Nasze ogródki warzywne

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
ewa1951
Zadomowiony
Posty: 513
Rejestracja: 15 wrz 2017, 18:45

Re: Nasze ogródki warzywne

Post autor: ewa1951 » 09 mar 2019, 11:56

Smak bez szału, latem rzeczywiście z jakimś posmakiem goryczki. Listki grubsze i sztywniejsze od prawdziwego szpinaku.Zużywałam go głównie do zapiekanek na cieście francuskim. Z porem, fetą i cebulą był dosyć smaczny, jednak nie tak jak prawdziwy szpinak. Mam jeszcze dwie porcje zamrożone, na dwie ostatnie zapiekanki. I na tym koniec moich przygód ze szpinakiem nowozelandzkim, którego właściwa nazwa jest zresztą inna, chyba trętwian.

Szpinaku malabarskiego nie uprawiałam.
Pozdrawiam, Ewelina

Awatar użytkownika
mama101
Zadomowiony
Posty: 355
Rejestracja: 23 mar 2017, 18:56

Re: Nasze ogródki warzywne

Post autor: mama101 » 24 kwie 2019, 6:16

Warzywnik ruszył powoli z wegetacją, najbardziej widać cebulę dymkę.
O dziwo bardzo ładnie wyszła pietruszka a marchwi nie mogę zlokalizować a zawsze było odwrotnie.

Udało mi się przed świętami dogonić moich chłopaków i pomogli mi zainstalować tunel foliowy bo pomidory zaczęły kwitnąć na parapecie.
DSC_0034.JPG
DSC_0035.JPG
DSC_0039.JPG
DSC_0043.JPG
DSC_0041.JPG
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
mama101
Zadomowiony
Posty: 355
Rejestracja: 23 mar 2017, 18:56

Re: Nasze ogródki warzywne

Post autor: mama101 » 18 maja 2019, 5:44

Minęła połowa maja, choć chłodno i deszczowo warzywnik obrasta w chwasty niemiłosiernie.
Plewienie młodych wschodów jest próbą cierpliwości a zwłaszcza cebuli siewki, szukanie małych igiełek w zielonej masie to już robota koronkowa.
W moim warzywniku cebula zajmuje połowę, jest dymka, siewka, cukrowa, czerwona, biała i jakaś nowość- coś jak por wysoka i smukła.
DSC_0104.JPG
DSC_0108.JPG
DSC_0106.JPG

Nie ma się co czarować to wygląda tak kolorowo, jest i część której jeszcze nie obrobiłam.
DSC_0109.JPG
DSC_0110.JPG

Folia już prawie obsadzona, brakło mi 3 pomidorki. Miałam kiepskie wschody, muszę chyba zmienić dostawcę nasion, już upatrzyłam sobie stronkę.
Jeśli macie jakieś sprawdzone sklepy internetowe to dajcie namiary, zależy mi na ciekawych niespotykanych odmianach.

Warzywa siane w doniczkach jeszcze chwilę poczekają na swoją porę.

DSC_0111.JPG
DSC_0112.JPG
DSC_0113.JPG
DSC_0114.JPG
DSC_0115.JPG
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Barabella
Administrator
Posty: 15468
Rejestracja: 08 mar 2017, 13:36
Lokalizacja: Łódź

Re: Nasze ogródki warzywne

Post autor: Barabella » 18 maja 2019, 8:02

Asiu na bogato masz ;) Mnie czasu u zdrowia brakuje na 20m2.. Co do polecania sklepów, to jest to loteria. Brałam z pomidory.pl u tragedia, a oni się specjalizują w tym.
Pozdrawiam,
Barabella


Aktualny wątek

Awatar użytkownika
AmeliaL
Gaduła
Posty: 164
Rejestracja: 21 mar 2017, 7:51

Re: Nasze ogródki warzywne

Post autor: AmeliaL » 18 maja 2019, 9:02

Asiu ilości cebuli imponujące :!: Dobrze rozumiem, że siejesz cebule wprost do gruntu? Ja robię rozsadę i potem wysadzam te niteczki. Ale robię niewiele, bo cebula niezbyt mi się udaje. Tak samo nie wychodzi mi marchewka. Co bym nie robiła to mam w niej robale :rzyg:

Widzę, że mamy taką samą podstawę tunelu, czyli namiot wojskowy :02icon_mryellow:

Jeśli chodzi o nasiona pomidorów mam w swoich zasobach około 150 odmian, z czego z 1/3 to odmiany ukraińskie i rosyjskie. Sama w tym roku mam 133 odmiany i będę z nich zbierać nasiona. Jakby co, mogę podać listę. ;)

A ... i mam też 14 odmian dwarfów. To pomidory karłowe, którym nie trzeba regulować wilków ani obrywać liści, niektóre trzeba palikować, a niektóre nie. Są i wielkoowocowe i drobnoowocowe. Mam je pierwszy raz, więc dopiero się przekonam co z nich za gagatki.


