Nasze ogródki warzywne

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
urazka
Zadomowiony
Posty: 6518
Rejestracja: 21 mar 2017, 17:49

Re: Nasze ogródki warzywne

Post autor: urazka » 07 cze 2020, 14:28

A to świeżutkie zdjęcia:
IMG_4090.JPG
IMG_4091.JPG
IMG_4092.JPG
IMG_4089.JPG
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Pozdrawiam, Janina

Awatar użytkownika
Mila
Zadomowiony
Posty: 14446
Rejestracja: 05 wrz 2017, 14:42
Lokalizacja: Mazowsze , Warszawa

Re: Nasze ogródki warzywne

Post autor: Mila » 07 cze 2020, 14:31

Zeniu, ja też mam ładny szczypior z dymki, ale widzę, że same cebulki nie rosną :( Ciekawe jak będzie z czosnkiem, bo też ma ładny szczypior :lol:
Janina, pięknie Ci wszystko rośnie :okok:

Awatar użytkownika
Jolka
Zadomowiony
Posty: 7435
Rejestracja: 05 lis 2019, 11:12
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Nasze ogródki warzywne

Post autor: Jolka » 07 cze 2020, 14:58

Gosiu normalnie szczękę musiałam zbierać z podłogi :lol2: .
Pokazowy warzywniak :okok:, ja poza zieleniną i groszkiem to raczej nic więcej nie sadzę, za mało słonka, bardzo zazdroszczę warzywnika ;) .
Janeczko Twoje zagonki takie puszyste, ziemia mięciutka i wszystko pięknie rośnie, ja wczoraj dopiero dyńki z rozsady wsadziłam, jedna pod cisem, druga przy rusztowaniu foliaka, pójdzie po nim na jabłonkę, i trzecia u sąsiada w ogrodzie :2smiech: , uwielbiam Hokkaido pieczone z czarnuszką, lub czosnkiem i pieprzem cayenne.

Awatar użytkownika
boryna
Administrator
Posty: 12235
Rejestracja: 21 mar 2017, 7:53
Lokalizacja: opolskie

Re: Nasze ogródki warzywne

Post autor: boryna » 07 cze 2020, 14:59

Jakie Wy macie bogactwo w tych warzywnikach :wow: . U mnie taka nędza, że brak słów. Tak naprawdę to porządnie rośnie tylko rukola i sałata, a reszta powschodziła w kratkę i robi łaskę.

Awatar użytkownika
Margolcia_K
Zadomowiony
Posty: 2078
Rejestracja: 21 mar 2017, 8:08
Lokalizacja: Puszcza Notecka nad Wartą

Re: Nasze ogródki warzywne

Post autor: Margolcia_K » 07 cze 2020, 15:44

O mateńko, ależ piękne warzywniki!

U mnie porażka na całej linii.
Fasolki, mimo trzykrotnego siania, nie ma. Wszystko zjadła śmietka. Tylko ta w donicach wykiełkowała, ale też kiepsko.
Tak samo ogórki. W gruncie zeżarte, w donicach dopiero teraz zaczęły kiełkować.
Dyni wcale nie mam.
Sałata się trzyma, ale bardzo dziwnie rośnie. Nierównomiernie.
Koper się zwija od wykiełkowania.
Pomidory mam w donicach. Połowa na dworze, a połowa w foliaku. Różnicy nie widzę, póki co.

A co najciekawsze siałam też facelię i z całej torebki wykiełkowała jedna (JEDNA!!!!)

