24 cze 2019, 15:45

Bogusiu, ja takie miałam, nie pamiętam jak się ta odmiana nazywa, ale mi się kompletnie sadzonki pomieszały, będę obserwować w ciągu lata i jak które ponowią kwitnienie, to zrobię dla Ciebie sadzonki, nie mogę obiecać czy na 100 %, bo w tym upale i suszy nic nie jest pewne.

Awatar użytkownika
m65
Zadomowiony
Posty: 1427
Rejestracja: 21 mar 2017, 11:28
Lokalizacja: Köln

Re: Truskawki

Post autor: m65 » 24 cze 2019, 16:19

Właśnie obejrzałam filmik o truskawkach i szczęka mi opadła, 70 owoców z jednego krzaka.
Przy okazji - polecam ten kanał na you tube, świetny!
https://www.youtube.com/watch?v=VuZtAbW2wRU
U Jasia i Małgosi
Pozdrawiam, Gosia

Awatar użytkownika
Bogusia
Zadomowiony
Posty: 2847
Rejestracja: 21 mar 2017, 7:35

Re: Truskawki

Post autor: Bogusia » 25 cze 2019, 5:52

Olu obserwuj swoje truskawki, bo może akurat to ta odmiana co na tym filmie o którym pisze Gosia.
Też obejrzałam ten filmik i zapisałam sobie dwie odmiany, których będę szukać. Są to właśnie ta stara odmiana z filmu SENGA SENGANA co ma tyle na krzaczku owoców i jeszcze jedną sobie ujrzałam LINOSA- odmiana ta ma owoce od wiosny do jesieni. Tych odmian będę szukać i mam nadzieję, że je zdobędę :zawstydzony:
W tym roku zrywam trawę i dosadzam truskawki, bo jak ogrodnik nie robi rewolucji w swoim ogródku to byłby chory :2smiech: tak więc postanowione, trawa idzie na kompost, a w to miejsce robię nowe poletko truskawek :041:

Awatar użytkownika
Bogusia
Zadomowiony
Posty: 2847
Rejestracja: 21 mar 2017, 7:35

Re: Truskawki

Post autor: Bogusia » 25 cze 2019, 15:31

Wisieńko no właśnie na tą starą odmianę chyba się namówię Senga Sengana, bo jak już napisałaś,że masz i sobie chwalisz to :ok: no a ta Polka jak z owocami ? ma cały czas, czy tylko jeden rzut i koniec? mi nie przeszkadza, że małe owoce, byle by były cały czas :D

Awatar użytkownika
Margolcia_K
Zadomowiony
Posty: 2069
Rejestracja: 21 mar 2017, 8:08
Lokalizacja: Puszcza Notecka nad Wartą

Re: Truskawki

Post autor: Margolcia_K » 25 cze 2019, 15:50

Bogusiu, pozwolę się wtrącić. Senga Sengana nie owocuje przez cały sezon. Ona ma owoce "jednorzutowe".
Tutaj masz nazwy odmian powtarzających https://sadzonki-truskawek.eu/odmiany-potarzajace/
Pozdrawiam wszystkich i życzę udanego dnia!
Margolcia

Awatar użytkownika
Bogusia
Zadomowiony
Posty: 2847
Rejestracja: 21 mar 2017, 7:35

Re: Truskawki

Post autor: Bogusia » 25 cze 2019, 18:38

Wszystko już zanotowane, jak tylko wrócę to będę przygotowywać poletko pod truskawki i na pewno kupię jakąś odmianę, ale tylko którą ;) jest ich tyle, że teraz sama nie wiem które wybrać :lol2: .....oj zachciało mi się, najpierw trawa teraz tą trawę będę zrywać, bo chce truskawki... ot baba nigdy do końca nie wie czego chce :2smiech:

ODPOWIEDZ

Wróć do „Uprawy warzywnicze”