Maszyny i narzędzia ogrodnicze

Co, kiedy i jak robimy w ogrodzie
Awatar użytkownika
mewa
Zadomowiony
Posty: 670
Rejestracja: 21 mar 2017, 7:24

Re: Maszyny i narzędzia ogrodnicze

Post autor: mewa » 26 maja 2017, 23:27

Szperam i szukam siewnika do trawy i nawozów. Ktoś coś może polecić?

Awatar użytkownika
boryna
Administrator
Posty: 11995
Rejestracja: 21 mar 2017, 7:53
Lokalizacja: opolskie

Re: Maszyny i narzędzia ogrodnicze

Post autor: boryna » 05 mar 2018, 14:54

Mam pytanie odnośnie takich plastikowych taczek ogrodowych, głębokich, z rączką. Obecnie są dostępne w marketach. Jak taką taczkę się opróżnia? Zwykłą przechyla się do przodu i już. Ta wydaje mi się sporo głębsza i w ogóle ma inny kształt.

zuzanna2418

Re: Maszyny i narzędzia ogrodnicze

Post autor: zuzanna2418 » 09 mar 2018, 11:29

Bożenko mnie się wydaje, że taka taczka służy bardziej do transportu większych przedmiotów, które łatwo z niej wyjąć. Czyli coś w workach, sadzonki etc. Raczej nie przyda się do przewożenia rzeczy sypkich, takich jak np. liście czy ściółka luzem.

W. tnie teraz na potęgę, głównie przycina drzewa i krzewy u klientów. Zakupił jakiś czas temu pilarkę na wysięgniku, co ułatwia prace, nie tylko w sensie lepszego dostępu do gałęzi wyżej położonych, ale też pozwala ciąć będąc w pewnym oddaleniu od rośliny, więc przy jakimś kształtowaniu bryły umożliwia od razu ocenę całokształtu.

Awatar użytkownika
boryna
Administrator
Posty: 11995
Rejestracja: 21 mar 2017, 7:53
Lokalizacja: opolskie

Re: Maszyny i narzędzia ogrodnicze

Post autor: boryna » 10 mar 2018, 20:16

Dzięki Zuziu. Tak też mi się wydawało, że całkiem to taczki nie zastąpi.

Awatar użytkownika
mewa
Zadomowiony
Posty: 670
Rejestracja: 21 mar 2017, 7:24

Re: Maszyny i narzędzia ogrodnicze

Post autor: mewa » 14 mar 2018, 16:52

Witam.
Mesiu, bardzo proszę zdaj sprawozdanie po pierwszym użytkowaniu areatora. Przymierzam się do zakupu i nie wiem co wybrać ;)

Awatar użytkownika
mariaewa
Zadomowiony
Posty: 10549
Rejestracja: 21 mar 2017, 8:56
Lokalizacja: DK 6

Re: Maszyny i narzędzia ogrodnicze

Post autor: mariaewa » 14 mar 2018, 17:05

Ewuś, ruski rok minie zanim użyję. Woda stoi.
Ale od razu. Jeśli mała działka - elektryczny. Ceny już od 250 zł. Za 500 zł model wart zastanowienia.
Ja musiałam spalinowy, bo działka duża i krzaczory wszędzie, wiec przewód się plącze, zaczepia, niszczy rośliny.
Tu ceny dużo wyższe. Ja kupiłam najtańszy. Ale na przykład ma fajne noże, a o 400 zł droższy miał tylko takie bolce, a nie noże.
Mam łatwy dostęp do wlewu paliwa i oleju. Jest wąski, 38 cm, co na nierówny teren daje większe szanse dopasowania się do nierówności i nie jechania częścią sprzętu w powietrzu. Ma 6 ustawień położenia drapaka i noży.
Trochę poczytałam i wypisałam sobie, o co muszę pytać i co chcę dostać.
Są ciężkie i nie mają wspomagania. Czyli tylko na pych. Ale obracający się drapak trochę pomaga i ciągnie do przodu.
Ja myślę, że i W i R Małgosi lepiej Ci doradzą. Dla mnie to nowość i nie mam skali porównawczej. Gdy pracuje się na różnym sprzęcie, wnioski są wiarygodne.

Obrazek
20180314_175541.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
mewa
Zadomowiony
Posty: 670
Rejestracja: 21 mar 2017, 7:24

Re: Maszyny i narzędzia ogrodnicze

Post autor: mewa » 14 mar 2018, 17:24

Mesiu, u mnie raczej elektryczny się nie sprawdzi, działka ma 2000 metrów i obawiam się spalenia. Mam kosiarkę elektryczną, która też już chyba długo nie pociągnie i trzeba ja będzie zamienić na spalinową (czego córcia starsza już się nie może doczekać, w zeszłym roku głównie ona kosiła :-? )
Zwróciłaś uwagę na pewne rzeczy typu: noże, wlew, masz sprzęty, które się sprawdzają i jeżeli dasz pozytywną opinię, zdecyduję się na nią.
Jak wygląda zakup części? Czy są dostępne od ręki?

Edit:
Mogłabyś podać symbol? Na zdjęciu nie widać.

