Drzewa i robaczki

ODPOWIEDZ
Zolia
Cichociemny
Posty: 8
Rejestracja: 22 wrz 2023, 16:04

Drzewa i robaczki

Post autor: Zolia » 28 gru 2023, 10:21

Mam kilka drzewek czeresni, niestety od dwóch lat w praktycznie każdym owocu są robaki. Jak z nimi walczyć, kiedy pryskać? Jaki opryskiwacz polecacie? Myślę o elektrycznym ( drzewa kilkuletnie).

Awatar użytkownika
zielonajagoda
Zadomowiony
Posty: 1500
Rejestracja: 25 lip 2020, 9:48
Lokalizacja: Opolszczyzna
Kontakt:

Re: Drzewa i robaczki

Post autor: zielonajagoda » 28 gru 2023, 11:28

Każdy ma inną strategię walki z nasionnicą trześniówką, ja nie pryskam niczym i zjadam czereśnie nie zaglądając do środka ;) , przetworów z czereśni nie robię.
Polny za uchem masz kwiatek, duszy rogatej lżej. Pozdrawiam.
Dni zwyczajne...

Awatar użytkownika
survivor26
Administrator
Posty: 22417
Rejestracja: 06 mar 2017, 9:20
Lokalizacja: DLW

Re: Drzewa i robaczki

Post autor: survivor26 » 28 gru 2023, 12:01

Pryskać zdaje się wczesną wiosną, ale ja podobnie, jak Iwonka jem bez patrzenia, bo dla mnie za dużo zachodu, pryskać chyba trzeba kilka razy, w ściśle wyznaczonych terminach, żeby utrafić w czas rozwoju robaczków.

Awatar użytkownika
edulkot
Zadomowiony
Posty: 9057
Rejestracja: 10 mar 2017, 13:08
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: Drzewa i robaczki

Post autor: edulkot » 28 gru 2023, 15:35

Pryskać wystarczy raz ale terminu nie pamiętam, coś związane z lokalnym kwitnieniem czegoś. Czereśni nie mam ale wiśnie i jak jest dużo owoców to pryskam, sprawdziwszy najpierw termin.
"Pamiętajcie o ogrodach, przecież stamtąd przyszliście,
W żar epoki użyczą wam chłodu, tylko drzewa, tylko liście." - J. Kofta

Majka
Zmiany wokół domku

Awatar użytkownika
EwaM
Zadomowiony
Posty: 4638
Rejestracja: 11 mar 2017, 19:23

Re: Drzewa i robaczki

Post autor: EwaM » 28 gru 2023, 22:57

Zolia pisze:
28 gru 2023, 10:21
Mam kilka drzewek czeresni, niestety od dwóch lat w praktycznie każdym owocu są robaki. Jak z nimi walczyć, kiedy pryskać? Jaki opryskiwacz polecacie? Myślę o elektrycznym ( drzewa kilkuletnie).
Wylot nasionnicy trześniówki zbiega się w czasie z kwitnieniem Robinii (akacji), kalendarz oprysków i środki znajdziesz w necie, trzeba także okryć ziemię pod drzewami, w obrębie koron, żeby larwy nie wlazły do ziemi, gdzie zimują, Wystarczy zwykły opryskiwacz z lancą teleskopową, korony skróć do wysokości 3-3,5 m. Ja swoje tnę bez pardonu.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Drzewa i krzewy owocowe”