Armia pomidorów :lol: Tak było przed wysadzeniem części w tunelu, a reszty w gruncie.
Obrazek

Wczoraj udało się wysadzić część do gruntu :-)
Obrazek

Bakłażany, mimo że jeszcze nie przekorzeniły kubeczka, też poszły do gruntu. Czas pokaże czy dobrze zrobiłam ;)
Obrazek

Pomidor variegata :D
Obrazek

Mam jeszcze takie maleństwa i to z mojej winy :oops: Siane z innymi, ale z braku czasu pikowane dużo dużo później.
Obrazek

A to dwarfy. Już na etapie rozsady widać, że to fajne, krępe krzaczki.
Obrazek

Dziś do gruntu idzie papryka i reszta pomidorów.
Obrazek

Awatar użytkownika
Barabella
Administrator
Posty: 15468
Rejestracja: 08 mar 2017, 13:36
Lokalizacja: Łódź

Re: Nasze ogródki warzywne

Post autor: Barabella » 18 maja 2019, 9:49

Amelko to ja będę żebrać o te dwarfy :02icon_mryellow: Pomidor to umiem rozsadę zrobić, wsadzić i zrywać owoce. Zapominam po wsadzeniu, że trzeba dalej o nie dbać....
Pozdrawiam,
Barabella


Aktualny wątek

Awatar użytkownika
aguskag
Zadomowiony
Posty: 3680
Rejestracja: 21 mar 2017, 14:01
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Nasze ogródki warzywne

Post autor: aguskag » 05 cze 2019, 23:10

Maliola pisze:
04 cze 2019, 22:42
Ogórki wyrosły w ilości 8 sztuk, fasola 4 i dwa obgryzione, nawet ziarenek w ziemi nie ma. Dosiałam fasolkę na grządkę, a ogórki do wielodoniczek i zobaczymy.
Olu ja ogórki sieję w pudełko jakieś plastikowe np. po mięsie mielonym :mrgreen:
Wszystkie hurtem, gęsto. Jak już im wyrosną porządnie liścienie to sadzę. Przyjmują się bajecznie. Kilka zawsze padnie, ale to pikuś, bo zwykle mam za dużo nasiane, więc i tak sadzę zbyt gęsto. Od kilku lat tak wysiewam, bo w mojej zimnej gliniastej glebie wcale mi nie chciały wschodzić, miałam pojedyncze sztuki, jak Ty w tym roku.
Wklejam fotki, może ktoś skorzysta w przyszłym roku.
IMG_4127.JPG
A tu już posadzone. Te patyczki dlatego, że mi jakaś nornica zaczęła ryć :-?
IMG_6568.JPG
Fasolki siane do gruntu też mi zwykle wyłaziły jakieś obgryzione i co któraś. Też już ze 3 lata wysiewam do malutkich doniczek po 3 nasionka, a potem sadzę. W tym roku miałam kiepskie nasiona i nawet w doniczkach wzeszły nie za bardzo. Dlatego dosiałam drugą turę. Właśnie dziś wylazły z ziemi. Nagle i błyskawicznie :mrgreen: . Jutro lub pojutrze będę przesadzać na miejsce docelowe.

Tak to się odbywa :zawstydzony:
IMG_6427.JPG
IMG_6468.JPG
IMG_6502.JPG
I posadzone - ta dam!!
IMG_6561.JPG
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Pozdrawiam Aga
Na wiejskim podwórku

Awatar użytkownika
aguskag
Zadomowiony
Posty: 3680
Rejestracja: 21 mar 2017, 14:01
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Nasze ogródki warzywne

Post autor: aguskag » 06 cze 2019, 22:06

Amelko :-)
Zaintrygowałaś mnie bardzo tymi karłowymi pomidorami, jestem ich bardzo ciekawa. Będę niecierpliwie czekać na efekty. Z tego co zrozumiałam masz je pierwszy raz i sama chcesz zobaczyć co z nich będzie.