Awatar użytkownika
mariaewa
Zadomowiony
Posty: 10549
Rejestracja: 21 mar 2017, 8:56
Lokalizacja: DK 6

Re: Rozmowy przy kawie (55)

Post autor: mariaewa » 14 mar 2018, 17:40

No właśnie, części oryginalne nie są w Casto na od zaraz. Niestety, serwis i usterki tylko do nich, a oni przekazują dalej. Ale okazało się, że jest w tym mieście serwisant, pan Mietek obok cmentarza :2smiech: , który z nimi współpracuje i sprawy załatwia.
Wyobraź sobie, że z kosiarką też miałam podobny problem. Niby noże różne dostępne i zgadzają się wymagane parametry, ale tzw. bolec do obsadzenia różny i za krótka przez to śruba mocująca. :o I nóż zaczynał się telepać po przejechaniu kilkuset metrów, potem drgania przenosiły się na rączkę i cała trzęsłam się jak w chorobie młota pneumatycznego. Zamiast mulczowania odtylnego były wyrzuty boczne, bez mulczowania. Całe pokosy zawalały trawnik. I pan Mietek zserwisował, wymienił coś tam i już pięknie kosi i rozrzuca. A panowie sprzedający dobrze wiedzieli, że noży oryginalnych nie mają. Podsuwali "prawie". Teraz sama po wymianie czy ostrzeniu potrafię nóż wyważyć i jest dobrze.
Gwarancja jest, jakby co, wymieni się na lepszy model. Kosiarkę niestety pazernie kupiłam na firmę, a to już inny proces gwarancji i zwrotu. :evil:

Awatar użytkownika
mariaewa
Zadomowiony
Posty: 10549
Rejestracja: 21 mar 2017, 8:56
Lokalizacja: DK 6

Re: Maszyny i narzędzia ogrodnicze

Post autor: mariaewa » 14 mar 2018, 17:49

NAC na własny e-sklep, nie ma problemu z zakupem części: https://sklep.nac.com.pl, https://czesci.nac.com.pl

Ja kupiłam w ub. roku glebogryzarkę, na razie ok.

Mesiu, to ten?
Tak.

Awatar użytkownika
mewa
Zadomowiony
Posty: 670
Rejestracja: 21 mar 2017, 7:24

Re: Maszyny i narzędzia ogrodnicze

Post autor: mewa » 14 mar 2018, 17:56

Nie wiedziałam, że Nac ma swój sklep, dzięki.

Awatar użytkownika
mariaewa
Zadomowiony
Posty: 10549
Rejestracja: 21 mar 2017, 8:56
Lokalizacja: DK 6

Re: Maszyny i narzędzia ogrodnicze

Post autor: mariaewa » 14 mar 2018, 17:58

Dorzuciłam zdjęcie z symbolem. I tam na stronie cena wyższa o prawie 300 zł. :o

Awatar użytkownika
Barabella
Administrator
Posty: 15385
Rejestracja: 08 mar 2017, 13:36
Lokalizacja: Łódź

Re: Maszyny i narzędzia ogrodnicze

Post autor: Barabella » 16 mar 2018, 19:39

Jak zaczęłyście o sprzętach pisać, a ja spędziłam na wygrabianiu trzy dni, to też zaczęłam się rozglądać..... W oko ten mi wpadł Powermat PM-AEW-2200. Na 20 rat to chyba wezmę, bo mam 'dość tańczenia z widłami' :02icon_mryellow:
Pozdrawiam,
Barabella


Aktualny wątek

Awatar użytkownika
mewa
Zadomowiony
Posty: 670
Rejestracja: 21 mar 2017, 7:24

Re: Maszyny i narzędzia ogrodnicze

Post autor: mewa » 16 mar 2018, 20:00

Basiu zobacz może ten http://allegro.pl/wertykulator-aerator- ... 26479.html , cos kojarzę że W używa narzędzi tej firmy , może podpowie czy nadałby się dla Ciebie

Awatar użytkownika
Barabella
Administrator
Posty: 15385
Rejestracja: 08 mar 2017, 13:36
Lokalizacja: Łódź

Re: Maszyny i narzędzia ogrodnicze

Post autor: Barabella » 16 mar 2018, 21:14

:02icon_mryellow: Też ładny :02icon_mryellow:
Pozdrawiam,
Barabella


Aktualny wątek

Awatar użytkownika
mariaewa
Zadomowiony
Posty: 10549
Rejestracja: 21 mar 2017, 8:56
Lokalizacja: DK 6

Re: Maszyny i narzędzia ogrodnicze

Post autor: mariaewa » 16 mar 2018, 22:25

No, należy się nam. Faceci do beleczego takie instrumentarium szykują jakby na otwartym sercu operację robili.
A my wszystko gołymi rękami jak jakie najmity. Toż my panie na włościach i nie będziemy sobie słomą ucierały. :02icon_mryellow:
Czasem czytałam jak dziewczyny tymi grabiami czesały, od siebie, do siebie, na lewo, na prawo. Ale to małe przestrzenie.
Ja tylko raz i miałam dosyć.
Czyli mechanizacja nastąpiła. Dzięki Zuzi. :pocieszacz:

ODPOWIEDZ

Wróć do „Prace ogrodnicze”