Maszyny i narzędzia ogrodnicze

Co, kiedy i jak robimy w ogrodzie
Awatar użytkownika
aguskag
Zadomowiony
Posty: 3564
Rejestracja: 21 mar 2017, 14:01
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Maszyny i narzędzia ogrodnicze

Post autor: aguskag » 26 mar 2017, 20:15

Tak Małgoś :) Lidlowy. Widziałam, że pojawiają się co jakiś czas.
Pozdrawiam Aga
Na wiejskim podwórku

Awatar użytkownika
urazka
Zadomowiony
Posty: 6462
Rejestracja: 21 mar 2017, 17:49

Re: Maszyny i narzędzia ogrodnicze

Post autor: urazka » 27 mar 2017, 21:44

lora pisze:Czy urządzenie do sadzenia cebuli kwiatowych zdaję egzamin.? nie mam pojęcia jak sie nazywa?
Misiu to sadzarka do cebul. Ja mam taką jak w załączonym linku z Gardeny. Dobrze się nią sadzi pod warunkiem, że nie sadzisz w cebulek w koszyczkach a bezpośrednio w ziemi. Ja używam ją tylko do sadzenia narcyzów bo póki co moje gryzonie nie wyżerają ich. Sadzarka nie nadaje się do sadzenia drobnicy bo ma zbyt dużą średnicę, chyba że chciałabyś sadzić np. po trzy krokusy w jednym dołku.
http://www.gardena.com/pl/garden-care-t ... wiatowych/
Pozdrawiam, Janina

Awatar użytkownika
urazka
Zadomowiony
Posty: 6462
Rejestracja: 21 mar 2017, 17:49

Re: Maszyny i narzędzia ogrodnicze

Post autor: urazka » 27 mar 2017, 21:51

zuzanna2418 pisze:Elu narzędzia, których W. używa (nie tylko w TV :D) to produkty firmy WOLF-Garten http://www.wolf-garden.pl/
Trzonki mają mocowane do końcówek na taki klik. Sekatory małe i duże też z tej firmy.
Nie dziwię się wyborowi W. WOLF-Garten to arystokracja wśród narzędzi ogrodniczych. Ja niestety nie mam nic z WG. Zatrzymałam się na Fiskarsie ale kiedyś sobie coś kupię.
Pozdrawiam, Janina

Awatar użytkownika
mewa
Zadomowiony
Posty: 670
Rejestracja: 21 mar 2017, 7:24

Re: Maszyny i narzędzia ogrodnicze

Post autor: mewa » 16 kwie 2017, 19:50

Szukam aeratora i wertykulatora w jednym - coś ze sredniej półki .Elektryczny bo dużo tańszy .
mace takie sprzęty ?-poproszę opinie

Awatar użytkownika
elakuznicom
Zadomowiony
Posty: 1088
Rejestracja: 21 mar 2017, 8:34
Lokalizacja: Łódź

Re: Maszyny i narzędzia ogrodnicze

Post autor: elakuznicom » 17 kwie 2017, 9:31

Ewcia sąsiedzi z działki kupili taki sprzęt , w markecie oni mają " ale trawnik" kilka razy był użyty i coś z niego wyleciało w czasie
pracy , dobrze że nic się im nie stało , niezmiennie twierdzę ,że to powinien być sprzęt dobrej , sprawdzonej firmy , ja trawnika na działce nie mam , a w przydomowym za mały aby sprzęt droższy kupować ,mnie musi wystarczyć ręczny , przejrzyj ich ofertę to na prawdę świetna firma
http://wolf-garten.com.pl/21-wertykulatory-

Awatar użytkownika
mewa
Zadomowiony
Posty: 670
Rejestracja: 21 mar 2017, 7:24

Re: Maszyny i narzędzia ogrodnicze

Post autor: mewa » 26 maja 2017, 23:27

Szperam i szukam siewnika do trawy i nawozów. Ktoś coś może polecić?

Awatar użytkownika
boryna
Administrator
Posty: 12118
Rejestracja: 21 mar 2017, 7:53
Lokalizacja: opolskie

Re: Maszyny i narzędzia ogrodnicze

Post autor: boryna » 05 mar 2018, 14:54

Mam pytanie odnośnie takich plastikowych taczek ogrodowych, głębokich, z rączką. Obecnie są dostępne w marketach. Jak taką taczkę się opróżnia? Zwykłą przechyla się do przodu i już. Ta wydaje mi się sporo głębsza i w ogóle ma inny kształt.

zuzanna2418

Re: Maszyny i narzędzia ogrodnicze

Post autor: zuzanna2418 » 09 mar 2018, 11:29

Bożenko mnie się wydaje, że taka taczka służy bardziej do transportu większych przedmiotów, które łatwo z niej wyjąć. Czyli coś w workach, sadzonki etc. Raczej nie przyda się do przewożenia rzeczy sypkich, takich jak np. liście czy ściółka luzem.

W. tnie teraz na potęgę, głównie przycina drzewa i krzewy u klientów. Zakupił jakiś czas temu pilarkę na wysięgniku, co ułatwia prace, nie tylko w sensie lepszego dostępu do gałęzi wyżej położonych, ale też pozwala ciąć będąc w pewnym oddaleniu od rośliny, więc przy jakimś kształtowaniu bryły umożliwia od razu ocenę całokształtu.

Awatar użytkownika
boryna
Administrator
Posty: 12118
Rejestracja: 21 mar 2017, 7:53
Lokalizacja: opolskie

Re: Maszyny i narzędzia ogrodnicze

Post autor: boryna » 10 mar 2018, 20:16

Dzięki Zuziu. Tak też mi się wydawało, że całkiem to taczki nie zastąpi.