Twoja kolekcja pomidorów jest imponująca. Sama mam wiele odmian, może nawet i od Ciebie, jeśli wysyłałaś na akcję. Od 2 lat już nic nie zamawiałam, bo mam mnóstwo nasion, a one są na szczęście bardzo trwałe i prawie wszystkie wschodzą jak szalone. Oczywiście z tych co mi najbardziej posmakują sama zbieram nasiona.

Niektórzy z naszych Forumków mieli okazję skosztować moich pomidorów.
Pozdrawiam Aga
Na wiejskim podwórku

Awatar użytkownika
Dysia
Zadomowiony
Posty: 3508
Rejestracja: 21 mar 2017, 7:48

Re: Nasze ogródki warzywne

Post autor: Dysia » 07 cze 2019, 11:58

Aga dziękuję za przepis siania ogórków , moje w ziemi jeszcze się nie pokazują, chyba jutro tak wysieję jak Ty. Czy nie za późno będzie ?
Edyta

Awatar użytkownika
Maliola
Zadomowiony
Posty: 10563
Rejestracja: 21 mar 2017, 6:53

Re: Nasze ogródki warzywne

Post autor: Maliola » 07 cze 2019, 12:07

Edyta, ja wysiałam w poniedziałek, ale żałuję, że tak późno. Widziałam, że nic nie wychodzi już dawno.
Wystawiłam na południowej stronie, najwyżej będziemy ogórki w październiku kisić.

Awatar użytkownika
Dysia
Zadomowiony
Posty: 3508
Rejestracja: 21 mar 2017, 7:48

Re: Nasze ogródki warzywne

Post autor: Dysia » 07 cze 2019, 12:41

To wysiewam, a kto nam zabroni kisić w październiku :lol2:
Edyta

Awatar użytkownika
survivor26
Administrator
Posty: 22792
Rejestracja: 06 mar 2017, 9:20
Lokalizacja: DLW

Re: Nasze ogródki warzywne

Post autor: survivor26 » 07 cze 2019, 13:26

To się wymienimy kiszone na fasolkę, bo moja słabo wzeszła i to w dwóch turach, a nie pomyślałam, że można siać do doniczek, więc zrobię to dziś, będzie jak znalazł na krzepiący listopadowy obiad :lol2:

Awatar użytkownika
Maliola
Zadomowiony
Posty: 10563
Rejestracja: 21 mar 2017, 6:53

Re: Nasze ogródki warzywne

Post autor: Maliola » 07 cze 2019, 13:51

Pati jakby co tomożesz mieć od razu tą szparagową mrożoną :02icon_mryellow:

Awatar użytkownika
m65
Zadomowiony
Posty: 1427
Rejestracja: 21 mar 2017, 11:28
Lokalizacja: Köln

Re: Nasze ogródki warzywne

Post autor: m65 » 28 mar 2020, 11:37

Nie pokazywałam fotek z zeszłego roku.
W moim warzywniku nowością była skrzynia, bardzo z niej jestem zadowolona. Jak to ja, napchałam za dużo. Ogórków w tym roku nie będę w niej sadziła, bo zwieszały się zgrabnie tylko na początku sezonu, a po dorośnięciu do ziemi zawróciły do góry i zrobiły busz, zasłaniający wszystko wokół (musiałam ewakuować papryki rosnące obok skrzyni).
DSCN4980_Easy-Resize.com.jpg
DSCN4986a.jpg
DSCN4997a.jpg
DSCN5000a.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
U Jasia i Małgosi
Pozdrawiam, Gosia

Awatar użytkownika
urazka
Zadomowiony
Posty: 6587
Rejestracja: 21 mar 2017, 17:49

Re: Nasze ogródki warzywne

Post autor: urazka » 11 maja 2020, 23:24

Gosiu jestem zachwycona porządkiem i ładem w Twoim ogródku. Osobne zachwyty przeznaczone są dla warzyw za ich bujność. Pięknie Ci wszystko rośnie! Świetna skrzynia.

Zrywałam wcześniej szczypiorek oraz natkę pietruszki, które przezimowały w gruncie ale dzisiaj były pierwsze prawdziwie wiosenne plony w postaci rabarbaru i rzodkiewki. Rzodkiewkę coś zaczęło obgryzać. Nie wiem czy winić za to ślimaki?
IMG_3100.JPG
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Pozdrawiam, Janina

ODPOWIEDZ

Wróć do „Uprawy warzywnicze”