Chwasty - identyfikacja i zwalczanie

Opisy roślin ozdobnych i użytkowych w ogrodzie, na łące i w domu
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
EwaM
Zadomowiony
Posty: 4633
Rejestracja: 11 mar 2017, 19:23

Re: Chwasty - identyfikacja i zwalczanie

Post autor: EwaM » 21 mar 2017, 19:31

user1 pisze:Dodam od siebie jeszcze, że ziele krwawnika ma szereg właściwości zdrowotnych. Posłużę się ściągawką:http://pl.herbs2000.com/ziola/krwawnik_p.htm. Osobiście zakupiłam je na żylaki.

Awatar użytkownika
EwaM
Zadomowiony
Posty: 4633
Rejestracja: 11 mar 2017, 19:23

Re: Chwasty - identyfikacja i zwalczanie

Post autor: EwaM » 21 mar 2017, 19:32

lora pisze:Lucynko super zdjęcia - a ja krwawnik zaprosiłam do mojego ogródka w różnych kolorach w zeszłym roku, ciekawe czy pokaże się w tym roku. A jedna moja znajoma jak zobaczyła go to bardzo dziwiła się że ja chwasty
hoduję już ją nie zapraszam he, he
Anitko tak , tak to jest ziółko i to jakie. O:)

Awatar użytkownika
EwaM
Zadomowiony
Posty: 4633
Rejestracja: 11 mar 2017, 19:23

Re: Chwasty - identyfikacja i zwalczanie

Post autor: EwaM » 21 mar 2017, 19:33

elakuznicom pisze:Lucynko zdjęcia jak zwykle śliczne , i ja mam u siebie krwawnik ,jedna wielka kępa wyrosła mi pod hortensją bukietową ale nie jest taki wysoki i bardzo mi się podoba , też się zastanawiałam dlaczego on jest traktowany jak chwast ? a te kolorowe hołubione :?:,lubię różne chwaściorki na swojej działce i nie tępię ich aż tak skutecznie

Awatar użytkownika
EwaM
Zadomowiony
Posty: 4633
Rejestracja: 11 mar 2017, 19:23

Re: Chwasty - identyfikacja i zwalczanie

Post autor: EwaM » 21 mar 2017, 19:34

maria pisze:W ubiegłym roku kupiłam sobie czerwoną miniaturkę jako roślina na skalniak, mam nadzieję ,że bedzie rosła jak te chwastyO:)

Awatar użytkownika
EwaM
Zadomowiony
Posty: 4633
Rejestracja: 11 mar 2017, 19:23

Re: Chwasty - identyfikacja i zwalczanie

Post autor: EwaM » 21 mar 2017, 19:35

Urazka pisze:Lucyno nie walczę z chwastami na czymś co nazywam trawniczkiem a co tak naprawdę jest wykoszonym chwastowiskiem ale walczę z nimi na chodniku bo mi go zarastają. Krwawnik wiedzie w tym prym.

Awatar użytkownika
EwaM
Zadomowiony
Posty: 4633
Rejestracja: 11 mar 2017, 19:23

Re: Chwasty - identyfikacja i zwalczanie

Post autor: EwaM » 21 mar 2017, 19:36

elakuznicom pisze:Marysiu ja też mam czerwonego nie wiem czy to miniaturka ale zapewniam Cię że nie rośnie jak chwast , mój był ładny spory krzaczorek kupiłam u kolegi z FO ale ucierpiał mocno w podróży , bo kurier nawalił i wszystkie rośliny stały w Lublinie na poczcie, przyszły w opłakanym stanie może dlatego wigoru we wzroście nie widziałam , zobaczymy na wiosnę a jak nie to kupię kolejne, one na szczęście nie należą do takich drogich

Awatar użytkownika
EwaM
Zadomowiony
Posty: 4633
Rejestracja: 11 mar 2017, 19:23

Re: Chwasty - identyfikacja i zwalczanie

Post autor: EwaM » 21 mar 2017, 19:41

Bniec biały( Silene latifolia)
Lusia pisze:Według Wikipedii Bniec biały to roślina roczna rzadziej dwuletnia.

Brak zdjęć

Łodyga prosto wzniesiona, od 30 do 80cm wys., miękko owłosiona.
Liście dolne jajowate, zebrane w przyziemną rozetę, górne lancetowate, naprzeciwległe, miękko owłosine, całobrzegie.
Kwiaty duże, o białej koronie i głęboko wciętych płatkach. Kwiaty żeńskie mają większy kielichy, rozdęte i beczułkowate z 2o brązowymi prążkami. Kwiaty męskie smuklejsze, walcowate, kielich z 10 brązowymi prążkami. Zapylane przez ćmy.
Owoce - szare nasiona w jajowatej torebce okrytej trwałym brązowym kielichem.

Brak zdjęć


Awatar użytkownika
EwaM
Zadomowiony
Posty: 4633
Rejestracja: 11 mar 2017, 19:23

Re: Chwasty - identyfikacja i zwalczanie

Post autor: EwaM » 21 mar 2017, 19:42

Jo37 pisze:Świetne te zdjęcie z gąsiennicą.