Jakieś fatum?
Pozdrawiam wszystkich i życzę udanego dnia!
Margolcia

Awatar użytkownika
Zenka
Zadomowiony
Posty: 328
Rejestracja: 16 lip 2018, 15:09

Re: Nasze ogródki warzywne

Post autor: Zenka » 09 cze 2020, 7:54

A, to teraz rozumiem, a organizacja ogródka poza dyskusją.Perfect :02icon_mryellow: . Ja też trochę rozsad robię, ale niestety wychodzi mi to marnie. Miejsca za bardzo nie mam. W domu za ciepło więc sadzonki wybujałe...W tym roku tylko trochę kwiatów posiałam na koniec lutego i do tej pory są byle jakie,mimo,że już wsadzone do gruntu. W namiocie tylko sałata i pomidory. Sałatę bronię przed ślimakami pojąc je piwem, a pomidory zamierzam spryskać profilaktycznie przeciwko wszystkiemu (dopiero kwitną) bo boję się ,że i z nich nic nie będzie .
Janinka bardziej na południu to rozumiem dlaczego buraczki większe niż moje :lol2:
Milu też się obawiam o cebulę. W zeszłym roku szczypior jakaś zaraza szybko ususzyła i cebulki były bardzo małe, teraz szczypior, a cebule? Czosnek też wybujał. Miała być susza stulecia i upalne lato.Na razie prawie cały maj u nas padało i było zimno. Czerwiec zapowiada się taki sam?

Awatar użytkownika
Barabella
Administrator
Posty: 15400
Rejestracja: 08 mar 2017, 13:36
Lokalizacja: Łódź

Re: Nasze ogródki warzywne

Post autor: Barabella » 11 cze 2020, 8:31

Ja mam podobnie jak Bożenka. Rukola, sałata, pomidory i truskawki. Ogórki mi padły, choć Ala robiła sadzonki, ale za to dyniowate startują. Fasola też mokra.
Janeczko gęsto masz te pomidorki, to jakieś karłowe?
Pozdrawiam,
Barabella


Aktualny wątek

Awatar użytkownika
survivor26
Administrator
Posty: 22542
Rejestracja: 06 mar 2017, 9:20
Lokalizacja: DLW

Re: Nasze ogródki warzywne

Post autor: survivor26 » 11 cze 2020, 11:15

U mnie też masakra z warzywniakiem, rok przygotowywałam, układałam jak ta mróweczka kopce permakulturowe, wiosną to nawadnianie poprowadziliśmy i...suszy nie ma, wręcz przeciwnie, więc ślimaki rąbią wszystko w czasie rzeczywistym. Już nawet nie będę wymieniać, co i ile razy siałam, może skupię się na efekcie końcowym, czyli będą kalarepy, czosnek i pomidory :lol2: Ogórki i dynie zostały już dwa razy zeżarte, mam jeszcze odłożone takie, które dopiero niedawno wykiełkowały i je wysadzę, choć nie wiem, czy nie prościej byłoby od razu ślimakom w paszcze ładować...

Awatar użytkownika
urazka
Zadomowiony
Posty: 6518
Rejestracja: 21 mar 2017, 17:49

Re: Nasze ogródki warzywne

Post autor: urazka » 11 cze 2020, 13:56

Basiu pomidorki sadzone w odległości półtorej mojej stopy czyli ponad 30 cm. Zawsze tak sadzę, bo chcę upchnąć ich jak najwięcej na przydzielonych im grządkach. Prowadzę je na 2 pędy. To są koktajlówki rosnące tak wysoko jak im pozwolę. Ogławiam je na wysokości 1,5m.
Jolu u mnie ziemia tragiczna mimo ciągłego uzdatniania. Pod spodem czysty żółciutki piach a na wierzchu popiół. Na zdjęciu wygląda ładnie bo zdjęcie było robione po obfitym nocnym deszczu. Sucha ziemia przesypuje się między palcami jak sól. Przed kopaniem dołków na pomidory musiałam podlać solidnie grządkę bo sucha ziemia obsypywała mi się do wykopanego dołu.
Pat współczuję!

