Jak zmniejszyć zdjęcia

Testy, ćwiczenia, itp.
ODPOWIEDZ
zuzanna2418

Jak zmniejszyć zdjęcia

Post autor: zuzanna2418 » 21 mar 2017, 17:07

Fotki zapisane w formacie jpg możemy zmniejszyć do rozmiaru umożliwiającego wstawienie fotki na forum,
Generalnie większośc fotek w rozmiarze 800x600 nie powinna przekraczać wymaganej wagi 500 KB.

Duże fotki, jakie mamy zapisane na dysku czy innym nośniku możemy skontrolowac pod względem ich wielkości.
Jak zaznaczymy dowolną fotkę kursorem, powinna się wyświetlić podstawowa informacja o rozmiarze w pikselach i wadze pliku
Bez tytułu 19.jpg
Widać, że ta moja fotka jest duuuża :)
Klikamy na nią prawym przyciskiem. Wtedy wyświetla się szereg opcji, z których wybieramy Edytuj
Bez tytułu 20.jpg
Fotka otwiera sie w rozmiarze oryginalnym w aplikacji PAINT

Jedną z dostępnych funkcji jest Zmień rozmiar, którą wybieramy klikając
Bez tytułu 21.jpg
W oknie, które się otworzy, zaznaczamy "piksele" Wtedy pojawią się obecne rozmiary fotki
Bez tytułu 22.jpg
Zmieniamy te wartości wpisując niższe
Bez tytułu 23.jpg
I klikamy OK

Fotka zmienia rozmiar. Pozostaje nam ją zapisać na dysku korzystając z funkcji zapisz jako plik jpg. najlepiej pod inną nazwą niż plik oryginalny.
Bez tytułu 24.jpg
Bez tytułu 25.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

zuzanna2418

Re: Jak zmniejszyć zdjęcia

Post autor: zuzanna2418 » 05 sty 2018, 11:07

Suplement: zamiast klikać prawym przyciskiem myszy, możemy użyć funkcji EDYTUJ dostępną na górze ekranu w pasku narzędzi
Bez nazwy.jpg
Po jej kliknięciu kolejne kroki są identyczne jak wyżej opisano.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
elakuznicom
Zadomowiony
Posty: 1088
Rejestracja: 21 mar 2017, 8:34
Lokalizacja: Łódź

Re: Jak zmniejszyć zdjęcia

Post autor: elakuznicom » 05 sty 2018, 17:43

Zuziu, czytam o problemie Misi, swoje zmniejszać mogę w przeglądarce XnViva, w Totalcomanderze, photo Scapie, itd.,
nie mam problemu, natomiast Misia??? W jakim programie zmniejsza?? Pewnie tu leży problem.

zuzanna2418

Re: Jak zmniejszyć zdjęcia

Post autor: zuzanna2418 » 06 sty 2018, 9:06

Elu wątek dotyczący oprogramowania do zmniejszania zdjęć też jest :) http://kompostownik.net/viewtopic.php?f=43&t=1035
Natomiast ja zmniejszam bez użycia żdnej aplikacji, więc zaproponowałam Misi takie rozwiązanie.

Awatar użytkownika
survivor26
Administrator
Posty: 22117
Rejestracja: 06 mar 2017, 9:20
Lokalizacja: DLW

Re: Jak zmniejszyć zdjęcia

Post autor: survivor26 » 06 sty 2018, 9:11

zuzanna2418 pisze:Elu wątek dotyczący oprogramowania do zmniejszania zdjęć też jest :) http://kompostownik.net/viewtopic.php?f=43&t=1035
Natomiast ja zmniejszam bez użycia żdnej aplikacji, więc zaproponowałam Misi takie rozwiązanie.
I wydaje mi się, że to jest sposób najprostszy - też mam PhotoScape i bardzo polecam, ale tego programu trzeba się nauczyć, przysiąść w spokoju i popróbować, a Misia nie bardzo ma warunki domowe ku temu.

Awatar użytkownika
Barabella
Administrator
Posty: 15384
Rejestracja: 08 mar 2017, 13:36
Lokalizacja: Łódź

Re: Jak zmniejszyć zdjęcia

Post autor: Barabella » 31 gru 2019, 9:52

Ostatnio dzięki Lusi nauczyłam się wstawiać zdjęcia bezpośrednio z telefonu. Przedstawiła to bardzo czytelnie. Jedyny minus, to trzeba być użytkownikiem messengera.
Zrobioną fotkę przesyłam messengerem do zaprzyjaźnionej osoby.
Wchodzę do messengera, otwieram fotkę i zapisuję ją.
Rozszerzenie pliku po zapisaniu zmienia się z JPG na received i zmniejszone jest drastycznie, nie tracąc na jakości.
Lusiu bardzo dziękuję :041:
Pozdrawiam,
Barabella


Aktualny wątek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Dział techniczny - instrukcje i poradniki”