Awatar użytkownika
mewa
Zadomowiony
Posty: 670
Rejestracja: 21 mar 2017, 7:24

Re: Maszyny i narzędzia ogrodnicze

Post autor: mewa » 14 mar 2018, 16:52

Witam.
Mesiu, bardzo proszę zdaj sprawozdanie po pierwszym użytkowaniu areatora. Przymierzam się do zakupu i nie wiem co wybrać ;)

Awatar użytkownika
mariaewa
Zadomowiony
Posty: 10549
Rejestracja: 21 mar 2017, 8:56
Lokalizacja: DK 6

Re: Maszyny i narzędzia ogrodnicze

Post autor: mariaewa » 14 mar 2018, 17:05

Ewuś, ruski rok minie zanim użyję. Woda stoi.
Ale od razu. Jeśli mała działka - elektryczny. Ceny już od 250 zł. Za 500 zł model wart zastanowienia.
Ja musiałam spalinowy, bo działka duża i krzaczory wszędzie, wiec przewód się plącze, zaczepia, niszczy rośliny.
Tu ceny dużo wyższe. Ja kupiłam najtańszy. Ale na przykład ma fajne noże, a o 400 zł droższy miał tylko takie bolce, a nie noże.
Mam łatwy dostęp do wlewu paliwa i oleju. Jest wąski, 38 cm, co na nierówny teren daje większe szanse dopasowania się do nierówności i nie jechania częścią sprzętu w powietrzu. Ma 6 ustawień położenia drapaka i noży.
Trochę poczytałam i wypisałam sobie, o co muszę pytać i co chcę dostać.
Są ciężkie i nie mają wspomagania. Czyli tylko na pych. Ale obracający się drapak trochę pomaga i ciągnie do przodu.
Ja myślę, że i W i R Małgosi lepiej Ci doradzą. Dla mnie to nowość i nie mam skali porównawczej. Gdy pracuje się na różnym sprzęcie, wnioski są wiarygodne.

Obrazek
20180314_175541.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
mewa
Zadomowiony
Posty: 670
Rejestracja: 21 mar 2017, 7:24

Re: Maszyny i narzędzia ogrodnicze

Post autor: mewa » 14 mar 2018, 17:24

Mesiu, u mnie raczej elektryczny się nie sprawdzi, działka ma 2000 metrów i obawiam się spalenia. Mam kosiarkę elektryczną, która też już chyba długo nie pociągnie i trzeba ja będzie zamienić na spalinową (czego córcia starsza już się nie może doczekać, w zeszłym roku głównie ona kosiła :-? )
Zwróciłaś uwagę na pewne rzeczy typu: noże, wlew, masz sprzęty, które się sprawdzają i jeżeli dasz pozytywną opinię, zdecyduję się na nią.
Jak wygląda zakup części? Czy są dostępne od ręki?

Edit:
Mogłabyś podać symbol? Na zdjęciu nie widać.

Awatar użytkownika
mariaewa
Zadomowiony
Posty: 10549
Rejestracja: 21 mar 2017, 8:56
Lokalizacja: DK 6

Re: Rozmowy przy kawie (55)

Post autor: mariaewa » 14 mar 2018, 17:40

No właśnie, części oryginalne nie są w Casto na od zaraz. Niestety, serwis i usterki tylko do nich, a oni przekazują dalej. Ale okazało się, że jest w tym mieście serwisant, pan Mietek obok cmentarza :2smiech: , który z nimi współpracuje i sprawy załatwia.
Wyobraź sobie, że z kosiarką też miałam podobny problem. Niby noże różne dostępne i zgadzają się wymagane parametry, ale tzw. bolec do obsadzenia różny i za krótka przez to śruba mocująca. :o I nóż zaczynał się telepać po przejechaniu kilkuset metrów, potem drgania przenosiły się na rączkę i cała trzęsłam się jak w chorobie młota pneumatycznego. Zamiast mulczowania odtylnego były wyrzuty boczne, bez mulczowania. Całe pokosy zawalały trawnik. I pan Mietek zserwisował, wymienił coś tam i już pięknie kosi i rozrzuca. A panowie sprzedający dobrze wiedzieli, że noży oryginalnych nie mają. Podsuwali "prawie". Teraz sama po wymianie czy ostrzeniu potrafię nóż wyważyć i jest dobrze.
Gwarancja jest, jakby co, wymieni się na lepszy model. Kosiarkę niestety pazernie kupiłam na firmę, a to już inny proces gwarancji i zwrotu. :evil:

Awatar użytkownika
mariaewa
Zadomowiony
Posty: 10549
Rejestracja: 21 mar 2017, 8:56
Lokalizacja: DK 6

Re: Maszyny i narzędzia ogrodnicze

Post autor: mariaewa » 14 mar 2018, 17:49

NAC na własny e-sklep, nie ma problemu z zakupem części: https://sklep.nac.com.pl, https://czesci.nac.com.pl

Ja kupiłam w ub. roku glebogryzarkę, na razie ok.

Mesiu, to ten?
Tak.

Awatar użytkownika
mewa
Zadomowiony
Posty: 670
Rejestracja: 21 mar 2017, 7:24

Re: Maszyny i narzędzia ogrodnicze

Post autor: mewa » 14 mar 2018, 17:56

Nie wiedziałam, że Nac ma swój sklep, dzięki.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Prace ogrodnicze”