Awatar użytkownika
EwaM
Zadomowiony
Posty: 4633
Rejestracja: 11 mar 2017, 19:23

Re: Chwasty - identyfikacja i zwalczanie

Post autor: EwaM » 21 mar 2017, 19:43

Urazka pisze:Lucynko a jest taki chwast dla, którego nie masz zdjęć? Powiedziałam Ci parę dni temu, że lubię i hołubię bniec a Ty trzask prask i już serwujesz cały album bniecowy. Piękne te zdjęcia. Widzisz nie pamiętałam, że bniec jest jednoroczny albo dwuletni. Mój ma już 3 lata. W ostatnim roku zbudował wielki krzak o grubych gałązkach i jestem pewna, że były to odrosty od korzenia a nie młode siewki. Jestem ciekawa czy w tym roku znowu odrośnie od korzenia, zginie czy może wyrośnie z nasionek.

Awatar użytkownika
EwaM
Zadomowiony
Posty: 4633
Rejestracja: 11 mar 2017, 19:23

Re: Chwasty - identyfikacja i zwalczanie

Post autor: EwaM » 21 mar 2017, 19:44

zuzanna2418 pisze:Oj, Lucynko, jaka bogata dokumentacja fotograficzna! Zdjęcia przepiękne i może wreszcie dzięki nim przestanę mylić tę roślinę z mydlnicą lekarską.

Awatar użytkownika
EwaM
Zadomowiony
Posty: 4633
Rejestracja: 11 mar 2017, 19:23

Re: Chwasty - identyfikacja i zwalczanie

Post autor: EwaM » 21 mar 2017, 19:44

lora pisze:Lucynko! brawo z każdej rośliny wydobywasz jej piękno niezależnie czy to chwast czy szlachetny gatunek .

Awatar użytkownika
EwaM
Zadomowiony
Posty: 4633
Rejestracja: 11 mar 2017, 19:23

Re: Chwasty - identyfikacja i zwalczanie

Post autor: EwaM » 21 mar 2017, 19:45

deta pisze:Czy on może być też w różowym kolorze? Bo ja mialam coś takiego różowego w ogrodzie:?:

Awatar użytkownika
EwaM
Zadomowiony
Posty: 4633
Rejestracja: 11 mar 2017, 19:23

Re: Chwasty - identyfikacja i zwalczanie

Post autor: EwaM » 21 mar 2017, 19:46

elakuznicom pisze:Lucynko pięknie pokazałaś galerię Bnieca Białego ,podobnie jak Zuzia mylę z mydlnicą ,
chciałam zacytować też Misię ale cytowanie mi coś nie wychodzi :?::?:
w pomocy nie znalazłam pomocy

Lucynko! brawo z każdej rośliny wydobywasz jej piękno niezależnie czy to chwast czy szlachetny gatunek .

Awatar użytkownika
EwaM
Zadomowiony
Posty: 4633
Rejestracja: 11 mar 2017, 19:23

Re: Chwasty - identyfikacja i zwalczanie

Post autor: EwaM » 21 mar 2017, 19:47

Urazka pisze:Elu przy każdym poście, tam gdzie jest awatar i lokalizacja masz zieloną belkę z napisem ODPOWIEDZ CYTUJĄC. Chciałaś zacytować Misię zatem ustawiasz się na poście Misi i klikasz na tę zieloną (jak nadzieja) belkę. Pojawi Ci się ekran z postem Misi i z wyrazami quote w nawiasach kwadratowych na początku i na końcu treści posta Misi.Na początku w tych nawiasach jest jeszcze nick właściciela postu. Na tym ekranie ustawiasz się pod postem Misi, wpisujesz swoją treść np. Popieram! i akceptujesz post poprzez kliknięcie na komendę dodaj nowy komentarz znajdującą się na dole strony. Jeśli chcesz zacytować tylko część postu Misi to będąc na wyżej wspomnianym ekranie, kasujesz treść z wyjątkiem tej części, którą chcesz pozostawić. Pamiętaj tylko, że nie możesz kasować niczego co jest w nawiasach kwadratowych. Gdybyś miała jeszcze jakieś wątpliwości pytaj.

Awatar użytkownika
EwaM
Zadomowiony
Posty: 4633
Rejestracja: 11 mar 2017, 19:23

Re: Chwasty - identyfikacja i zwalczanie

Post autor: EwaM » 21 mar 2017, 19:48

Lusia pisze:Joanno to zdjęcie mnie też się podoba. Gąsienicę dojrzałam dopiero na komputerze. Trafiło mi się jak ślepej kurze ziarnko.

Janko dzięki Tobie spędziłam miłe chwile na letniej łące. Lepnica nie miała być weekendowym chwastem tylko wiesiołek. Też zapylany przez ćmy.

Zuziu u lepnicy ważne są brązowe paski na zielonych kielichach, no i jest taka bardziej rozdęta. Liście też się różnią. Wymądrzam się, na mojej łące nie rośnie mydlnica i dlatego nie pomyliłam te dwie rośliny. Chociaż gdzieś mam białą mydlnicę ale zdjęcie pochodzi chyba z lasu.

Misiu dziękuję :D:D:D chciałam Ci wstawić buziaki ale coś mi nie wyszło.

Dede, tak może być, różowy to krzyżówka czerwonego, który rośnie na wyżynach, u nas na niżu go nie ma z białym.

Elu dziękuję O:), Janko Tobie również bo dzięki dzięki Twojej instrukcji ja też nauczę się cytować posty. A może gdzieś jest instrukcja d o wstawiania emotikonki inne niż niżej podane. Muszę poszperać w wątku technicznym.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Sekcja roślinna”