Wymiary fotek

Testy, ćwiczenia, itp.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
abula
Skrytoczytacz

Wymiary fotek

Post autor: abula » 25 mar 2017, 21:24

Ponieważ nie znalazłam potrzebnego info o wymiarach wstawianych fotek, chciałabym aby ktoś napisał ile powinna mieć pixeli :

fotka w pionie:
pixele wysokość :
pixele szerokość :

fotka w poziomie:
pixele wysokość :
pixele szerokość :

Dziękuję i pozdrawiam.

Awatar użytkownika
mewa
Zadomowiony

Re: Wymiary fotek

Post autor: mewa » 07 kwie 2017, 17:33

Też sie podpinam pod temat .
Jedno zdjęcie o dłuższym boku ma 900 i wchodzi , drugie o takim samym boku,które ma więcej szczegółów i jest większe wagowo nie chce wchodzić .
Troszkę to jest niewygodne latać po programach i ponownie zmniejszać , poza tym dziwnie to wygląda - jedno wieksze ,drugie mniejsze, a wiadomo ,że większe zdjęcie lepiej wygląda

Awatar użytkownika
survivor26
Administrator

Post autor: survivor26 » 07 kwie 2017, 17:41

mewa pisze:Też sie podpinam pod temat .
Jedno zdjęcie o dłuższym boku ma 900 i wchodzi , drugie o takim samym boku,które ma więcej szczegółów i jest większe wagowo nie chce wchodzić .
Troszkę to jest niewygodne latać po programach i ponownie zmniejszać , poza tym dziwnie to wygląda - jedno wieksze ,drugie mniejsze, a wiadomo ,że większe zdjęcie lepiej wygląda
W pikselach nie wiem - musi wagowo się mieścić, z mojego doświadczenia widzę, że po zmniejszeniu do 800 jedne zdjęcia się mieszczą, a inne nie i bezpieczną wielością jest 700 po dłuższym boku.

Awatar użytkownika
zuzanna2418
Administrator

Post autor: zuzanna2418 » 07 kwie 2017, 17:45

W instrukcji dotyczącej wstawiania zdjęć napisałam, jaką wagę maksymalną może mieć zdjęcie (500 KB). W pixelach różnie to wychodzi, zdjęcie zdjęciu nie równe.
Z doświadczenia mogę napisać, że każda moja fotka o wymiarach 800x533 wchodzi bez problemów.
Zuzanna
aktualny wątek wiejski, aktualny wątek miejski
29 minuta 40 sekunda :D
Ogrody dzielą się na dobre i szybko zrobione

Obrazek

Awatar użytkownika
alphax
Zadomowiony

Post autor: alphax » 08 kwie 2017, 18:28

Sprawa wymiarów fotek jest prosta jak drut, ogóle nie ma o czym mówić.
Modna ostatnio liczba 500 ;) dotarła także do kompostownika naturalnie za przyczyną ustaleń admiralicji i całkiem słusznie :)
Chodzi o odchudzenie wagowe fotek w takim celu aby nie zapełnić zbyt szybko naszego "magazynu" na serwerze.
Jednym słowem aby wszystko wchodziło :) interesuje nas tylko to aby żadne z naszych zdjęć nie przekraczało pińćset kilobajtóf i to jest właśnie celem zmniejszania zdjęć.
Moje zdjęcia najczęściej mają 1200x676 pikseli albo odwrotnie i bardzo rzadko przekraczają 450 kB.
Wymiary szerokości i wysokości zdjęcia w pikselach nie mają absolutnie żadnego znaczenia i mogą mieć nawet abstrakcyjne wymiary jak to poniżej 3000x1689 pikseli. Im więcej na fotce jest szczegółów tym bardziej konieczne jest gabarytowe zmniejszenie.
3000x1689pikseli.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Obrazek
GALERIA NOVELALPHAX
.
. . . i nic już nie będzie tak jak było . . .
Forum Wszystko czego nauczyłem się o życiu: It is go

Awatar użytkownika
ewa1951
Gaduła

Post autor: ewa1951 » 04 lut 2018, 22:58

Próba wstawienia zdjęcia
Rouge.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Pozdrawiam, Ewa

Awatar użytkownika
mewa
Zadomowiony

Post autor: mewa » 12 mar 2018, 23:04

Kochani widzę że Kompostownik się zmienia i mam pytanko.
Staram się żeby zdjęcia nie przekraczały 400kb.Czy zmieniła się dozwolona waga zdjęcia ?

Awatar użytkownika
survivor26
Administrator

Post autor: survivor26 » 13 mar 2018, 8:16

Ewo, nic się w tej kwestii nie zmieniło, wielkość zdjęcia określiliśmy my i tego nie zmieniamy - ten, a nie inny wybór dyktowany jest łatwością wstawiania i przeglądania na forum oraz pojemnością naszej bazy danych.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Dział techniczny - instrukcje i poradniki”