U mnie koperek usechł po ataku mszyc. Pietruszka naciowa zwykła ładnie rośnie ale ta kędzierzawa tkwi na wysokości 1 cm od ziemi. Szczypiorek z sianej cebuli rośnie dość ładnie ale niestety jest żółtawy a nie ciemnozielony. Nie wiem co mu się nie podoba.
Pozdrawiam, Janina

Awatar użytkownika
Maliola
Zadomowiony
Posty: 10463
Rejestracja: 21 mar 2017, 6:53

Re: Nasze ogródki warzywne

Post autor: Maliola » 11 cze 2020, 15:12

Ogródek Janeczki i Małgosi pokazowe.
Pokażę mój, ale szału nie ma. Nawet bez ślimaków ogórki, fasolka i koperek to porażka.
IMG_7503.jpg
IMG_7504.jpg
IMG_7505.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
urazka
Zadomowiony
Posty: 6518
Rejestracja: 21 mar 2017, 17:49

Re: Nasze ogródki warzywne

Post autor: urazka » 11 cze 2020, 22:48

Olu Twój warzywnik zawsze mi się podoba. Jest uładzony i tak pięknie otoczony kwiatami. A te kwitnące kępy to goździki?
Bardzo ładnie rosną Ci kapustne, buraczki za chwilę wystrzelą do góry, sałatę pewnie już podskubujesz a pory naprawdę dorodne. Fasolka potrafi być chimeryczna. W ubiegłym roku siałam trzy razy. A i w tym roku mam jakieś dziury. Myślę, że jej wschody zależą od jakości nasion. Koperek jutro wyrywam. Miałam nadzieję, że wyrosną choć pojedyncze sztuki ale całość mi brązowieje i nie ma na co czekać.
Pozdrawiam, Janina

Awatar użytkownika
mama101
Zadomowiony
Posty: 355
Rejestracja: 23 mar 2017, 18:56

Re: Nasze ogródki warzywne

Post autor: mama101 » 21 cze 2020, 6:41

Warzywnik powoli rozkręca się, jedne warzywa nie wzeszły inne stały w miejscu, ale deszcze i temperatura robią swoje.

Był moment że niska temperatura i kury sąsiada dobiły mnie, trochę łez i złości ale minęło i powróciła nadzieja :-)
DSC_0665[1].jpg


A kompostownik opanowała dynia.



DSC_0667[1].jpg

DSC_0668[1].jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Maliola
Zadomowiony
Posty: 10463
Rejestracja: 21 mar 2017, 6:53

Re: Nasze ogródki warzywne

Post autor: Maliola » 21 cze 2020, 10:12

Janeczko - dzięki, u mnie tak tradycyjnie bardziej, ozdobne po bokach, a to różowe to goździki - mam w dwóch odcieniach - jaśniejsze i ciemniejsze.

Asiu - taka dynia już??? Dobrze jej tam na tym kompostowniku.

Awatar użytkownika
m65
Zadomowiony
Posty: 1427
Rejestracja: 21 mar 2017, 11:28
Lokalizacja: Köln

Re: Nasze ogródki warzywne

Post autor: m65 » 02 sie 2020, 21:38

Asiu, to jedna dynia w kompostowniku czy kilka?

Warzywnik w sierpniu
ogórki na podporze już padły, poobcinałam chore liście, wisi jeszcze trochę maluchów, mam nadzieję że dorosną. Fasolka w pełni owocowania.
DSCN5290.JPG
DSCN5297.JPG
dojrzewają pomidory
DSCN5271.JPG
DSCN5273.JPG
DSCN5292.JPG
DSCN5294.JPG
DSCN5301.JPG
brokułowi po ścięciu głównej róży rosną boczne różyczki
DSCN5291.JPG
buraki w skrzyni
DSCN5295.JPG
po groszku posadziłam kapustę Pak Choi, mangold, jarmuż i dwa ogórki
DSCN5286.JPG
DSCN5267.JPG
DSCN5274.JPG
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
U Jasia i Małgosi
Pozdrawiam, Gosia

Awatar użytkownika
m65
Zadomowiony
Posty: 1427
Rejestracja: 21 mar 2017, 11:28
Lokalizacja: Köln

Re: Nasze ogródki warzywne

Post autor: m65 » 02 sie 2020, 21:43

Dostałam od córki małą skrzynkę, posadziłam tam jarmuż, kapustę pak choi i szpinak nowozelandzki
DSCN5289.JPG
Papryczka chilli
DSCN5306.JPG
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
U Jasia i Małgosi
Pozdrawiam, Gosia

ODPOWIEDZ

Wróć do „Uprawy warzywnicze”